Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Mike Hill » 24 bře. 2009, 19:28

Breer píše:tak v Hurghade na letisku velke hovno, ziaden tabak, aj ten humidor co mali na cigary je vačsinou otvoreny, cize vlhkost unika cez dvere a tie cigary su suche ako keby humidor v zivote nevideli :evil: :evil: , to je neucta ku kubanskym cigaram, ale co by som chcel od arabačov :smoke3:

no a terminal 1 v Prahe, tam to nejak neskutocne zdrazeloprazdroj za 100,-kč a tabak som tiez ziadny nenasiel :think: :smoke3:
Nemáš to predsa len bližšie a lacnejšie do Ukrutného smradu? :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Breer » 26 bře. 2009, 11:29

Mike Hill píše:Nemáš to predsa len bližšie a lacnejšie do Ukrutného smradu? :smoke3:


no nemám a už ani mať nebudem :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod mrcos » 20 dub. 2009, 14:45

Chtěl bych poprosit o tip. (Nevím kam by se to lépe hodilo, tak to píšu sem)
Kamarád pojede do USA, tak ho zkusím ukecat, aby mi dovezl pikslu něčeho dobrého. Ovšem o produkci v améru nevím ani ň :oops:
Nemáte někdo tip na dobrý, dostupný tabák, kterému podobný v našich končinách těžko hledati?
Doplnění: Vím, že si vymýšlím, ale čím míň aromatika, tím lépe ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod bromden » 20 dub. 2009, 14:59

mrcos píše:Chtěl bych poprosit o tip. (Nevím kam by se to lépe hodilo, tak to píšu sem)
Kamarád pojede do USA, tak ho zkusím ukecat, aby mi dovezl pikslu něčeho dobrého. Ovšem o produkci v améru nevím ani ň :oops:
Nemáte někdo tip na dobrý, dostupný tabák, kterému podobný v našich končinách těžko hledati?


Cokoli od G.L.Pease, k čemuž bych měl jedno obecně platné doporučení - vzít pokud možno co největší pikslu, a druhé subjektivní - Telegraph Hill je super.

Jinak tabáky od Cornell&Diehl , McClelland, Butera nebo Esoterica mají také velmi slušnou kvalitu, co se týče výběru doporučuji zabrousit na www.tobaccoreviews.com
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod beda » 20 dub. 2009, 15:12

:arrow: mrcos Pokud se ti podaří kamaráda ukecat tak, že v té velké zemi najde nějakou prodejnu fajfek a tabáku do nich, tak se řiď tím, co ti radí bromden. Ovšem jestli bude ochoten zajít jen do trafiky, kterou bude mít po cestě, tak tě čeká asi jen Captain Black a ten je ku.va aromatickej, ať už v jakýkoliv barvě :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Milos Cerman » 20 dub. 2009, 15:43

beda píše:...... Captain Black a ten je ku.va aromatickej, ať už v jakýkoliv barvě :twisted:

Bílej je slušnej, ale tmavomodrej je fakt móóóóc převoněnei !! Ty jsou s vanilkou.
Zlatej je čokoládovej, světlemodrej orient + vanilka, a červenej je máslovej karamel.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Faethor » 04 kvě. 2009, 10:27

update z Washingtonu:
Rok se s rokem sešel a já zas vyrazil na konferenci. letos jsem měl víc času, takže jsem se vydal vstříc americkým trafikám. A musím říct, že jsem byl víc než potěšen takže zde je malý overview:

Washington D.C.:
Georgetown: každý kdo má alespoň jeden večer volný by si tam měl jít skočit na steak - a když už tam bude měl by spojit příjemné s příjemným a jít se podívat do Georgetown tobacco je to po levé straně od města. Nejenže tam mají ukrutný výběr tabáků(rozuměj opravdu velký), míchají jako skorov každé tobbacco shopu své vlastní směsi, které jsou opravdu podařené a potěší každého, protože tam měli asi 20 druhů domacích blendů v celé škále chutí. dále opravdu velký výběr doutníků, i když ty jsem moc nezkoumal, ale jen co jsem zběžně nakoukl do humidoru tak tam měli opravdu ledacos. Příjemná zkušená obsluha, sice americky přidrzlá, ale cajk. Výbroný výběr cigaret a to i tak, že jsem tam sehnal davidoff black edition (krabka za 17USD) limitovaná edice co se dá sehnat jen v pár krámcích na světě :smoke1: Dýmky- všehochuť- hodně světových značek, ale i raritky jako tsuge a severská ruční výroba. Abyste si udělali představu, tady je jejich web:https://www.gttobacco.com/secure/default.asp

Pentagon shopping centre: V prvním patře po levé straně virginia tobaccos, spíš doutníkový shop ale zase domácí blendy, moc příjemná kuřácká oáza v jinak korektní nekuřácké společnosti....

v centru- někde okolo rohu 14 NW a G street jsem ještě koutkem oka zahlédl kuřácký šopík s domácími blendy- nakonec jsem tam ale radši z bezpečnostních důvodů nešel, neboť už tak jsem svoji peněženku řádně podojil v předcházejících kšeftech....
Naposledy upravil Faethor dne 05 kvě. 2009, 09:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod ypres.bass » 04 kvě. 2009, 10:45

mrcos píše:Chtěl bych poprosit o tip. (Nevím kam by se to lépe hodilo, tak to píšu sem)
Kamarád pojede do USA, tak ho zkusím ukecat, aby mi dovezl pikslu něčeho dobrého. Ovšem o produkci v améru nevím ani ň :oops:
Nemáte někdo tip na dobrý, dostupný tabák, kterému podobný v našich končinách těžko hledati?
Doplnění: Vím, že si vymýšlím, ale čím míň aromatika, tím lépe ;)
no já doporučuji svoje oblíbené Granger a Edgeworth - mají to prej všude a cenově je to víc než levné a chuťově moc dobré - kdyby kamarádovi zbylo místo v batůžku, mohl by mi taky přivézt? ono se to totiž při ceně asi 5USD/2oz nevyplatí posílat poštou
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod mrcos » 05 kvě. 2009, 09:04

ypres.bass píše:no já doporučuji svoje oblíbené Granger a Edgeworth - mají to prej všude a cenově je to víc než levné a chuťově moc dobré - kdyby kamarádovi zbylo místo v batůžku, mohl by mi taky přivézt? ono se to totiž při ceně asi 5USD/2oz nevyplatí posílat poštou

Kamarád se mi zatím neozval, ani nevím, kdy přesně letí. Tuším že 10.5. Začínám to vidět velmi nenadějně :(
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod mrcos » 04 čer. 2009, 10:08

Změna je život, tabáček snad i bude :)
Jenom mám ještě drobný dotaz, na kolik asi vyjde v US piksla tabáku od G.L.Pease? Jen orientačně, abych věděl, jestli mám kamaráda podmáznout předem, případně jak až moc ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 04 čer. 2009, 10:13

Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod mrcos » 04 čer. 2009, 10:49

basa333 píše:http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/g-l-pease/index.cfm


Díky, to mě nenapadlo :oops:
Očividně to nevypadá tak draze, takže by to mohlo býti průchozí. A 8oz ještě projde bez cla... :think:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Old Bob » 04 čer. 2009, 13:19

mrcos píše: A 8oz ještě projde bez cla... :think:

Když to dobře zašije :D 2 oz = 57 g a 50 je limit.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod vědec » 04 čer. 2009, 20:06

Old Bob píše:Když to dobře zašije :D 2 oz = 57 g a 50 je limit.

Nikolvěk, 50g je pro zásilky - když to poveze osobně pro svojí potřebu, pak platí 250gramů, což je s reservou 8og.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Old Bob » 04 čer. 2009, 20:21

vědec píše:Nikolvěk, 50g je pro zásilky - když to poveze osobně pro svojí potřebu, pak platí 250gramů, což je s reservou 8og.

A zase jsem moudřejší, díky. :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků