Tabáky Dunhill

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Standulin » 03 dub. 2019, 18:45

Zajímavý je, že nejdříve ze všech zmizela ta Jachta. Pak ještě EMP. Ostatní tabáky docházeji, ale nějak pomaleji...
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Lub » 03 dub. 2019, 19:53

Můj dojem byl, že nejrychleji zmizel Durbar. Ale voják se staral, voják má :yum: :smoke5:
Uživatelský avatar
Lub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 60
Registrován: 24 dub. 2018, 09:24
Bydliště: Svitavy

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Standulin » 05 dub. 2019, 10:25

moje řeč! Dorazily další dva balíky https://standulin.rajce.idnes.cz/jachta_rip_dalsi_2_baliky a ještě sem si objednal 12 Dunhil flaků na e-trafice, tak doufám, že to ještě vykrejou, v Praze podle internetu nic neni, ale snad v Brně jo... By mě nikdy nenapadlo, že se ze mě stane křeček...
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Vorža » 08 dub. 2019, 09:57

Kdepak křeček. Prozíravý jinoch. Já mám jachet 34 ks, a furt se mi to zdá málo.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod svaluda » 08 dub. 2019, 13:32

Coby čerstvé ucho zásoby nedělám. Samozřejmě se mi doneslo, že Dunhill kvalita a že končí, tak aby se neřeklo, koupil jsem po jedné piksle NC, 965, EMP a ještě si říkám, že asi objednám jeden Aperitif. Žádné násilí...
Konec konců, na světě je spousta laskomin, které nikdy neochutnám a jsem s tím smířen. Napadají mě např. ústřice. Lahůdka, kterou si nikdy nedám, protože kdo by ten humus žral, že? :D :D
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod proger » 12 črc. 2019, 21:26

Chlapci, zdá se, že STG přebírá práva na výrobu Dunhill tabáků. Tak uvidíme.

https://www.globenewswire.com/news-rele ... rands.html
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Vietnam » 13 srp. 2019, 14:05

STG možná přebralo, auž jdou ven v některejch státech, minimálně Německo a Anglie
http://pipesmagazine.com/dunhill.jpg

Aby se to nepletlo, tak Dunhill zmizel a možná ho někdo znova vyrábět bude, tabáky Peterson zmizely a dělá je dneska Rattray pod vlastníma názvama, ale Peterson bude vydávat Dunhill tabáky s originál názvama... aby se v tom rpase vyznalo... to nemůžou tak tradiční věc, jako jsou dýmkový tabáky bejt jak byly? :-D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Dejmal » 14 srp. 2019, 11:32

To už nikdy nebudou, vezmi třeba směsi se Syrskou latakií, ta už několik let není a v dohledné době ani nebude...
Dále tradiční receptury si molochy typu STG upraví podle toho, co jim bude vyhovovat.
Dobře už bylo, jsem rád, že jsem v normálních časech budoval archiv.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Vietnam » 14 srp. 2019, 11:34

Gak STG je dela uz dlouho, takze pokud je nechajinjak byly... Proc ne. Ja stary casy Murray nepamatuju, takze nemam na co se slzou v oku vzpominat... A co jsem parkrat cet, tak obcas neni proc.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Dejmal » 14 srp. 2019, 11:39

Tak to jsi asi četl špatně :lol: :cool: Nightcap odstřeloval slabším náturám vrchlík, jak byl silný a Yachty byly také jen pro tvrdé námořníky.
Ty chutě byly prostě trochu jinde, ale kdo nezkusil a neměl vžité, ten to neposoudí. Za což samozřejmě nemůžeš. Moje milované DLNR se také změnilo k nepoznání, ubylo Periku a tak nějak vyměklo.
Ostatně jako všechno v téhle divné době :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Vietnam » 14 srp. 2019, 12:16

Jasný, kouřím ... no vlastně asi 13 let, ale už to Dunhill nedělal Murray. A Jachta mi naložila tuhle až až i od STG :-D

Ale jasně nostalgie po starejch časech, to chápu. Mě, ikdyž jsem to nezažil, mrzí, že se se značkama takhle tradičníma zachází takhle... tržně. Je to prostě zlo. Ale jako ve všem ostatním, jsou v tom peníze. Nikdo nebude držet značku, pokud nebude vydělávat. Dunhill už s tabákem nechce mít nic společnýho, protože je to zlá věc, tak to prodali a teď se to řeší jak se to řeší. Ale zase v tomhle případě aspoň budou ty recepty stejný jako posledních X let, takže dobrý.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Dejmal » 14 srp. 2019, 12:30

přesně tak
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod beda » 14 srp. 2019, 13:24

Podle mne docela přirozenej vývoj, je potřeba mít na paměti, že tabáky Peterson nikdy nebyly žádná dávná legenda. Oproti Dunhill jsou to mladí zelenáčci. Ty jejich klasický tabáky ušili u Murray's a pak je koupili K&K i s Erinmore a přidali k tý klasice ještě řadu vpodstatě německejch aroušů, proto to můžou všechno valit dál, jen pod jinejma jménama jako Rattray's. Pustili značku a receptury si nechali, jsou jejich. Co se týče Dunhillu, tak bych to viděl spíš na byznys, než na nějakej strach z tabáku. Peterson za možnost mít pod vlastnim logem tyhle legendy zaplatil určitě hezky. Jen jsem zvědavej, jestli STG bude dělat i ostatní Petersony. V době kdy dělal Dunhilla i Petersona Muray's & Son, tak si ty dvě značky byly taky podobný, Yachty a IW, Elizabethan a IO, MM965 a OD. Takže zas tak nic novýho pod sluncem, prostě byznys.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Morten.W » 23 srp. 2019, 15:04

Zdravim pani. Chcel by som sa len spytat. Viete mi poradit nejaky podobny tabak ako bol Elizabethan mixture? Minuly rok som natrafil asi nahodne na dve pixle a dost mi chutil. Nieco podobne existuje? Zlozenim ci chutou aspon pribuzne. SG ci Gawith Hoggarth, alebo nieco co sa da objednat napriklad na etrafike?
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Petr1964 » 26 srp. 2019, 14:56

VYDRŽAŤ!!!!!!!!!

Volný překlad: https://www.pfeifen-huber.de/aktuelles/ ... _Peterson/

Dunhill a Peterson se spojily jako výrobci dýmkovém tabáku.
Po oficiálním zastavení výroby tabáků Dunhill se v srpnu 2018 se na trhu objevilo mnoho pověstí. Neoficiální nástupce Robert McConnell se od té doby etabloval na trhu a slouží klientele Dunhill . Pak překvapení: Skandinávská skupina pro tabák, zkráceně STG, získala jmenovací práva tabáku Dunhill s původními recepty.
STG se rozhodlo uvést na trh pět nejlepších prodejních směsí pod logem Peterson.

Směsi jsou již vidět na některých americko-amerických stranách, v Německu jsou představeny na Intertabaku v Dortmundu dne 18.9.2019.

Pak očekáváme dodávku zbožív našem obchodě.

Jedná se o následující směsi:

Peterson My Mixture965

Peterson Erly Moring Pipe

Peterson Nightcap

Peterson Elizabethan

Peterson De Luxe Navy Rolls

O cenách zatím nemůžeme nic říci. Předpokládáme však, že se budou držet staré ceny Dunhill. Všechny směsi jsou nabízeny v 50 gramech plechu.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků