Tabaky G.L.Pease

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jelen76 » 14 lis. 2017, 14:19

jetam píše:Covece, me 67 recenzi prijde celkem dost :think:

http://www.tobaccoreviews.com/blend/197 ... piccadilly



Jo tak to je dost :lol: já koukám na recenze na www.smokingpipes.com a tabaky.cz ......furt se člověk učí, dík za odkaz
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 14 lis. 2017, 14:50

Jasny, nemas zac. Na Tabakach.cz je prdlajz (bohuzel) a na Smoking pipes je vetsinou jen nekolik kusych informaci, v drtive vetsine pripadu jeste prevzatych prave z Tobacco review. Tenhle server muzes brat jako zaklad, da se tam i velmi dobre filtrovat a hledat a nekteri recenzenti jsou vazne dobri.

Enjoy :ok:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod pitrson » 14 lis. 2017, 15:10

na tabakach je prdlajz protoze tam nepisete.. :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Baskervil » 14 lis. 2017, 15:50

Co jsem od GLP ochutnal, bylo dobré.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 14 lis. 2017, 17:21

pitrson píše:na tabakach je prdlajz protoze tam nepisete.. :smoke5:


Ono je to vlastne zbytecny, kdyz mas vsechno na Tobacco reviews

Jinak jak pise Baskervil, co se kvality tabaku tyce, u GLP neslapnes vedle. Spis je to o tom, co komu chutna. Na me jsou treba nektery jeho blendy moc slaby, to pak radeji sahnu po CD
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod kovářskej » 14 lis. 2017, 23:23

jetam píše:
Ono je to vlastne zbytecny, kdyz mas vsechno na Tobacco reviews

Jinak jak pise Baskervil, co se kvality tabaku tyce, u GLP neslapnes vedle. Spis je to o tom, co komu chutna. Na me jsou treba nektery jeho blendy moc slaby, to pak radeji sahnu po CD


No jo, ale ne každej vládne angličtinou ( internetovej překladač je akorát tak na dvě věci jak je kostrbatej) a tak třeba já na ty tabáky docela cz chodím očumovat , pár věcí jsem tam taky napsal, ale už dost dlouho jsem neměl nic novýho ve fajce jak se mi ustálily chutě tak nebylo o čem psát. Ale bude nutno zase hledat, protože to co jsem kouříval už se zase nevozí nebo už nejde poslat a zásoby se minuly.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Bel » 07 pro. 2017, 14:15

kovářskej píše:
No jo, ale ne každej vládne angličtinou ( internetovej překladač je akorát tak na dvě věci jak je kostrbatej) a tak třeba já na ty tabáky docela cz chodím očumovat , pár věcí jsem tam taky napsal, ale už dost dlouho jsem neměl nic novýho ve fajce jak se mi ustálily chutě tak nebylo o čem psát. Ale bude nutno zase hledat, protože to co jsem kouříval už se zase nevozí nebo už nejde poslat a zásoby se minuly.


Asi píšem trošku po funuse, ale to nevadí. Myslím, že dýmka.net disponuje pomerne dobrou užívateľskou základňou.. ak by sa každý aktívny človek ujal z času na čas napísať aspoň jednu recenziu tabáčiku, ktorý akurát fajčí, vyzerali by tabaky.cz úplne inak :) Ja angličtinu ovládam, mnoho ľudí ale nie..
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod jetam » 07 pro. 2017, 21:50

To se prave pletes. Na to, aby bylo mozne relevantne hodnotit to obrovsky mnozstvi dymkovych tabaku je nas tady proklate malo (ted beru tech par desitek aktivnich uzivatelu). Navic tady spusta tabaku neni dostupnych, pripadne jsou dostupne hure, cimz mnozstvi recenzovanych tabaku jeste klesa.

Proc vymyslet kolo, kdyz uz to davno nekdo udelal
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 20 zář. 2019, 09:36

Mám rád latakii a anglicko-balkánské směsi, což si mohl povšimnout každý, kdo čte mé příspěvky. Proto mám rád i značku G.L.Pease, kterou si rád nechávám z US přivézt pokaždé, pokud mám takovou možnost. Moc jsem si pochutnal na tučném Wesminsteru i na plnotučném Abingdonu. Před nedávnem jsem z archivu vyndal plechovku Odyssey, která byla z roku 2015 a kterou tak nějak střídavě pokuřuji a rád bych se k této směsi nějak vyjádřil.

Směs mi hodně připomíná již zmíněný Abingdon. Složení je v podstatě stejné, jedná se o bezproblmově hořící plnotučnou latakiovou směs širšího řezu. Pamatuji si, že jsem Abingdon vykouřil v podstatě bez váhání (to samé i Wesmitster). Ale s touto směsí nějak bojuji a dokonce mě začala i nudit a chvíli jsem jí i odložil. Dumal jsem na tím proč, ale už jsem to zjistil. V roce 2016 jsem o Abingdonu napsal
Alter Egon píše:Ačkoli latakie je ve směsi opravdu hodně a intezivní uzená vůně i chuť neustane dokud se poslední lísteček tabáku neobrátí v bílý prach, nikdy mi nepřišlo, že by jí tam bylo přespříliš.

Pokud bylo v Abingdonu latakie, tak akorát, tak v případě Odyssey mi subjetivně přijde, že zde byla pomyslná červená linie v množství latakie překročena. Prostě a jednoduše, latakie tu přebíjí všechno ostatní, přičemž ostatní komponenty se nemají moc možnost projevit (což je strašná škoda zvlášť v případě orientálů). Možná, že někdo shledá tuto skutečnost jako pozitivum, tak já už ne a podruhé bych si tento tabák už nekoupil. Kdybch mohl bodovat, tak dám tři body z pěti.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Petr1964 » 21 zář. 2019, 08:55

Už jsi zkoušel od G.l.Pease Gaslight??? Momentálně jej kouřím a musím uznat, že mi moc chutná. Zatím, co Westminster má obrovské rozpětí vyvážených chutí, Gaslight je napřed cítit po latakii a ostatní chutě se musí pracně vydolovat. Na chladné přemýšlivé večery se sklenkou koňaku v ruce jako stvořený.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 23 zář. 2019, 08:27

Gaslight jsem ještě nezkoušel. Mám zatím na radaru např. Meridian, Lagondu, Blackpoint, ale je to těžký, protože nevím, kdy do US zase někdo pojede a také občas kupuju ještě blendy od C&D. Ještě mám v archivu Caravan, tam by mělo být hodně orientálů, což já rád.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Petr1964 » 23 zář. 2019, 10:21

Mrkni jen tak pro inspiraci na 11 nejprodávanějších tabáků od G.L.Pease podle:
https://www.smokingpipes.com/smokingpip ... ase-blends
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 23 zář. 2019, 11:18

Díky díky, tehle seznam znám :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod BATRACHOS » 23 zář. 2019, 19:49

Alter Egon píše:Mám rád latakii a anglicko-balkánské směsi, což si mohl povšimnout každý, kdo čte mé příspěvky. Proto mám rád i značku G.L.Pease, kterou si rád nechávám z US přivézt pokaždé, pokud mám takovou možnost. Moc jsem si pochutnal na tučném Wesminsteru i na plnotučném Abingdonu. Před nedávnem jsem z archivu vyndal plechovku Odyssey, která byla z roku 2015 a kterou tak nějak střídavě pokuřuji a rád bych se k této směsi nějak vyjádřil.

Směs mi hodně připomíná již zmíněný Abingdon. Složení je v podstatě stejné, jedná se o bezproblmově hořící plnotučnou latakiovou směs širšího řezu. Pamatuji si, že jsem Abingdon vykouřil v podstatě bez váhání (to samé i Wesmitster). Ale s touto směsí nějak bojuji a dokonce mě začala i nudit a chvíli jsem jí i odložil. Dumal jsem na tím proč, ale už jsem to zjistil. V roce 2016 jsem o Abingdonu napsal

Pokud bylo v Abingdonu latakie, tak akorát, tak v případě Odyssey mi subjetivně přijde, že zde byla pomyslná červená linie v množství latakie překročena. Prostě a jednoduše, latakie tu přebíjí všechno ostatní, přičemž ostatní komponenty se nemají moc možnost projevit (což je strašná škoda zvlášť v případě orientálů). Možná, že někdo shledá tuto skutečnost jako pozitivum, tak já už ne a podruhé bych si tento tabák už nekoupil. Kdybch mohl bodovat, tak dám tři body z pěti.


Napiš recezi na Tabáky.cz :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabaky G.L.Pease

Příspěvekod Alter Egon » 24 zář. 2019, 07:13

Tak jsem jí tam vložil :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron