Tabáky Dunhill

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

MICHALOVI

Příspěvekod LUBO » 05 led. 2005, 16:51

tak som si dal vcera vecer fajku Night cCap-u a musim povedat, ze stale zotrvava u mna na prvom mieste pred vsetkymi ostatnymi latakiovymi tabakmi, ani UF a Balkan Sobranie mi nedavaju taku plnohodnotnu chut ako tento. najviac mi chuti v druhej polovici fajcenia, vtedy je naozaj hutny a ma svoju charakterisiticku chut.

preto by som sa nasho priatela MICHALA HUBACZA opytal:

naozaj nejde v Mostexe prehodnotit zrusenie jeho dovozu? skus nieco v tejto veci podniknut. ved sa stale dovazaju vselijake aromatiky, z ktorych by sa na ukor Night cap-u dal aspon jeden vypustit.
myslim si, ze prave Night Cap ma svojich pravovernych, ktori by obnovenie dovozu s radostou prijali. a nie je ich malo, kto ochutnal tento tabak a vyfajcil aspon jednu krabicku, tak si ho minimalne obcas kupi.
nie je riesenim robit si zasoby z poslednych kusov v obchodoch a objednavat si to v zahranici taktiez nie je najprijemnejsia cesta. osobne si myslim, ze ani ziadny iny Dunhill sa Night Cap-u nevyrovna a fajcil som uz vselijake Dunhilly.
a este jedna prihoda z rakuska:
pred rokom som daroval jednemu chirurgovi krabicku Night cap-u a on mne nejaky navonany drahy Castello, ktory mal zo svajciarska. bolo tam od cokolady cez slivky snad vsetko, no silny aromatik. teraz pred vianocami, ked som eltangovu andersenovku 2005 od stanwell , ktoru som mal rezervovanu u Ostermanna vo Viedni , prenechal tomuto panovi, pytala sa ma jeho manzelka, kde sa daju v nemecku objednat dobre tabaky. ja som jej povedal:
no, ja asi nebudem vediet dobre poradit, aky tabak, kedze vas manzel fajci aromatiky...
a ona odpovedala:
uz nie, odkedy ste mu darovali Night Cap, presiel na latakie.
trochu ju lutujem, ked jej doma teraz namiesto vonaveho tabaku citit latakiu, ale co uz. aj tu vidiet, ako jedna krabicka Night cap-u dokaze presvedcit zaryteho aromatikara.
skratka, NIGHT CAP je naozaj trieda, u mna stoji naozaj na prvom mieste bez konkurencie, u jemnych tabakov by som uz premyslal a u aromatikov nemam zatial ziadneho favorita, kedze Danish Truffles skoncil nadobro.
MICHAL, skus nieco v tomto podniknut, budes mat vela vdacnych kamaratov.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

To LUBO

Příspěvekod bromden » 05 led. 2005, 17:37

Myslím že už to tu bylo, ale žádný dovozce nechce dovážet ležáky co se neprodají. A musel jsem přijmout ten argument, že těch sto lidí tady na fóru není referenční vzorek... takže pokud jeho dovoz zrušili, tak asi proto že nechali jen ty dunhully, co se jim aspoň trochu rentujou...
Takže to by asi byl boj s větrnými mlýny...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 05 led. 2005, 17:49

tak tak, myslim ze je to marne - a Michal to uz dal hodnekrat najevo - myslim si, ze kdyby neco slo udelat tak uz to udelal. Navic co se tyce tohoto tak si myslim, ze vubec nezavisi na nem - to spis zajit za panem Stanislavem s petici (zeby? :) ) nebo nejak presvedcit dodavatele z Anglie.

Co se tyce me tak jsem take hrozne moc smutny z toho, ze pulka nejlepsich Dunhillu u nas skoncila . . . . London a Nightap je nenahraditelna ztrata. Doma sem si jich udelal zasoby (kolem 30 plechovek obou dohromady) a snad jeste nekde na nejake zapomenute natrefim (skoro vylouceno :cry: ). Ted uz mi jen zbyva doufat, ze neprestanou dovazet i EMP a MM965, to by uz byla opravdu katastrofa :cry:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jana » 05 led. 2005, 18:35

ad Night cup
Já myslím, že s jeho distribucí končí výrobce, takže asi pláčeme nad špatným hrobem :roll: Mám to z víc zdrojů, takže to tak asi bude.

Jestli se chovají jako naši firemní dodavatelé, nad ty vždycky globálně zanalyzují a pak spolu s marketingovým zhodnocením investic a milionem dalších podobně nesmyslných věcí rozhodnou co bude a co končí. I když já si neodborně neglobálně myslím, že s ta analýza probíhá losem nebo jinou náhodnou metodou :roll:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod dix » 05 led. 2005, 19:48

veru nakup v zahranici neni najprijemnejsi ale pre mna dalej jedina cesta.
Nieje ani tak trnista ak sa zda :wink:
Co sa tyka Ncp a Londonu su nenahraditelne...len chcem podotknut ze aj slepy obchodnik musi vsimnut ze to nieje leziak :shock: ....alebo ked ano povedzte kde lezia ja to tam hned vybavim...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Re: MICHALOVI

Příspěvekod Michal Hubacz » 05 led. 2005, 20:37

LUBO píše:tak som si dal vcera vecer fajku Night cCap-u a musim povedat, ze stale zotrvava u mna na prvom mieste pred vsetkymi ostatnymi latakiovymi tabakmi, ani UF a Balkan Sobranie mi nedavaju taku plnohodnotnu chut ako tento. najviac mi chuti v druhej polovici fajcenia, vtedy je naozaj hutny a ma svoju charakterisiticku chut.

preto by som sa nasho priatela MICHALA HUBACZA opytal:

naozaj nejde v Mostexe prehodnotit zrusenie jeho dovozu? skus nieco v tejto veci podniknut. ved sa stale dovazaju vselijake aromatiky, z ktorych by sa na ukor Night cap-u dal aspon jeden vypustit.
myslim si, ze prave Night Cap ma svojich pravovernych, ktori by obnovenie dovozu s radostou prijali. a nie je ich malo, kto ochutnal tento tabak a vyfajcil aspon jednu krabicku, tak si ho minimalne obcas kupi.
nie je riesenim robit si zasoby z poslednych kusov v obchodoch a objednavat si to v zahranici taktiez nie je najprijemnejsia cesta. osobne si myslim, ze ani ziadny iny Dunhill sa Night Cap-u nevyrovna a fajcil som uz vselijake Dunhilly.
a este jedna prihoda z rakuska:
pred rokom som daroval jednemu chirurgovi krabicku Night cap-u a on mne nejaky navonany drahy Castello, ktory mal zo svajciarska. bolo tam od cokolady cez slivky snad vsetko, no silny aromatik. teraz pred vianocami, ked som eltangovu andersenovku 2005 od stanwell , ktoru som mal rezervovanu u Ostermanna vo Viedni , prenechal tomuto panovi, pytala sa ma jeho manzelka, kde sa daju v nemecku objednat dobre tabaky. ja som jej povedal:
no, ja asi nebudem vediet dobre poradit, aky tabak, kedze vas manzel fajci aromatiky...
a ona odpovedala:
uz nie, odkedy ste mu darovali Night Cap, presiel na latakie.
trochu ju lutujem, ked jej doma teraz namiesto vonaveho tabaku citit latakiu, ale co uz. aj tu vidiet, ako jedna krabicka Night cap-u dokaze presvedcit zaryteho aromatikara.
skratka, NIGHT CAP je naozaj trieda, u mna stoji naozaj na prvom mieste bez konkurencie, u jemnych tabakov by som uz premyslal a u aromatikov nemam zatial ziadneho favorita, kedze Danish Truffles skoncil nadobro.
MICHAL, skus nieco v tomto podniknut, budes mat vela vdacnych kamaratov.


Rad bych v tomhle neco podniknul, ale tahle pravidla jsme nestanovili my anybrz dodavatele tabaku Dunhill. Limit jsou tri druhy tabaku znacky Dunhill pro nas trh. Znam spoustu lidi kteri maji radi Early Morning, znam spoustu lidi kteri maji radi MM965 a taktez znam spoustu lidi kteri maji radi Standard Mixture. Tady je zase spousta lidi kteri maji radi Night Cap. Kazdy z tech co znam by volili jinou trojku tabaku.......a nikdo se nevzda toho sveho.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod meduard » 05 led. 2005, 20:49

podme si spravit priemer, kazdy napiste svoju favorit trojku dunhilla...
moja je: dlnr, elizabethan, london
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 05 led. 2005, 20:52

kua je toto mozne...sak moj rozum mi to normalne nechce zozrat.
Co je tabak kusova vyroba ako ferrari...co neni v ich zaujme co najviac predat? Nechapem a nechcem./ani uverit/ :shock:

dix co cumi ako Majka z Gurunu

eli+ncp+london ale ani tvoje neni zle combo 8) ...ked tak nad tym rozmyslam bol by som vdacny za ake kolvek taketo combo...lebo zostali tie co z dunhillov boli u mna na chvoste...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 05 led. 2005, 21:02

London + EMP + MM965 nebo Nightcap
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 05 led. 2005, 21:13

Ja vlastne jeste nemohu psat tri nejoblibenejsi Dunhilly, kdyz jsem zatim kouril prave jen tri. :oops:

Zkusim se polepsit. Cekaji me EMP, Elizabethan a MM 965
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2005, 22:41

Jenom Eli :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dix » 05 led. 2005, 22:47

vidis vidis fenixi a to je ta prvni vlastovka :D
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod POGO » 05 led. 2005, 22:52

Elizabethan+London+MM965. :P Nightcap mi zatím leží v archívu.A nad ostatními,které už nejsou na trhu jen držím smutek. :cry:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: MICHALOVI

Příspěvekod Simon » 05 led. 2005, 23:06

Michal Hubacz píše:
LUBO píše:tak som si dal vcera vecer fajku Night cCap-u a musim povedat, ze stale zotrvava u mna na prvom mieste pred vsetkymi ostatnymi latakiovymi tabakmi, ani UF a Balkan Sobranie mi nedavaju taku plnohodnotnu chut ako tento. najviac mi chuti v druhej polovici fajcenia, vtedy je naozaj hutny a ma svoju charakterisiticku chut.

preto by som sa nasho priatela MICHALA HUBACZA opytal:

naozaj nejde v Mostexe prehodnotit zrusenie jeho dovozu? skus nieco v tejto veci podniknut. ved sa stale dovazaju vselijake aromatiky, z ktorych by sa na ukor Night cap-u dal aspon jeden vypustit.
myslim si, ze prave Night Cap ma svojich pravovernych, ktori by obnovenie dovozu s radostou prijali. a nie je ich malo, kto ochutnal tento tabak a vyfajcil aspon jednu krabicku, tak si ho minimalne obcas kupi.
nie je riesenim robit si zasoby z poslednych kusov v obchodoch a objednavat si to v zahranici taktiez nie je najprijemnejsia cesta. osobne si myslim, ze ani ziadny iny Dunhill sa Night Cap-u nevyrovna a fajcil som uz vselijake Dunhilly.
a este jedna prihoda z rakuska:
pred rokom som daroval jednemu chirurgovi krabicku Night cap-u a on mne nejaky navonany drahy Castello, ktory mal zo svajciarska. bolo tam od cokolady cez slivky snad vsetko, no silny aromatik. teraz pred vianocami, ked som eltangovu andersenovku 2005 od stanwell , ktoru som mal rezervovanu u Ostermanna vo Viedni , prenechal tomuto panovi, pytala sa ma jeho manzelka, kde sa daju v nemecku objednat dobre tabaky. ja som jej povedal:
no, ja asi nebudem vediet dobre poradit, aky tabak, kedze vas manzel fajci aromatiky...
a ona odpovedala:
uz nie, odkedy ste mu darovali Night Cap, presiel na latakie.
trochu ju lutujem, ked jej doma teraz namiesto vonaveho tabaku citit latakiu, ale co uz. aj tu vidiet, ako jedna krabicka Night cap-u dokaze presvedcit zaryteho aromatikara.
skratka, NIGHT CAP je naozaj trieda, u mna stoji naozaj na prvom mieste bez konkurencie, u jemnych tabakov by som uz premyslal a u aromatikov nemam zatial ziadneho favorita, kedze Danish Truffles skoncil nadobro.
MICHAL, skus nieco v tomto podniknut, budes mat vela vdacnych kamaratov.


Rad bych v tomhle neco podniknul, ale tahle pravidla jsme nestanovili my anybrz dodavatele tabaku Dunhill. Limit jsou tri druhy tabaku znacky Dunhill pro nas trh. Znam spoustu lidi kteri maji radi Early Morning, znam spoustu lidi kteri maji radi MM965 a taktez znam spoustu lidi kteri maji radi Standard Mixture. Tady je zase spousta lidi kteri maji radi Night Cap. Kazdy z tech co znam by volili jinou trojku tabaku.......a nikdo se nevzda toho sveho.


kdyz 3, pokud pominu ze neni uplne nutny aby to byly latakie(ale verim ze dlnr nebo elizabetha nemel ani ctvrtinu prodeje nejmin prodavany dunhill latakie), tak by bylo rozumny zvolit jeden slabej, jeden stredni a jeden vyraznejsi latakiovej tabak a ne slabej a 2 stredni .... nehlede na to, ze standard je z dunhillovych latakii podle me nejhorsi :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: MICHALOVI

Příspěvekod piter » 05 led. 2005, 23:13

Simon píše:kdyz 3, pokud pominu ze neni uplne nutny aby to byly latakie(ale verim ze dlnr nebo elizabetha nemel ani ctvrtinu prodeje nejmin prodavany dunhill latakie), tak by bylo rozumny zvolit jeden slabej, jeden stredni a jeden vyraznejsi latakiovej tabak a ne slabej a 2 stredni .... nehlede na to, ze standard je z dunhillovych latakii podle me nejhorsi :)


to co pises dava smysl, bylo by to idealni (viz. moje trojka napr.)

jinak standart rovnez povazuji za nejhorsi, kdyby zustal jediny asi bych si ho snad ani nekupoval . . . . btw nechapu proc tedy zrovna ten nemohl byt nahrazen treba Londonem, existuje snad nekdo, kdo by ho mel radsi nez London? :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků