Tabáky Dunhill

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod proger » 09 bře. 2020, 19:41

Ad tabáky: zatím jsem já osobně s nima žádnou zkušenost neudělal, mám ještě staré zásoby. Nicméně, výrobce a blender i recepty jsou titíž, i podle recenzí na youtube a netu se jedná o ten samý tabák bez výkyvu kvality.

Jentak mimochodem, nechtěl bys nám říct něco o sobě, třeba se trošku představit. Bývá to tu zvykem u nováčků.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod odericus » 11 bře. 2020, 15:29

Omlouvám se. Dýmku kouřím circa od 15 let (teď je mi čtyřicet), ale s celkem malou intenzitou. V poslední době jsem začal kouřit víc (a zřejmě už mi to vydrží), tím pádem se o to i víc zajímám. Stažení Dunhillů mne nemile zaskočilo. Bohužel už si nepamatuju, jak chutnal třeba Early Morning Pipe v původní receptuře, proto jsem se ptal, protože tu určitě budou lidi, kteří to mají v živé paměti a budou schopní srovnávat.
odericus
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře. 2020, 23:11
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Syky » 13 kvě. 2020, 18:56

Má někdo zkušenosti s uleželým MM 221B? Mám třiletou pixlu a hodlám jí ještě nějakou dobu zachovat. Chtěl bych jen vědět, jestli se mi to vyplatí, nebo jí mám prubnout už teď. Nikdy jsem tenhle mixture nekouřil, ale když byla možnost ho sehnat, bral jsem ho. A vůbec, je to dobrej tabáček? Moc se o něm lidi nebaví a když, vídám často rozporuplné recenze. :smoke3:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Alter Egon » 14 kvě. 2020, 08:50

Nikdy jsem neměl možnost vyzkoušet. Je postaven na virginii, takže by se měl rozvíjet, takže ho asi můžeš nechat uležet, tím asi nic nezkazíš. Jestli máš ale jen jednu plechovku, tak to stejně nemáš s čím srovnat. Takže bych ho asi vyzkoušel teď a když ti bude chutnat tak rovnou vykouřil. Pokud ne, tak bych ho nechal ještě uležet.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod basa333 » 14 kvě. 2020, 10:35

jak píše alter egon, kuchni ji a hotovo. co když zjistíš, že ti nechutná? a když ti bude chutnat, no tak si ji užiješ a třeba se dostaneš k jiným a už budeš vědět, o co kráčí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Syky » 15 kvě. 2020, 10:13

Díky za názory. Další Dunhill plechovky jsou pořád k dispozici v zahraničí (společně s MM BB1938), takže možnost by byla, spíš teď mám rozkouřené tři pixly a nerad bych načínal další. Zároveň teď ještě musí dorazit nová dýmka, abych měl vůbec z čeho kouřit.
Spíš mě i zajímá, jakým směrem se chuť posouvá po “odležení”, jestli některé chuťové složky ustupují víc do pozadí a některé naopak zvýrazní a nebo je tabáček potom “prostě jemnější”. Jak jsem uváděl, u tohohle tabáku panují poněkud smíšené pocity kuřáků. Zase z toho nechci dělat vědu, jde pořád jen o tabák a fajfku, občas ale stojí za to se zeptat.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Tapinek » 15 kvě. 2020, 10:58

Syky píše:...mám rozkouřené tři pixly ...

Ja jich mam 12... ;-) :ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod basa333 » 15 kvě. 2020, 13:08

když jsme se setkávali u smradu, také jsem jich míval vždy několik načatých, ale teď mám rozkouřené tři a pořád dovlhčuji, na dýmku je velmi málo času. ale jednou až dvakrát za týden dvě dýmky dám, takže snad nejsem úplně ztracený případ.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Syky » 15 kvě. 2020, 13:26

Tohle máme stejně, já se limituji na tři plechy, protože se mi vejdou do plastový vzduchotěsný krabičky, kouřím dvakrát do týdne (čas, drahá polovička, zákaz kouření - důvodů je mnoho), ještě nemám tolik fajfek (snažím se napravit) a hlavně nechci být moc hrr abych otevřel deset krabiček a pak řešil, co vlastně chci kouřit - čím větší výběr, tím jsem nerozhodnější a nakonec by to mohlo dopadnout tak, že mě na tu dýmku přejde chuť. :smoke1:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod Alter Egon » 15 kvě. 2020, 14:02

Já se taky snažím mít otevřench krabiček spíš méně. Teď mám asi čtyři.

Syky píše:Spíš mě i zajímá, jakým směrem se chuť posouvá po “odležení”, jestli některé chuťové složky ustupují víc do pozadí a některé naopak zvýrazní a nebo je tabáček potom “prostě jemnější”.


Chuť jednotlivých komponent se při archivaci obecně víc prolne a zakulatí, stává se takovou harmoničtější.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod TomP » 20 říj. 2020, 22:59

Hezky vecer,

moje zasoby London Mixture se povazlive tenci a na vhodnou nahradu jsem zatim nenarazil.

Nevim, jak jste na tom s hodnocenim McConnellovych nahrazek, ale to co jsem mel moznost zkusit me vylozene zklamalo. Tabak nic moc, v plechovce drt a chut dohani zvlastnim casingem ( bych rekl ). Nezkousel jste nekdo Westminster od G.L.P? Pripadne nemate nejaky jiny tip?

Co se chuti pri starnuti tyce, obvykle sem kouril LM 2 roky stary. Protoze cerstvy byl nekdy nevyzpitatelny. Nekdy super, jindy horknul, blbe horel. Po dvou letech vzdy super.

Ted dokuruju zasoby, takze uz sem nad 3yo a se starim je chut kulatejsi a subjektivne se mi zda i plnejsi. To plati pro LM, 965, NC a Durbar. Zadny dalsi typ uz v zasobe bohuzel nemam. Specialne u LM vynikne vice latakie a orientaly, zatimco virginie v chuti mirne ustoupi, ale doda smesi silu. Asi se tu nemusim rozepisovat, jak ted lituju toho, ze sem si zasoby nebudoval cilevedomeji.

Btw, u tech starsich tabaku si zena vzdy mene stezovala na to, jak voni. Ted delam pokusy s ruzne starymi Artisan’s blendy a mam pocit ze jim stareni nad 2roky moc neprospiva. Nejdriv ztraceji ostrost, coz je docela ok, ale dalsim skladovanim se mirne vyprazdnuje chut. Ale zatim sem s vyzkumy :-) v zacatcich.

Tom
TomP
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 49
Registrován: 09 zář. 2020, 21:15
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod BATRACHOS » 27 říj. 2020, 23:06

Uskladnění prospěje asi každému plechovkovému tabáku.
Ovšem skutečná archivace 5+ se vyplatí jen u nejkvalitnějších tabáků a ne u aromatiků, kde se to aroma nějak rozkládá a mizí. Celkově bych řekl, že dlouhá archivace je nedobrá u černého cavendishe.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod PoKlaT » 31 říj. 2020, 07:24

TomP píše:
moje zasoby London Mixture se povazlive tenci a na vhodnou nahradu jsem zatim nenarazil.

Tom

A BALKAN LATAKIA jsi testoval? Mě svého času chutnal víc než BS, jak je na tom v posledním čase ale nevím :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod MBO » 31 říj. 2020, 08:33

Krkolomným způsobem jsem letos získal 50 g váženého Westminsteru. Nevím, jak byl starý, ale chuť měl podobnou jako dřívější London Mixture. Kouřil jsem také dýmku GLP Westminsteru v pixle. Byl vynikající, ale s London Mixture ho už nedokážu srovnat. Určitě tady jsou větší znalci amerických tabáků. Srovnávání tabáků vůbec je ošidné, protože každý máme jiné chutě a také šarže se liší, a to nemluvím o změně výrobce. Chce to zkoušet a hledat. Určitě najdeš jiný anglický blend, který Ti sedne stejně jako London Mixture. Tohle je zrovna druh tabáku, kde je z čeho vybírat. Přidávám odkaz na článek o Westminsteru na webu G. L. Pease: http://glpease.com/BriarAndLeaf/?p=37 (článek je v angličtině).
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky Dunhill

Příspěvekod JohnyMach » 10 dub. 2021, 18:36

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, má někdo z kušenosti s náhradami dunhillu od DTM? Chutnají podobně?
Třeba náhrada za nightcap: https://www.etrafika.cz/dymkove-tabaky/ ... o-1000-50/

Děkuji :puffy: :smile:
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron