Tabák do knajpy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabák do knajpy

Příspěvekod Dýmomil » 29 bře. 2012, 22:12

poraďte mi tabák, kterej je dobrej a nevzbuzuje mnou nechtěnou pozornost v knajpách, kde sice každej otravuje vzduch "sračkama v papíru", ale dýmkovej tabák náhle vyčnívá
sám nejsem příznivcem vanilky, třešní a ostatních aromatickejch zběsilostí, ovšem i tak se s tabáky (MB , ALSBO atd) netěším ze zaslouženýho klidu u dobrý desítky
sem jedno velký ucho
:smoke1:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod wobo » 29 bře. 2012, 22:23

Já jsem byl v hospodě s dýmkou zatím jen dvakrát, jednou SG Palace Gate a podruhý Erinmore mix a slečny mi to dokonce chválily, že je to lepší než moje doutníky, na který je zvykám už pár let a porád brblaj :mryellow:
Ale to jsou asi voňavky, který Tobě moc nejedou, což ...?
Uživatelský avatar
wobo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 48
Registrován: 17 led. 2010, 18:47
Bydliště: Praha 8

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Dýmomil » 29 bře. 2012, 22:37

no, o slečny mi ve čtyřce ani tak nejde :lol:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Scalex » 29 bře. 2012, 23:07

Tak samozřejmě nejméně kouřové pozornosti člověk vzbudí nějakým nearomatizovaným neutrálem. Hal O'the Wynd, Old Gowrie, Full Virginia Flake, Irish Oak, to vše by mělo do běžného cigaretového prostředí zapadnout a příliš nevyčnívat. MB i ALSBO jsou už dost voňavé na to, aby čněly.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod mrcos » 29 bře. 2012, 23:11

Ve čtyřce bych to neřešil. Jestli je tam zahuleno cigaretama, tak kuř a zvykni si, že cigareťáci brblaj. Dokud si nezvyknou, že tam voní dobrej (lepší) tabák, tak vždycky budou brblat. Dýmkovej tabák vždycky tak nějak "vyčuhuje", takže vždycky někdo bude reagovat. Latakie úplně nedoporučuju, na ty jsou cigareťáci citlivý asi nejvíc. Nebo aspoň ne hned výrazný latakie, bejvá to pro ně šok :)
Nejlíp to vyřešíš tak, že si těch keců nebudeš všímat.
Ale přibližně- MB nearomatizované/lehce aromatizované (Golden blend, Scottish bl., Virginia No.1, Navy flake) jsou dobrá volba, pak virginie jako Rattrays: Hal o the wynd, Marlin flake, Old Gowrie; Samuel Gawith: Best Brown flake, Full Viriginia Flake; Peterson: Irish Whiskey, Irish oak, Irish flake (bacha, silák).
Z aromatiků SG: Palace gate (ten je možná dobré rozředit nějakou čistou virginií, je to dost aromatizované kokosem, ale kvalitní), 1792 flake (občas docela blbě hoří); Gawith Hoggarth: Bobs flake chocolate (ždibec latakie, ale to se ztratí), Louisiana flake (trochu do mýdla, ale když se dá odležet, jak je to moc fajn čistý VaPer, mýdlo se ztrácí).
To jsou ve zkratce tabáky, které kouřím, když nechci příliš obtěžovat okolí. Teda kromě MB, ty nejsou mezi mými favority. Jistě to není komplet, ale s těmihle tabáky jsem nikdy neměl větší problém. Poslední dobou to moc neřeším, okolí si zvyklo a kometuje tabáky spíš pokud jim to hodně moc smrdí. Občas pochválí. Třeba moje drahá má ráda čokoládu, virginie a latakie taky nevadí (třeba SG Skiff je v pohodě).
EDIT: Se tu s tím smolím a Scalex to má na dvou řádcích...
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Scalex » 29 bře. 2012, 23:16

Palace Gate do čtyřky nikdy!
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod mrcos » 29 bře. 2012, 23:18

Hm, pravda. Já se nějak zamyslel a zapomněl.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Dýmomil » 29 bře. 2012, 23:20

Scalex: díky - vyzkoušim :ok:

mrcos: to neni o tom jestli si budu nebo nebudu všímat keců, mám dost let i kil na to abych to ustál, ale prostě mě to otravuje :think:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod mrcos » 29 bře. 2012, 23:33

Já vim, já to chápu, tohle jsem sám řešil dost často. Ono si ale časem okolí zvykne a ty taky. Jako dobrej start jsou ty SG, Peterson a Rattray neutrály, a MB Golden, Scottish a V. no 1. Jestli máš rád čistý virginiový tabáky a nemáš zkušenost s flakem, tak vřele doporučuju ten SG Best Brown.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod sihanuk » 29 bře. 2012, 23:54

když jdu do hospody kam chodim málo nebo prvně tak nějakej lehčí aromatik plactý gatě , NF UF IW atd a když jdu do hospody u nás na vsi tak to neřešim a chlapci skousnou i latakii. :ok: stejně je v hospodách kam chodim kouřit většinou přehuleno a kdo má kecy tak mu vysvětlim že je to aspoň kvalitní tabák a ne srač... zabalený ve zhasínacim papírku co smrděj jak pochcaný seno. Krom toho vzhledem ktomu že mám 130 kilo si dovolí kecat málokdo :lol:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Sobpeta » 30 bře. 2012, 00:01

Jak už bylo napsáno, jakýkoliv neutrál je do hospodody vhodný, pokud je to hospoda kuřácká tak většinou remcají jen úplní pitomci. Trošku "smradlavější" i pro kuřácké okolí jsou tabáky s větším podílem perique, popř. burley a pak samozřejmě latakie. Ono je to ale dost o tom odhadnout situaci a okolí, tzn. nelézt do steak baru s třešněmi a do kavárny s komorní atmosférou s Commonwealthem... :lol:

Chodím do hospody málo, ale když už jdu tak z 90% pořád do té stejné, jsou tam na mě zvyklí a já se tam cítím s dýmkou dobře. Beru s sebou výhradně neurály, většinou ty silnější kalibry a nikdy jsem problém neměl. Latakii jsem ještě nezkoušel. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod Fanys » 30 bře. 2012, 01:23

Zásadně latakii. Hosté jsou mi ukradení a pokud brblá personál, tak změním lokál.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod šnek » 30 bře. 2012, 09:34

Osobně mám zkušenost,že v té čtyřce celkem nikomu nevadí ani ty latakie. Já chodím v ČB furt do jedné a té samé putyky a tam to nikdo nekomentuje, až teď po letech mi řekli v úterý: "dneska jsi si vzal něco voňavýho, co?" A to jsem měl 1792-ku. Fakt je že tahle šarže je hodně nadupaná... Basa by záviděl :wink: ...
Většinou kouřím Virginie n. latakie celkem to nikde nevadí, fakt je že když jsem někde nově tak radši ty virginie :oops: ....
Jo a skvělý tabák do knajpy je samozřejmě Irish flake,ten je snad k tomu stvořený....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: tabák do knajpy

Příspěvekod jajo » 30 bře. 2012, 10:11

Môj názor - fajči to, čo ti chutí a čo bežne fajčíš. Ja tiež nikomu z cigareťákov nevnucujem ani nediktujem značku cigariet, akú maju v mojej prítomnosti fajčiť, lebo ani cigareta nieje každá rovnako po chuti každému.
Súhlasim z názorom Scalexa a keby si do fajky napchal čokoľvek, vždy to bude niekomu vadiť, nakoľko sa od iných neodlišuješ tým, čo fajčíš, ale z čoho fajčíš a cigareťákom vadí práve ta fajka viac, ako akákoľvek tabaková aróma.
Pokiaľ sa nemýlim, nie je žiaden predpis na to, že vo fajčiarskych priestoroch sa nemôže fajčiť fajka a tobôž nie, čo v nej mám nacpané!
A ešte niečo k latakiám. Už by sme ich asi nemali natoľko glorifikovať, ako tabak neprijateľný preokolie. Ja som sa doteraz nestretol s vyslovene negatívnym postojom zo strany okolia a to fajčím z hruba na 95% latakiové a prírodné tabaky, už som otestoval aj čistú latakiu a žiadný problém. :wink:
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: Tabák do knajpy

Příspěvekod šnek » 30 bře. 2012, 10:26

:arrow: Jajo: Přesně! Taky si už notně dlouho myslím, že "smrad" latakie se hodně přeceňuje :wink: .
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


cron