Tabáky Rattray's

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod matesek » 27 srp. 2019, 21:12

Díky, hned si objednám :ok:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod ontarios » 10 zář. 2019, 07:27

Máte někdo aktuální zkušenosti s tabáky Bagpiper, Black Virginia, Brown Clunee? Díky.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod stelton » 10 zář. 2019, 17:50

ahoj, aktualni ne, Bagpipers jsem kouril naposley tak pred 3 lety - ostatni vubec. co se pamatuju tak Bagpiper byl slusny aromatik, nechemicky, pomerne decentni, zadny "horky luft"/cti ma nikotin. Horeni velevzorne, jedine co me trochu stvalo ze ve druhe polovine kotle jsem uz aromatizaci skoro necitil.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod ontarios » 10 zář. 2019, 18:30

Steltone díky, já totiž Rattrays moc rád.Nicmene já rád skoro všechno. A co mi moc nejelo, smíchal jsem a mám super blendy, které nekoupíš.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod BATRACHOS » 26 zář. 2019, 11:25

beda píše:Malcolm na wočuch Erin flák. Respekt Mostex :ok:


Oproti originálu je tabák neznatelně chudší ve vývoji chuti tabáku během kouření, ale poznal jsem to jen když jsem si dal pro srovnání oba tabáky hned po sobě. Mohla by to taky ještě vylepšit třeba roční archivace. :think:

Aromatizace je k nerozeznání, snad původní byla taková trochu víc svěží a tahle krapet sladší, ale opravdu spíš v dochuti na patře hodinu po kouření, než v kouři samotném. Na rozdíl od jiných klonů bych tady řekl, že je skutečně na diskusi, jestli je lepší nový tabák, nebo starý Erinmore.

Hodně se to povedlo. :clamp:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod proger » 26 zář. 2019, 14:30

Proger Malcolm archivuje! Voják se stará, voják má!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Koroto » 10 říj. 2019, 19:56

ontarios píše:Máte někdo aktuální zkušenosti s tabáky Bagpiper, Black Virginia, Brown Clunee? Díky.


Black Virginia mi celkem dost šmakovala. Tabák hořel spořádaně a chutí je hořkosladké s mírně švestkovým aroma, takže se snoubí bez problému s jakýmkoli pitím. Plánuji koupení další krabičky a možná jej začnu i archivovat.
Uživatelský avatar
Koroto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 48
Registrován: 10 říj. 2019, 18:44
Bydliště: Neratovice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod itrnda » 05 čer. 2020, 19:42

Po rozpačitém dokouření Black Mallory a poté, co mi víc zachutnal aromatik PCC namísto Tower Bridge, jsem na Rattrays trošku zapomněl a ohlížel se jinde.
No - a pak jsem koupil OG a po pár dýmkách jsem mu věnoval jednu ze svých dýmek a začal křečkovat.
Tento týden jsem otevřel Hal OtW a ten se mi zdá taky moc dobrý a taky určitě začnu archivovat.
Zítra už se skoro bojím otevřít Marlina, co mám vzorek. A taky RedLion jsem ještě neotevřel...
A četl jsem už pozitivní recenze na Malcolma, tak zkusím taky objednat...
A když k tomu dodám, že z plechovky OG šlo bez problému odlepit obě “parte”, tak je pro mne Rattrays prostě skvělá značka, byť jsem se zpočátku spíše vzhlížel v “tradicích”...
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Michal Kindl » 12 srp. 2020, 14:38

Ahoj dýmkaři, jsem tu sice již nějaký čas a se zálibou si pročítám tahle fóra, ale nenašel jsem zatím úplně přesnou odpověď na to, co mi vrtá hlavou. Objednávám z Německa tabáky Ratrays ve 100gr. balení. Je to taková piksla jako buráky...ale nikde jsem nenašel, jestli je možné je dlouhodobě archivovat jako klasické vakuované 50 gr. plechovky...Tyhle tabáky řadím ke špičce, ale prolezl jsem vlákna o archivaci a o tomhle typu balení jsem toho moc nenašel :-)
Michal Kindl
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 50
Registrován: 21 čer. 2019, 11:51
Bydliště: Praha 1

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Nevill » 04 zář. 2020, 14:19

Michal Kindl píše:Ahoj dýmkaři, jsem tu sice již nějaký čas a se zálibou si pročítám tahle fóra, ale nenašel jsem zatím úplně přesnou odpověď na to, co mi vrtá hlavou. Objednávám z Německa tabáky Ratrays ve 100gr. balení. Je to taková piksla jako buráky...ale nikde jsem nenašel, jestli je možné je dlouhodobě archivovat jako klasické vakuované 50 gr. plechovky...Tyhle tabáky řadím ke špičce, ale prolezl jsem vlákna o archivaci a o tomhle typu balení jsem toho moc nenašel :-)


Já myslím že by to mělo vydržet, dost možná i dýl než ty klasické plechovky, protože tady je víko co se prostě musí urvat aby se to otevřelo, u klasické plechovky se může stát že po letech odejde těsnění. Kdybys chtěl mít ještě větší jistotu, můžeš to vakuovačkou zavařit do fólie.
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Nevill » 08 lis. 2020, 18:15

Mám teď načnutý Wallace Flake, což by měla být náhrada za Peterson University Flake a jsem s ním celkem spokojený. UF mi přišel silnější a trochu ostřejší. Wallace Flake je proti němu jemnější, aromatizace je cítit jen zlehka, hoří naprosto bezproblémově. Za mě palec nahoru! :ok:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Asu » 29 pro. 2020, 13:11

JJ, souhlasím, rozdíly minimální. UF a Wallace Flake - stejná aromatizace, něco mezi borůvkami a švestkami :-).

(Rattray: Malcolm Flake je Erinmore Flake; Sterling Flake jako Irish Flake; a Wallace Flake je University Flake, píšou na netu :idea: ).
Uživatelský avatar
Asu
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 43
Věk: 51
Registrován: 26 dub. 2015, 18:49
Bydliště: Nusle

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Stanley64 » 29 pro. 2020, 18:22

Stirlling za začal predávať koncom roka 2013, Malcolm=2014,Valace=2014 takže nejde o narýchlo vytvorenú náhradu, dôležité je ze sú v pohode
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Kralmar » 09 dub. 2021, 17:42

Zkoušel jsem
Rattrays Tower Bridge - můj oblíbený
Rattrays Summer Edition 2020 - letní ovocná vůně - za mě průměr
Rattrays Winter Edition 2020 - lepší než Summer
Kralmar
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 53
Registrován: 16 bře. 2021, 23:06
Bydliště: Praha 15

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod meduard » 25 dub. 2022, 16:09

caute….skusal niekto Macbeth?
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků