Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Sobpeta » 18 led. 2012, 19:09

:arrow: graf von M.

U nás sehnatelné:
MB Dark Twist - pravda, jak píše pepson je to Mac baren, takže dánská virginie, sladší, spíše nižsí střední síly, lehoulince aromatizovaná, ale naprosto pohodová záležitost. Určitě ale kupuj plech(100g), tobolky jsou nepoužitelné.
MB Club Blend - Oproti Dark Twistu navíc ještě obsahuje Cavendish, i použitá Virginie je malinko jiná(Dark Twist je ostřejší), ale je to velmi příjemný tabák, měl jsem sice jen vzorek, ale plechovku v budoucnu určitě zakoupím. Docela zajímavá záležitost, typicky sladká dánská Virginie doplněná aromatizací jakoby kvalitního čaje (ten pocit z toho subjektivně mám, stejně jako někteří recenzenti na tabáky.cz)

V zahraničí:

MB Roll Cake - Virginie, Cavendish a perique, prý dobrý tabák, je ovšem dost drahý - cca 20EUR za 100g
MB Stockton - Docela špatně se shání, osobně mi ani nepřišel nějak extra zajímavý, navíc je dost drahý. Fakt je, že mám jednu archivní 50g cca 15 let starou plechovku, sám jsem zvědav, co mě čeká. :wink:
Orlík Bull´s Eye - Jakási odpověď na legendární Escudo, koláčky Virginie se středem perique (fakt vypadají jako oči). Dobrý tabák, bez problému k sehnání na eshopech v Anglii.
Dunhill DLNR - Velmi podobná záležitost jako býčí oči popsané výše, perique ovšem není pouze ve středu koláčku, ale rovnoměrně. Přijde mi lepší a komplexnější chuti než Bull´s Eye. Je tedy dražší, cca 12EUR, ale stojí za to. I když už to originál Dunhill samozřejmě není myslím, že tohle se Orlíku(vyrábí tabák v licenci) dost povedlo. Pokud necháš rok dva odležet, bude vynikající (osobní zkušenost)
Bell´s Three Nuns - Velmi drahý tabák, podle mého za 15EUR/50g rozhodně nestojí. Nechutnal mi.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod šnek » 18 led. 2012, 20:29

MB club blend jsem kouřil na silvestrovském kouření v Prachaticích a potvrzuji, že je to příjemný tabáček.....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod jorgos » 18 led. 2012, 21:16

Když je řeč o koláčcích,tento řez má ještě MB latakia blend.Mám jeden kousek v archivu díky Sobpetovi :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod sihanuk » 18 led. 2012, 21:25

MB club blend patří i mezi moje oblíbené.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod basa333 » 19 led. 2012, 14:25

hunter: scottish je super volba. než budeš utrácet peníze za jiné, zkus ho párkrát zapálit a dokouřit, na začátek je to vyhovující a osvědčený tabák. dokud nevíš, co ti bude chutnat, zkoušej raději ochutnávat od kolegů a nechávat si doporučovat podle dosavadních zkušeností. mohlo by se ti snadno stát, že z neznalosti koupíš tabák, který ti bude zbytečně silný/nehořlavý/nechutnající/jinak nevhodný a špatně by ses ho zbavoval.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Hunter » 19 led. 2012, 14:30

bassa 333
Mám naštěstí v práci kolegu, který bafá, a slíbil mi pár tabáků ochutnat (nějaký Plum Cake, Cherry atd.) tak budu mít možnost pár přechutnávek, určitě toho využiju. Pak bych si našel třeba na tabáky.cz jejich recenze a charakteristiky a pak hledal podobné, když něco z nich zachutná.
Uživatelský avatar
Hunter
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 52
Registrován: 27 pro. 2011, 09:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod basa333 » 19 led. 2012, 14:31

výborně, to je optimální postup :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Hunter » 19 led. 2012, 14:34

Výměnu vzorků praktikujeme i u rumů a whisky, tak proč do toho nezahrnout i tabáčky, že? :D
Uživatelský avatar
Hunter
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Věk: 52
Registrován: 27 pro. 2011, 09:43
Bydliště: Česká Lípa

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod basa333 » 19 led. 2012, 14:37

jasná věc :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod graf von M. » 21 led. 2012, 09:59

Děkuji za rady, něco z toho určitě vyberu. :ok: :yum:
graf von M.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 30
Registrován: 19 zář. 2011, 18:04
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod beda » 28 led. 2012, 21:19

:arrow: Sobpeta On se v Dánsku DLNR vyráběl i v době, kdy zbytek produkce Dunhill byla od Murray's z Irska. Vždycky měl jinou krabku. Dělával ho tušim Alfred Christian Petersen a se značkou Caledonian pak přešel pod Orlik. Oni Dánové ten navy matroš fakt uměj.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Bob76 » 31 led. 2012, 22:07

Dobrý večer!
Rád bych si nechal doporučit tabák,zatím kouřím Stanwell Melange /vím pro zkušené nic moc/,pro začátečníka,předtím nekuřáka vyhovující.
Chtěl bych opět nějakou podobnou směsku,spíše lehčí.Mám vyhlédnuté tyto adepty MB Vanilla Cream,MB Scotish Mixture /modern/,třeba později Virginia No.1.
Někde jsem viděl doporučení na Kentucky Bird případně Da Vinci.Chtěl bych znát Váš názor a případné pro a proti.Díky B.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod jcp » 01 úno. 2012, 07:00

beda píše:Dělával ho tušim Alfred Christian Petersen

A&C Petersen nedělal DLNR ale Escudo, které dneska děla Stokkebye. Je to sice švýcarsko-dánská firma, ale etablovaná v Americe (proto tu Escudo, na rozdíl od DLNR a Bull's Eyes neseženeš)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod MBO » 01 úno. 2012, 09:13

Bob76 píše:Dobrý večer!
Rád bych si nechal doporučit tabák,zatím kouřím Stanwell Melange /vím pro zkušené nic moc/,pro začátečníka,předtím nekuřáka vyhovující.
Chtěl bych opět nějakou podobnou směsku,spíše lehčí.Mám vyhlédnuté tyto adepty MB Vanilla Cream,MB Scotish Mixture /modern/,třeba později Virginia No.1.
Někde jsem viděl doporučení na Kentucky Bird případně Da Vinci.Chtěl bych znát Váš názor a případné pro a proti.Díky B.


MB Vanilla Cream je vanilkový aromatik - to je spíš řekl bych tabák, který si dáš občas, na prostřídání. Má ještě brášku MB Vanilla Cream, ale to je flake v úhledné hranaté krabičce, který hoří pomaleji. MB Scotish Mixture je klasika, kterou bych Ti doporučil vyzkoušet. Verze Modern je její odlehčený brácha určený spíš pro začínající dýmkaře, si myslím. Zkusil bych tu klasiku http://www.mac-baren.com/BundMenu/Products/Available-tobaccos-in-your-country/Mixture-2.aspx. Lehce rozemnutý/uvolněný tabák bych nacpal slavnou metodou PeS.
Virginia No. 1 je pouze virginie - jestli to vyloženě nechceš zkusit, tak bych Ti doporučil spíš MB Scotish Mixture. Kentucky Bird doporučit nemůžu, i když jsem ho kdysi taky kouříval, ale teď bych ho už nekoupil. Da Vinciho jsem ještě neměl. Možností je samozřejmě víc, doporučuju podívat se na stránky http://www.tabaky.cz/index.php?action=welcome.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod ucho » 01 úno. 2012, 11:26

Bob76 píše:Dobrý večer!
Rád bych si nechal doporučit tabák,zatím kouřím Stanwell Melange /vím pro zkušené nic moc/,pro začátečníka,předtím nekuřáka vyhovující.
Chtěl bych opět nějakou podobnou směsku,spíše lehčí.Mám vyhlédnuté tyto adepty MB Vanilla Cream,MB Scotish Mixture /modern/,třeba později Virginia No.1.
Někde jsem viděl doporučení na Kentucky Bird případně Da Vinci.Chtěl bych znát Váš názor a případné pro a proti.Díky B.


MB Scotish ti tady kluci potvrdí jako slušný tabák. Já ho koupil ze zvědavosti před pár měsíci. Hořelo to obstojně, chutnalo to jako tabák, ale pro mě bohužel moc slabý. Půjde do domácí směsky.
MB Vanila jsem taky koupil, když jsem začínal a ten mi chutnal. Bohužel se mi dost lepil na stěny fajfky.
V No. 1 - je jenom krok od přírodního tabáku, ale ta aromatizace tam pořád je a tabák mi nechutnal.
Kentucky Bird jsem jednou ochutnal a je to jenom teplej luft. DaVinci jsem nekouřil.
Jestli můžu jednu radu, tak kup ten Scotish a když ti to bude aspoň chutnat a bude to hořet, tak dokuř celej pakl. K tomu bych objednal na etrafice ty vzorky po 10g Samuel Gawith. Určtě bych objednal čistou virginii /Best Brown/ a nějaký dobrý aromatik s podílem latakie /Chocolate Flake nebo Navy Flake/. Není třeba se obávat tabáků ve formě flake. Jen se musí ohlídat vlhkost. Např. můj první tabák, který mi opravdu dobře hořel byl SG Navy Flake.
Naposledy upravil ucho dne 07 úno. 2012, 09:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků