Tabáky "zažírací" a "čistící"

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod kovářskej » 18 dub. 2008, 15:34

Náhodou, kofola je dobrá, já ju mám rád taky, rozpustí aj žiletku :wink: .
Co se toho motání tabáků a fajek týče, já kouřil leta ve svejch pár fajkách vlastně tři tabáky se kterýma jsem byl spokojen.Sedl jsem si, nacpal, pochutnával na tabáku a samo taky na nikotinu, i když kouřím spíše slabší tabáky.Sem tam jsem si smíchal něco aby se to aspoň trochu podobalo čevený amfoře kterou jsem měl rád...no a pak jsem díky netu objevil tutohle dýmkanetí Společenstvo dýmkového koření a začal zjišťovat že jsou jiné a jiné a další tabáky, možnosti chutě ba i pachutě.Takže jelikož mám svý starý fajky zvyklý na dva,tři tabáky, trochu jsem zvětšil počet koní ve stáji aby měly případně ochutnané tabáky kde bydlet.Faktem zůstává že mi vydržel zvyk mít otevřené tak dva tabáky.Při dvou až třech fajkách za den je stihnu vybánit bez problémů.Ale určitě i když mně taky trošku zvědavost nedá spát dávám do fajek když už ne tytéž tak podobné tabáky.Pět tabáků co mi dnes chutnají má svých pět dýmek.A točím je průběžně.Ty ostatní jsou ještě ne zcela vyhrazené, ale už vím že do dvou půjdou bydlet sem tam latakie když na ně prostě bude chuť.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod kovářskej » 18 dub. 2008, 15:38

A když se někdy náhodou spletu v šeru a dám do fajky jiný tabák, no co, tak ho vykouřím a pak zase dostane to na co je zvyklá.Ono taky není nezajímavé pozorovat sem tam tu změnu chutě, která ale časem slábne až zmizí docela.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Breer » 18 dub. 2008, 15:43

no dobre chlapi, ale polozme si otazku fajcil z Vas uz niekto tabak bez nikotinu? Taky tabak neexistuje, ak ano necham sa poucit, ci je to dark fired, latakia, alebo len prevonany tabakovy vzduch od planty v kazdom tabaku je a mozte si do fajocky davat rozne filtre..nikotinu sa nezbavite...jedine tou e-fajkou....aj pri tej sa mozno da najst pohoda, ale u mna by nepochodila
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod kovářskej » 18 dub. 2008, 15:47

Na mou duši, na psí uši a na kočičí svědomí prohlašuju že jsem ještě tabák bez nikotinu nebánil.Asi kdyby to existovalo tak by mi to nechutnalo stejně jako kafe bez kofeinu či čaj bez teinu.Pozor, "čaj" z bylinek jsou bylinky a ne čaj s teinem.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Fénix » 18 dub. 2008, 15:56

Breer píše:no dobre chlapi, ale polozme si otazku fajcil z Vas uz niekto tabak bez nikotinu? Taky tabak neexistuje, ak ano necham sa poucit, ci je to dark fired, latakia, alebo len prevonany tabakovy vzduch od planty v kazdom tabaku je a mozte si do fajocky davat rozne filtre..nikotinu sa nezbavite...jedine tou e-fajkou....aj pri tej sa mozno da najst pohoda, ale u mna by nepochodila


co máš pořád s tou efajfkou, ta je přeci také s nikotinem, ne ?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Breer » 18 dub. 2008, 15:57

a je?
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod bigdragon » 18 dub. 2008, 16:00

Breer píše:a je?

ta je jenom s nikotinem :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Breer » 18 dub. 2008, 16:01

hm :? tak si idem dat nejaku aj s dymem :wink:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Scalex » 18 dub. 2008, 17:03

Breer píše:nikotinu sa nezbavite...jedine tou e-fajkou....aj pri tej sa mozno da najst pohoda, ale u mna by nepochodila


1. e-dymka je bez kouře, nikotinu je v ní možná víc než v B4. 8^)

2. tabáky bez nikotinu běžně kouřím z vodní dýmky a jsou výborné, mají výraznou chuť i vůni, což je to, co od aromatikového kouření chci.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod kovářskej » 18 dub. 2008, 17:12

No jo, Scalexi, ale od čeho jsou pak ti lidi z tý vodárky tak zkouření i když tam dají správnej vodnědýmkovej tabák a maj správný uhlíky a já nevím co všecko.Říkal mi kámoš co todle sem tam kouří že ty hadičky potahovali asi dvě hodiny a vodpadli jak by si dali vajgla do piva. :shock:fakt je že ten kluk je nekuřák i když jeho rodiče kouřej cíga a dřív kouřili :!: VOBÁ :!: fajfku.To musel bejt pohled když šli s kočárkem, oba báňali z lulky a za nima se táhl mrak od Borkum Riffa.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod beda » 19 dub. 2008, 00:42

Jen bych rád podotknul, že nikotin není jediná složka tabákového kouře, co působí na kuřáka. Ikdyž nemusíte nikotin, tak ještě pořád jsou tu látky IMAO, které dokáží skutečně hluboce ovlivnit naše prožívání. Na inhibitorech monoamidové oxydázy jsou založeny například moderní antidepresiva. Není bez zajímavosti, že převážná většina psychiatrických pacientů jsou kuřáci, kouření jim dělá dobře a to ne díky nikotinu. Neodděloval bych vůbec kulturu kouření tabáku od účinků nikotinu, od začátku spolu totiž jedno jsou. Pokud mi jde skutečně jen o chuť a o to něco konzumovat, tak se mnohem radši dobře nabaštím.
Naposledy upravil beda dne 19 dub. 2008, 07:54, celkově upraveno 1
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Šimi » 19 dub. 2008, 01:19

beda píše:...... Pokud mi jde skutečně jen o chuť a o to něco konzumovat, tak se mnohem radši dobře nabaštím.


Mě o nic jiného než o chuť a požitek nejde. Naproti tomu s prožíváním, inhibitory atd. mi můžeš ......... :roll:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod beda » 19 dub. 2008, 08:09

Už mlčím, už mlčím. :wink: Dobrej tabák na provětrání fajfky je Skandinavik Regular a nebo Borkum Riff Genuine. Celkově neutrální tabáky vyhánějí zažrané aroma nejlépe. Pokud bych se chystal k nějakým změnám v tom, jakej druh tabáku z jaké fajfky kouřím, asi bych mezi výrazné druhy zařadil nějakou nearomatizovanou směs.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Cifro » 19 dub. 2008, 08:48

beda :arrow: Není bez zajímavosti, že převážná většina psychiatrických pacientů jsou kuřáci, kouření jim dělá dobře a to ne díky nikotinu.

Dúfam, že to neplatí aj opačne: prevažná väčšina fajčiarov sú potenciálny psychiatrický pacienti :twisted:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod beda » 19 dub. 2008, 09:13

Už jsem nad tím taky přemýšlel. :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků