Tabáky ve světě - pro co kam

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod MBO » 16 kvě. 2019, 19:08

Chtěl jsem kolegovi Haluziakovi jenom říct, aby si s tím výběrem nedělal tolik hlavu. Vybrat pět nejlepších tabáků z USA by nedokázali ani na Smokingpipes.com. Ale už vím, že má vybráno, a jsou to určitě samé dobroty. Jinak se považuju za začátečníka – jsou tady jiní orli :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Petr1964 » 17 kvě. 2019, 09:26

Pro Haluziak:
Ať máš složitější rozhodování, mrkni na níže uvedené americké tabáky. Všechny jsem je po plechovce v uplynulém půl roce vykouřil, a můžu vřele doporučit. Určit, který je nejlepší americký tabák si netroufám napsat.
http://www.tobaccoreviews.com/blend/277 ... estminster
http://www.tobaccoreviews.com/blend/560 ... e-gaslight
http://www.tobaccoreviews.com/blend/106 ... al-reserve
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 17 kvě. 2019, 10:24

:arrow: Petr1964 dík za radu ale objednávka už odešla nakonec mám:
1. http://www.tobaccoreviews.com/blend/388 ... irate-kake
2. http://www.tobaccoreviews.com/blend/213 ... ssippi-mud
3. http://www.tobaccoreviews.com/blend/305 ... um-pudding
4. http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... dler-flake
5. http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... -of-kadath
A nějaké serepetičky okolo.

1. a 2. mám doporučeny od majstra co mi dělal dýmku 3. taky a taky ji tady na fóru chválili a na 4. a 5. jsem strašně zvědav jako fanda H. P. Lovecrafta, který nečetl žádné jeho dílo :D

P.S.: On tam zas někdo půjde v létě :)
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod basa333 » 18 kvě. 2019, 08:00

malinko se bojím, aby tyhle tabáky splnily tvá očekávání. je to trochu jiná liga než gatě nebo squadron. silou i aromatizací. ale samozřejmě ti přeji, aby to tak bylo :ok: :yum:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Zagarne » 27 kvě. 2019, 12:14

takze po navratu z Miami - objednavat po netu na hotel jsem nechtel. mel jsem strach, ze me objednavka nezastihne. takze jsem prosmejdil vsecky obchody ve meste a totalni zklamani - vsude jenom potreby por hulice nebo doutniky. kuraci doutniku by si tady opravdu prisli na svoje - obrovskej vyber na kazdym rohu i kdyz uskladneni teda obcas dost pokulhavalo. kdyz jsem se dostal uplne do nejvetsiho smoke shopu v downtownu, tak tam meli par fajfek a 4 flasky s vycichlym cavendish aromatikem. ptal jsem se po plechovkach, tak tam prede me naskladal par Dunhillu a Escudo. kdyz jsem se zeptal prodavace, kolik za to Escudo, tak musel volat sefovi a pak z nej vypadlo 25 $ za plechovku. tak jsem pekne pozdravil a zase sel.

p.s. ani jsem si tam poradne nezakouril, protoze tam porad strasne fouka vitr od oceanu. ale jinak sluzebka kvalitni - spalenej
krk z Key Westu, nohy popichany od komaru z Everglades, proste vsechno jak ma byt
Naposledy upravil Zagarne dne 27 kvě. 2019, 16:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod proger » 27 kvě. 2019, 15:58

No teda, zlatý prciny. Ono to tam fakt asi funguje spíš po netu. Objednáš, dodáme. I co jsem koukal na nějaký vlogy na youtube, tak tam málokdy a málokdo podotkne, že chodí ke svýmu tabáčníkovi. Jeden z Kanady to má kousek (nova piper) a další to má asi 40 km daleko (matches 860).
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Stanley64 » 28 čer. 2019, 12:12

Zdravým pani. V lete budem dlhsiu dobu v Liberci a Frydlante, poraďte dobrú predajňu z fajkovym tabakom
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Rog » 28 čer. 2019, 22:35

No, je to odtiaľ na skok do Prahy na Blanickú... :wink:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod gunhead » 14 črc. 2019, 14:11

Zdravím vespolek,

pojedu na dovolenou do Turecka, můžete mi doporučit, který tabák bych měl hledat? Případně hledat speciální prodejnu, nebo arabský bazar?

Díky
gunhead
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 lis. 2014, 20:04

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Haluziak » 14 črc. 2019, 15:44

Turecko, nebo alespoň Istanbul je pro dýmkaře zabitá krajina. Na letišti (Sabiha Gocken) měli 4 druhy aromatiku, na egyptskem a grand bazaaru nic. Tedy krom pytlů cigaretového tabáku.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Michal999 » 18 srp. 2019, 12:27

Zdravíčko chlapi, hledal jsem, snažil se ale nenasel jsem žádné doporuceni nepo tipy co si nechat přivézt z Belgie. Nerikejte mi, že tam nic zajímavého nemají... :D
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Balu103 » 19 říj. 2019, 09:57

Luxemburg: fajkový tabak aj cigary majú cenu stanovenú kolkom. Čo sa týka cigár, prevládajú kuby, cena v podstate porovnateľná s cenami u nás. Fajkový tabak je málokde, ceny vyššie, väčšina nakupuje radšej v Nemecku. Nejaké amfory, MacBareny, občas GH, občas ešte nejaký Dunhill. A J.B.Vinche asi v 4 druhoch, cena 17 € za plechovku, má to byť náhrada za Dunhill.
V baroch si nezapálite, ale mnoho barov má terasy s teplometmi, a 22:00 nie je limit ako u nás.
Obchody:
Alima (11, avenue de la Porte-Neuve - centrum)
Liberty (56, avenue de la Liberté - pri železničnej stanici Gare)
La Casa del Habano (22B, avenue de la Porte-Neuve) - iba cigary, malý salónik, o 18.00 vás vyhodia
El Afocionado (141, route deTréves, Niederanven) - jednoznačne najlepší obchod s veľkým výberom cigár, značkového alkoholu a fajkového tabaku. Fajčiarsky salónik, zatvárajú o 20:00, ale keď je v salóniku viac ľudí, majiteľ tam posedí kľudne dlhšie. Síce je to mimo hlavného mesta, ale z konečnej električky je to 10 minút autobusom v rámci MHD, hneď pri zastávke Sennigen, Kierch. TOP
V hoteli Sofitel je fajčiarsky salón, luxusný a drahší, otvorený do 01:00. Možnosť kúpiť cigary. Pri zastávke električky Philharmonie (Kirchberg, blízko centra). Príjemné prostredie, ale Carlsberg za 8.50 €.
V hoteli Le Royale v centre je akože salónik, ale je to len malá vitrína s prehnanými cenami. Nedoporučujem.
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Michal999 » 06 led. 2022, 09:22

Zdravíčko. Brácha pojede do Španělska a potřebuju mi připravit seznam, co mi má přivézt. :) Condor je jasnej, popř. maj tam i St. Bruno? A pak kromě americkejch tabáku, mají tam i třeba nějaký GH, co u nás nejsou? Např. Bosun, Coniston atd, popř. ceny...?
Moc děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
Michal999
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 36
Registrován: 09 srp. 2019, 07:18
Bydliště: Humpolec

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod Alter Egon » 06 led. 2022, 12:50

Prý někde v BArceloně bylo svého času k dostání něco od G.L. Pease a C&D. Ale přesně kde nevím, musel bys googlit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

Příspěvekod RottenFox » 06 led. 2022, 15:04

Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků