Latakie u nás

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Mate radi Latakiove smesi?

jo, jsou takove drsne.
29
9%
proste mi chutnaji!
257
77%
muzu(snesu), ale spise ne.
41
12%
fuj hnusne to smrdi, seno naparfemovane vanilkou, karamelem a syntetickou tresni je lepsi
6
2%
 
Celkem hlasů : 333

Latakie u nás

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 20:11

Hoka píše:Já co mám, tak z toho kouřím, neboť mám jen jednu dýmku :? Druhá čeká na zakouření nějakou latakií, prostě si mě tato chuť podmanila 8) Nemáte náhodou někdo přehled o tabácích obsahujících latakie a jejich ukončení dovozu? No abych si (při mé smůle) nějaký ten tabáček neoblíbil a šmitec :cry: , jak se mi to už kdysi jednou stalo s tabákem od Orlik clubu.
P.S. Ještě byste mi mohli zdělit vaše oblíbené latakiové tábáčky pro snadnější výběr. :wink:


v latakii mas na vyber dunhilly my mixture 965, early morning pipe a standard mixture, presbyterian od planty, old dublin od petersonu, savinelli english mixture a to je matne tusim vse
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod GtW » 10 lis. 2004, 20:57

Jeste bych dodal k Dunhillum Night Cap (ktery se ovsem ma prestat dovazet - posledni sance udelat zasoby) pak Caledonian Grand Reserve a Balkan Sobranie...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 21:17

GtW píše:Jeste bych dodal k Dunhillum Night Cap (ktery se ovsem ma prestat dovazet - posledni sance udelat zasoby) pak Caledonian Grand Reserve a Balkan Sobranie...


balkan neni a hadam nebude .... a grand reserve se nedovazi ne? .... a night cap se urcite nedovazi, takze je vcelku zbytecny je jmenovat, bohuzel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod GtW » 10 lis. 2004, 22:06

Balkan by mel byt v pohode, podle toho co jsem mluvil s lidma - ma se stale dovazet, jeho konec byla spis fama. Zeleny Caledonian je podle me taky v klidu, maji ho skoro vsude.

O Nightcapu pisu ze konci - na druhou stranu nechat si ho ujit kdyz jde jeste sehnat v obchodech by byla taky skoda;-) Ja si naopak udelal zasobu... Latakiove tabaky jsou prvnich pet let jen lepsi a lepsi;-)
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Simon » 10 lis. 2004, 22:15

GtW píše:Balkan by mel byt v pohode, podle toho co jsem mluvil s lidma - ma se stale dovazet, jeho konec byla spis fama. Zeleny Caledonian je podle me taky v klidu, maji ho skoro vsude.

O Nightcapu pisu ze konci - na druhou stranu nechat si ho ujit kdyz jde jeste sehnat v obchodech by byla taky skoda;-) Ja si naopak udelal zasobu... Latakiove tabaky jsou prvnich pet let jen lepsi a lepsi;-)


balkan aktualne neni.....a nikde ve svete neni, takze by me neprekvapilo, kdyby uz nebyl vubec
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod GtW » 11 lis. 2004, 07:41

ja ho kupoval pred mesicem tady u nas, a jeste jich par lezelo - ma nekdo zajem? mohl bych par kousku kdyztak privezt na sraz...
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod bromden » 12 lis. 2004, 09:25

Simon píše:
GtW píše:Jeste bych dodal k Dunhillum Night Cap (ktery se ovsem ma prestat dovazet - posledni sance udelat zasoby) pak Caledonian Grand Reserve a Balkan Sobranie...


balkan neni a hadam nebude .... a grand reserve se nedovazi ne? .... a night cap se urcite nedovazi, takze je vcelku zbytecny je jmenovat, bohuzel


Well, NightCap mají určitě ještě v Mostex trafice v Lazarské, asi 3 kousky (včera)

Balkán mají v trafice u výlezu z metra B Vysočanská (výlez náměstí OSN)

U balkánu se prý mění dodavatel. A taky jsem slyšel že možná nebude vůbec, a jestli, tak za "světovou" cenu, myšleno ceny v UK ( :shock: ) plus dovoz, anžto dovozce má být stejný jako pro rakousko. Ale to může být i fáma.

Mimochodem, v hospodářských novinách prý v tomto týdnu vyšlo něco o importu tabáku (doutníky a dýmka) a o projektu zahraniční sítě (?????) prostřednictvím české trojky (možná GECKO?????) vyrovnat pozici Mostexu dovozem jiných výrobců a druhů. Prý se tam psalo hlavně o doutníkách, ale tabák taky... Mám to z šesté ruky od kámoše ekonóma, sděleno v hospodě, což vypovídá o hodnověrnosti této zprávy, takže bez záruky, ale chtělo se mi to sem napsat, anžto je to asi první dobrá tabáková zpráva za poslední rok (kecám, druhá, nové latakie Stanislawvw, hrádky nepočítám...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 28 pro. 2004, 15:04

dobry thread, jakto ze sem si ho vsiml az ted :oops:

No, co se tyce latakii u nas tak pro me to znamena, ze pulka tech nejlepsich uz je pryc a druha pulka jeste drzi (kdo vi na jak dlouho) Mam na mysli Dunhilly Nightcap, London, MM965 a EMP. Pouze tyto latakie me zajimaji, Nightcapu a Londonu mam jakz takz zasobu, MM965 a EMP snad jeste dlouho neskonci, hlavne u druheho jmenovaneho by me to hodne mrzelo, protoze nevim o zadnem tabaku, ktery by mu byl alespon trochu podobny. Co se tyce ostatnich latakii na nasem trhu, nechavaji me pomerne klidnym, vcetne skonceneho Balkanu, ktery mi musim rict vubec nezachutnal. Vcelku dobre tabaky jsou Caledonian Grand reserve (na kterem sem s timto typem tabaku zacinal) a Savinelli Eng. Mixture, ktere vsak jsou vsak slabsi a nemaji v porovnani s Dunhilly co nabidnout. Presbika sem zkousel, ale take nic moc extra. Znama latakie od Petersonu Old Dublin mi nechutnala vubec. Ted sem zvedav, jak se s latakiemi popral pan Stanislav, jeho nove latakiove tabaky na me cekaji v supliku :) A co se tyce Pure latakie, no nekdy to risknu :lol:

A ano, kourim vsechny s filtrem :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Pampalini » 28 pro. 2004, 15:21

Vcera jsem ochutnal Caledonian Grand Reserve a tím se ze mně stal milovník směsí se stopou Latakie. :P Můžu vřele doporučit všem, kteří se na latakii teprve chystají. Tento tabák mi vysloveně učaroval. Trošku jsem se té chutě bál.
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 28 pro. 2004, 15:23

Pampalini píše:Vcera jsem ochutnal Caledonian Grand Reserve a tím se ze mně stal milovník směsí se stopou Latakie. :P Můžu vřele doporučit všem, kteří se na latakii teprve chystají. Tento tabák mi vysloveně učaroval. Trošku jsem se té chutě bál.


Presne takto stejne jsem reagoval po mem prvnim vyzkouseni tohoto tabaku, do zacatku je vazne skvely :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 28 pro. 2004, 16:16

piter píše:
Pampalini píše:Vcera jsem ochutnal Caledonian Grand Reserve a tím se ze mně stal milovník směsí se stopou Latakie. :P Můžu vřele doporučit všem, kteří se na latakii teprve chystají. Tento tabák mi vysloveně učaroval. Trošku jsem se té chutě bál.


Presne takto stejne jsem reagoval po mem prvnim vyzkouseni tohoto tabaku, do zacatku je vazne skvely :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak nějak... moje první L
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: kde je mu konec...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod harel » 28 pro. 2004, 16:25

... presbyterian, brnensky drak
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod dix » 28 pro. 2004, 20:11

v kratkosti naj lataki/samo ze s tych co som fajcil/ London//ooo velka vec// a samozrejme nicim nenahraditelny Nightcap///aj ked nocny cepec je mixtura aj o perique///.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 28 pro. 2004, 23:10

Pampalini píše:Vcera jsem ochutnal Caledonian Grand Reserve a tím se ze mně stal milovník směsí se stopou Latakie. :P Můžu vřele doporučit všem, kteří se na latakii teprve chystají. Tento tabák mi vysloveně učaroval. Trošku jsem se té chutě bál.


Vidíš jak jsme ti s bromdenem hezky poradili :D

to piter: tohle je thread co jsem vyříznul z nějakého off topic, takže je tu poměrně nově :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod meduard » 29 pro. 2004, 00:22

tiež som sa jej bál, potom som ochutnal balkan, nech mu je zem lahká a odvtedy som milovník latakie...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 10 návštevníků