Kouření aromatiků bez filtru...

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Kouření aromatiků bez filtru...

Příspěvekod vytryol » 04 kvě. 2008, 18:21

Tak co panove (a par dam), jak radeji kourite aromatiky s filtrem nebo bez...Zda se vam ze filtr casto zezere dobre aroma co v tabacku je? Znate nejaky aromatik, ktery je bez filtru nutnost, jinak by uteklo jeho kouzlo a aroma?...atd atd...Vpisujte a dopisujte co vas napadne
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod Scalex » 04 kvě. 2008, 18:51

Ono je to trochu jinak. Jsou aromatiky různého typu. Některé jsou decentní, nevtíravé a filtr by je doslova zabil. Pak jsou aromatiky německého typu (třeba všelijaké ty Alsbo) a ty jsou vysloveně vyráběné pro kouření s filtrem. V Německu jsou filtry povinné a výrobci tabáků s tím počítají a aroma v tabáku úmyslně naddimenzují, aby se po zeslabení filtrem docílilo té správné úrovně.

Já mám rád Alsbo Cherry, ale bez filtru jsem ho zkoušel kouřit jen dvakrát a fakt se to nedalo (opomíjím názor některých lidí, kteří tvrdí, že se to nedá kouřit ani s třiceti filtry).

Ale pak jsou tabáky jako bílý Caledonian nebo Ser Jacopo Irish Mixture a mnoho dalších, které se bez filtru dají a s filtrem by z toho byl jen bezvýrazný teplý vzduch.

MacBaren Vanilla Cream mi přijde už tak trochu na hraně. Měl jsem ho s filtrem i bez a sám se nemůžu rozhodnout, co mi sedí víc. Možná závisí i na fajfce, z některé to líp chutná s filtrem a z některé bez filtru.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod ypres.bass » 04 kvě. 2008, 21:19

s tím se nedá jinak než souhlasit

bílý cal jde jak s tak bez filtru - ale naprudko je mnohem lepší
MB VCF jde taky obojím způsobem - ale pokaždé z toho leze neco jiného, takže doporučuji vyzkoušet - oboje mi chutná
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mike Hill » 04 kvě. 2008, 21:57

Clan aromatic, jednoznačne bez filtru, 14 druhov rôznych druhov tabakov namiešaných do harmonickej zmesy, veľmi decente a jemne aromatizovný blend. Aj bez filtru je to veľmi jemné pokouřeníčko a s filtrom by to bolo ako cez plynovú masku. :smoke3:

Btw skúšal som asi všetky možné druhy filtrov(papier, uhlík, balzu i meershaum), ale najlepšie mi každý tabak chutí bez filtrov. Výnimku by som dal asi tak na Savinelli Light aroma, pretože nech je ten marcipán akkoľvek kvalitný rozhodne tá aróma nieje light. :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Copatej » 05 kvě. 2008, 06:48

Tak to tady dlouho nebylo, zda filtry, nebo ne... Dopadne to opět stejně, ale dám se mile překvapit. Snad je mi výhodou, že se jedná o aromatiky, k čemuž se nebudu vyjadřovat, ale sledování vlákna si nedám ujít - vzhůru k plodné debatě :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 05 kvě. 2008, 07:23

a já:
ObrázekObrázekObrázekObrázek


:wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod JardaS » 05 kvě. 2008, 07:39

Jak již psal Scalex , musí se rozeznávat hlavně od koho je to tabák nebo spíše kdo jej vyrobil . Je obrovský rozdíl si dát Alsbo nebo Kentucky nougat od GH . Když jsem kouřil německé tabáky tak ty se bez filtru kouřit nedaly . Od Anglosasských výrobců tabáků , je to většinou hřích .
Jinak basso se divím , že po těch Tvých smajlících co jsi sem dal , tady vůbec chodíš . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod vytryol » 05 kvě. 2008, 08:13

No prave ted jsem koupil SG Firedance flake...Vune za syrova je krasna lesni...Hned jdu na experiment zda s nebo bez...Jinak prave kourim Petersonuv sweet killarney a ten mi prijde ukrutne horky...Strasne zhavi takze se mi v to teple statne hleda nejaka stala chut...pravda je ze jsem zacatecnik...Takze mozna spatne taham...Ale vcera jsem si pekne propalil jazyk...Jinak jsem kouril HD Honey dew...tam je to bez filtru v poho...nejak prehnane to nehreje na jazyku...Ale prijde mi to uz doooosssttt sladky...
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Příspěvekod beda » 05 kvě. 2008, 09:02

Tak zrovna HD HD bych si bez balsy nezapálil. Na mne působí hodně kysele a štiplavě, taky mi docela močkoval. Ovšem co se týče aromatizace, tak ta patří mezi nejlepší vůně na které jsem u aromatiků narazil. Škoda, že jí nenapouštějí do kvalitnějšího listí.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod kovářskej » 05 kvě. 2008, 16:26

Mno, aromatiky jak už podotkul kolegobuněčník Scalex jsou různé, stejně jako jsou různé chutě lidí z fajek dýmajících.Takže mohu-li srovnat i když kouřím téměř zásadně bez filtru, tak třeba na červenou či modrou Amforu filtr netřeba brát, na listí typu Ptáčka z Kentucky a Honey Dew je také filtr zbytečný, je to jen vůně bez chuti tabáku, pokud to pálí na jazyku tož to taháš moc často a prudce.Kouř by neměl být teplý.Dostávám se k tabákům Stanwell - full aroma i melange se jistě dají kouřit bez filtru, ale zvláště u melange jsou chuťově ty téměř přezrálé meruňky tak silné, že i přes filtr to jistě kouřit půjde.Full aroma je takový jakoby čokoládový,tam by filtr napáchal asi ztrátu . No a celkem voňavý a ne silný tabák je Original Choice od Barenů, ten filtr jistě nepotřebuje, ale je to jak říká mnoho kolegů voňavé seno i když třeba mně vyhovuje.Pozor, trošku štípe na jazyku. Pak ještě máme Dudákův sen (Bagpiperś dream) - to je kvalitní aromatik, hodně voňavý ale tabákový, myslím že bez filtru jde kouřit. Aromatiky Borkum Riff či Alsbo jsou už myslím natolik chemické, že i přes filtr bude od poloviny fajky cítít přiboudlina a pachutě spálené močky a podobně - ty bych ani asi nekouřil. Víceméně tabáky kde vidím višně,třešně a podobně na obalu raději nekupuju.Stejně tak většina vanilek začne od půlky či 3/4 kotlíku pachutit.Výjimkou je Vanilla cream od Barenů, tam to není tak strašlivé.Kouřitelný bez filtru v pohodě.Jen se na něj stejně jako na jiný tabáček nesmí spěchat a tahat jak o závod v co nejrychlejším vykouření či propálení fajfky.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Nevill » 06 kvě. 2008, 18:43

Aromatiky poslední dobou moc nekouřím (tedy pokud pominu tabáky jako Synjeco's Evening Pleasure nebo Sweet Virginia nebo mýdláky od Gawitha-Hoggartha) a navíc tak jako tak kouřím bez filtru...takže pokud kouřím aromatik, pak jenom takový, co je bez filtru snesitelný...pokud štípe nebo je tak intenzivní že tu chuť cítím ještě druhý den během oběda, tak to není nic pro mě... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Drnda » 06 kvě. 2008, 19:11

Ono je to jako se vším, co souvisí s dýmkařením - co neokusíš na vlastní kůži, na to se nedá spolehnout.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod beda » 07 kvě. 2008, 00:20

Zrovna takovej GH Coniston běžně cejtím i po probuzení, mejdlák jako hovado a to ho báním přes balsu, navíc asi přes čtyřcentimetrovou. Z dlouhý Savinělky je fakt Coniston nářez a balsa tomu jen napomáhá. Na otýpku je to fakt poslušnej tabák, ideální na krafání. Navíc je fakt poctivej, i přes balsu. Tak akorát. Prostě tradiční anglický BC. Po anglicku :twisted: Ta aromatizace je dokonalá, kupodivu mi dnes příjde naprosto přírozená, první setkání můžou odradit, ale trocha trpělivosti vše vyjasní.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod JardaS » 07 kvě. 2008, 13:25

Mi připadá Coniston normální . Kouřím bez filtru a je mooc dobrej :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Stano » 08 kvě. 2008, 16:58

:arrow: vytryol
ad: HD honey.. u mna bez filtra dobre, tu som po prvy krat pocitil skutocne chladny dym(a chutovo lepsie ako s filtrom).ked som HD skusal s filtrom, strasne hrial(radsej som ho v polovici kotlika vyhodil-ten filter) :) .a tak som sa pre teraz rozhodol vsetko bez filtra.nedavno som si kupil od Petersona connoisseur a ten som este s filtrom neskusil. prave som dofajcil 4 kotlik. vcelku pohoda-fajnova chut, ale neviem cim to je, stale ma stipe na jazyku.(zeby absencia filtra??) Zaroven som si kupil MB Dark twist (zatial 2 kotliky) tam som mal ten isty pocit stipania na jazyku.Ale obavam sa, ze na 100 % ti poradi len tvoj jazyk.
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků