Blenderský kútik *

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Blenderský kútik *

Příspěvekod Rog » 10 kvě. 2012, 10:14

Máme tu už jedno válkno o blendovaní tabaku http://dymka.net/bb/viewtopic.php?f=10&t=382 a ja by som chcel naňho nadviazať. Bol by som rád, keby sme tu umiestňovali iba vlastné alebo prevzaté recepty na zmesi. Debata typu "dostal som OCH, s čím ho zmiešať, aby sa to dalo fajčiť?", alebo "zmiešal som do jednej fajky x tabakov a bolo to prekvapivo dobré" nech ostane tam. Máme tam už 38 strán debaty a sám som si to vlákno rád už 2x komplet prečítal. Tu chcem, aby sme dvali už len hotové a osvedčené recepty prípadne aj s minirecenziami. Viem, že mnohí z nás si miešajú stabilne svoje obľúbené zmesi, tak by bolo škoda sa o ne nepodeliť (samozrejme je to na ochote každého :!: , nikto nie je povinný tu z akéhokoľvek dôvodu prezrádzať, čo nechce). Ide mi o to, aby sme tu vytvorili akúsi knihu receptov členov dýmka.net. Možno nebude taká slávna ako tá Dunhillova.. ale bude naša :wink:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Blenderský kútik

Příspěvekod Rog » 10 kvě. 2012, 10:20

Začnem tým, že si tu dovolím skopírovať recepty zo spomínaného vlákna. Vybral som tie, v ktorých bola aspoň nejaká informácia o pomere, alebo vodítko, ako ich namiešať:

bromden » 10 úno. 2005, 12:40
Nejlepší vlastní směs se mi zatím zadařila tato: 45% Virginie, 40% Latakie, 15% Perique. Pohoda.
(pro úplnost - použit byl MarlinFlake, SW Pure Latakia a čistý Perique na míchání)

Nevill » 07 zář. 2005, 14:07
Tak jsem zkoušel smíchat 1:1 Dunhill Standard Mixture a Stanislaw Pure Latakia - výsledek byl poměrně pozitivní, docela to zvedlo chuť té nijaké standardní směsi...

Vojtěch Regazzo » 21 led. 2006, 22:11
Včera jsem měl zbytek ve 3 plechovkách.
Všude mi zbyl 1 flake.
Byly to Sam's flake, Chocolate flake a Lousiana flake ( ne Virginia, jak jsem uváděl včera )
Pánové, každému bych to přál ochutnat.
Normálně přemýšlím o tom, že si to budu míchat stále.
Od každého 1/3 a je to lahůdka.

Fénix » 12 lis. 2006, 18:34
Takže report z mého úplně prvního blenderského pokusu.

Smíchal jsem najemno rozcupovaný Germains medium flake (přírodní virginia flake, lehce "mléčný", trochu nudný) s pure perique. Poměr asi 3:2. Pak jsem směs uložil do paklíku a dal na dva dny pod pár zákoníků:D
, aby se pod tlakem lépe spojily chutě a sjednotila vlhkost.

Výsledek: Základní charakter zůstal jako u tabáku Germains ("mléčnost"), ale chuť získala trochu pikantnosti, která jí chyběla. Nikotin stoupl, taky kouř víc smrdí; hoření OK. Ale jednoznačně příjemné překvapení je úroveň spojení chutí; určitě bych neřekl, že jsou cítit nějaké dva tóny - jde o velmi jednolitou chuť.

Fénix » 28 lis. 2006, 19:54
Dneska jsem smíchal v poměru 3:1 Brown Clunee a pure perique. Směs už leží zatížená právními knihami a čeká až ji, nejspíš pozítří, vyzkouším

Testoval jsem včera a dneska. Směs byla dobrá, chutě se opět přirozeně spojily, síla vzrostla. Ovšem Brown clunee mi začal chutnat samotný, takže na nějaké další mísení těchto tabáíků asi nedojde.
Jinak pořídit si pure perique doporučuji každému kdo rád experimentuje, je to velice zajímavá zkušenost.

Alferi » 30 dub. 2007, 18:34
Namíchal jsem Dunhill London Mixture s Perique (3:1). Vznikla velice hutná a silná směs, možná až moc. Mě bohatě stačilo půl kotlíku, a stejně jsem měl potom pocit, jako bych se něčeho přežral. Ale bylo to dobrý.

Alferi » 21 kvě. 2007, 15:50
Dorazila mi zásilka od Vojty, takže jsem se mohl pustit do dalšího mičurinského pokusu. Smíchal jsem SG FVF s McConnell Pure Havanna půl na půl. Výsledek byl přesně takový, jak jsem očekával - hutná virginie s výraznými doutníkovými tóny. Šmakovalo.
Trochu to štípalo, protože tabák byl sušší, takže ho odložím ke zvlhčení.

von Draschek » 24 kvě. 2007, 12:29
Moje oblíbená směska VNo.1 a Malthouse 1:1, voní mi, chutná mi.

Scalex » 10 črc. 2007, 15:55
Nějak jsem pořád nemohl přijít na chuť Virginii No.1, nějak mi ten tabák nic neříkal. Tak jsem si koupil Pure Latakia a namíchal si "plnotučný Commonwealth", tj. V:L 30:70. A už jsem tomu na chuť přišel. 8^)

POGO » 09 led. 2008, 21:45
Asi před týdnem jsem vytvořil směs 50 % OCh;3O % pure latakie a 20% perique.Vznikl z toho takový Old Dublin,té latakie tam mělo být trochu méně.Ale dát tam jen tabák perique mne nenapadlo.Díky za nakopnutí.

klasik51 » 14 led. 2008, 20:33
Tak se přiznám,první pokus MB Original Choice + Alsbo cherry,v poměru
1 : 1,jen tak na 4-5 kotlíků.O víkendu jsem dal tři a mě to chutnalo.

od beda » 20 led. 2008, 09:55
V noci z pátku na sobotu jsem si namíchal svojí první směs. Po vzoru IF jsem zvolil třetinový blend. Virginia basa333, Virginia Brown No.4 a doplnil jsem to třetinou čisté blendovací Latakie. Poněvadž jsem už delší dobu přemýšlel o koupi dalšího Perfectionu, ale nepodlehl jsem, aspoň jsem si tu vanilku přidal do té své směsi a to dřeň z půlky lusku. Jsem zvědav až se to rozleží, tělo to asi bude mít díky Brown No. 4. a Latakii, Virginií od basa333 se to snad trochu odlehčí. Váhal jsem mezi Brown No. 4 a Dark Byrds Eye, Browna mám víc, tak proto. Nicméně obojí lze asi použít jako tabák do směsi, jsou to jednodruhové tabáky a poměrně dost neutrální.

beda » 07 bře. 2008, 21:54
Včera večer jsem nacpal vlastní směs. Je to cca 50% Latakia, 25% Brown No.4, 25% Virginia basa333 a dřeň z jednoho vanilkového lusku. Je to docela zabiják. Silně uzená směs s bylinným charakterem a temnou sladkou aromatizací. Osobně jsem nadšen, nutno ale brát v potaz můj osobní vztah.

Scalex » 24 úno. 2008, 01:39
Pročítal jsem si nějaké zajímavé návrhy na směsky na webu http://tobaccoblending.com a rozesmál mne tento (s ohledem na název):

Wife Repellent

5 parts chopped cigar leaf / cheap cigar works great / premium cigar even better
5 parts latakia
3 blended turkish ribbon or flake
1 part red virginia

Martin Pedain » 24 úno. 2008, 23:19
2 díly Balkan mix od GH a 3 díly Kentucky Birdu. Existují kvalitnější tabáky, ale po chuťové stránce to nebylo marné.

Fénix » 05 bře. 2008, 21:28
Dnes jsem nacpal včera namíchanou směs 1:1 Ashton Gold rush a blendovací Orient od Planty. Pomohlo to oběma tabákům, není to vůbec zlé !

Juri » 30 pro. 2008, 13:30
Před časem jsem dělal úklid v mé tabákové zásobičce a narazil jsem na hodně vysušené zbytky cca 25g Black Mallory, 15g Balkan Flake a 15g Squadron Leader. Napadlo mne trocha zaexperimentovat a tabáčky smíchat a dovlhčit. Po cca měsíci jsem předevčírem ochutnal. Vůně nezapáleného tabáku přijemná, ovšem víceméně převládající Black Mallory (který mi až tak nechutná, připadá mi hodně sladký...), v chuti po zapálení taktéž převládal Black Mallory, celkově směs na mě přiliš sladká. Tak mě napadlo trocha přiostřit a přichutit Brown Irish Twist (25g) a výsledek velmi překvapil (asi by nebylo od věci nechat ješte odležet...). Směs naprosto perfektně chutnající a v chuti velmi vyrovnaná.

daněk » 08 úno. 2009, 19:28
Dneska jsem smíchal zbyteček MB mix.modern a B4 tak 30/70% a bylo to docela fajn a hlavně to hořelo

Cifro » 13 úno. 2009, 18:46
Miešam si viacero zmesí a asi do troch (alebo štyroch ) pridávam narezané cigary. Narezanú cigaru je potrebné navlhčiť, nechať odležať cca týždeň a až potom miešať s inými tabakmi. Do zmesí pridávať opatrne v malých množstvách (ako Perique). Zmesy s cigarovým tabakom potrebujú dlhšiu dobu na vyzretie (niekoľko mesiacov) a je pri nich treba viac dbať na čistotu (radi chytajú pleseň, kua). Vyskúšaj s nejakou Virginiou a keď budeš poznať čo od toho očakávať možno namiešaš nejakú zaujímavú zmes.

ypres.bass » 10 bře. 2009, 23:27
já mám ozkoušený MB Vanilla Cream Flake s Presbyterianem 1:2 a šmakovalo mi to fest.

tritrek » 11 bře. 2009, 11:54
Nedávno som čejdžovaním získal tabaky, ktoré som chcel vyskúšat, no sú to naprd tabaky - tak čo s nimi? Domáca zmes!

Teda zloženie vyzerá asi takto (množstvo sa rozumie v pomere):
• 5 Springwater
• 5 W.O.Larsen Simply Unique
• 5 SG Navy Flake
• 2 Presbyterian
• 1 SG Black XX
No a je z toho krásne silný(BXX) aromatik (SW, WOLSU) s hutným udeným dymom (SGNF, Pr). Horí, ako sen, chutí príjemne a jedným ťahom som vyriešil problem s hľadaním dobrého aromatiku

Old Bob » 30 kvě. 2009, 13:17
Snažil jsem se namíchat aromatik do čajovny aby to nikomu nevadilo a já mohl spokojeně bafat.Nejraději bych tam kouřil latakie ale to by mne nejspíš rychle vyhodili . Povedlo se a jsem nad míru spokojený , pro okolí příjemné aroma, pro mne krásná tabáková chuť .
50g MB Chery Choice,+ 50g Bulldog Sweet Irish Cream(ten mi moc nejel)+25g MB Mixture.

dh » 26 črc. 2009, 23:28
Po docela tristní zkušenosti s prvním intencionálním blenderským okusem (náhodné směsi nepočítám, ty se vydaří vždy) jsem se po letech odhodlal k dalšímu:
1 piksle Hal
cca polovina toho množství G&H Kendal Kentucky
a do toho perique, aby ho bylo tak snad něco pod 10% ve výsledné směsi

Umačkat, zaležet. Dám vědět. Inspiroval jsem se složením nedostižného Olsenova My Own Blend No. 111

A ještě jsem podlehl dalšímu pokušení: smíchal cca 1:1 Commonwealth a McCl Drama Res. - a pochoptelně přidal špetku perique. Napařit, umačkat, zaležet. Mně to Drama připadlo vynikající, strašně zajímavá vůně, ale tak samo to jaksi nebylo ono, bylo to takové... bez těla. Uvidíme.

BATRACHOS » 31 led. 2010, 17:59

Protože nejsi první, tak zveřejňuji základní receptutru,

kterak Žabák blend namíchati:

40% Townsman Cavendish Black, McClelland (i přes to "black" je to slaboulinký oslazený hnědý kavediš)
30% Stanislaw Pure Latakia
20% Stanislav Castle Collection Karlštejn (relativně silnější rybízový aromatik s převahou VA)
10% ... tajemství Šéfžabáka ... (to se radši neptejte... )

Sobpeta » 22 úno. 2010, 18:32
Dneska, po zhruba šestinedělním uležení jsem ochutnal svoji směsku. Moc dobré, doporučuju k vyzkoušení. Poměrově to vychází zhruba takto.

1 piksla(100g) MB Golden Blend
1 tobolka(50g) MB Mixture Scottish blend
+ planta perique, přidat dle chuti(tady je potřeba experimentovat, nejspíše ještě trochu přidám )

Žádný blenderský zázrak to rozhodně není, ale komu chutná MB GB, mohlo by ho to zaujmout. Jeho typickou "burley" chuť to posadí přakvapivě ještě níže, hlouběji jestli se to tak dá říct a perique tomu hodí správný grády.

HONZA.C » 28 bře. 2010, 19:31
Pro ty co rádi experimentují: BROWN No.4 asi 50% ,25% pure Latakia Stanislaw a 25% Perique -Planta Raději kouřit v exteriéru (okolí a zváště ženy ,dýmu z této směsi moc neholdují

Scalex » 28 zář. 2010, 16:02
Kombinace vanilka+latakie sice možná je (SG Perfection to dokazuje), ale musím říct, že s MacBarení vanilkou jsem u podobného pokusu taky neuspěl. Víc se mi na míchání s latakií osvědčil tabák DTM Da Vinci, který sice oficiálně nemá být vanilkový, ale ten pudink z něj dost trčí a je to i podstatně sladší tabák než MB Vanilla. Míchám ho půl na půl právě s Perfectionem - uzenina zůstane a sladkost a voňavost se posílí. Je to zvláštní kombinace, vymyslel ji zde na fóru přítomný Kovářskej a je to směs, která mi náramně sedla, mám pro ni vyhrazené tři fajfky.

od Flip » 06 pro. 2010, 11:38
Nevím jestli je to míchání v pravém slova smyslu,já bych to nazval spíš posilováním a nebo v opačném případě zjemňováním.K oběma účelům používám víceméně čistou virginii(Best Brown a nebo FVF od SG).
V prvním případě ji přimíchávám do Scotisch mixture od MB,tabák získá na síle která MB všeobecně chybí a trochu se ztratí ta chuť té jejich medové omáčky.
Ve druhém případě s ní zase naopak zjemňuji chuť Brackena a 1792 opět od SG.
Vždy míchám v poměru 1:1.
Ještě malý pokus-tentokráte míchačka v pravém smyslu slova.
Ještě jsem vyzkoušel jedno vylepšení(pro mne) a to když mě začal nudit Golden Blend od MB,který jsem kouřil denně-náhodou mi v plechovce zbylo trochu Marlina od Ratrays,tak jsem si opět 1:1 namíchal jeden kotlík a ejhle nová příjemná chuť střední síly byla na světě.Takže ho v pohodě dávám opět každý den.
Jako zpestření kuřáckého jídelníčku mohu doporučit

od hoochie coochie man » 20 čer. 2011, 17:31
Tak se pochlubím svou směsí, je to defakto variace na Basovu směs. Základem je červená Amphora nějaké dívné katgorie (nechutnala mi a všichni, kterejm jsem dával vzorek mi potvrdili, že je divná a s Amphorou co si pamatují nemá nic společnýho) namíchaná cca 1:1 s nakrájeným doutníkem (nějaká long filler strojovka). Pro tělo jsem dodal nadrobno pokrájenej a rozemnutej Dark plug, asi tak na dva kotlíky. No a dokořeněno latakií od Stanislava. Celkověj poměr může být tak 30% amfora, 30% doutník 20% DP a 20% latakie. Po namíchání jsem to dovlhčil a nechal uležet asi 2 měsíce. Dneska jsem ji zkusil a musím říct, že to je pecka. Uzené jenom jemě aromatizace je cítit lehce za syrova v chuti udává jen charakter lehce do sladka. No a jinak je to asi nejsilnější tabák s latakií co jsem kdy měl, odhadmo tak 6-7 z 10 (teda podle mýho vnímání, na synjeco sice u GH Balkan píšou 6, ale viděl bych to tak na 3 - 4). No prostě moc povedená směska a jsem nadmíru spokojen.

od PrachatejMizera » 10 srp. 2011, 22:33
Nejsem nijak dobrý znalec jednotlivých druhů tabáku, nicméně praxí jsem se naučil celkem dobře pracovat se svou oblíbenou červenou Amphorou. Používám ji k nakopnutí příliš slabých či příliš sladkých aromatiků, které tím získají nové dva rozměry a sebevědomou vyváženost. Například smícháním Amphory s PETERSON De Luxe Mixture v poměru 1:1 vznikne velmi dobrá směs přiměřené síly těla i dochucení.
Výtečná je směs Amphory s PETERSON Connoisseur's Choice, rovněž v poměru 6:5, připravuji si ji už dlouhá léta (PrachatejMizera's Blend).

Vorža » 10 říj. 2011, 16:22
Jelikož kouřím pouze latakiové směsi, které na tuzemské trhu jsou (alespoň pro mne) příliš slabé, namíchal jsem si vlastní směs, která mi opravdu vyhovuje: tři díly čisté latakie, jeden díl Petersonovy virginei Irish flake, jeden díl na drobno nakrájeného Gawithova lana Black XX a trošku perrique. Naprostá slast, pomalu hoří, dá se ale na opravdu plný žaludek.

basa333 » 10 kvě. 2012, 15:31
50% černého čokolana
50% 1792
hotovo. už jsem toho vybafal 150 g a pořád mi to chutná - jemný kouř, velká síla, dobrá hořlavost a vůně (no dobře, ta vůně jak pro koho :lol: ).

Standulin » 12 kvě. 2012, 20:20
Tak já mám směs do malejch dýmek (15 minut) - ony jsou tak malé, že klasickej řez dělá problémy.
50 Balkan mixture Gawith Hoggarth
50 Javaneese Jongens 3/4 - to je cigaretovej shag
Tato směs parádně hoří a výýýborně chutná, kolikrát si de toho 10 -15-ti minutovýho kotle nacpu i ten čistej Javaneese a je to fakt moc dobrej tabák i do dýmky

Vorža » 16 kvě. 2012, 16:45
Inspirovala mne směs od Regazza, trochu jsem ji "vylepšil":
1/4 SG Chocolate Flake
1/4 GH Bobs Flake Chocolate
1/4 GH Louisiana Flake
1/4 čistá latakia
Velmi jemné, chutné, krásně hořlavé. Přejímám do stálého repertoiru.

Copatej » 16 kvě. 2012, 17:49
Home garden mixture - Copajda blend
50g EMP
50g SG Black Cherry
50g SG B4
Dva doutníky typu Cohiba Espléndido, nebo Bolivary

jorgos » 26 kvě. 2012, 21:25
50g MB Scottish Blend
50g EMP
+ kapka kvalitního brandy,nejlépe Cognac

Baca » 28 kvě. 2012, 21:29
Peterson Sherlock Holmes + Stanislaw Pure Latakia. Pomer 2:1, troska smotanovejsie ako SG Perfection. Sem tam znizim podiel latakie asi o polovicu, potom slabucko prevlada ta sladkasta, silazovita chut Virginie :-)

Jack.Grave » 23 led. 2013, 01:35
Ogden's Mixture:
50g Gold Block
50g St. Bruno RR
Smísit a nechat cca 6 neděl odležet.
Poznámka: Nejsem autorem této receptury nalezeno náhodně na webu. Jack

Vorža » 24 led. 2013, 10:10
50% Peterson Irish Whisky, 50% SG Black XX whisky.
Dokonalá a harmonická chuť. Peterson výrazně napomůže dobrému hoření, lano dodá sílu.

Gimli » 04 úno. 2013, 21:00
Smíchal jsem 10g Troost Aromatic s 10g Stanislaw Pure latakia a nechal to měsíc odležet. Po první dýmce spokojenost.

Snoopy » 17 lis. 2013, 15:02
Samuel Gawith Black XX 50 g
McConnell Pure Brasil 30 g
Stanislaw Pure Latakia 20 g
Charakter udáva BXX, cigarový list a latakia pridávajú ďalšie chuťové rozmery a podstatne zlepšujú horenie.
Edit: síce som zmes vybafal s náramnou chuťou, ale Brasil v tom postupne začal dominovať. Stačí menej.

Bob76 » 13 pro. 2013, 12:48
MB Vanilla loose cut+ MB Golden Blend ,poměr 1x1 ,Golden blend nechám dost na hrubo vanilku požmoulám na jemno a kouřím. Když se zadaří a nechá se uležet je to mnohem lepší./Recept Daňka/.

Vorža » 27 led. 2015, 13:42
2x 50 g Hala + 3x 50 g SG Black XX maple. Skvost.

Alter Egon » 31 srp. 2016, 15:49
Dal jsem tomu jméno Alter Egon's Good Old Days a skládá se to z:
30% černého lana,
30% latakie
20% Perique
20% nasekaného kubánského doutníku.

Trochu jsem se toho obával, jestli jsem nepřestřelil, ale výsledek me opravdu převelice mile překvapil.
Černé lano je řekl bych dominantní složka, kteroužto jsem co do síly zjemnil latakií, aniž bych blend zjemnil co do chuti a plnosti. Černé lano a latakia je opravdu krásně doplňují. Kubánský tabák je zemitý a směs krásně zakulacuje. Perique dává příjemně kořeněné a leckde i sladší a exotické podtóny po celou dobu kouření, což činí blend velice zajímavým a hlavně nenudícím. Dal jsem ho tam trochu víc, aby měl proti lanu a latakii šanci vyniknout. Asi je každému zřejmé, že se jedná o silný, spíše blend, opravdu plné chuti. Hoří krásně, celkem rychle, od začátku až do konce a produkuje parádní krémový kouř. Za studena voní nasládle, kořeněně, příjemně. I když se zatáhne trochu víc, tak hoří chladně. Prostě to je tak trochu asertivní blend, který si prostě tak nějak hoří neustále stejně a nevyžaduje příliš pozornosti, takže se člověk může plně koncentrovat na chuť.
Lano a doutník jsem řezal na trochu hrubší šířku, protože to tak mám rád.
Z pohledu na složení asi nepřekvapí, že se jedná o opravdu silnou a hutnou směs, nevhodnou na prázdý žaludek, takže úplným začátečníkům bych jí z toho důvodu nedoporučil.

Snoopy » 31 srp. 2016, 17:21
Ja mám teraz tiež vlastnú lanovo-latakiovú zmesku:
25 g GH Sweet maple twist
25 g SG BXX maple
30 g Gold rush
10 g latakia
10 g Mc Connell Pure Cuban
Asi pol roka som to nechal odležať, občas premiešal.
Asi môj zatiaľ najlepší pokus. A výborný repelent :wink: .
Naposledy upravil Rog dne 01 zář. 2016, 07:33, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod basa333 » 10 kvě. 2012, 14:31

pak nemohu jinak než uvést blend, který jsme vymysleli s copajdou pro nehořlavost jedné várky 1792:

50% černého čokolana
50% 1792

hotovo. už jsem toho vybafal 150 g a pořád mi to chutná - jemný kouř, velká síla, dobrá hořlavost a vůně (no dobře, ta vůně jak pro koho :lol: ).
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Standulin » 12 kvě. 2012, 19:20

Tak já mám směs do malejch dýmek (15 minut) - ony jsou tak malé, že klasickej řez dělá problémy.

50 Balkan mixture Gawith Hoggarth
50 Javaneese Jongens 3/4 - to je cigaretovej shag

Tato směs parádně hoří a výýýborně chutná, kolikrát si de toho 10 -15-ti minutovýho kotle nacpu i ten čistej Javaneese a je to fakt moc dobrej tabák i do dýmky
Uživatelský avatar
Standulin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 114
Věk: 53
Registrován: 23 zář. 2011, 17:01
Bydliště: Praha 8

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Vorža » 16 kvě. 2012, 15:45

Inspirovala mne směs od Regazza, trochu jsem ji "vylepšil":

1/4 SG Chocolate Flake
1/4 GH Bobs Flake Chocolate
1/4 GH Louisiana Flake
1/4 čistá latakia

Velmi jemné, chutné, krásně hořlavé. Přejímám do stálého repertoiru.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Copatej » 16 kvě. 2012, 16:49

Tak já to taky zveřejním :D
Home garden mixture - Copajda blend

50g EMP
50g SG Black Cherry
50g SG B4
Dva doutníky typu Cohiba Espléndido, nebo Bolivary
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod jorgos » 26 kvě. 2012, 20:25

50g MB Scottish Blend
50g EMP
+ kapka kvalitního brandy,nejlépe Cognac
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Baca » 28 kvě. 2012, 20:29

Tak sa pridam aj ja. Uz som to pisal, ale .......
Peterson Sherlock Holmes + Stanislaw Pure Latakia. Pomer 2:1, troska smotanovejsie ako SG Perfection. Sem tam znizim podiel latakie asi o polovicu, potom slabucko prevlada ta sladkasta, silazovita chut Virginie :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Jack.Grave » 23 led. 2013, 00:35

Ogden's Mixture:
50g Gold Block
50g St. Bruno RR
Smísit a nechat cca 6 neděl odležet.
Poznámka: Nejsem autorem této receptury nalezeno náhodně na webu. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Vorža » 24 led. 2013, 09:10

50% Peterson Irish Whisky, 50% SG Black XX whisky.
Dokonalá a harmonická chuť. Peterson výrazně napomůže dobrému hoření, lano dodá sílu.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Gimli » 04 úno. 2013, 20:00

Smíchal jsem 10g Troost Aromatic s 10g Stanislaw Pure latakia a nechal to měsíc odležet. Po první dýmce spokojenost.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Snoopy » 17 lis. 2013, 14:02

Samuel Gawith Black XX 50 g
McConnell Pure Brasil 30 g
Stanislaw Pure Latakia 20 g

Charakter udáva BXX, cigarový list a latakia pridávajú ďalšie chuťové rozmery a podstatne zlepšujú horenie.

Edit: síce som zmes vybafal s náramnou chuťou, ale Brasil v tom postupne začal dominovať. Stačí menej.
Naposledy upravil Snoopy dne 17 lis. 2014, 11:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Bob76 » 13 pro. 2013, 11:48

MB Vanilla loose cut+ MB Golden Blend ,poměr 1x1 ,Golden blend nechám dost na hrubo vanilku požmoulám na jemno a kouřím. Když se zadaří a nechá se uležet je to mnohem lepší./Recept Daňka/.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod Vorža » 27 led. 2015, 12:42

2x 50 g Hala + 3x 50 g SG Black XX maple. Skvost.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Blenderský kútik *

Příspěvekod beda » 27 led. 2015, 13:00

Věřim, samotný černý fakt nemusim, narozdíl od hnědýho, ale do směsi mne nadchnulo :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků