Vlastní tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by jste si vypěstovali vlastní tabák?

Ano
131
43%
Ne
127
42%
Skouším / Skoušel jsem to
47
15%
 
Celkem hlasů : 305

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod Pivař » 02 zář. 2011, 13:46

OK,
technicky mám výrobu doutníku zmáknutou. Doutníky budou jeden, jako druhý. Největší ořech bude vyvinout vyhovující chuť a nejvíc mě štve, že nemám vhodný vrchní krycí list.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 14:16

Pivař píše:OK,
technicky mám výrobu doutníku zmáknutou. Doutníky budou jeden, jako druhý. Největší ořech bude vyvinout vyhovující chuť a nejvíc mě štve, že nemám vhodný vrchní krycí list.


Tak ti idem niečo vyfotiť ... To budeš koukat ! ...
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 15:20

Kuk :D

Tu je dačo, čo by si mal mať !
image_id: 11741image_id: 11742image_id: 11743
len na to práve robím nové plátno ...

Takto to funguje ....
http://www.youtube.com/watch?v=fFSqC6L914c

Predchodca .... http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/302486.jpg ... ja som si design vymakal (dlhšia rolovacia plocha - lepší výsledok).

a ešte nástroj na zakladanie po viazacom liste (pár hodín pred krycím listom)
image_id: 11744

Keby si chcel (alebo niekto iný), môžem k tomu urobiť výkres ...
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod Pivař » 02 zář. 2011, 15:59

vlado159 píše:Kuk :D

Tu je dačo, čo by si mal mať !
...


Mám teď velmi málo času, budu muset odejít. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak to:
1) je jakýsi mandl na krycí listy

a to:
2) na zakládání (přesný tvar) doutníků. To je budeš mít hranaté, nebo co? Najdi si ve vyhledávači slovo rollball. Je to rybářská pomůcka pro výrobu boilís (takové kuličky na kapry). Běžné průměry jsou 12mm, 16mm, 20mm i víc.
Naposledy upravil Pivař dne 02 zář. 2011, 21:12, celkově upraveno 1
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 16:58

Pivař píše:
Mám teď velmi málo času, bude muset odejít. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak to:
1) je jakýsi mandl na krycí listy

a to:
2) na zakládání (přesný tvar) doutníků. To je budeš mít hranaté, nebo co? Najdi si ve vyhledávači slovo rollball. Je to rybářská pomůcka pro výrobu boilís (takové kuličky na kapry). Běžné průměry jsou 12mm, 16mm, 20mm i víc.



Ani nie, presuň si to video na čas 2:30 a uvidíš.
http://www.youtube.com/watch?v=fFSqC6L914c

Ton rollball je na 20mm, to je pre mňa moc, mne treba tak 12 - 14 mm, po krycom liste nech nemajú viac ako 15mm. A nevadí že je kostra hranatá ona slúži iba na to aby sa cigara nerozvinula, jemne ju drží. ten nastroj "uvaľká" cigaru krásne rovnomerne (urobí asi 4 - 5 otáčok) pretože plátno tabak krasne drží a napína. Funguje to skoro ako "kombajn" na šúľanie cigariet.

Oops, vidiím že sú aj na menej mm ...
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod Pivař » 02 zář. 2011, 20:23

[quote="vlado159"][quote="Pivař"]

Ahoj, tak jsem zase tady.

Doutníky balené na stehnách krásných mulatek.... V tom videu to jsou ony?....Nějak mě přešla na doutník chuť. :roll:

Ale vážně, tady jsou odkazy na asi nejlepší videa v tuto chvíli (podle mého názoru) na ruční balení doutníků. Jsou to seriály, takže je to koukání na celý večer. V podstatě jsou hodně podobná.

http://www.youtube.com/watch?v=4-qSwMlB ... A64EEBDA71
http://www.youtube.com/watch?v=bsV9p5u6 ... 92E831AAF5

Ty rollbally , nebo něco hodně podobného tam uvidíš taky. Ze dřeva i z plastu. Jde o to, že náplň doutníku, staženou balícím listem jím ještě dál stáhneš do až nechutně přesného kulatého tvaru a průměru. Jednou se ještě překládá o 90°, pak přijde krycí list... Výsledek: Jeden doutník, jako druhý. :oops:
Mám doma 20mm (na ryby), 16mm jsem minulý rok prodal, teď toho lituju. Když budeš chtít, dám Ti typ na nejlepší a nejlevnější rollbal pro náš účel.

Ten Tvůj přístroj č. 1 jsem ještě dostatečně nepochopil, jestli balí, nebo jen protahuješ a vyhlazuješ krycí list. Musím na to ještě kouknout.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aha, tak to bude až ta druhá mašinka na balení. Tu první na vyhlazení listů totiž mám také na mojí řezačce tabáku.
Odkaz na ní jsem tu už někde na minulé stránce nechal.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 21:49

Ahoj

Bali to cigary, jeden za cca 20 sekund. na platno položíš šíkmo viazací list a na jeho okraj tabak. Posunieš tiahlo dopredu a z drujej strany vypadne cigara. Samozrejme ich potom treba obaliť krycím listom ručne. Priemer sa nastavuje dĺžkou plátna. ja robím tak 13 mm hrubé a 12 - 14 cm dlhé. často ich najprv režem napoly. niekedy robím aj "torpeda" ale to musim robiť ručne. Až som dostal chuť :yum: musel som si pár ubaliť. Len teraz vydržať kým uschnú.
image_id: 11761
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod muadar77 » 02 zář. 2011, 21:50

Pivař píše:Virginia Helena to evidentně není, ale s to Goltou, jak říká Vlado, bych si nebyl tak jistý. Mám ji a neřekl bych, že je to ona. Alespoň z některých fotek. V podstatě je to jedno, všechny Virginie jsou dobré.
Ahojte tak som tu z tým foto.Neviem či budú dobré ale niektoré sú nie upravené.Tak dúfam že z toho niečo výlúštite.image_id: 11753image_id: 11759image_id: 11755image_id: 11757 Potom je tu pár foto k sušeniu ...tie listy sú cca ako som ich postupne zbieral.Mal som aj presné dátumy.No kľakol mi android a dáta som nezálohoval tak je to fuč.Cca prvé listy zobraté koncom júna.Posledné dnes.image_id: 11749image_id: 11750image_id: 11746image_id: 11745image_id: 11750 :idea:Ak by som mohol spojiť tému.Vlado tak som sa tešil zbytočne :cry: :cry: :cry: ten brloh na listoch mám.Neviem čo z tým!!!!!!Dnes som ich kus poprezeral,,,,,ááá hľa je to tu,,,,,,,image_id: 11751image_id: 11752help...... :? :? :? :? :?Idem si od zlosti zapáliť keď ide tak aj v pi,,,,,na klinec natrafíš,,,,,Pardon,,,,,
Uživatelský avatar
muadar77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 88
Věk: 46
Registrován: 09 čer. 2011, 09:10
Bydliště: Hriňová

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 22:00

Ahoj

No ako pozerám, tie listy su fakt akesy ploché na goltu, ale ja som mal minulý rok staré priesady (dlho bolo chladno) a vyzeralo to veľmi podobne. Helena to nieje, ale ešte existuje virginia gold, to by si bol frajer, tu nemám ani ja :D . Z fotiek nieje dobre vidno, ale zdá sa že ti žlnu celkom pekne, iba ich drž vo vlhku ako sa dá alebo ich popráš 2x denne teplou vodou aby najprv zožltli doslova ako citróny. Z tych bodiek si nič nerob, to má každý, nemáš ich na všetkom, tak proste tie listy nepoužiješ ako krycie listy cigár ... No ale vlastne by boli netradičné. Mne golta dozrieva na prd (musí byť v komore), helena nemá problém. Najlepšie sa suší burley jupiter, to sa snáď ani nedá pokaziť.
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod Fénix » 02 zář. 2011, 22:06

chlapi, jste na foru, nemusíte se v každém příspěvku zdravit :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 22:13

Fénix píše:chlapi, jste na foru, nemusíte se v každém příspěvku zdravit :wink:

Keď my sa máme radi :oops:
Dík za upozornenie, upustime ...
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod muadar77 » 02 zář. 2011, 22:13

Júúj si ma potešil,že ich nemusím zahodiť. :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: Bola by to škoda.lebo ten šmejd je asi len na tých naj listoch.Ak je to tak že je to sorta ktorú nemáš rád ti pošlem semiačka. :P A to vlhčenie!!!!!!!!!!!!!no je to problém.lebo ako som písal pred tým tak to nemám doma ale u Oca na lazoch.No skúsim ho navnadiť aby to poprášil ako si odporučil.Ja tie semiačka mám od Ségri.Tá ich má od suseda,ale ten nevie vôbec aký je to tabak.No vlastne ani ja.No pomaly svitá :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
muadar77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 88
Věk: 46
Registrován: 09 čer. 2011, 09:10
Bydliště: Hriňová

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod muadar77 » 02 zář. 2011, 22:21

vlado159 píše:Keď my sa máme radi :oops:
Dík za upozornenie, upustime ...
jasnééééééé.....beriem na vedomie.
Uživatelský avatar
muadar77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 88
Věk: 46
Registrován: 09 čer. 2011, 09:10
Bydliště: Hriňová

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod vlado159 » 02 zář. 2011, 22:22

To by mohlo znamenať že to ani virginia nieje. Ale bude to golta na 90%. Nevyzeral ten tabak pred mesiacom nejak takto ?
image_id: 11762
Tvar listov, farba a je aj trošička chlpatý ...
Blbosť, listy by sa usušili podstatne tmavšie ... bude to golta
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák

Příspěvekod Pivař » 02 zář. 2011, 22:30

vlado159 píše:Ahoj

No ako pozerám, tie listy su fakt akesy ploché na goltu, ale ja som mal minulý rok staré priesady (dlho bolo chladno) a vyzeralo to veľmi podobne. Helena to nieje, ale ešte existuje virginia gold.


Ty horní fotky, ale i ty některé minulé, mi na Goltu připadali příliš světlé, ale to mohlo být zkreslené sluncem při focení. Naopak ty fotky spolu se sušenými listy na tu Goltu tipuju. Pokroucené být vždy nemusí, myslím, že to ovlivňuje stanoviště (vítr). Golden neznám (jenom usušený), takže je to také možnost. Čert to vem.
S těmi listy jsem myslel, že jsi na tom daleko hůř. To snad ani nemá cenu vymýšlet nějaká urychlovátka, radši bych je nechal ještě chvíli sušit. Oni dojdou.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků