Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Tabáky Dunhill

19 lis. 2017, 15:05

Omyl Kohlhase und Kopp byli a jsou jen distributoři pro Německo, byť licencční výroba v německu by u fy von Eicken (cca 1930 - 198x). Jinak u samotného Dunhilla do raných let 80., poté výrobu převzal BAT v Belfastu (Murrays) do cca 2003 pak se výroba přesunula do Dánska, kde se zprvu zpracoválo listí z Belfastu (včetně plechovek cca 2 roky), poté licence koupil Imperial Tobacco (až do současnosti).

Re: Tabáky Dunhill

19 lis. 2017, 15:31

Díky Jacku, že jsi mě opravil. Vycházel jsem z toho, že zdejší Dunhilly mají nebo aspoň měly na plechovkách K&K.

Re: Tabáky Dunhill

19 lis. 2017, 15:59

Nemáš zač, ono stejně ve výrobě dýmkových (a šnupacích) tabáků ve Spojeném Království je hroznej zmatek, protože si jednotliví výrobci receptury přeprodávali a měnily kontrakty kdo a co bude pro koho vyrábět. Například doutníky Dunhill patří pořád pod BAT, ale dýmkové tabáky výrábí Imperial Tobacco v Dánsku. Ad popisky od Mostexu jsou kapitola sama pro sebe.

Re: Tabáky Dunhill

19 lis. 2017, 19:13

basa333 píše:imho je dunhill v laku v každém případě starší než 2007. v té době už se v krámě dal koupit jen s polepem.



No vidis. O duvod vic ho nacnout :smoke1:

Re: Tabáky Dunhill

20 lis. 2017, 05:34

mám tu také ještě lakované jachty a čapku, ale nechávám je na nějakou zvláštní příležitost, třeba až mi bude 60 :smoke3: :roll: :palm:

Re: Tabáky Dunhill

20 lis. 2017, 12:57

Tak to ja asi do ty doby nevydrzim :lol: Ale na cepicku sem zvedavej, ja ten tabak poprve kouril par let zpatky a bylo to pro me dost velky zklamani, neb ocekavani predcila skutecnost. Asi si nekde nakej archiv uloupnu, abych mel srovnani.

Re: Tabáky Dunhill

08 úno. 2018, 19:55

Tak jsem se konečně dostal k tomu že jsem si otevřel plechovku 221B Baker Street co jsem si koupil asi tak před rokem nebo kdy...no, je to překvapivě dobrý. Přemýšlím jakou jinou směs virginia/burley jsem kdy kouřil, napadá mě snad jen Irish Oak, ale ten mi zrovna zas tak moc nechutnal. Tohle má takovou příjemnou, neutrální, nevtíravou chuť, síla akorát. Baker Street si určitě nakoupím pár plechovek do zásoby... :puffy:

Re: Tabáky Dunhill

24 úno. 2018, 16:10

Dunhill Baker street je parádní, jeden z mých oblíbených. Ale je fakt, že někdy je chuť na něco jiného než Virginia/Burley... Mám rád docela Durbar, ten je takový zajímavý, ty orientály tomu dávají šmrnc.

Re: Tabáky Dunhill

15 bře. 2018, 22:21

Zaslechl jsem, že končí výroba dýmkových tabáků Dunhill, je to pravda ? Tato informace mě docela zaskočila od dýmkařského youtubera Errola...

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 07:09

To je pořád ta poplašná zpráva z minula - viewtopic.php?p=416092#p416092 - nebo něco novýho?

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 10:10

You tuberi jsou paka co akorat siri bludy. Ty decka vi uplny prdlacky a ani se neobtezuji si overit informace a venovat se par minut googleni, nez zase vypusti nejaky cint do sveta :alfajka:

Porad jde o to same, a to je ukonceni distribuce BAT pro US market, za coz muze ta jemericka sragora ohledne registrace tabakovych vyrobku.

Neco malo o tom je tady, ale opet, tohle nepovazuji za overeny a verohodny zdroj: http://www.briarreport.com/fate-dunhill-pipe-tobacco/

Jinak na strankach BAT opet ani slovo.

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 10:35

Já bych to klasifikoval. :smoke1: ;-)

Trestní zákoník, ČÁST DRUHÁ, HLAVA X, Díl 6, § 357
§ 357 Šíření poplašné zprávy
(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 10:48

Mě napadá jedině, že jde o strategický přesun z UK do jiné země, která bude v EU už kvůli možným daňovým zatíženěním z důvodu odchodu UK z EU.
Jde pouze o můj osobní dohad!

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 11:17

Včera jsem byl v Blanické, kupoval DLNR a Jakub mi taky říkal, že to vypadá, že s Dunhillem je to nahnuté. Tak nevím, ale pro jistotu udělám zásobu :) Snad tabáky nezlevní na polovic a já nebudu tratit :D

Re: Tabáky Dunhill

16 bře. 2018, 11:32

Takže Ty budeš spokojný, keď budú ceny tabaku rásť... :twisted: :palm: :mryellow: .
Odeslat odpověď