Cornell & Diehl.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod Jerry1 » 30 zář. 2011, 11:51

2 Oz = 56,8 g. Záleží na toleranci celníků, zda to pustí.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod Fénix » 30 zář. 2011, 14:05

blbě jsem četl, "pocas mojho vyletu"
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod dablik » 30 zář. 2011, 14:53

tak skusam jeden sposob dopravy do CZ a uvidim, ako to vyjde ... budem o vsetkom informovat :)
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod dablik » 20 říj. 2011, 06:52

priatelia, hlasim, ze vcera mi dorazil Autumn evening :) este k tomu od G.L. Pease Telegraph hill ... a bez cla :) fantasticke vone ... vcera som k tomu cuchal cel vecer ako fetak :)
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod Old Bob » 20 říj. 2011, 07:36

dablik píše:tak skusam jeden sposob dopravy do CZ a uvidim, ako to vyjde ... budem o vsetkom informovat :)

Tak povídej, přeháněj ať taky víme jak na to :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod Sobpeta » 20 říj. 2011, 07:44

dablik píše:priatelia, hlasim, ze vcera mi dorazil Autumn evening :) este k tomu od G.L. Pease Telegraph hill ... a bez cla :) fantasticke vone ... vcera som k tomu cuchal cel vecer ako fetak :)


Poprvý jsem objednával úplně stejně jako Ty. Říkal jsem si, že se budu držet raději při zemi, tak jen dvě plechovečky. Příště už jsem zkusil tři piksle Escuda a bác!
Zavedli zrovna to rentgenový sledování takže prostě nutně museli zjistit co v balíčku je. Řekl bych, žes měl z prdele kliku, nejspíš ten balík omylem hodili na hromadu už zkotrolovaných a tím pádem prošel. :shock:

Je to stejně v p.....i. Kdyby pro tabák platilo naprosto stejné omezení pro dovoz z USA jako pro jiné zboží(tedy bezcelní limit 22EUR), dostali bychom se při přepočtu na dolar na nějakých cca 30USD, což je akorát cena dvou plechovek CD i s poštovným.(tedy 250Kč za 2oz i s poštou) :palm:
Ten tabák je v USA tak lacinej, že se na Smokingpipes raději už ani nedívám, páč jsem potom jen nasranej... :twisted:

EDIT: To bylo jen takový postesknutí, v dnešní eurozoně je tohle samozřejmě kravina. Byli by páni sami proti sobě. Ale bylo by to hezký... :joy:
Naposledy upravil Sobpeta dne 20 říj. 2011, 07:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod dablik » 20 říj. 2011, 07:45

je to uplne standardny postup, ale v strucnosti som bolo takto:

1. objednavka na smkokingpipes.com a samozrejme okamzita platba kartou
2. kontaktoval som ich zakaznicky servis a mal dotazy na dopravu + dalsie veci ohladne tabakov. Otocili sme asi 3 maily a chlapek odtial (zhodou okolnosti menom Mark - ja som zase Marek :) ) sa osobne postaral o expediciu a hned mi napisal.
3. obycajnou postou to trvalo 14 dni a balicek priniesla postarka. Neviem, ci to posielali ako dopis, ale asi ano, ked to nechali u sousedky, co u balikov bezne nerobia.
4. zobral som 2 krabicky po 2 oz, co by malo byt tesne nad povoleny limit (50 gramov = nieco menej nez 2 oz). Ale na krabicke som nenasiel ziadne razitka ani spravy z colnice.

Celkovo ma to vyslo na 630 Kc (je v tom aj postovne) a vobec toho nelutujem.

Mam pocit, ze vacsie mnozstvo sa asi ani nevyplati skusat posielat postou.

A prvy dojem po otvoreni - teda to bola sila :) telegraph hill si zoberiem na zasadanie bunky a autumn evening si slavnostne dam dnes :smoke5:

edit: tak ci tak tam o mesiac letim, takze si "predobjednam" dalsie chutovky. Dostal som tip od nevilla na Odysey
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod JardaS » 20 říj. 2011, 15:18

Odyssey je perfekt , sám jej pokuřuji . Vynikající směs s L . To si fakt kup :puffy: A Key largo je taky moc dobrej :puffy: :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod marcusio » 20 říj. 2011, 15:35

Protože mi moc chutnal vzorek viržínie od Byška(díky) Georgetown flake. Díval jsem se na nabídku Cornella a našel jsem nečistší směsi viržínie v Bayou morning a Yorktown. Možná ještě Ridin the raid. Ale úplně se to ztrácí v tom množství blendů. Nic čistšího asi nemají, ale i tak to vypadá moc dobře :think:
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod mrcos » 20 říj. 2011, 16:19

Já měl od CD Opening Night, naprosto skvělá lehčí, světlá virginie.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod dablik » 21 říj. 2011, 07:17

tak som si dal vcera prvy kotlik Autumn evening a ... bola to aromaticka tsunami :) vsetko, co som dovtedy mal, je proti tomu caj. A pritom tam citit iba javorovy syrup. Ale inak fantasticke horenie, ziadna mocka ani pachute.

Myslim, ze si do seznamu pridam nieco s latakii a zaroven aj nieco aromaticky jemnejsieho. Inak som dostal tip aj na Blockade runner :)
Ale je pravda, ze v tom mnozstve blendov sa fakt dost tazko orientuje.
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod dablik » 11 lis. 2011, 08:08

tak po case davam update:
Autumn Evening je skvely. Nie je to taka sleha ako na zaciatku a je to moc prijemne bafanie. Skvele hori a ja v tom stale citim karamel (udajne to ma byt javorovy sirup).
Vcera mi kamos priniesol Blockade runner a od GL Pease Barbary coast :)
Okrem toho by uz mala byt velka objednavka na ceste a ked vsetko dobre dopadne, tak 12.12. prinesiem na sraz prazskej munky podstatne viac kuskov :puffy:
Uživatelský avatar
dablik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 122
Věk: 45
Registrován: 20 zář. 2011, 08:07
Bydliště: Obříství, okr. Mělník

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod Vorža » 11 lis. 2011, 09:15

Protože jsem si u C&D před dvěma lety objednal cca. 1 kg různých tabáků a nyní, když zásoby dochází, chtěl jsem objednat další. Učinil jsem dotaz na celní správu, odpověď přikládám:


Celní úřad Praha Ruzyně
Vyřizuje: nprap.Kovář
8. listopadu 2011

K Vaší zprávě zaslané elektronickou poštou, týkající se možnosti dovozu dýmkového tabáku z USA pro osobní potřebu, sdělujeme následující.
Na daňové území České republiky lze dovézt tabákové výrobky značené tabákovými nálepkami. V ustanovení § 114 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění, je uvedeno, že tabákové výrobky dovezené nebo dopravené na daňové území České republiky musí být značeny tabákovou nálepkou České republiky s výjimkou tabákových výrobků pro osobní spotřebu (§ 32 odst. 4 zákona). Jelikož § 32 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění, upravuje přepravu vybraných výrobků v rámci členských zemí Evropské unie, nelze jej použít pro dovoz tabákových výrobků poštovní přepravou ze třetích zemí.
V případech dovozu tabákových výrobků v poštovních zásilkách ze třetích zemí (tedy ze zemí mimo EU) je v souladu s ustanovením § 11 odst. 1 a) zákona č.353/2003 Sb. o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů a čl. 25 až 27 nařízení Rady (EHS) č. 1186/2009, v platném znění, dovoz neznačených tabákových výrobků (tj. neopatřených českou tabákovou nálepkou) přípustný v množství nejvýše do 50 kusů cigaret, nebo 25 ks doutníčků (doutníky o hmotnosti nejvýše 3 g na kus), nebo 10 ks doutníků, nebo 50 g tabáku ke kouření, nebo úměrná souprava těchto výrobků a to pouze za předpokladu, že se jedná o zásilky neobchodní povahy odesílané mezi soukromými osobami, jestliže jsou zasílány, aniž by příjemce odesilateli cokoli platil. Pokud by se jednalo o zakoupené zboží (nikoliv dárkovou zásilku mezi soukromými osobami) nelze osvobodit ani výše zmiňované množství tabákových výrobků, neboť nejsou splněny podmínky čl. 25 až 27 nařízení Rady (EHS) č. 1186/2009, v platném znění. Takové tabákové výrobky nemohou být propuštěny do volného oběhu v tuzemsku.
Postup při odbavování poštovních zásilek je podrobně popsán na internetových stránkách Celní správy ČR http://www.celnisprava.cz (odkaz - Clo > Odbavování poštovních zásilek). Pro úplnost uvádíme základní předpisy, které upravují celní problematiku. Jedná se zejména o nařízení Rady (EHS) č.2913/92, kterým se vydává celní kodex Společenství, nařízení Komise (EHS) č. 2454/93 a nařízení Rady (ES) č.1186/2009 ve znění pozdějších předpisů. V případě potřeby bližších informací k celní problematice je možno využít telefonní informační linku celního úřadu č. 257 019 256, která je v provozu každý pracovní den od 8.00 do 15.30.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod gene » 11 lis. 2011, 13:30

Trochu jsem se povrtal ve webu celní správy. Aby šlo vše legální cestou, musí jít o zásilku mezi dvěma soukromými osobami neobchodního charakteru. E - shop nejspíš za soukromou osobu považován nebude , nejspíš by bylo potřeba se tam domluvit, aby objednávku vzal někdo za svou a odeslal ji svým jménem. Vzhledem k tomu, že bezcelní limit pro poštovní zásilku je 50g tabáku a objednávka bude asi vždy vyšší, bude po doručení na celní úřad vyměřen tzv. celní dluh, který se skládá z vlastního cla podle celního sazebníku z hodnoty zboží a DPH ( procentuální sazba ze sumy clo + náklady na dopravu + hodnota zboží ).
Podle celního sazebníku pro rok 2011:
2403 10 10 – – V bezprostředním obalu o čisté hmotnosti nepřesahující 500 g . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 74,9%
Tohle číslo mi natolik znechutilo, že po sazbě DPH už jsem dál nepátral.
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Cornell & Diehl.

Příspěvekod klasik51 » 11 lis. 2011, 20:27

dablik píše:tak po case davam update:
Autumn Evening je skvely. Nie je to taka sleha ako na zaciatku a je to moc prijemne bafanie. Skvele hori a ja v tom stale citim karamel (udajne to ma byt javorovy sirup).

:ok: Jeden z mojich nej už několik let. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků