Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Michael » 13 úno. 2019, 00:40

jelen76 píše:Právě , že je to na prd. Budou bydlet ve Francii s jednodenním výletem do Švajcu.


Jeste jedna moznost - svycarska posta umi poste restante, tj. de facto primy doruceni na vybranou postu ve Svycarsku, to by se urcite dalo s Danielem domluvit.

A kty Zeneve: nejlepsi trafika co znam je Tabac Rhein kousek od hlavniho nadrazi (na rue de Mont Blanc pokud me neklame pamet). Maj SG, a dalsi standardni veci, napr. loni jsem jim vybral nejaky ulezely Dunhilly,...

A pokud by byl zajem o Kubu za solidni cenu tak gestocigars v centru (rue Robert Ceard), maji i web
Michael
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 33
Registrován: 28 říj. 2014, 21:08
Bydliště: Praha/CERN/jinde

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 13 úno. 2019, 13:49

Ahoj,
naši jeli na Srí Lanku.
Byl tam někdo, mají tam něco? :)

Díky :smoke5:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod petr459 » 21 úno. 2019, 09:07

Co obchod v Bratislavě je tam něco
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Stanley64 » 21 úno. 2019, 10:25

petr459 Obchodov je tu celkom dost ale vyber slabota ,ceny prehnane,
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod LudoZ » 21 úno. 2019, 11:10

V Bratislave, pokiaľ viem, je len jeden špecializovaný predajca pre fajkárov - http://www.domcigar.sk/ - majú predajne v centre na Michalskej 12 a pod vlakovou stanicou na Šancovej 42 (a ešte aj kdesi na Starej Vajnorskej 3).
Zvykli mať komplet Petersons, Dunhill...
Niečo sa dá kúpiť aj v bežných trafikách, vo dvore na Obchodnej 53 som videl Rattrays, Mac Baren,..
Cenovo asi všetko vyššie ako vo Viedni či v Čechách.
Prípadne sa ozvi.
Uživatelský avatar
LudoZ
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 183
Věk: 49
Registrován: 17 led. 2012, 14:42
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod petr459 » 21 úno. 2019, 12:40

Moc děkuji
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Snoopy » 22 úno. 2019, 07:51

V Dome cigár na Šancovej som bol asi pred rokom. Za návštevu stojí skôr ako kuriozita. V ponuke tabaky Peterson, Dunhill, MacBaren, nejaký Rattray´s a Planta. Výber fajok nie veľký a hlavne je väčšina ťažko viditeľná vo vitrínach. Keď som sa spýtal na spigoty od Petersona, obsluhujúca pani vytiahla taký zasúvací regál - vitrínu a fajky mi ukazovala z dvojmetrovej vzdialenosti na pár sekúnd, evidentne bola hrozne nervózna, že by mi fajka spadla. Alebo sa bála, že s fajkou utečiem, hoci nemyslím, že mám zrovna gangsterský "look" :roll: . Tá milá obsluhujúca pani bolo jediné, čo stálo za návštevu, lebo na mňa vysypala interesantné informácie :lol: . Na otázku, či majú nejaké dlho nepredané plechovkové tabaky, sa zatvárila pohoršene, že oni nijakú starinu nepredávajú, tabaky sú čerstvé a cigary dávajú do humidoru. Tak som sa ospravedlňoval, že vidím na regáloch staré - hranaté balenia UF a IF a na to som sa dozvedel, že to je len dekorácia - prázdne obaly, lebo Európska únia zakázala predaj v hranatých krabičkách :palm: . Vysvetlila mi, že tabaky od Petersona sú fajn, jemné a voňavé, ale všetky Dunhilly sú také hrozne silné, že ju rozbolí hlava a je jej nevoľno, už len keď rozbaľuje krabicu a vyberá z nej zatvorené plechovky. Ešte vzdychla, že všetky fajky od Pteresona sú také strašne drahé (hoci ja som cenu nijako nekomentoval), lebo sú z pravého briáru :clamp: . Keď som sa - bez dvojzmyslu - spýtal, či ona fajčí, tak povedala, že majiteľ im v kráme nedovolí cigarety, ale cigary majú dovolené a ona má rada Toscanello bianco. Hneď som si chcel pár krabičiek kúpiť, ale žiaľ, minuli sa - ona ráno načala poslednú.
V maličkom kráme na Vysokej som bol ešte kratšie. Je to súčasne stávková kancelária, takže tam bol veľký pohyb zákazníkov - tipujúcich, alebo si kupovali cigarety. Predavač priznal, že len zaskakuje a o fajkách nevie vôbec nič. Jediná zábava bolo to, že keď som sa zohol nad vitrínu, senzor zaregistroval môj zadok a otvorili sa automatické dvere. Obchodík je maličký a moja riť priveľká.
Skrátka na východ od Moravy je to s fajkami bieda.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 22 úno. 2019, 08:08

Zdravím, jdu si pro první radu :)

Po čem se poohlédnout v Istanbulu? Vím, že je tam nějaký tuti-fruti shop s Meershaumpkama ale ty budou nad limit mé výplaty. Ale máte nějaký nápad na tabák? Nebo třeba jen 100% Turkish a rozprodat/dát/vyměnit na míchání vlastních?
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 22 úno. 2019, 08:15

100% turkish asi bude jen vodnice. ale nebyl jsem tam, jsou to jen dojmy-pojmy :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Vietnam » 26 úno. 2019, 10:56

Tak včera jsem navštívil Brambino v Drážďanech v Altmarket gallerie.

Mají tam několikero vlastních blendů a kromě toho nějaký Petersony, něco Orliku a poměrně slušnou zásobu Rattrays ve 100g plechovkách po 19.10€, takže jsem si dopřál 100g Golden sliced, kterej sem v ČR ještě nepotkal a po 100g od Hala a Brown Clunee.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Rog » 27 úno. 2019, 05:58

V Istambule na letisku by som prebehol duty free shopy. Svojho casu som tam videm nejake MacBareny, Davidoff ci Captain Black. Nic po com by mi srdce oistalo, ale ceny boli OK. Nakupoval som Toscanella.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 28 úno. 2019, 09:31

Tak jsem trochu brouzdal po netu a našel jsem tohle :D https://www.tripadvisor.cz/Attraction_R ... anbul.html začínám mít pocit že 250g na dovoz tabáku bude málo :smoke6:
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Dino » 02 dub. 2019, 06:38

Prebehol som vlakno, ale nevsimol som si, ci tu bolo spomenute Gruzinsko.
Da sa tam niekde nieco zaujimave zohnat? Prilet budem mat do Tbilisi, potom smer Kazbek.
V Rumunsku v Bukuresti budem mat 4 hodiny este cas, ak by tam tiez nieco bolo .
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 01 kvě. 2019, 20:35

Tak Istanbul - Sabiha Gocken, duty free shop, pouze:

http://www.tobaccoreviews.com/blend/651 ... ular-white
http://www.tobaccoreviews.com/blend/649 ... black-gold
http://www.tobaccoreviews.com/blend/550 ... black-dark

Sice za docela směšnou cenu tuším 4E za tobolku, ale vše aromatiky, holt ještěže jsem si dovezl Artisan's Blend.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 04 kvě. 2019, 19:21

Nové info: Istanbul není pro dýmkaře. Oběhl jsem několik oobchodů a stánků na tržišti s tabákem. Do dýmky pouze v ty samé aromatiky co na letišti a to pouze v jednom stánku. Zato domácích tabáků na balení cigaret pokokot.

V jednom stánku mi jednu ubalili ale mám pocit, že to byl pokus o vraždu, tak silný to bylo. (Tvrdí i přítelkyně co kouří cigarety.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků