Podobné tabáky do společné dýmky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Flip » 19 říj. 2010, 14:35

No já jsem na tom podobně jako Vobča taky nemám nadbytek dýmalek.Vyčlenil jsem si speciály na to co už hulím delší čas a od čeho asi v dohledné době neustoupím
jako třeba Old Gowrie.Golden blend,Golden Slice,Darktwist,FVF,Sama-můj denní chleba
potom mám nikotýnové pecky typu IF,UF,Bruno- které hulím také skoro denně a každý má svůjí dýmku.
Potom mám ovšem skupinu tabáků,kde ještě nejsem nabeton rozhodnutej jestli budou stálice a když by mi došly,tak se zase tak moc neděje.Je mezi nima právě ten Bracken a 1792.takže je to tzv skupina střídačů dýmek.
Pochopitelně na extra slaďáky mám zvláštní skupinu dřevíček.
A Latakie nehulím-takže o to je to jednodušší.
Nicméně fajfky a střelivo už okupují půlku obývacího pokoje.Snad si moje drahá polovička časem zvykne :D
Jinak celkem opodstatněně tvrdí ,že už z toho všeho blbnu :D
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 19 říj. 2010, 16:46

Flip píše:Jinak celkem opodstatněně tvrdí ,že už z toho všeho blbnu :D


:D :D :D :ok: ty víš, že Ti rozumím... :joy:

Já to mám podobné, vlastní dýmky mají tabáky, které se s jinými nesnesou, lépe řečeno takové, které jsou něčím zvláštní. Např IF,UF,IW, ochucená lana, SG BF, Coniston...
Pak mám dýmky na virginie(5x), v kterých tabáky střídám(momentálně OG). Je to proto, že jsem se ještě definitivně nerozhodl, který tento tabák mi chutná nejvíc...
Další jsou na V+P,(4x) momentálně SG St.James - Three Nuns, Bull´s Eye, Davidoff FM čekají.
Pak po jedné dýmce na lehké latakie+orient(1x Skiff Mixture) a na hutnější(1x Synjecos Balkan)
Dvě dýmky mám na MB Golden Blend(u toho už zůstanu) a jednu MB NF(zatím se rozhoduji)

Mám dojem, že takové rozdělení logiku má. V budoucnu mám v plánu zůstat co se týká V a V+P max u dvou druhů s vlastními dýmkami, tedy až se vyhraním. Ono kouřit v jedné dýmce rok OG má určitě něco do sebe. Co ovšem vůbec nedoporučuji, i když vím, že spousta dýmkařů to dělá, je kouřit v jedné dýmce směsi V a V+P. Perique má dost výraznou schopnost se do dýmky zažrat a pak se montovat do chuti čehokoliv jiného co se tam nacpe. Onehdá jsem se rozhodl, že jednu dýmku po Bull´s Eye přeškolím na IW a hezky dlouho jsem kouřil IW+perique. Ne že by to bylo vyložené špatné, ale nebylo to jaksi ono... :smoke3:. Stejně tak, když si budu chtít do OG přidat trochu perique, tak to udělám, ale pak to nacpu do dýmky na V+P, určitě tím nebudu "svinit" dýmky na virginie... :wink:

Ale jinak souhlasím s Flipem. Hlavně se z toho nezbláznit.... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Tomy » 20 říj. 2010, 18:41

Moje zkušenost je taková: v jedné dýmce jsem jednou zkusmo zpopelnil plátek GH Mellow Mahogany. Poté jsem v ní měl MB Scottish Blend mixture. Mýdlo a snad kytičky jsem tam cítil (a nebylo to špatné). Trochu rozpačitý jsem však byl z toho, že druhý den přišla do práce kolegyně ovoněná novým parfémem - stejným jako měla moje dýmka večer předtím. Radši jsem kolegyni neřekl, že voní jak moje fajfka... asi by to nepochopila :eh:
Mahagon je v dýmce cítit stále. Přesto, že jsem onu fajfku přeškolil na MB NF, zbytek aroma GH MM a MB NF se spolu velmi vhodně snoubí. Skoro bych onu kombinaci nadále vyhledával! :wink:
Uživatelský avatar
Tomy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 55
Registrován: 09 říj. 2010, 20:01
Bydliště: Brno

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 20 říj. 2010, 19:07

Njn, bodejť by se tam nedržel, on je Mellow Mahogany skoro stejně zažírací, jako GH Ennerdale... :lol:

No hlavně, že ti to takhle chutná...proti gustu... :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod krpa » 21 říj. 2010, 12:00

Mám jednu takovou dýmku ve které střídám tabáky hlava nehlava. Nedávno sem si z ní po Conistonu dal MB Scotish Mixture. No fujtabl ... absolutně žádná chuť chuť oříšků a medu, pouze mýdlovitost Conistonu, ale na špatným tabákovým základu. Nikdy více.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod basa333 » 21 říj. 2010, 13:38

vřele s tebou souhlasím. prostě jsem u určitých tabáků zvyklý na určité detaily v chuti a pokud je nacpu jinam, o hodně se ochuzuji. a cpát do jedné dýmky třeba VA spolu s mýdláky nebo dark fired... :roll: nebo lana a potom latakii :roll: . prostě mi to nedává smysl, sorry.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Flip » 21 říj. 2010, 15:47

jsou prostě tabáky po kterých zůstane v dýmce jejich odér a nepřehulíš to i kdyby ses posr.l . A když tak za hodně dlouho-v poslední době mám takovou zkušenost s Cannonem od SG.A vzhledem k tomu že nejedu latakie ani mýdláky ,tak dumám jak z toho ven :(
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod bromden » 21 říj. 2010, 16:09

Flip píše:jsou prostě tabáky po kterých zůstane v dýmce jejich odér a nepřehulíš to i kdyby ses posr.l . A když tak za hodně dlouho-v poslední době mám takovou zkušenost s Cannonem od SG.A vzhledem k tomu že nejedu latakie ani mýdláky ,tak dumám jak z toho ven :(


Nabízí se paralela... Jak z-toho-ven? Dvě stě hoven. :mrgreen:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod viridis » 23 pro. 2010, 13:11

Panstvo, čo poviete, dalo by sa v jednej fajke striedať Peterson SH a SG Grouse Moor ?
Oba sú Virginia a pomerne ľahko aromatizované.
Uživatelský avatar
viridis
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 194
Registrován: 03 pro. 2010, 13:18
Bydliště: Ocova, Zvolen, Slovakia

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod basa333 » 23 pro. 2010, 13:14

grousemoor lehce aromatizovaný? :shock: tak podle mého by to tedy rozhodně nešlo
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 23 pro. 2010, 13:16

Upřímně řečeno, představit si to nedovedu. Grousemoor je navíc mýdlový a styl aromatizace je úplně jiný, imho by se to pěkně tlouklo a vznikl by z toho nepříjemnej crossover. :smoke3:

Střídat můžeš čistý VA s VA, V+P s V+P, atd... do té doby než Tě některá nevezme natolik, že si jí budeš chtít užit ve vlastní faji. Všechny jen trochu aromatizované tabáky při překuřování nejprve trochu uzemním třeba Golden Blendem od MB nebo nějakou VA, pak je ten proces změny rychlejší a netluče se to tolik.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod viridis » 23 pro. 2010, 13:30

Hm, dík. To som potreboval vedieť. Ostanem teda pekne trpezlivý a disciplinovaný. ;)
Uživatelský avatar
viridis
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 194
Registrován: 03 pro. 2010, 13:18
Bydliště: Ocova, Zvolen, Slovakia

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod JaN » 29 pro. 2010, 19:00

Co byste řekli na UF a IF v jedné dýmce? Myslím, že to není optimální, ale nezdá se mi to jako úplná blbost vzhledem k povaze a složení obou tabáků.. Nicméně jako elév si nechám poradit :)
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 29 pro. 2010, 19:24

UF je burley a IF dark fired. Myslím, že by tím vznikla pěkná zmaštěnina. Nejlepší je mít na každý z nich samostatnou dýmku, ale když už chceš kombinovat tabáky, je pořeba vybírat podobné alespoň co se týče složení směsi. Pak je šance, že při třetí čtvrté náplni budeš z dýmky cítit ten tabák, který jsi tam nacpal a ještě to střídat alespoň po celých baleních.

S přihmouřením oka by to šlo asi takhle...
UF-Solani Aged Burley Flake-MB Golden Blend-MB Burley London Blend
IF-St.Bruno-Ilsted Dark Fired Plug...

Jiné tabáky mě teď honem nenapadají, začátek vlákna by tě mohl trochu navést...
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Hades » 29 pro. 2010, 19:54

no nevím, IF a St.Bruno... Ještě tak UF a St.Bruno, ale pak je St.Bruno trochu do toho UFa. U IFa by to šlo úplně jinam...
To jsou zrovna tabáky, které bych do jedné dýmky nedával. Osobně snesu pigtail a čokopigtail z jedné dýmky, ale to je tak na hranici.
Vím, že to začátečníci mají těžké co do počtu dýmek, ale rozhodně bych to moc nemíchal.
A když už, pak snad jedině z hliněnky, která se dá přepálit (vypálit), a pak ta změna tabáku a chuti v něm tak moc vadit nebude.

Ale je to jen můj názor, se kterým může kdokoliv nesohlasit, ale to je tak všechno :D
IMHO rozhodně tabáky v dýmce nemíchat, protože se připravuješ o chuť toho konkrétního daného tabáku
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků