Tabáky Rattray's

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Standulin » 12 zář. 2014, 00:29

Rozumim dobre, ze OG ti zamotal hlavu ohledne sily?
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Lukas 89 » 12 zář. 2014, 06:29

Byla to moje chyba, jelikož ten tabák byl dost vlhkej a nehoř, tak jsem ho pořád zapaloval a tahal víc než je zdrávo a na konec mi bylo trošku zle. Po SH mi bylo prvně taky šoufl :D Ale ted jak jsem si zakouřil, tak to bylo bájo :)
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Standulin » 12 zář. 2014, 09:53

Tak SH je drobet silnější, to se ani nedivim... Ale OG je takovej jemňoučkej, dobroučkej, ale silnej mi právě vůbec nepřipadá
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Alter Egon » 12 zář. 2014, 12:35

On taky každý to trochu jinak snáší
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Lukas 89 » 12 zář. 2014, 15:32

OG je výbornej tabák ! :) Asi byla nějaká špatná konstalace, v tejdnu jsem si ho dal v práci, což nebylo moc v klidu ale pochutnal jsem si. Ted jedu na poštu, přišel mi SH. Byl to můj první tabák, tak se na něj zase těšim :puffy:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod tibino » 13 zář. 2014, 14:51

Ako začiatočníkovi mi OG tiež chutí, príde mi taký pohodový. Akurát sa vždy pri ňom trocha potrápim, hlavne s horením a teplotou, ale keď sa to ustáli, tak je to ok. Radšej viac krát pripálim ako zbytočne ťahať - snažím sa bafať čo najpomalšie a s týmto tabakom je to vždy na dlho. Akurát teraz som dofajčil po takmer 2 hodinách :). A to podľa mňa z nijak veľkého kotla (20x38mm). Ešte chcem skúsiť Hala, na toho som tiež zvedavý...
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod masabob » 24 zář. 2014, 15:28

Hal je moc fajn tabák. Neustále v něm něco nového objevuji. Ale v mém případě, jsem si to musel "odkouřit". Kdysi dávno mně ho tady poradil basa, když jsem prskal, že mám rád FVF, ale občas mě nebaví a zdržuje ta úprava flaku. Četl jsem následně recenze u nás i na TobaccoReviews a rozhodl se ho zkusit. Ale měl jsem s ním ze začátku problémy. A stokrát se ptal, co na tom kdo vidí:). Vytrval jsem, protože jsem si říkal, že tam tu radost musím najít:). Nekecám, trápil jsem se s ním tak přes pět krabiček. A dnes mám na něho čtyři dýmky, ze kterých se nic jiného nekouřilo a kouřím ho pravidelně více jak čtyři roky. Neříkám každý den, ale obden určitě. Hlavně po ránu na rozjezd, není na mě tak silný. I přesto, že mám rád a většinou kouřím balkánské a anglické směsi s latakií, nebo Va/Pery, ve kterých je perique výraznější, umím na něm "uletět" i celý den. Jinak ho také nakupuji převážně z Říše, kvůli ceně. A i když mně připadal v těch 100 gramových, levnějších, baleních lepší, tak momentálně mám otevřenou krabičku, tak rok staré padesátky, koupené na etrafice a je to také dobré, možná v něčem jiném lepší, než ty německé..... Rozhodně se nesmí rozpalovat, k čemuž občas sám svádí. Kouřit zlehka. A co, už tady bylo řečeno mnohokrát, jeho velkou výhodou je, že se dá i odložit nedokouřený a zapálit později, aniž by to mělo zásadní vliv na jeho chuť. Někdy mně takto odpočatý přijde i lepší, což je trochu proti pravidlům). Rozhodl jsem se, že odzkouším ještě OG, od kterého mě dosud odrazovalo, že ve většině recenzí je charakterizován jako slabší, nebo spíše méně chuťově výrazný, než Hal. Věřím, že i v něm si něco najdu.
masabob
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 53
Registrován: 06 úno. 2014, 12:21
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod bišon » 26 zář. 2014, 09:34

To samé se dá říct i o rok odleželém Marlin Flake,který zrovna kouřím,paráda.
bišon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 124
Věk: 59
Registrován: 13 led. 2013, 06:35
Bydliště: Korytná

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod PoKlaT » 26 zář. 2014, 11:19

Marlin je vyšší level a archivované stovky jsou mana nebeská :joy: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod masabob » 04 říj. 2014, 21:03

No, tak dnes, jsem měl poprvé Marlin. A zatím úplně netuším, jestli si sedneme. Rozhodně to je tabák, který určitě není nikterak špatný. Chvílemi mně připadal jako kdysi dávno kouřený Skottish blend od MB. Ale to jen v tom určitém "kvasném" tónu. Ke konci mně přišel jako lehký aromatik. A to já nerad:). Na konci byl v pohodě. Asi je to o té nakyslosti Cavendishe. Obecně, moc rád tuhle úpravu tabáku nemusím. Tak uvidím, jsem rozhodnut, alespoň tu padesátku dokouřit. A jsem moc zvědavý, co hezkého mně přinese. Nějak tomu tabáku věřím, že jen chce, abych ho pochopil. Rozhodně je jeden z těch lepších, i když teď mně připadá, že nebude úplně má krevní skupina:). Uvidím, po zkušenostech s Halem, mu chci dát šanci.
masabob
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 53
Registrován: 06 úno. 2014, 12:21
Bydliště: Západní Čechy

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod jessiefox » 01 led. 2015, 12:26

Dnes jsem si dal premiéru s Rattray's Marlin Flake a můžu říci, že skvělé. Příjemná chuť, vůbec mi nemočkoval, jemný kouř, dobře hoří. Jsem spokojen, vyhrál vlastní dýmku. :ok:
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Rog » 13 led. 2015, 13:13

Na smokingpipes sa objavili pre mńa nové tabáky od Tattray´s. http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/rattrays/index.cfm
Majú ich pochopiteľne aj v Nemecku: http://www.tabak-heinrich.de/start.html - v tom nemeckom linku to začína byť pre mňa zaujímavé od Machbeta nižšie ;) Nad tým sú aromatiky.
Poznáte to niekto už? Nejaké referencie..?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Visual » 13 led. 2015, 14:18

Rog> zkusenosti uz jsou......
Union Jack - sice aromatik, ale podle me velmi podareny!

Sterling Flake,Wallace Flake,Malcolm Flake
prvni dva zcela urcite ochutnat, jinak v tomto poradi.....
Wallace Flake > Sterling Flake > Malcolm Flake
Uživatelský avatar
Visual
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 328
Věk: 39
Registrován: 27 bře. 2012, 13:01
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Bob76 » 13 led. 2015, 16:14

Rog píše:Na smokingpipes sa objavili pre mńa nové tabáky od Tattray´s. http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/rattrays/index.cfm
Majú ich pochopiteľne aj v Nemecku: http://www.tabak-heinrich.de/start.html - v tom nemeckom linku to začína byť pre mňa zaujímavé od Machbeta nižšie ;) Nad tým sú aromatiky.
Poznáte to niekto už? Nejaké referencie..?

Zde nějaké info od Jacka:/o dvě strany napřed/
Tak pánové u fy Kohlhase & Kopp vystartovali s novými přírustky (po ukončení výroby tabáků Peterson / podobnost čistě náhodná)
Flaky:
Malcolm Flake: Výběrové Va z Afriky a Brazílie spolu s Malawiiským Burley podrtžené jemným ananasovým flavouringem.
Stirling Flake: Složený ze stejných podílů Flue, Air a Darkfired tabáků tvoří tuto směs pro skušené kuřáky. (Pravděpodobně ex Irish Flake)
Wallace Flake: Svatý grál mezi dýmkovými tabáky složený z rozličných Va od světlých až po tmavé spolu se Sun cured indickým tabákem dokončeno jemným švestkovým flavouringem. (Pravděpodobně ex University Flake)

British Collection:
Macbeth: Va/Burley blend bez jakýkoliv kompromisů.
Red Lion: tradiční anglická směs složená ze zlaté Va, aromatického BC, sladké řecké Basmy a řádné porce Latakie (Pravděpodobně rex Old Dublin)
Sir William: Vybrané Va spolu s dark fired Ky spolu s aromatickým thajským burley a indickým sun cured dokončené jemným Whiskey toppingem.

Aromatic Collection:
Buckinham: ex Peterson Gold Blend
London Eye: ex Peterson Nutty Cut
Royal Albert: ex Peterson Luxury Blend
Tower Bridge: ex Peterson Connisseur' s Choice.
Union Jack: ex Peterson Sunset Breeze
Westminster Abbey: Va, Burley, BC, Maryland spolu s ručne rozlámaný Va flake dokončený karamelovým toppingem.

Jack
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Kverk » 14 led. 2015, 00:04

Ahoj
tak osobní zkušenost s Wallace Flake:
příjemný spíše přírodní flake světlejší barvy (asi typem VA). Hoření při nacpání rozdrobeným flakem srovnatelné s UF, suché, chladné, při lehčím nacpání více chuti.
Při přímém porovnání s University Flake, více ovocnější chuti, a bezesporu slabší síly. JInak velmi příjemné kouření. Např. pro mne pěkné odlehčení od sice oblíbeného, ale na mne stále poněkud silnějšího UF. (bezfiltr :smoke1: )
Uživatelský avatar
Kverk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 59
Registrován: 11 říj. 2014, 19:57
Bydliště: Podbrdská kotlina

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků