Podobné tabáky do společné dýmky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod anek » 14 říj. 2010, 12:31

basa333 píše:
nijak. nelze :naughty: . navíc i SG St. James Flake a GH Louisiana jsou úplně rozdílné tabáky


Aha, mě to napadlo jen podle složení, protože jsem se díval co koupit místo Escuda. Mám co dohánět :smoke6:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod jcp » 14 říj. 2010, 18:34

anek píše: jsem se díval co koupit místo Escuda

buď DLNR, už ho zase inserujou jak Barber, tak i Estervall
http://www.smoke.co.uk/acatalog/Dunhill_Tobaccos.html
http://www.tecon-gmbh.de/product_info.p ... ts_id=1828
(ovšem současnou kvalitu neznám, teprv se chystám ji odzkoušet), nebo ty Bejčí voči, ty jsou dostupný furt (nebo si zařídit černej kanál z Jemeriky :wink: )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Flip » 18 říj. 2010, 16:36

Nejsem fajnšmekr ale v jedné dýmce točím SG Braken a 1792
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Copatej » 18 říj. 2010, 17:16

"to neděláš dobře Václave" :D ne, vážně, kdyby si každému z těchto tabáků pověnoval po vlastní fajfce, vyleze ti z nich víc, než si teď dokážeš představit... :wink: A pokud po nějaké době zjistíš (o čemž ovšem pochybuju), že v nich rozdílu necítíš, budeš mít dvě fajfky na kumarínové pochoutky... :yum:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Breer » 18 říj. 2010, 17:22

Copatej píše:"to neděláš dobře Václave" :D ne, vážně, kdyby si každému z těchto tabáků pověnoval po vlastní fajfce, vyleze ti z nich víc, než si teď dokážeš představit... :wink:


mysliš okrem dymu, popola a močky? ...vyleze ti z dýmky džin a splní ti každé přání :twisted: :twisted: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod jorgos » 18 říj. 2010, 17:36

:arrow: Breer
Po litru Calvadosu určitě.... :lol:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod littlebull » 18 říj. 2010, 19:08

Gin po litru Kalvádosu? :think: :?:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod basa333 » 18 říj. 2010, 23:48

Flip píše:Nejsem fajnšmekr ale v jedné dýmce točím SG Braken a 1792


takže asi chutnají oba zhruba stejně... pro mě neuvěřitelná představa. ZROVNA TYHLE TABÁKY :shock: . sorry, to fakt nejde
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Flip » 19 říj. 2010, 08:59

Ale no tak pánové-vždyť jsem psal ,že nejsem fajnšmekr :D Psal jsem že mi to nevadí-ty chutě se prostě netlučouPo 1792 tam sice nějaké stopy kumarínu zůstavají ale možná právě tenhle lehký odér mi v Brackenu chutná.Ale pochopitelně jako návod nikomu nenutím-tak nebuďtě na mě zlí:-))

basa333 píše:takže asi chutnají oba zhruba stejně... pro mě neuvěřitelná představa. ZROVNA TYHLE TABÁKY :shock: . sorry, to fakt nejde

Když někdo jak píše může s tím Brackenem točit drogérii(první příspěvky vlákna)-tak mi ta moje kombinace zase tak zlá nepřipadá.
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod basa333 » 19 říj. 2010, 09:16

ale jo, základ je samozřejmě podobný, ale oba ty tabáky mají svá specifika a dohromady je vždycky něčím přetlučeš. z brackenu nebudeš cítit hrabanku, ale tonku a ze 1792 budeš cítit hrabanku.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Scott » 19 říj. 2010, 10:15

Nebo že by to bylo obráceně? ;-)
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod bromden » 19 říj. 2010, 10:23

Za poslední dva měsíce jsem u části svých dýmek (asi deseti) zavedl zvláštní režim - u některých ještě jakž-takž rozlišuji členění jako aromatik - latakie - ostatní, a u některých ani to ne. Tabáky z nich chutnají stejně, ne-li lépe, než ze "specializovaných". Začínám tedy pochybovat nad tím, že směr "přidělení dýmky tabáku" má smysl (v případě mých rozlišovacích schopností). Zkrátky z dobré/dobře zakouřené dýmky mi chutná cokoli a z špatné/špatně zakouřené mi chutná cokoli hůř. Pohrávám si s myšlenkou že tento režim zavedu pro všechny svoje dýmky a budu mít po starostech :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Vobča » 19 říj. 2010, 11:06

Já si myslím, že vedle osobního vkusu a názoru, to je i otázka možností. Já jsem vcelku chudý majitel nějakých 21 dýmek, takže rozhodně nemám na to, abych na každý tabák vyčlenil 1-2 kousky (vzhledem k tomu, že některý tabáky kouřím víceméně denně a dýmky by měly minimálně 24 hod. odpočívat). Taky jsem se je aspoň snažil roztřít podle kategorií - latakie a naturály (včetně lehkých aromatiků) a na některý ťabáky mám skutečně samostatnou dýmku - ale nemám to takhle u všech, nehledě na to, že pořád zkouším něco nového, takže už samotný tohle testování mě nutí mít některé dýmky víc univerzální. Na druhý straně si ale opravdu nedokážu představit jak míchám třeba coniston s IF nebo SG BCH s čokoflákem. U 1792 a Brackena jsem taky váhal, protože mi připadly dost podobný, ale nakonec jsme se rozloučili úplně, což je ovšem jinej příběh. Osobně mám rád názory a rady druhejch, ale stejně se nakonec zařizuju podle svýho, svý vlastní huby, svých možností a svýho pohodlí. A nechci z dýmky dělat zbytečnou vědu, mně jde hlavně o tu pohodu, kterou mi tenhle kus dřeva s nacpanou a doutnající bylinou dává.
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod šnek » 19 říj. 2010, 11:22

Flip píše:Ale no tak pánové-vždyť jsem psal ,že nejsem fajnšmekr :D Psal jsem že mi to nevadí-ty chutě se prostě netlučouPo 1792 tam sice nějaké stopy kumarínu zůstavají ale možná právě tenhle lehký odér mi v Brackenu chutná.Ale pochopitelně jako návod nikomu nenutím-tak nebuďtě na mě zlí:-))


Když někdo jak píše může s tím Brackenem točit drogérii(první příspěvky vlákna)-tak mi ta moje kombinace zase tak zlá nepřipadá.


Tak jak napsal Flip, podíval jsem se na kombinace výše uvedené a musím říci, že kombinace conistonu a Brackena mi přijde hodně divoká, a stejně tak vnímám to, že Bracken a 1792 jsou dosti odlišné tabáky a v jedné fajfce se ty chutě smíchají. Neznamená to, že by ti z té fajfky nesmělo nutně chutnat, ale nedá se říci co vlastně kouříš, protože to není ani to ani to druhé.
PS. Taky mám pár terénních fají kam cpu co mě napadne a průšvih to není, ale pokud si chci pochutnat na čisté chuti toho kterého tabáku, tak musí mít svojí fajfku. Na druhou stranu to je můj názor a ať si každý kouří jak mu vyhovuje, to souhlasím s Vobčou.
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Podobné tabáky do společné dýmky

Příspěvekod Scalex » 19 říj. 2010, 13:32

Tak samozřejmě ono se dá kouřit z fajfky víc tabáků a nemusí to být hned zážitek, který člověku obrátí peristaltiku. Styl "tutti frutti", tedy více různorodých tabáků do jedné dýmky, u několika fajfek taky mám. Kouřit se to dá, přenášení chutí z jednoho tabáku do druhého není vždycky na škodu, akorát se těm tabákům tak nějak obrousej hrany. Třeba když si dám Perfection ze své obecné latakiovky, tak není špatný, ale řada chutí v něm zaniká. Když si ho dám z dedikované dýmky, tak všechny ty pro Perfection typické prvky "vylezou" na povrch. Dovedu si ale představit, že někomu právě ty "hrany" můžou vadit a tak si tabák trochu "zuniformní" tím, že ho vybání v tutti-frutti fajfce.

Co se ovšem týká virginií a vaperů, tam musím trvat na samostatných dýmkách pro každý tabák. A ještě k tomu dlouhodobě kouřených. Ta chuť je jemná, delikátní, nezažíravá a až tak po roce a půl kouření jednoho tabáku z jedné dýmky jsem pochopil tu důležitost nestřídání tabáků v jedné dýmce. Je to zkrátka běh na hodně dlouhou trať, člověk musí být trpělivý a mít určitou víru. Možná pak určitou roli při požitku při kouření takové dýmky bude hrát i placebo efekt - prostě vím, že jsem z toho rok a půl kouřil jen Hala a už jen to samotné vědění mi přinese chuťový požitek. Každý kouří na svoji hubu, ale raději jsem sem ten svůj slint napsal, protože v kuřákově životě je víc cest, kudy se vydat a ta rychlá a pohodlná nemusí vést k tak dobrému cíli.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků