Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Zagarne » 11 kvě. 2019, 18:09

ahoj,
mám otázečku na zdejší zcestovalé kolegy - jak balíte tabák při cestování letadlem? ja bych si nejradši napytlíkoval 5 -6 druhů do dealeráčků a přihodil to do fajftašky, ale mám obavy, aby ty pytlíky nepřitahovaly nežádoucí pozornost a podezření při kontrolách na letišti. letím s dalšíma lidma na služebku do US a rozhodně nepotřebuju, aby mě cestou někde stopli a vyšetřovali kvůli podezření z pašování drog. letím po ose Vídeň - Londýn - Miami.

btw už jsem si vygooglil obchody s tabákem v okolí našeho hotelu a je to celkem bída - většinou zaměření na huliče trávy a nebo doutníkáře. doufám, že tam něco pořádnýho najdu a každej z kolegů + já povezem 250g kvalitního materiálu. a když ne tak to v Londýně dohážu Condorem a bude :lol:
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 11 kvě. 2019, 20:17

Navážu na Zagarneho, zrovna mám ve státech svou platonickou lásku z gymplu, která mi dala vždy opsat písemku, ale nikdy nedala :D
Takže přemýšlím co si na www.smokingpipes.com objednat.
Zatím to vypadá na 2x Pirate Kake, 2x Mississippi Mud a 1x něco jenže nevím co by to něco mělo být. Doporučíte nějaký úlet? Ne aromatik ale prostě něco jiného než všechno ostatní.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Yetenek » 11 kvě. 2019, 20:27

Bayou Slice?
Už je to déle, co jsem ho měl, ale pokud si vzpomínám, hodně dobrý VaPer.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod BATRACHOS » 11 kvě. 2019, 22:23

Tak Vídeň tragédie, prošel jsem tu většinu "speciálek", ale tabáků poskrovnu i tam. Ze zajímavějších věcí mají akorát široký sortiment švýcarské firmy Wellauer, což ale není žádná výhra. :smoke3:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 12 kvě. 2019, 07:49

byl jsi u thomase schobera? ten míval vždy výborný sortiment, ale je pravda, že už je to pár let, kdy jsem tam byl naposledy. vzadu za krámem míval ohromný sklad dýmek.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod BATRACHOS » 12 kvě. 2019, 17:30

No ale oni prostě obecně vozí málo tabáků do Rakouska. Asi ve třech mi tvrdili, že mají kompletní sortiment, co se dováží, a skutečně se to na 99% shodovalo. přitom to byly zjevně speciálky. Čili tabák spíš tragédie. I když není nějak tragicky drahý.
Fajfky a zejména kožené a pak luxusní stříbrné etc. příslušenství, to ano. Ale cenově výš a zas takový zázrak samy fajfky rozhodně ne.

U Schobera jsem byl dokonce dvakrát, bydlel jsem kousek odtud. Hezký obchod, ale žijí evidentně z doutníků, cigaret a přísšenství, možná i luxusního alkoholu. Fajfky krásné a i dobře vystavené.

Hlavní problém vidím v tom, že vůbec nemají lowendové dýmky.
Ve všech obchodech fajfka začínala tak na 76 éčkách, a byly to celkem fajn kousky. Písky, nebo rustiky byly velmi pohledné. Hladké samozřejmě slabší, to začalo být zajímavá až u standardu kolem 120 euro. Vyšší řady 170-225 éček, samozřejmě pak výš speciály.
Problém je, že pro studentíka či mládežníka není těch 75 na dolní hranici málo. Srovnatelná situace s našimi BPK či Stanislawkami tam prostě není, a ze začátku - známe to všichni - každému přijde uhozené dávat do fajfky víc peněz. To kuřák pochopí nejdříve během kouření své první fajfky ... a tu si holt musí koupit.
Čili ne že by na to neměli, ale rozdíl proti cigaretám je velký, navíc tam dost frčí i e-cigartey. A začínat musejí už studenti, jinak je fajfkaření odsouzené k zániku.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Alter Egon » 13 kvě. 2019, 07:38

Zagarne píše:ahoj,
mám otázečku na zdejší zcestovalé kolegy - jak balíte tabák při cestování letadlem? ja bych si nejradši napytlíkoval 5 -6 druhů do dealeráčků a přihodil to do fajftašky, ale mám obavy, aby ty pytlíky nepřitahovaly nežádoucí pozornost a podezření při kontrolách na letišti. letím s dalšíma lidma na služebku do US a rozhodně nepotřebuju, aby mě cestou někde stopli a vyšetřovali kvůli podezření z pašování drog. letím po ose Vídeň - Londýn - Miami.

btw už jsem si vygooglil obchody s tabákem v okolí našeho hotelu a je to celkem bída - většinou zaměření na huliče trávy a nebo doutníkáře. doufám, že tam něco pořádnýho najdu a každej z kolegů + já povezem 250g kvalitního materiálu. a když ne tak to v Londýně dohážu Condorem a bude :lol:



Já když cestuju, tak si většinou beru jen jeden nebo dva tabáky. Buď je mám v originální plechovce anebo v nějaké skleničce. Jednou jsem musel vybalovat kufr, ale nebylo to kvůli skleničce s tabákem, ale kvůli pytlíku s čističema, to se jim na tentgenu moc nezdálo.

Pokud budeš v Miami, tak si objednej něco ze smokingpipes.com na hotel a nemusíš nic obcházet.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 13 kvě. 2019, 16:52

žabakos: máš recht, u dýmek to bylo vždy cenově výš, ale tabáky míval opravdu v celých sériích konkrétních výrobců. kdepak asi ty doby jsou... :(
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 16 kvě. 2019, 07:31

Tak jsem přišel na to co je nejtěžší na tom nakoupit tabáky ze zámoří. Vybrat si z té rozmanitosti :D

http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... dler-flake
http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... -of-kadath
http://www.tobaccoreviews.com/blend/388 ... irate-kake
http://www.tobaccoreviews.com/blend/213 ... ssippi-mud

Z těchto 4 si musím nakombinovat 5 plechovek :( (někdo mi tu radil jiný tabák, ale nakonec jsem objevil Cornell & Diehl sérii The Old Ones) a vůbec netuším jak to nakombinovat. 2x Piráta + 2x bahno + 1 Prastarý, nebo obětovat bahno na oltář obou prastarých? Nebo kacířská myšlenka - obětovat Piráta?

PS: Nevíte zda se dá Cornell & Diehl sehnat někde v EU?
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Rog » 16 kvě. 2019, 07:48

Nejaké plechovky som v lete videl v Dubline v obchode Peterson https://peterson.ie/pages/contact-us.
Cena asi 20 €. Nepamatám si presne, čo tam bolo. Možno im ksús napísať...

EDIT: ešte tu https://www.synjeco.ch/pataall/taba/3040.php?i5s4 , ale to nie je EU...
Naposledy upravil Rog dne 16 kvě. 2019, 08:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Alter Egon » 16 kvě. 2019, 08:04

Haluziak: Jestli máš možnost dovézt ze zámoří pět plechovek, tak bych si objednal každou jinou, na ozkoušení. Ještě můžeš kouknout např. na G.L. Pease anebo na Seattle Pipe Club tabáky - to jen kdyby sis myslel, že toho je málo. :lol:

Jinak tyhle tabáky z US jsou v EU téměř k nesehnání. Něco se snad prodávalo za draho ve Španělsku, jak tu už někdo psal, ale ze Španělska ti to nepošlou.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod MBO » 16 kvě. 2019, 08:52

:arrow: Haluziak
Rozumím Ti, jak je lákavé sehnat nejlepší tabáky z USA, i když už i tohle zadání je trochu krkolomné, ale na kouření dýmky to podle mého není nejdůležitější. Když to jde, pochutnáš si třeba na Mac Barenu. A když to nejde, nepomůže ani Balkan Sobranie – můj názor :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Martin Pedain » 16 kvě. 2019, 10:02

Čaute,

máte někdo zkušenost s domácími směsmi od Curyšského Roman Peter Pfeifen? Strávím tam víkend a jejich směsi s VA z Indie a Malawi mne docela lákají.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod BATRACHOS » 16 kvě. 2019, 17:50

MBO píše::arrow: Haluziak
Rozumím Ti, jak je lákavé sehnat nejlepší tabáky z USA, i když už i tohle zadání je trochu krkolomné, ale na kouření dýmky to podle mého není nejdůležitější. Když to jde, pochutnáš si třeba na Mac Barenu. A když to nejde, nepomůže ani Balkan Sobranie – můj názor :D


:ok:

Tohle ale řekl někdo, kdo kouří fajfku aspoň tak 10 let, ales píš mnohem, mnohem déle ... :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod mihra » 16 kvě. 2019, 18:50

Pánové, můj kamarád má sice cca 90 dýmek, ale už několik let kouří jeden tabák a je docela spokojen. Když mu dám ochutnat některý z mých nových tabáků, tak třeba i pochválí, ale stejně dál jede po svém. Ví, že jsou i lepší tabáky, ale ten jeho mu vyhovuje i cenově a po jiných netouží. Také názor.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 22 návštevníků