Tabaky G.L.Pease

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod prazo » 05 zář. 2011, 20:41

Pokukujem po tabakoch GLP. Tu sa o nich malo pise. Co tak male vlakno o tom ake z tabakov GLP potahujete, kde ich kupujete a ktory este chcete vyskusat a preco?
Uživatelský avatar
prazo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 52
Registrován: 08 říj. 2009, 11:48
Bydliště: Bratislava

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod JardaS » 05 zář. 2011, 22:03

Tabáky GLP jsou moc , moc dobré . Velice rád je bafám . Zatím jsem všechny s chutí vykouřil . A to jsem od GLP měl dost směsí . Na http://www.tabaky.cz/ nebo http://www.tobaccoreviews.com/ najdeš "pár" recenzí . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Naware » 06 zář. 2011, 18:16

Já si od GLP velice užívám latakii Westminster, už mám v zásobě poslední neotevřenou plechovku, tak budu muset doplnit zásoby... :puffy:
Uživatelský avatar
Naware
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 389
Věk: 37
Registrován: 26 kvě. 2009, 11:37
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 14 čer. 2012, 15:47

Neviete niekto, kde na plechovke tabaku od GLP sa dá nájsť info, alebo nejaký kód, ktorý by vypovedal o roku zabalenia tabaku do plechovky? Niečo podobné, ako prebehlo nedávno v téme o MacBarenoch? Prípadne, ako to čítať? Našiel som informáciu, že kó by ma byť v tvare: DDMMYY Našiel som len nejaký kód pod plastovým viečkom na tom plechu, čo sa dá pri otváraní preč, ale nezdalo sa mi, že v tom bude zakódovaný dátum-nezodpovedalo to tomu DDMMYY..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Sobpeta » 14 čer. 2012, 16:04

Na plechovce Westminsteru mám zespoda nalepenou žlutou nálepku, možná to bude ono. Ale těžko říct. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Bob76 » 14 čer. 2012, 22:20

Jak se tak dívám,moc recenzí tyto tabáky nemají http://tabaky.etrafika.cz/tabaky/g-l-pease
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Sobpeta » 15 čer. 2012, 06:18

Je to vcelku pochopitelné. Z Ameriky Ti dneska žádný tabák nedojde, resp. z jakéhokoliv státu mimo EU je s tím problém, protože balíky se v současné době skenují a prakticky není šance, že by něco prošlo. Mluvím z vlastní zkušenosti, psaní s celní správy s přesně naskenovaným obsahem balíčku (3 piksle Escuda) mě od podobných pokusů definitivně odradilo.
Je to škoda, protože G.L Pease a Cornell Diehl dělají velmi zajímavé a špičkové směsi, velmi odlišné od většiny produkce, na kterou jsme zvyklí. Sice aromatiky nekouřím, ale pár těhle amerických tabáků jsem ochutnal a musím říct, že kdyby se tohle běžě prodávalo u nás tak nyní dostupné "tutti-frutti" aromatiky stoprocentně skončí - málokdo je asi bude chtít.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod littlebull » 15 čer. 2012, 06:38

Sobpeta píše:...Je to škoda, protože G.L Pease a Cornell Diehl dělají velmi zajímavé a špičkové směsi, velmi odlišné od většiny produkce, na kterou jsme zvyklí. Sice aromatiky nekouřím, ale pár těhle amerických tabáků jsem ochutnal a musím říct, že kdyby se tohle běžě prodávalo u nás tak nyní dostupné "tutti-frutti" aromatiky stoprocentně skončí - málokdo je asi bude chtít.

Naprostá pravda...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 15 čer. 2012, 16:28

Sobpeta píše:Na plechovce Westminsteru mám zespoda nalepenou žlutou nálepku, možná to bude ono. Ale těžko říct. :think:


Aha, tak na mojich je tiež žltá malá nálepka dole a a nej 6 miesty číselný kód (považoval som ju za niečo, čo nalepil obchodník v trafike, pri nej bola biela s cenou maloobchodnou). Teda by to mohlo byť ono, ale... Deň aj rok sedí, len dvojčíslo uprostred, čo má vyjdrovať mesiac nesedí, sú tam čísla ako 13, alebo 24... takže to asi mesiac nebude, ale ten rok sedí, všetky majú 11 a sú z minulého roka.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Sobpeta » 15 čer. 2012, 17:17

No nejspíše to tedy nebude datum výroby, vycházím z toho, že z kódu na té mé plechovce se cosi vyčíst dá, resp. vzhledem k aaktuálnímu datumu a roku to vypadá vcelku logicky, že by to mohl být právě datum výroby. Nejspíše je to pouze nějaké značení obchodníka jak píšeš. Nepamatuji si, že by nějaké značení bylo třeba na odtrhávacím víčku z plechu či na tom vloženém papírku v plechovce. Tak nám to asi zůstane záhadou, jedině, kdyby někdo znalý angličtiny kontaktoval přímo výrobce jako to udělal Breer v případě MB.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Adam S » 18 čer. 2012, 08:54

Tak to se budu muset taky podívat. Zatím jsem neměl potřebu zjišťovat datum výroby neb jsem vše do měsíce dvou pootvíral a začal konzumovat :lol: Myslím si ale, že budu nakupovat také pro archivaci a tady se datum výroby hodí.
Jinak já G.L. Pease tabáky nakupuji u Synjeca při obchodních cestách. David je velice ochotný a nabízí také Cornell & Diehl a mnou velice oblíbené Synjeco blends.
Zatím jsem měl možnost ochutnat následující :
Heirloom Collection: Maltese Falcon - jeden z mých nejoblíbenějších latakiových tabáků
Fog City Selection: Montgomery - opradu dobrá virginie
Old London Series: Quiet Nights - latakie v broken flaku
Fog City Selection: Telegraph Hill - VaPer v US stylu
no a už se chystám na jejich plugy :
New World Collection: JackKnife Plug
New World Collection: Triple Play
Uživatelský avatar
Adam S
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 238
Věk: 45
Registrován: 23 zář. 2011, 09:14
Bydliště: Praha, Žižkov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Jack.Grave » 03 črc. 2012, 15:32

Něco málo tabáků od G.L. Pease k dostání u Gauntleys Tobacco & Cigars @ 16.50 Lstg/2 oz. + poštovné ( cca. 3.80+ Lstg)
http://cigars.gauntleys.com/tobacco-producer-gl-pease
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Vorža » 04 črc. 2012, 11:32

Tak to je bomba. Ale ty ceny. Halt budeme muset šetřit. Já si tedy od něho objednám snad vše.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 25 srp. 2012, 08:51

Sobpeta píše:No nejspíše to tedy nebude datum výroby, vycházím z toho, že z kódu na té mé plechovce se cosi vyčíst dá, resp. vzhledem k aaktuálnímu datumu a roku to vypadá vcelku logicky, že by to mohl být právě datum výroby. Nejspíše je to pouze nějaké značení obchodníka jak píšeš. Nepamatuji si, že by nějaké značení bylo třeba na odtrhávacím víčku z plechu či na tom vloženém papírku v plechovce. Tak nám to asi zůstane záhadou, jedině, kdyby někdo znalý angličtiny kontaktoval přímo výrobce jako to udělal Breer v případě MB.


Nakoniec to bude tá žltá nálepka, len mi nedosšlo, že prvé dvojčíslie znamená mesiac, druhé deň a posledné rok, teda MMDDYY :palm:
Takže keď mám na plechovke nálepku a na nej 101811 tak sa jedná o osemnásty október 2011.

Včera som okoštoval prvý krát Kensington z Classis Collection a je to dobrotka :joy: jemná chutná zmes, trochu sladká, trochu cigarová, ani náznak štipnutia či močkovania, latakia veĺmi vzadu, trochu zaguľacuje celý (balkánsky?? :wink: )dojem.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod JardaS » 12 zář. 2012, 16:08

Musím Vám říci , že před více jak 2 lety jsem otevřel plechovku tabáku Barbary Coast . Ten tabák byl silně vlhký a tak jsem musel před každým pokouřením , jej nechat docela dlouho oschnout , aby byl kouřitelný . Pak jsem na něj zapoměl a dnes jej znovu otevřel a musím říci , že ty plechovky od GLP těsní jak blázen . Tabák je stále dost vlhký a tak jej stále musím nechat oschnout . Již sice ne tak dlouho , ale přece . Jinak je to martýrium zapalování . No jó Amerikáni :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků