Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Gobey » 25 lis. 2008, 22:24

Tak mě napadlo, že různé destinace jsou pro nákup tabáku velmi výhodné a možná někomu přijdou tyto informace vhod. Nemám na mysli internetový prodej, ale osobní nákup ať již v kamenných krámech nebo na letišti. V některých zemích je prostě něco k dostání za velice pěkné ceny. Mé osobní zkušenosti jsou následující:

Velká Británie:
-bezproblémové pořízení klasických tabáků typu St. Bruno, Condor, Player´ Navy Cut, Gold Block atd. Bohužel cena značně vysoká s ohledem na daně. Jestliže narazíte na vyloženě dýmkový obchod (a těch je kupodivu velice málo), tak mají velký výběr own blend. Cena o maličko vyšší než balený tabák. Blendy jsou dle několika vzorků velmi povedené.
Paklík 50 gr. se pohybuje okolo 8 - 9 liber

Španělsko:
- tabákový ráj zejména s ohledem na cenu. K dostání Condor, Capstan, St. Bruno a mnoho dalších.
Paklík 50 gr. Condora i ostatních se pohybuje cca 4 - 6 EURO

Jižní Afrika:
- malý výběr, tabák jsem viděl v podstatě jen na letišti a to jen v omezeném sortimentu. Nicméně Condora tam měli v přepočtu cca 100,-- Kč (sakra v té době jsem ještě nevěděl, jak je dobrý :( )

Spojené Arabské Emiráty - Abu Dabi letiště a dle kamarádů v podstatě všechny letiště v dané oblasti
- neskutečné ceny tabáků
Směs Dunhill 5 x 50 gr. (Night cap, Early morning, London Mx., Yacht, My mx.) za dohromady 11 USD
- cigarety kolem 10 - 15 USD za karton

Egypt:
- z dýmkových tabáků téměř nic (myslím nějaký McBaren), cenu nevím, ale určitě menší než u nás
- tabák do vodní dýmky velký paklík za pár korun (cenu si nepamatuji, ale letím tam o vánocích tak dám vědět)
- cigarety za cca 16 USD za karton


Kdo máte další zkušenosti?

H.
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Nevill » 26 lis. 2008, 21:11

jo, dobrý nápad... :ok:

ze své zkušenosti přidám tyto:

Finsko:
- vím jen o jednom dýmkařství v centru Helsinek, výběr tabáků tvořila kompletní řada tabáků Peterson a posléze produkce od Swedish Match (Borkum Riff atd.). Občas je nějaká tobolka od Swedish Match k vidění i v nějakém tom kiosku s novinami a cigaretami. Jediný finský dýmkový tabák má jméno Kilta, je to v podstatě taková obdoba "našeho" Krakonoše. Finsko zkrátka není dýmkařská země.

Irsko:
- v Dublinu jsou na rohu Grafton street takřka vedle sebe dva obchody. Jedním z nich je Petersonovo dýmkařství, druhý obchod se jmenuje Fox. U Petersona se dá kromě kompletní řady jejich tabáků koupit i např. Erinmore Plug, Garryowen Plug, Condor a Maltan. U Foxe mají výběr svých směsí, které pro ně ovšem dělá Kohlhase & Kopp, dá se u nich koupit i zmiňovaný Contor nebo Maltan. Nevím jestli to je nějaká jednotná cena, ale co jsem tam nakupoval tabáky, ať to bylo co to bylo, 50g stálo 14 EUR, 25g (Condor a Maltan) stálo 7 EUR.
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod dsvatos » 26 lis. 2008, 21:37

Já tedy nepřispěji vědomostmi, ale dotazem.. Co se dá koupit v Rakousku? Nemám to tam zase tak daleko, tak by mě zajímalo, na co se tam dá narazit. Teď vím, že na Amphory, na které mám zálusk. Takže jestli někdo víte o něčem zajímavým, sem s tím. Díky.
Uživatelský avatar
dsvatos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 63
Věk: 47
Registrován: 18 úno. 2008, 17:03
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 27 lis. 2008, 04:14

dovolím si citovat sám sebe :wink: :oops: :

basa333 píše:asi nejlepší krám ve vídni je Cigarren & Pfeifen Studio Schober, Thaliastrasse 7. thomas je perfektní fajkař a pokud mu vyřídíš pozdravy od jana kloučka a tomáše, tak tě třeba vezme i do jeho šmajchlkabinetu dozadu a tam něco uvidíš :shock: (a neboj, zůstane při tom oblečenej :wink: ). co se týče tabáků, není to zázrak, ale něco se najít dá. skoro kompletní rattrays, ale většinou ve 100 g plechovkách asi za 16 €, při troše štěstí nightcap a nějaké ashtony, mostex tam vozí SG, ale jsou dražší než u nás, takže to asi nebude mít smysl. pak mají dost méně známých tabáků jako brebia, tabakkollegium atd., ale bez recenzí bych doho nešel. pokud pojedeš přes hatě, stav se na hranicích v excaliburu, tam jsou ceny super, ale malý výběr. v oblasti těch tabáků, které mě zajímají, mě vídeň zas až tak neuchvátila.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Gobey » 08 pro. 2008, 21:51

Itálie - špatné, v podstatě jsem až na jeden dýmkový obchůdek nenarazil na nic, co by nás zajímalo :( Prostě žádný dýmkový tabák sem neviděl. A v tom obchůdku prodávali pouze dýmky
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Faethor » 09 pro. 2008, 18:45

Tak taky přidám něco ze svých cest:)

Anglie
Londýn- na pomezí justiční čtvrti a Old Holbornu- přímo na ulici High Holborn, kousek od zastávky metra Chancery Lane směrem k centru (tj. oxf. st.)
Malé dýmkařství, velký výběr domácích blendů, jež jsou opravdu exkluzivní. Jinak tabákově vcelku draho, jak už poznamenal Gobey, ale ty domácí blendy za to stojí. Jinak výběr z erinmorů, klasika petersony, Condory a Bruna, nějaké německé tabáky a ashtony. k nákupu nad 30ł malá bentka od Duncan pipes zdarma!

Švýcarsko
ráj na zemi- v Ženevě kousek od hotelu Wilson směrem do města malý dýmkový shop s výběrem dunhillů což nejsou v produkci- aromatic, black aromatic, ready rubbed. Tyhle plechovky byly každá asi za 11bernardýnů. na letišti se dají sehnat super věci - cigarety dunhill my mixture nebo american spirits.

Letiště Zurich- obchod Davidoff s velkým výběrem davidoff dýmek, výběr z Davidoff tabáků a amphory, Ceny lidové.Specialitka- doporučuji cigarety Yves Saint Laurent-vynikající a krabičky vychází s na 50kč....

Německo
Trevír- Na hlavní třídě směrem k Porta Negra po levé straně od starého města je malé dýmkařství, vcelku stísněné (cca 4m čtvereční) ale mají docela výběr jak dýmkových tak cigaretových tabáků (american spirity s perique atd.). Ceny- německé takže dráž než u nás. Ve měste jsem potkal ještě asi další tři obchůdky s touto tématikou ale nic zásadního.

Brusel
Na okraji centra kousek od hotelu Hilton a kanceláře ČSA malý krámek s dýmkami a doutníky- boužel v době, kdy jsem bydlel v Bruselu jsem dýmku ještě nekouřil. Ale jinak se dá v Bruselu sehnat skoro v každé trafice klasika- amphora, clan etc.
Letiště Brusel- Vat included tabáky: Clan Aromatic, Scottish blend (MB) a Davidoff tabáky. VAT excluded (mimo EU) Amphora. Mají tam hezký humidor.

Amsterdam
kouření v této zemi už taky není co to bývalo, od plošného zákazu v hospodách mám dojem že tam tahle kultura taky upadá.
Schiphol (AMS letiště)- Dá se koupit opět amphora, clan aromatic, nějaké MB, erinmore ale jen VAT excluded. V podstatě ta letiště mají v poslední době velmi omezenou a velmi stejnou nabídku. Za zmínku stojí výstavka Big benů v největší shopu naletišti. Nově je tam teď otevřen shop Whisky and Cigars- dobrý výběr doutníků Davidoff, profesionální balení do uzaviratelného pytlíku se šplýchnutím rozstřikovačem a vkusnédoutníkové zápalky jako pozornost podniku.

USA
Washington- nic moc, na special pipe shop jsem nikde nenarazil. Letiště taky extra nabídku nemá. Jinak velmi zajímavý výběr camelek které sek nám vůbec nedováží- nejvíc mě dostaly turkish blend- super tabák

Řecko- Kréta
velký výběr docela dobrých domácích cigaret a balících tabáků za velmi příjemné ceny (Cca 3, 80€ nejdražší) dobré balící tabáky Karelias. Na dýmkové tabáky jsem nenarazil. Na letišit opět klasika Amphora a Clan takže na cenu už jsem se ani nedíval ale mám takové matné tušení že to vycházelo opět na nějakých 130kč za balík.

Madarsko
kolega mi tuhle dovezl amphory za neuvěřitelných 120Kč za balení z budapešti ale musím sepřiznat že to nějak není ono, jsou sušší než ty co jsem dotáhl z Belgie a mám dojem že i ta chuť je nějak ošmelená. Rozhodně v nich nejsou kusy broken flaků jako byly v těch mým belgických sáčcích.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Gobey » 05 led. 2009, 13:05

Čerstvé zprávy z Egypta:

- do dýmky pouze červená amfora
- do vodní dýmky cokoliv je k mání, doporučuji Zaghloul nebo Gas - přírodní tabáky, hodně silné, jinak je možná jakákoliv příchuť. Vše k dostání také na letišti (ceny cca tak 2x oproti normálu), ale stále mnohem mnohem levnější než u nás
- cigarety - vše za velmi zajímavé ceny - Máčka cca 18 USD za karton, LM za 14 USD za karton
- doutníky - velmi zajímavé ceny oproti našim
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod winky » 23 led. 2009, 11:51

Ja mám aktuálne info z Talianska - LIVIGNO čo je mesto, ktoré je bezcolnou zónou na hraniciach CH-ITA. Je to tiež veľmi pekné lyžiarske stredisko. V duty free shopoch sú veľmi výhodné ceny najmä na tabak, cigarety, alkohol, parfémy, kozmetiku. Je ich tam nepreberne množstvo.
Nevšimol som si veľa cien, ale napr. v klasickych duty free shopoch: Erinmore flake som kupil za 6E, MBarenovské tobolky boli v cene cca 5E,atď. V špecializovanom obchode na fajky a tabak:
GLPeace Stratford 57g som kupil za 11E, petersony mali pokiaľ ma pamäť neklame za necelych 8E, savinelli tabaky za 4.90E, Hal 100g stal 17E, pričom výber bol neskutočný. Ceny fajok boli tiež viac ako priaznivé. Nemal som však čas ceny prelustrovať podrobne, keďže som musel chodiť s vedúcou po nákupoch handier, kozmetiky...
Ak niekto budete mať cestu niekam poblíž - rozhodne odporúčam sa tam zastaviť. Môžte tam i natankovať (95 - 0,744, nafta 0,699).

Bol som tiež v Dubline v Petersonovskom obchode, kde predávali iba tabaky peterson a tie vychádzali okolo 18E. Ceny fajok však boli veľmi priaznivé - začínali aran 43E, killarney 49E, silver sterling 77E, sherlock 149E...
winky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 17 říj. 2008, 10:09
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod HuBert » 06 úno. 2009, 21:43

Čeká mě cesta do USA a proto prosím o radu: narazili jste na tabák (nebo něco dýmkově příbuzného), co má smysl přivézt z USA (Houston, Texas)? I třeba přes e-shop... Tady jsem našel jen skromnou noticku z Washingtonu.
Nebo ještě: letiště ve Frankfurtu - to je taky cestou
Předem díky
Uživatelský avatar
HuBert
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 51
Registrován: 20 lis. 2007, 21:54
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Breer » 10 bře. 2009, 21:00

chlapi, kde v Prahe na letisku maju tabaky, alebo cigary,letim z T1 bol som tam sice naposledy pred dvoma rokmi, ale uz nepamatam...
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Faethor » 11 bře. 2009, 08:16

Breer píše:chlapi, kde v Prahe na letisku maju tabaky, alebo cigary,letim z T1 bol som tam sice naposledy pred dvoma rokmi, ale uz nepamatam...

Breere já se obávám, že na 1čce nic moc neseženeš....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 11 bře. 2009, 08:28

a pokud neletíš mimo EU, tak tam ani nechoď, protože ti nic neprodají. kontrolují to podle letenky
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Breer » 11 bře. 2009, 08:33

to viem, ze kontroluju..a letim mimo EU, kazdopadne vdaka :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Faethor » 11 bře. 2009, 09:22

basa333 píše:a pokud neletíš mimo EU, tak tam ani nechoď, protože ti nic neprodají. kontrolují to podle letenky


1čka je mimo EU,resp. mimo Schnegen. Dvojka je inside Schengen.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Breer » 24 bře. 2009, 12:31

tak v Hurghade na letisku velke hovno, ziaden tabak, aj ten humidor co mali na cigary je vačsinou otvoreny, cize vlhkost unika cez dvere a tie cigary su suche ako keby humidor v zivote nevideli :evil: :evil: , to je neucta ku kubanskym cigaram, ale co by som chcel od arabačov :smoke3:

no a terminal 1 v Prahe, tam to nejak neskutocne zdrazeloprazdroj za 100,-kč a tabak som tiez ziadny nenasiel :think: :smoke3:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 7 návštevníků