Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 kvě. 2019, 18:09

ahoj,
mám otázečku na zdejší zcestovalé kolegy - jak balíte tabák při cestování letadlem? ja bych si nejradši napytlíkoval 5 -6 druhů do dealeráčků a přihodil to do fajftašky, ale mám obavy, aby ty pytlíky nepřitahovaly nežádoucí pozornost a podezření při kontrolách na letišti. letím s dalšíma lidma na služebku do US a rozhodně nepotřebuju, aby mě cestou někde stopli a vyšetřovali kvůli podezření z pašování drog. letím po ose Vídeň - Londýn - Miami.

btw už jsem si vygooglil obchody s tabákem v okolí našeho hotelu a je to celkem bída - většinou zaměření na huliče trávy a nebo doutníkáře. doufám, že tam něco pořádnýho najdu a každej z kolegů + já povezem 250g kvalitního materiálu. a když ne tak to v Londýně dohážu Condorem a bude :lol:

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 kvě. 2019, 20:17

Navážu na Zagarneho, zrovna mám ve státech svou platonickou lásku z gymplu, která mi dala vždy opsat písemku, ale nikdy nedala :D
Takže přemýšlím co si na www.smokingpipes.com objednat.
Zatím to vypadá na 2x Pirate Kake, 2x Mississippi Mud a 1x něco jenže nevím co by to něco mělo být. Doporučíte nějaký úlet? Ne aromatik ale prostě něco jiného než všechno ostatní.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 kvě. 2019, 20:27

Bayou Slice?
Už je to déle, co jsem ho měl, ale pokud si vzpomínám, hodně dobrý VaPer.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

11 kvě. 2019, 22:23

Tak Vídeň tragédie, prošel jsem tu většinu "speciálek", ale tabáků poskrovnu i tam. Ze zajímavějších věcí mají akorát široký sortiment švýcarské firmy Wellauer, což ale není žádná výhra. :smoke3:

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

12 kvě. 2019, 07:49

byl jsi u thomase schobera? ten míval vždy výborný sortiment, ale je pravda, že už je to pár let, kdy jsem tam byl naposledy. vzadu za krámem míval ohromný sklad dýmek.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

12 kvě. 2019, 17:30

No ale oni prostě obecně vozí málo tabáků do Rakouska. Asi ve třech mi tvrdili, že mají kompletní sortiment, co se dováží, a skutečně se to na 99% shodovalo. přitom to byly zjevně speciálky. Čili tabák spíš tragédie. I když není nějak tragicky drahý.
Fajfky a zejména kožené a pak luxusní stříbrné etc. příslušenství, to ano. Ale cenově výš a zas takový zázrak samy fajfky rozhodně ne.

U Schobera jsem byl dokonce dvakrát, bydlel jsem kousek odtud. Hezký obchod, ale žijí evidentně z doutníků, cigaret a přísšenství, možná i luxusního alkoholu. Fajfky krásné a i dobře vystavené.

Hlavní problém vidím v tom, že vůbec nemají lowendové dýmky.
Ve všech obchodech fajfka začínala tak na 76 éčkách, a byly to celkem fajn kousky. Písky, nebo rustiky byly velmi pohledné. Hladké samozřejmě slabší, to začalo být zajímavá až u standardu kolem 120 euro. Vyšší řady 170-225 éček, samozřejmě pak výš speciály.
Problém je, že pro studentíka či mládežníka není těch 75 na dolní hranici málo. Srovnatelná situace s našimi BPK či Stanislawkami tam prostě není, a ze začátku - známe to všichni - každému přijde uhozené dávat do fajfky víc peněz. To kuřák pochopí nejdříve během kouření své první fajfky ... a tu si holt musí koupit.
Čili ne že by na to neměli, ale rozdíl proti cigaretám je velký, navíc tam dost frčí i e-cigartey. A začínat musejí už studenti, jinak je fajfkaření odsouzené k zániku.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

13 kvě. 2019, 07:38

Zagarne píše:ahoj,
mám otázečku na zdejší zcestovalé kolegy - jak balíte tabák při cestování letadlem? ja bych si nejradši napytlíkoval 5 -6 druhů do dealeráčků a přihodil to do fajftašky, ale mám obavy, aby ty pytlíky nepřitahovaly nežádoucí pozornost a podezření při kontrolách na letišti. letím s dalšíma lidma na služebku do US a rozhodně nepotřebuju, aby mě cestou někde stopli a vyšetřovali kvůli podezření z pašování drog. letím po ose Vídeň - Londýn - Miami.

btw už jsem si vygooglil obchody s tabákem v okolí našeho hotelu a je to celkem bída - většinou zaměření na huliče trávy a nebo doutníkáře. doufám, že tam něco pořádnýho najdu a každej z kolegů + já povezem 250g kvalitního materiálu. a když ne tak to v Londýně dohážu Condorem a bude :lol:



Já když cestuju, tak si většinou beru jen jeden nebo dva tabáky. Buď je mám v originální plechovce anebo v nějaké skleničce. Jednou jsem musel vybalovat kufr, ale nebylo to kvůli skleničce s tabákem, ale kvůli pytlíku s čističema, to se jim na tentgenu moc nezdálo.

Pokud budeš v Miami, tak si objednej něco ze smokingpipes.com na hotel a nemusíš nic obcházet.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

13 kvě. 2019, 16:52

žabakos: máš recht, u dýmek to bylo vždy cenově výš, ale tabáky míval opravdu v celých sériích konkrétních výrobců. kdepak asi ty doby jsou... :(

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 07:31

Tak jsem přišel na to co je nejtěžší na tom nakoupit tabáky ze zámoří. Vybrat si z té rozmanitosti :D

http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... dler-flake
http://www.tobaccoreviews.com/blend/113 ... -of-kadath
http://www.tobaccoreviews.com/blend/388 ... irate-kake
http://www.tobaccoreviews.com/blend/213 ... ssippi-mud

Z těchto 4 si musím nakombinovat 5 plechovek :( (někdo mi tu radil jiný tabák, ale nakonec jsem objevil Cornell & Diehl sérii The Old Ones) a vůbec netuším jak to nakombinovat. 2x Piráta + 2x bahno + 1 Prastarý, nebo obětovat bahno na oltář obou prastarých? Nebo kacířská myšlenka - obětovat Piráta?

PS: Nevíte zda se dá Cornell & Diehl sehnat někde v EU?

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 07:48

Nejaké plechovky som v lete videl v Dubline v obchode Peterson https://peterson.ie/pages/contact-us.
Cena asi 20 €. Nepamatám si presne, čo tam bolo. Možno im ksús napísať...

EDIT: ešte tu https://www.synjeco.ch/pataall/taba/3040.php?i5s4 , ale to nie je EU...
Naposledy upravil Rog dne 16 kvě. 2019, 08:37, celkově upraveno 1

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 08:04

Haluziak: Jestli máš možnost dovézt ze zámoří pět plechovek, tak bych si objednal každou jinou, na ozkoušení. Ještě můžeš kouknout např. na G.L. Pease anebo na Seattle Pipe Club tabáky - to jen kdyby sis myslel, že toho je málo. :lol:

Jinak tyhle tabáky z US jsou v EU téměř k nesehnání. Něco se snad prodávalo za draho ve Španělsku, jak tu už někdo psal, ale ze Španělska ti to nepošlou.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 08:52

:arrow: Haluziak
Rozumím Ti, jak je lákavé sehnat nejlepší tabáky z USA, i když už i tohle zadání je trochu krkolomné, ale na kouření dýmky to podle mého není nejdůležitější. Když to jde, pochutnáš si třeba na Mac Barenu. A když to nejde, nepomůže ani Balkan Sobranie – můj názor :D

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 10:02

Čaute,

máte někdo zkušenost s domácími směsmi od Curyšského Roman Peter Pfeifen? Strávím tam víkend a jejich směsi s VA z Indie a Malawi mne docela lákají.

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 17:50

MBO píše::arrow: Haluziak
Rozumím Ti, jak je lákavé sehnat nejlepší tabáky z USA, i když už i tohle zadání je trochu krkolomné, ale na kouření dýmky to podle mého není nejdůležitější. Když to jde, pochutnáš si třeba na Mac Barenu. A když to nejde, nepomůže ani Balkan Sobranie – můj názor :D


:ok:

Tohle ale řekl někdo, kdo kouří fajfku aspoň tak 10 let, ales píš mnohem, mnohem déle ... :wink:

Re: Tabáky ve světě - pro co kam

16 kvě. 2019, 18:50

Pánové, můj kamarád má sice cca 90 dýmek, ale už několik let kouří jeden tabák a je docela spokojen. Když mu dám ochutnat některý z mých nových tabáků, tak třeba i pochválí, ale stejně dál jede po svém. Ví, že jsou i lepší tabáky, ale ten jeho mu vyhovuje i cenově a po jiných netouží. Také názor.
Odeslat odpověď