Tabáky "zažírací" a "čistící"

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabáky "zažírací" a "čistící"

Příspěvekod Faethor » 17 dub. 2008, 09:21

Tak. Tohle vlákno jsem rozjel z jednoho prostého důvodu, neboť v poslední době mám docela špatnou zkušenost s některými tabáky co se týče dostávání jejich "ocasů" z dýmky.
Jak bylo rozebráno v jiném threadu na tomto foru, je patrné, že valná většina z nás točí na základě svého uvážení v briérových dýmkách více tabáků.
Tohle vlákno si tedy klade za "cíl" vytvořit jakousi potenciální "databázi" tabáků, které na základě zkušeností jednotlivých dýmkařů není vhodné zapojit do onoho pomyslného kolečka v jedné dýmce a pokud se již tak stane, poradit jak onen ocas z dýmky dostat tj. překouřit jiným vhodným tabákem. Ne vždy- a nebo jen s velikým vypětím sil (a dýchacích cest)- o časové náročnosti nemluvě, je možné (alespoň na základě mých zkušeností) tu pachuť překouřit úplně jen tím, že člověk prostě začne kouřit z dýmky něco jiného. Rád bych tedy zde rozebral i návrhy, postřehy a zkušenosti Vás, kolegyň a kolegů, co se týče vhodných tabáků na překuřování.

A rovnou nadhodím nějakou osobní zkušenost:

Asi před půl rokem jsem si koupil pošetku Ennerdalu. Výborný tabák, což o to, ale tenkrát jsem ještě neměl vložkovku, takže s ním hned šup do jedné zasloužilé BPK. Což byla možná chyba. vykouřil jsem z ní asi 4 nebo 5 koulí a rozhodl se, že ten tabáček nechám chvíli odležet. No a BPK jsem následně cpal svojí oblíbenou amphorou full aroma, ovšem s tím, že i po celém balení byl ennerdale cítit. Tak jsem zkusil nacpat (ani už nevím proč) svou trezorovou zásobu Stonehaven od esoterica, a světe div se, ennerdale byl pryč. To ale vydrželo asi měsíc, i když jsem kouřil zase amforu a ennerdale se začal vracet. Zdůrazňuji, že jsem dýmku nebral výhrubníkem nebo něčím podobným, čím bych se dostal zpět k ennerdale. Je to pro mě záhada.

Podobné zkušenosti mám i s erinem- i když ten se nedrží tak dlouho a problém to byl jen krátkodobý- každopádně se nevrací.

takže, jak jste na tom Vy? Čím překuřujete respektive vyháníte mýdlové duchy ze svých dýmek alchymisté? :D
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod beda » 17 dub. 2008, 09:31

Mám dýmku jen na mýdláky a ty v ní střídám. Zanechávají svoji chuť a to mi vůbec nevadí. Tak nějak se to vše zceluje. Ta fajfka chutná skvěle, kouřil jsem v ní třeba Coniston a po něm 1792, teď cpu opět Coniston a je snad ještě lepší než před 1792. Napadá mne kacířská myšlenka, že je možná lepší pokouření z fajfky ve které se mýdláky střídaj, než z kotle, kterej zná jen jednu směs. Potažmo to tak může být i u jiných tabáků, když se zachová jejich druh.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Faethor » 17 dub. 2008, 09:41

beda píše:Mám dýmku jen na mýdláky a ty v ní střídám. Zanechávají svoji chuť a to mi vůbec nevadí. Tak nějak se to vše zceluje. Ta fajfka chutná skvěle, kouřil jsem v ní třeba Coniston a po něm 1792, teď cpu opět Coniston a je snad ještě lepší než před 1792. Napadá mne kacířská myšlenka, že je možná lepší pokouření z fajfky ve které se mýdláky střídaj, než z kotle, kterej zná jen jednu směs. Potažmo to tak může být i u jiných tabáků, když se zachová jejich druh.


ono to asi hodně závisí na osobní preferenci chutí... mě přijde, že míchání mýdláků je zvěrstvo, respektive že se jedná o tak specifické směsi, že člověk v určitém okamžiku (když střídá) už nepozná co kouří...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2008, 09:44

1. Condor
2. Condor
3. Condor
... dlouho nic....
:mrgreen:
a další vydatné mejdláky a aromatiky, z otevřených namátkou SG Black cherry, Kohlhase und Kopp 2007, pak třeba Conniston s Brackenem

Bez problémů pak jsou naturály a většina lehčích aromatiků. Obzvláště beze stop mi připadly burley based tabáky jako MB London Burley, Solani Aged Burley...
Latakie samozřejmě nevím.

Změnil jsem název aby neblbla ta uvozovka
Naposledy upravil Fénix dne 17 dub. 2008, 09:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Tabáky "zažírací" a tabáky "čistíc

Příspěvekod basa333 » 17 dub. 2008, 09:45

Faethor píše: ...
Tohle vlákno si tedy klade za "cíl" vytvořit jakousi potenciální "databázi" tabáků, které na základě zkušeností jednotlivých dýmkařů není vhodné zapojit do onoho pomyslného kolečka v jedné dýmce a pokud se již tak stane, poradit jak onen ocas z dýmky dostat tj. překouřit jiným vhodným tabákem....


no, jsem zvědav, k jakému závěru se dojde. že na překouření bude nejlepší latakie? nebo raději mýdláky nestřídat v jedné dýmce s ostatními? nebo raději tabáky v dýmce vůbec nestřídat? :roll:

fakt se rád poučím...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod LECO » 17 dub. 2008, 09:54

Nedalo by se třeba vyhradit lakatii dýmku, neutrálu dýmku, vanilce dýmku višni a whiskey od různých výrobců tabáku ale podobné chuti.
To jen tak názor začátečníka.
Uživatelský avatar
LECO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 7
Věk: 57
Registrován: 04 dub. 2008, 15:09
Bydliště: skoro Brno

Příspěvekod Faethor » 17 dub. 2008, 09:57

Fénix píše:

Změnil jsem název aby neblbla ta uvozovka


dík mě to nevím proč nešlo :D

:arrow: Basa333

Občas se stane a když se stane je třeba s tím něco udělat, když teda tu dýmku chceš dál kouřit a ten tabák co jsi do ní nacpal ti just nechutná.Nejde o závěry jde o návrhy na překuřování. Jak jsem řekl mě seděla ta esoterica.

...a dělám, že jsem ten sarkastický podton v tvém příspěvku neslyšel 8)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod JardaS » 17 dub. 2008, 09:57

Na Ennerdale jsem si koupil obyčejné Angelo a po několika tobolkách jsem zvažoval co dál . Nechal jsem ji cca 2 měsíce odpočinout a nacpal do ní Bobs Square cut . Po několika kouřeních mi připadá , že ta chuť Ennerdale se ztratila . Jinak je to možná barbarské , ale miluju tabák a tak kdyby tam trochu z něho bylo , ani by mi to asi nevadilo . :D :puffy:
Ale tam kde mám Naturaly cpu Naturaly a kde je Latakie , jde pak Latakie . Horší to je u Aromatiků .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod basa333 » 17 dub. 2008, 09:57

to LECO:
lépe jsi to nemohl napsat... a tím by se tohle vlákno mohlo klidně ukončit, protože jiného závěru stejně dosaženo nebude...

ale jak říkám, rád se nechám překvapit :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2008, 09:59

No já bych spíš stočil téma na "Ktreré tabáky zásadně necpat do dýmky pokud v ní ještě někdy chcete kouřit něco jiného" :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Faethor » 17 dub. 2008, 10:01

JardaS píše: Horší to je u Aromatiků .


no právě.nevím, jestli je to tou levnou dýmkou ale prostě tam ten ennerdale pořád cítím. jinak aromatiky moc neměním, zkusím ve vložkovce a uvidí se jestli mě to sedne nebo ne. Pokud už je měním snažím se s ohledem na předcházející tabák najít ten nejpodobnější (teď jsem třeba prohazoval sunset za connoseirs choice)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Faethor » 17 dub. 2008, 10:05

Fénix píše:No já bych spíš stočil téma na "Ktreré tabáky zásadně necpat do dýmky pokud v ní ještě někdy chcete kouřit něco jiného" :D


nejsem zásadně proti. účel spíš byl, že když už něco podobného udělám, jak takovou chybu napravit
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Fénix » 17 dub. 2008, 10:34

Faethor píše:
Fénix píše:No já bych spíš stočil téma na "Ktreré tabáky zásadně necpat do dýmky pokud v ní ještě někdy chcete kouřit něco jiného" :D


nejsem zásadně proti. účel spíš byl, že když už něco podobného udělám, jak takovou chybu napravit


to taky :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod jersey.se » 17 dub. 2008, 10:36

No rozhodně se z dýmky blbě dostávají mejdláky. Ale myslím že po vykouření jednoho balení kvalitní latakie se vyčistí a lze přejít klidně na SH který po dalším balení už bude chutnat jako SH. Každopdně na mejdláky mám spešl dýmku.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Příspěvekod jersey.se » 17 dub. 2008, 10:36

No rozhodně se z dýmky blbě dostávají mejdláky. Ale myslím že po vykouření jednoho balení kvalitní latakie se vyčistí a lze přejít klidně na SH který po dalším balení už bude chutnat jako SH. Každopdně na mejdláky mám spešl dýmku.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků