Vlastní tabák

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by jste si vypěstovali vlastní tabák?

Ano
131
43%
Ne
127
42%
Skouším / Skoušel jsem to
47
15%
 
Celkem hlasů : 305

Příspěvekod LUBO » 30 črc. 2004, 09:23

celkom ma to zacina zaujimat, ja mam niekolko zahrad a v niektorej by som to asi skusil s par kuskami roznych kultivarov. ak by niekto mal semienka na slovensku, poprosil by som ho o par kuskov zaslat. ne web stranke som videl, ze dodavaju len do ciech a inych statov a v rakusku tym nechcem otravovat priatelov.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jana » 30 črc. 2004, 09:50

to HeadH : Tak to jsem netušila, že chtějí tolik vody. Viděla jsem plantáže v Dominikáně a tam tabák roste na úplně vysušený zemině.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod HeadH » 30 črc. 2004, 11:27

to Jana: Ono asi záleží na druhu. Myslím, že ty moje by taky rostly, kdybych je zaleval míň, ale určitě ne tak rychle. Musím si pujčit digitala a skusit je nafotit, abyh měl čím se chlubit :)
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

tabák

Příspěvekod Macfire » 30 črc. 2004, 17:49

Možná je to tím, že v Dominikánský republice je o hodně větší vlhkost a tak rostlina bere vodu z vlhkosti vzduchu.
Uživatelský avatar
Macfire
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 črc. 2004, 17:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jana » 31 črc. 2004, 15:56

S tou vlhkostí jsem to brala v potaz, ale nějak mi příjde, že rozdíl vlhkosti vzduchů by se nemusel kompenzovat až tak vysokým množstvím zálivky. Ale nechám se ráda poučit od zkušenějšího, protože bych ráda zkusila vypěstovat vlastní tabáček 8)
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod HeadH » 01 srp. 2004, 07:29

Tak jsem si konečně od kamarádky pujčil digitální foťák :twisted: Několik obrázků mého tabáku jsem umístil do osobní galerie. Omluvte kvalitu fotek (pozadí, ostrost), fotil jsem s digitálem poprvé a byl to boj, přes ten display snad nejde zaostřit
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Já & rostliny

Příspěvekod Fénix » 02 srp. 2004, 11:22

Cokoliv jsem v životě pěstoval tak zašlo nebo pošlo staršlivou smrtí :shock: Měl jsem 6 kaktusů a všechny mi uschly :shock: kytky mě nemají rády :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 02 srp. 2004, 11:29

to HeadH : dík za ty fotky. Myslím, že zkusím pár semínek vysadit i do květináče v práci, ať mám srovnání, jestli je to místem nebo jestli jsem já pro kytky nepříliš vhodná. Jinak ty kytky vypadají fakt slibně a skoro až okrasně, že bych jednu podstrčila rodné matičce :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod piter » 02 srp. 2004, 12:03

to Fenix: Jsem na tom podobne, proste ja a kvitka nejdeme dohromady. Narozdil do tebe jsem se vsak ani nidky nic pestovat nepokousel :wink: :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 37
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jana » 02 srp. 2004, 13:47

to HeadH : Já si teď chtěla udělat objednávku na semínika a ještě bych potřebovala poradit. Zkoušel si jen 1 typ nebo si vzal víc druhů, aby se zvýšila pravděpodobnost úspěchu?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod HeadH » 02 srp. 2004, 14:24

Nechal jsem si poslat 2 druhy. Black Sea Samsun To je ten vysoky s mensima listama a Lizard Tail Turtlefood to je ten nizssi s velikyma listama (nejvic na fotkach). Taky me napadlo ze by se nejaky nemusel ujmout (navic za ty prachy se hodilo vzit jich vicero). Kdyztak muzes zkusit obednat jine nez ja a muzeme pak seminka vymenit :) Ten Lizard Tail vypada ze doroste opravdu doutnikove velikosti.
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod Jana » 02 srp. 2004, 14:47

Tak už mám objednáno, až to dorazí, můžem něco vyměnit. Vzala jsem 3 druhy a bonusovou virginii, tak uvidíme, jak to vyjde.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod HeadH » 02 srp. 2004, 15:20

Se tesim, jake druhy sis obednala?
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

Příspěvekod Jana » 03 srp. 2004, 11:34

to HeadH : Sem si objednala :

Barnett Special
Burley Variation
Cuban (Havana)
Gold Virginia

Takže uvidíme, jak se který budou vyvíjet, jestli mi teda nechcípnou všechny :lol:

Btw. Ty jsi trekies nebo tě jen inspiroval J.L.Picard k výběru čaje a jinak jsi v podstatě slušnej člověk :lol: ?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod HeadH » 03 srp. 2004, 12:35

to Jana: Trekies nejsem, nebo se za něj nepovažuju. Startreky jsem viděl sice všechny, ale beru je spíš jsko příjemné utopické sci-fi, na které se vždycky rád podívám (nic ve smyslu nošení federační uniformy, oslovování "pane Date" nebo běhání po lese s fazery :) )
Charakter J.L.Picarda mne ze všech postav oslovil nejvíc a mám proto kněmu vztah jako k oblíbené literární postavě. Proto jsem chtel okusit Earl Grey, který vždycky pro relax pil.
Mimochodem ze stejneho duvodu jsem ochutnal i Balkan Sobranie. Ne že by ho kouřil Picard, ale byl to oblíbený tabák jiné osoby která mne oslovila. Byl to Gregory Donald z kihy Operační Centrum od Toma Clancyho :)
Uživatelský avatar
HeadH
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 40
Registrován: 21 črc. 2004, 14:17
Bydliště: Nedachlebice, okr. Uh. Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron