Tabáky Rattray's

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Bob76 » 30 črc. 2014, 19:23

beda píše:OG, takovej chleba mezi tim fšim co mam v rotaci. Můžu ho kdykoliv, nikdy se neomrzí, vždy mne ukojí. Pro mne top of Va tady na trhu.

Není špatný,ale mě chutná Marlin více,nevím proč,ale cítím z to ho OG "takovou stařinu či zatuchlinu",zkrátka není na něj chuť vždy.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Gimli » 30 črc. 2014, 21:19

Tak jsem dnes dokouřil pikslu Sir William. Jak budu mít volněji, napíšu podrobnou recenzi, ale v kostce - ideální volba pro toho kdo hledá tabák na pomezí aromatiku a neutrálu, trošku šmrnclý alkoholem a bezchybného suchého hoření. Síla nižší střed.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod burdadom » 31 črc. 2014, 15:28

Ahoj, asi to moc řeším, ale nedá mi to... Před 2 roky jsem měl 50g plechovku Marlina zakoupenou v ČR, moc mi chutnal, ale přišel mi jako lehký aromatik. Teď mám 100g Marlina z Německa a nevím, jestli ho můžu šoupnout do dýmky na čisté V, a nebo radši do nějaké jiné?... díky.
Uživatelský avatar
burdadom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 265
Věk: 33
Registrován: 15 dub. 2012, 20:55
Bydliště: Čelákovice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Vorža » 31 črc. 2014, 15:43

Aromatik to rozhodně není. Virginie - nic neřeš.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod parnass » 08 srp. 2014, 12:17

už to tu někdo zmiňoval tuším u hal o the wynd ... rozdíl mezi tabákem u nás a z německa...
pořídil jsem si jednu plechovku old gowrie z němec - a ten rozdíl mě zaskočil - je minimálně o třídu lepší , z tabáku kterej neurazí je najednou skvělej tabák
Uživatelský avatar
parnass
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 56
Registrován: 14 dub. 2014, 23:38
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Vorža » 08 srp. 2014, 15:00

Bohužel, mám stejný dojem. 100 g plechovky z Německa jsou opravdu lepší.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Bedřich 2 » 08 srp. 2014, 16:47

Už se to tady probíralo patrně několikrát, ale proč toto téma neoživit. Předpokládám, že výrobna, kde míchají tabák musí mít jakousi výstupní kontrolu, nějakého degustátora. No a ten přijde, otestuje či ochutná a prohlásí: Tahle várka cavendishe se moc nevydařila, půjde to na východní trh. Hotovo. Moje zkušenost z jedné exkurze ve Škodovce v dávných dobách minulé republiky. Motory na brzdě, třídění vývoz, Tuzex, domácí trh. A novodobá zkušenost s nákupem profi fototechniky začátkem 90. let, Fomei nakupovala od zastoupení Mamiya ve Vídni na o ti sem posílali reklamované a opravované zboží. Něco jsem odhalil hned, něco až po létech a o to víc mě to žralo. A žere vlastně doteď. No a tak si kupujeme dál tovar od místních obchodníků s důvěrou, že ta diferenciace odběratelů jsou jen ojedinělé případy. Je to opravdu tak?
Bedřich 2
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 198
Věk: 77
Registrován: 14 zář. 2013, 20:39

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod jcp » 08 srp. 2014, 17:14

No a největší fór máte v tom, že plechovka stovka Hala v Dojčlandu stojí 18.60 ojro, což při aktuálním kursu při platbě kartou 28,10 (nákup z minulýho tejdne) je Káčé 523,- zatímco tady za dvě padesátky plechovky dáte Káčé 650,- :alfajka: :puke:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod BATRACHOS » 08 srp. 2014, 19:57

jcp píše:No a největší fór máte v tom, že plechovka stovka Hala v Dojčlandu stojí 18.60 ojro, což při aktuálním kursu při platbě kartou 28,10 (nákup z minulýho tejdne) je Káčé 523,- zatímco tady za dvě padesátky plechovky dáte Káčé 650,- :alfajka: :puke:


No jo, tak za prvé stovka bývá levnější než dvě padesátky, jednak množstevně a jednak neplatíš druhou pikslu, druhý kolek a vůbec dvakrát celou tu manipulaci s balením a skladováním, inventarizací.
No a za druhé + poštovné.
Nicméně ... benzín, jídlo, stavebniny nebo elektronika jsou v Reichu také levnější... :?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod peťák » 08 srp. 2014, 19:59

jcp píše: ........zatímco tady za dvě padesátky plechovky dáte Káčé 650,- :alfajka: :puke:

...to je teda za "plnou" cenu. Pro členy Stanislavowa klubu je to trochu levnější ( "jen" za 586,- Káčé), ale i tak je ten rozdìl docela zajímavý. A pokud si objednám tabáku víc, tak jsem na tom líp i s poštovným z DE ( v mém oblíbeném Pipe shopu činí poštovné 9.85€, tedy zhruba 280 Kč).
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2031
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod jcp » 08 srp. 2014, 20:19

:arrow: Batrachos
Rozdíl mezi plechovkou 100 a 2 ks 50 je přesně 0,5 ojro a co se poštovnýho dotejče, už jsem tady několikrát líčil, že specielně v Hacico kde nakupuju mě díky těm 2 Gratisprobe poštovný z Vepřova vyjde levnějc než poštovný tuzemský. Ovšem základ všeho je to, že ve Vepřově je ten tabák nejen lacinější, ale i (jak už se tu povícero lidí specielně v případě Rattrays shodlo) lepší .. a přitom naši páni posranci ho furt dál budou zdražovat, aby se vyhovělo eurohujerům .. což mám ovšem u zádele, já už dlouhodobě (od doby co nás odřízli od Daniela) nakupuju výhradně ve Vepřově (s občasným odskokem k Barberovi), takže moje DPH končí v Germánii :mryellow:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Scalex » 09 srp. 2014, 01:04

BATRACHOS píše:No jo, tak za prvé stovka bývá levnější než dvě padesátky, jednak množstevně a jednak neplatíš druhou pikslu, druhý kolek a vůbec


:offtopic1: Na tohle bacha v českých superhypermarketech, tam to zdaleka neplatí a naopak, často počítají s tím, že takhle běžný zákazník uvažuje. Takže je zcela běžné narazit na kilové balení čehosi, které vyjde dráž než dvě půlkilová balení téhož.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod BATRACHOS » 09 srp. 2014, 01:54

Tak u Plumcaku ten rozdíl přece jenom je, 50g tobolka versus 250g piksla, ušetříš 2,25 Eu. Není to moc, ale i to se počítá.
Navíc tedy, jak už jsem byl psal, v té 250ce je tabák prostě lepší.

Mimochodem, má puklina směrem k Sobpetovi, přes něj jsem poprvé - víceméně náhodně - přišel k tomu většímu balení. Do té doby mi to celá ta léta na tom netu přišlo nějak nepraktické, že by to vysychalo a tak. :roll: (tedy u nás jsem to neviděl nikdy, aspoň ne v době, kdy už jsem měl na to koupit rovnou 250g pikslu).

Díky, Petře! :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Kazaam » 09 srp. 2014, 13:22

Kdyby někdo chtěl, mohu vyměnit Rattrays London Eye ... má to být jako Nutty Cut od Petersona, ale to nemohu posoudit, jelikož jsem NC nikdy neměl :)
Uživatelský avatar
Kazaam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 34
Registrován: 21 říj. 2013, 08:51
Bydliště: Pardubice

Re: Tabáky Rattray's

Příspěvekod Lukas 89 » 11 zář. 2014, 18:51

Včera jsem se pustil do překuřování mojí Petersonky. Kouřil jsem v ní Vanilla Cream MB a včera jsem nacpal Old Gowrie´s. No a musim říct, že to byl docela zajímavej zážitek, ty hrozinky a chlebová chuť se tam smísila s tou vanilkou a mělo to ještě takovej nasládlej nádech. Chutnalo to jako vánoční cukroví :smoke1: :D Bylo to moc dobrý. A to jsem se opětovaného kouření Old Gowrie´s bál, jelikož po prvním kouření mi bylo docel šoufl, ale to byla moje chyba.. Nicméně ted jsem si fakt pochutnal :)
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků