Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

10 bře. 2018, 12:58

basa333: díky, tak se holt vypravim někdy na benzinku do Reichu a vyzkouším.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

10 bře. 2018, 15:19

rum and mapple není zlej. Obzvlášť za ty peníze, aroma dost silný, ale nepůsobí chemicky. Chuť taková příjemná tabáková, žádnej škvařenej cukr. Akorát je docela slabej.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 bře. 2018, 20:31

Vyjma Rum and Maple mívají na benzínkách ještě další věci od Planty, taky Danske Klub a další typické německé "ultraaromatiky".
Nejčerstvější zkušenost mám teď z pátku z Tirschenreuthu. Doutníčky jsem si nakoupil (Meharis a tak) ale do fajfky nic.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 bře. 2018, 20:50

k D. pumpám jsem docela skeptickej, od Šebíku po Lipsko, nikde jsem na tabák nenarazil

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

12 bře. 2018, 08:41

ok, v mém výroku jsem měl na mysli hlavně velké dálniční pumpy ve vnitrozemí německa, možná, že kolem hranic bude sortiment horší

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

28 bře. 2018, 17:57

Nevite nekdo prosim o nejakem krame v New York City, kam muzu poslat na nakup "nedymkare"?

Diky za info

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

28 bře. 2018, 18:50

Nat Sherman 12 E 42nd St, New York, NY 10017

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

29 bře. 2018, 10:13

Dik, o tom vim. Ten je k nicemu.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

29 bře. 2018, 11:52

Co sháníš?

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

31 bře. 2018, 16:19

Hele chtel jsem klasicky Rusaky, nakyho GLP a tak. Akurat ty kamaradciny kamaradi jsou tupy lamy, takze padlo objednani ze Smoking pipes. Proto jsem resil nejakej shop primo v NY.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

01 dub. 2018, 22:52

Z osobní zkušenosti před třemi týdny doporučuji v New Yorku 2 shopy : První je Nat Sherman na 12E 42nd St. Pro fanoušky doutníků je tohle učiněná Mekka, ale i dýmkař si tady přijde na své. Mají tady slušný výběr dýmek a tabáků. Řekl bych, že největší výběr je ze značky G.L. Pease. Ceny za plechovku se pohybují kolem 14 - 16 dolarů, takže velká pohoda. Některé tabáky mají otevřené, můžete přivonět. Po celou dobu se mi věnoval sympatický chlapík s doutníkem v ruce a když zjistil odkud jsem, nezapomněl připomenout to naše české dusátko, že ho zná a jak je super...No člověk by tam nechal balík, kdyby to šlo. Nakonec že prý si mám dát pozor na celníky a zboží rozhodit mezi všechny kamarády co tam byli se mnou. Prostě parádní obchod a skvělí týpci v něm!!! Určitě alespoň jednou za život tohle fanoušek doutníků a dýmek musí vidět.
Jako druhý obchod bych doporučil Barcalay Rex na 126 Pearl St. dole na Manhattanu. Zde byla taky velice příjemná obsluha, ale celkově byl obchod menší i s menším výběrem. Na druhou stranu se tady dal sehnat takový špek jako Frog Morton on the Town (22 dolarů! - ale nekupte to). Dále např. Escudo Navy De Luxe za cenu 18 dolarů...Levněji vyšly tabáky v dózách na váhu. Zde jsem nechal méně peněz než u Shermana, přesto mi pan prodavač z dózy nabral lopatkou dobrých 50 gramů do zavíracího sáčku a dal zdarma k nákupu!!!! Celkový přístup v obou obchodech ke mně jako k zákazníkovi byl úžasný. Součástí každého obchodu byla "kuřárna" s koženými křesly a barem, do obou mě zvali, bohužel nikdo z mých kamarádů spoluvýletníků nesdílel mou radost. Ale nevadí, zážitky zůstanou a tabák v archivu asi taky dlouho.
Jinak jsem prošel Manhattan křížem krážem, prolustroval google, ale jiný podobný obchod již nenašel. V obyčejných trafikách to vůbec nemá cenu. Prošel jsem jich asi deset. Zboží mají všichni podobné : hlavně liquidy do elektronických cigaret, různé druhy elektronických hraček, vaporizérů atd., různé druhy skleněnek na cokoliv, cigarety a tak 2 krabičky tabáku do dýmky. Samozřejmě v rotaci tyhle značky asi tady nikdo nemá :D

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

04 čer. 2018, 17:43

Portugalsko je pro kuřáky dýmek jedna velka hrůza. Za 7 dní jsem nikoho s dýmkou nepotkal. Kuřaků po ulicích nebo na zahrádkách minimum. Tabakerie velmi slabé. Jen cigarety. V těch lepších i doutníky. Do dymek Borkum, Sail, Clan a jestě max 2 druhy tabáku. 40g za cca 11€. Dle obsluhy se nic jiného nedováží.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

12 črc. 2018, 18:05

Pani tak na Malte super ceny a vyber tiez

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

26 črc. 2018, 21:23

Stanley64 píše:Pani tak na Malte super ceny a vyber tiez


Co sis koupil? :P :puffy:

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

27 črc. 2018, 16:37

Dost vela
MB=Old dark fired =7eur
Amphora black cav=5,50e
Solani virginia´=10e
St-Bruno Ready rubbed=5,50e
bruno flake=6e
Rattraz black mallory 10e
captain black 6,50e
Erinmore mixture6,50
MB Plumcake7,70e
a ich domaci tabak Meljack 5e super tabak
Odeslat odpověď