Tabaky G.L.Pease

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod PoKlaT » 23 pro. 2015, 15:42

jetam píše:Tak uz je to doma komplet :twisted:

Krásné zátiší :ok: až se sliny sbíhají :yum: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 23 pro. 2015, 19:46

Dik :joy: Akurat jsem si rekl, ze na sebe budu tvrdej a Rusaky neotevru, dokud nedokourim tu hromadu rozdelanejch plechovek latekie :evil: Sem fakt zvedavej :think:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod lako » 23 pro. 2015, 19:56

Mas se na co tesit :-) :-)
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 23 pro. 2015, 20:29

No prave :shock:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 25 pro. 2015, 19:34

Mate nekdo vetsi zkusenost s Meridianem?

http://www.tobaccoreviews.com/blend/407 ... e-meridian
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 26 pro. 2015, 10:43

Mal som plechovku. Bavil ma.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 30 pro. 2015, 22:34

Ok, tak objednam. Dik :ok:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 30 kvě. 2016, 10:11

Video z výroby Union Square. Zaujalo ma, že ho lisujú na 3x - dokopy cca 14 dní. Krásne sa mení časom charakter toho zlisovaného "baru". Chcel by som mať niečím takým obloženú izbu :-)
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 05 čer. 2016, 09:04

Tomu se rika "kazetovy strop" pripadne "panelove oblozeni" Akurat ti moc neverim, ze by jsi vydrzel a neudoubaval :naughty: Vlastne by to byla takova dymkarska verze pernikove chaloupky :think:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 24 čer. 2016, 14:20

Dovolte mi prosím pár osobních postřehů o tabáku, který teď kouřím:

Když se řekne Abingdon, někomu se vybaví malebné a téměř ukázkové anglické městečko, nedaleko staroslavného Oxfordu, žijící si poklidným životem už po stalení. Dalším, jako například mě, se vybaví skvělý tabák z dílny mistra G.L. Pease.

A o jaký tabák tedy jde? Vy všichni, kteří nemáte rádi latakii, můžete s klidem přestat číst. Vy, kteří latakii snesete pouze v menším množství, přestaňte také, pouze byste ztráceli čas. Zde totiž vstupujeme do hutných vod opravdu těžkých latakiových směsí, kterým se leckdy říká směsy balkánské. Abingdon tento pojem naplňuje beze zbytku.

Jaký tedy je? Po otevření plechovky na vás vykoukne směs, ve které dominuje černá barva latakie, což poznáte velice dobře i po čichu. Další výraznou komponentou jsou orientální tabáky, s nimiž se tedy opravdu nešetřeli. Jako podklad slouží směs viginií. Vůně po otevření je opravdu výrazná, ale je to jen slabá předzvěst toho co se odehraje po zápálení.

Pokud by snad někdo byl doposud na pochybách oč tomuto tabáku jde, pochopí to hned jakmile plamen napoprvé olízne tabák v dýmce. Pak už je jasné, že se mu buď rozšíří panenky v očích nebo se ihned rozkašle. Já jsem byl ten první případ.

Celé směsi důstojně vévodí černá paní latakie. Ovšem nejedná se tu o nějaká brutální ostrý atak z její strany. Ačkoli latakie je ve směsi opravdu hodně a intezivní uzená vůně i chuť neustane dokud se poslední lísteček tabáku neobrátí v bílý prach, nikdy mi nepřišlo, že by jí tam bylo přespříliš. Další velmi podstatnou roli hrají orientály. Při prvních několika kouření mi přišlo, že jsou poněkud v pozadí, zahalené v oblacích hustého dýmu, ale čím víc směs kouřím, tím lépe jsou rozpoznatelné ty krásně aromatické květinové (nebo jak bych je nazval) tóny, které jen umocňují opravdu silný zážitek. Celá směs působí spíše šuším charakterem, zde nenaleznete takovou tu šťavnatost virginíí, do popředí vystupují dřevité, možná oříškové tóny. To vše velice harmonicky a umně (téměř umělecky) skloubeno dohromady. Garantuji, že toho budete mít „plnou hubu“. Hoří opravdu chladně až do konce. Pro Evropana možná nezvyklý silný řez tabáku.

Tato směs není žádnou pracovní nebo moc procházkovou směsí. Tabák si žádá vaší pozornost (a tím nemyslím, že budete hodně připalovat, protože hoří opravdu dobře) vzhledem k nepřebernému množství chutí až do konce. Je to ryze kontemplativní tabák k posezení, který člověka zahalí lahodným dýmem, který lze téměř kousat a jen tak ho nepustí pryč ze svého světa.

Mám pocit, že tento tabák stojí jaksi v pozadí některých dalších hvězd v rámci Peasova portfolia, kterým je věnována obcí kuřáků větší pozornost. Což je ale možná charakteristické. Tato směs se nikam netlačí, protože se nikam tlačit nepotřebuje, na pomíjející slávu nedbá a jde si tím svým pomalým, těžkýcm krokem stále dál a dál...
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Rog » 24 čer. 2016, 14:29

:arrow: Alter Egon. Krásna práca :clamp: . Ěbni to aj na tabaky, nech to tu nezapadne http://tabaky.etrafika.cz/tabak/abingdon

Mám pocit, že tento tabák stojí jaksi v pozadí některých dalších hvězd v rámci Peasova portfolia, kterým je věnována obcí kuřáků větší pozornost.

Tak tento dojem mám zo zmesi Kensington. Veľmi mi pred rokmi chutil. Mám ešte plechovku. Ok tak dve, dokopy 10 uncí :wink: . Abington a Oddysey mám schované v archíve, ale ešte som ich nekoštoval..
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 24 čer. 2016, 14:33

Na tabáky to dám, jne mi to v práci nejde, tak to tam hodím o víkendu.

Jinak Kensington jsem něměl, měl jsem jen Westminster a to je taky vynikající tabák. A Oddysey mám take ještě doma v archive a čekám minimálně na září, až plechovce bude aspoň rok, tak jsem zvědav.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Plha » 31 črc. 2016, 16:01

Nemel by nekdo zajem o 8 oz pixlu Six Pence?
Mel jsem moznost si nechat neco privezt, objednal Sextant a na SP to spletli. Poslali toto a neni to prilis muj salek caje. Je cerstve otevrena a je z ni odebrano na jednu dymku.
Pripadne SZ.

edit: tabak udan.
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 10 srp. 2016, 10:23

Ano, tabak byl udan STB a nasledne odeslan do vyhnanstvi, kde se pripojil k prave zadrzenemu Americkemu agentu!

image_id: 23987
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Plha » 10 srp. 2016, 10:29

Ta fotka vypada, vzhledem k tuhe celni represi, jako provokace :smoke1:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron