Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod jcp » 31 říj. 2010, 13:02

Takže pokračujeme v novém vlákně (staré končí viewtopic.php?f=10&t=463&start=1470)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Flip » 01 lis. 2010, 09:34

Já sám sebe osobně pořád řadím k začátečníkům ačkoliv s dýmkou bojuji již druhým rokem. Přesto bych shrnul svoje skromné zkušenosti s dýmkou a tabákem do několika vět.Poradil bych za se sebe každému novicovi asi tolik.Nemá cenu od začátku kupovat přehnaně aromatický tabák nějaké chemické provenience.Nicméně než rozezná jemnější nuance tabáku,ten tabák by nějakou chuť měl mít.Rovněž by se měl orientovat na tabáky které bezproblémově hoří aby nemusel dumat jestli je chyba v něm a nebo v tabáku a hledal ji hned zpočátku u sebe .Ona totiž hořlavost tabáku dokáže dost nahlodat myšlení a dotyčný se soustředí absolutně jiným směrem.Časem si každý vypěstuje tu správnou rychlost tahů ,zjistí co způsobuje rozpálení dýmky či naopak jak má tahat ,aby mu to zbytečně nezhasínalo atd.
Tyto kriteria v mých očích splňují třeba tabáky MB scotich mixture,Golden Blend a možná ještě lépe od Petersonů IW a IO.Vím ,že jsou posledně jmenované dražší ale tvrdím,že právě proto bezproblémové.Je faktem že jsou i silnější ale třeba právě proto mně osobně naplňují pocitem proč dýmku kouřím.Můj cíl kouření dýmky nespočívá pouze ve vypouštění jakéhokoliv kouře z huby jako pohádkový drak.
Dodávám ,že toto jsou pouze moje subjektivní pocity ,které by neměly být brány jako nějaké dogmatické tvrzení.
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Sobpeta » 01 lis. 2010, 11:00

Flip píše:Dodávám ,že toto jsou pouze moje subjektivní pocity ,které by neměly být brány jako nějaké dogmatické tvrzení.


Ale máš naprostou pravdu... :clamp:
Naprosto skvělý úvodní příspěvek, to je skoro jako průvodní slovo... :smoke5:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Hades » 01 lis. 2010, 14:28

:arrow: Flip
s tím pohádkovým drakem si mne fakt dostal :rofl: Už si představuju bigdragona, jak vypouští dým z huby :mrgreen:

Jinak IW je IMHO dobrej tabák, ale já tu dostal po hubě, že ho tlačím jako začátečnickej :mrgreen:

ale vcelku s tebou souhlasím, hnusný tabáky začátečníka dokážou odradit. Raději něco kvalitnějšího, než hnusnýho.
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod mrcos » 01 lis. 2010, 14:47

Což o to, kvalitní tabák je rozhodně lepší, ale když po půlce kotle člověk začne roztávat na židli a odteče jako zelená mátoha směr porcelánovej oltář, tak to není ten správnej směr :)
IW jsem ještě nekouřil, ale dle všeho je to docela poctivej silák. Uvědom si, že po tom, co kouříš takový ty "lehký" tabáčky jako je IW, UF a IF přes den, máš toleranci k nikotinu někde trochu jinde ;) A vzhledem k tomu, že začátečníci bejvaj zhusta nekuřáci, kterejm může přijít dost silnej třeba Old Gowrie, tak IW není zrovna optimální rada. Pak jsou tady jiní, kteří moc dlouho nečekají a jdou rovnou do lan (třebas pepson, pokud se nepletu :)).
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Hades » 01 lis. 2010, 15:06

Péťo, v pohodě, však já s tím IW nezačal. A rozhodně chce IW vlastní dýmku. Když jsem ho ochutnal poprvé z nezakouřené, nechutnal mi. Později dostal jednu zakouřenou čistou V.n.1 a po druhém dýmání se začal projevovat. Ale ono je to stejné jako s tou čistou V.n.1. Takový výborný a velice lehký tabák, jen mu musíš přijít na chuť, pak už to není jen "teplý dým" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod pepson » 01 lis. 2010, 16:19

mrcos píše:Což o to, kvalitní tabák je rozhodně lepší, ale když po půlce kotle člověk začne roztávat na židli a odteče jako zelená mátoha směr porcelánovej oltář, tak to není ten správnej směr :)
IW jsem ještě nekouřil, ale dle všeho je to docela poctivej silák. Uvědom si, že po tom, co kouříš takový ty "lehký" tabáčky jako je IW, UF a IF přes den, máš toleranci k nikotinu někde trochu jinde ;) A vzhledem k tomu, že začátečníci bejvaj zhusta nekuřáci, kterejm může přijít dost silnej třeba Old Gowrie, tak IW není zrovna optimální rada. Pak jsou tady jiní, kteří moc dlouho nečekají a jdou rovnou do lan (třebas pepson, pokud se nepletu :)).

s tými lanami som chvíľu váhal,ale na odporúčanie nemenovaného kolegu (basa333) :plaster: ) som do toho skočil rovnými nohami a nejde z toho von :wink: .(voľný preklad jeho doporučenia by znel : "Neser sa s tým,napchaj to lano a zapáľ".Inak nemám problém si ráno dať pred raňajkami DP,BXX a podobne,ale to je tými sprostými cigaretami-príležitostný fajčiar by to robiť nemal :naughty: inak to dopadne tak ako si to napísal hore :rofl:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Flip » 01 lis. 2010, 16:21

mrcos píše:Což o to, kvalitní tabák je rozhodně lepší, ale když po půlce kotle člověk začne roztávat na židli a odteče jako zelená mátoha směr porcelánovej oltář, tak to není ten správnej směr :)
IW jsem ještě nekouřil, ale dle všeho je to docela poctivej silák. Uvědom si, že po tom, co kouříš takový ty "lehký" tabáčky jako je IW, UF a IF přes den, máš toleranci k nikotinu někde trochu jinde ;) A vzhledem k tomu, že začátečníci bejvaj zhusta nekuřáci, kterejm může přijít dost silnej třeba Old Gowrie, tak IW není zrovna optimální rada. Pak jsou tady jiní, kteří moc dlouho nečekají a jdou rovnou do lan (třebas pepson, pokud se nepletu :)).

Souhlas ale do kategorie noviců se počítají i ti kteří mají něco odhuleno v cigaretách a ty jen tak něco nepoloží.takže možná by bylo dobré rozdělit vlákno na ty,co dělají první kroky s dýmem jakékoliv kvality a síly a na ty, kteří si musí nacpat do kotle něco echt aby vůbec poznali jestli jim ta kotelna nevyhasla.
Osobně pro mne takový IW nebo Oak nejsou žádné motolice.A vždy se náramně bavím když zde udělují rady a píšou recenze borci co si zapálí dýmku jednou za týden ,když v neděli vrátí z odpolední cukrárny.
Kdybych mohl vrátit čas do mládí na začátek mého prvního střetu s tabákem a měl ty zkušenosti co dneska ,tak nehulím vůbec nic a každému kdo to ještě nezkusil a měl by snahu o nějaké ty dýmové pokusy bych dal jednu radu a to:,,vybodni se na to a ani to nezkoušej dokud je čas".
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod JaN » 01 lis. 2010, 17:01

Flip píše:Kdybych mohl vrátit čas do mládí na začátek mého prvního střetu s tabákem a měl ty zkušenosti co dneska ,tak nehulím vůbec nic a každému kdo to ještě nezkusil a měl by snahu o nějaké ty dýmové pokusy bych dal jednu radu a to:,,vybodni se na to a ani to nezkoušej dokud je čas".

:clamp: :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod bigdragon » 01 lis. 2010, 19:42

Hades píše::arrow: Flip
s tím pohádkovým drakem si mne fakt dostal :rofl: Už si představuju bigdragona, jak vypouští dým z huby :mrgreen:

i vy kujóni :mrgreen:
a teď trošku vážneji, kolikrát je to to jediné co začátečníkovi jde úplně samo, začne si hrát s kroužky a přemýšlí jestli je toho kouře dost a nebo málo. Chuť tabáku určitě nehledá má spoustu starostí s tím aby mu to každou chvilku nezdechlo a aby ho alespoň někde nechali zakouřit. Takže tabák by měl pro začátek bezproblémově hořet, měl by aspoň trochu vonět (čím a jak moc už je na další vědecké pojednání) a síla by měla být taková aby to ustál člověk nezvyklý na nikotin. Ale jak už tady bylo mnohokrát řečeno každý kouří na svou hubu, té mojí stačí vypouštet kouř a užívat si těch pohodových chvilek s dýmkou a pokud je to v partě stejných "závisláků" je to ještě lepší :smoke1:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Morkon » 01 lis. 2010, 21:09

Tak ja prizpeju svou trosku do mlyna :puffy: . Jsem absolutni zacatecnik. Mam za sebou asi 6 kotlu a velmi mne chutna Old Gowrie. Ochutnal jsem jeste Malthouse. Cigarety jsem obcas kouril...
Uživatelský avatar
Morkon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 47
Registrován: 24 říj. 2010, 14:19
Bydliště: Praha Letná

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod stelton » 05 lis. 2010, 13:35

ze zdravotnich duvodu jsem delsi dobu nekouril a musim rict jedno - kdyz jsem se k tomu po par mesicich vratil - jazyk uz odvykl a bylo to pri prvnich par kotlicich skoro (ne uplne) stejne jako na mem dymkarskem pocatku. prilis jsem nerozeznaval chut tabaku, vse mi prislo vice mene stejne. takze souhlasim s tim, ze pro zacatecnika ani tak nejde o to aby kouril nejakou laskominu jako je FVF nebo neco podobneho, ale spise o to aby byl tabak bezproblemovy, aby si zvykl jak ma "narabat" s dymkou, jak tahat atd. podle me je ideal MB Mixture - tenhle tabak neni aromatizovany a tim padem uz od pocatku takovy kurak sve okoli upozornuje na to ze v budoucnu nebude kourit zadna chemicka vonitka, plusem je i to ze tabak se lehce pripravuje, dobre zapaluje , slusne hori a dokaze kuraka zacatecnika klepnout po prstech pokud bude tahat jak zbesily (rozpaluje se pri neopatrnem zachazeni).
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Tomy » 05 lis. 2010, 20:36

Dneska řadím k výběru tabáků pro začátečníky i Ennerdale. Voní, má jemnou chuť a je bezproblémový. Jen chce vlastní dýmku.
Uživatelský avatar
Tomy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 55
Registrován: 09 říj. 2010, 20:01
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod Cifro » 06 lis. 2010, 09:20

:think: Ennerdale je síce tabak pri fajčení viac menej bezproblémový. Ale je svojrázny a môže niektorých ľudí od fajky pomerne spoľahlivo odradiť. Inho pre docenenie kvalít Ennerdalu by mal mať človek už čosi odfajčené. Aj keď tento tabak patrí k mojim top, ako prvý tabak by som ho nedoporučoval a pre mierne pokročílých je ho, myslím si škoda. Nedocenia ho, asi :think: :naughty:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod pepson » 06 lis. 2010, 12:30

Cifro píše::think: Ennerdale je síce tabak pri fajčení viac menej bezproblémový. Ale je svojrázny a môže niektorých ľudí od fajky pomerne spoľahlivo odradiť. Inho pre docenenie kvalít Ennerdalu by mal mať človek už čosi odfajčené. Aj keď tento tabak patrí k mojim top, ako prvý tabak by som ho nedoporučoval a pre mierne pokročílých je ho, myslím si škoda. Nedocenia ho, asi :think: :naughty:

Plne s Tebou súhlasím,Cifro.Sám som začiatočník a Ennerdale som si kúpil na základe pozitívnych hodnotení tu na fóre hneď po prvom roku fajčenia fajky a bol som sklamaný (to nie je chyba tabaku :naughty: ),skrátka mi to mydlo nesadlo.Možno mi to raz budúcnosti zachutí :think: (stále mám k tomu mydlu taký podvedomý odpor,ale to povolí :wink: )
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron