Plechovka vs Tobolka

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Alferi » 27 kvě. 2006, 17:38

Piškuntální dotaz k těm sklenicím: Nereaguje nějak tabák na světlo? Podle mé selské úvahy by asi nebylo dobré nechat na sklinku s tabákem hicovat slunko - zapařil by se, ale nepřímé světlo v pokoji by snad nijak vadit nemělo. Nenašel by se někdo s biochemickou expertizou?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Šimi » 27 kvě. 2006, 18:13

Nějak tuším, že je lepší skladovat v temnu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod jcp » 29 kvě. 2006, 09:01

Alferi píše:Nereaguje nějak tabák na světlo? Podle mé selské úvahy by asi nebylo dobré nechat na sklinku s tabákem hicovat slunko - zapařil by se, ale nepřímé světlo v pokoji by snad nijak vadit nemělo.


Reaguje - nepřímé světlo mu sice vadí míň než přímé které zase vadí míň než by vadilo ultrafialové ale světlo furt v podstatě je určité energetické kvantum které je schopné štěpit chemické vazby zejména složitějších látek které tvoří chuť a vůni. Takže nejlepší je úplná tma (i když já osobně se spokojuju s tmavším koutem), plechovka nebo tmavá sklenice.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Rakis » 16 zář. 2006, 12:03

Dneska sem půl dne po Brně sháněl ty Tutonovy zatracený zavařovací sklenice na tabák a nikde je nemají, ani v tom Scontu, tam mají už jen doprodej náhradních vršků. :evil:
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod Krhút » 17 zář. 2006, 19:28

Rakis píše:Dneska sem půl dne po Brně sháněl ty Tutonovy zatracený zavařovací sklenice na tabák a nikde je nemají, ani v tom Scontu, tam mají už jen doprodej náhradních vršků. :evil:

Tak si kup ty zatracený paštiky a nevyšiluj :lol:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod tuton » 18 zář. 2006, 06:26

Rakis píše:Dneska sem půl dne po Brně sháněl ty Tutonovy zatracený zavařovací sklenice na tabák a nikde je nemají, ani v tom Scontu, tam mají už jen doprodej náhradních vršků. :evil:


Bohuzel ty my za..... a treba i ...traceny sklenice uz nikde nemaj. To vis, jen co se zjistilo, ze se ten tovar hodi dymkarskejm zivlum, ukoncili dovoz. Jeho pokracovani by totiz bylo v rozporu s vladni politikou. :evil:

Az objevim neco podobne vhodneho, vymenim obsah svych stranek.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 49
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rakis » 18 zář. 2006, 06:43

tuton píše:
Rakis píše:Dneska sem půl dne po Brně sháněl ty Tutonovy zatracený zavařovací sklenice na tabák a nikde je nemají, ani v tom Scontu, tam mají už jen doprodej náhradních vršků. :evil:


Bohuzel ty my za..... a treba i ...traceny sklenice uz nikde nemaj. To vis, jen co se zjistilo, ze se ten tovar hodi dymkarskejm zivlum, ukoncili dovoz. Jeho pokracovani by totiz bylo v rozporu s vladni politikou. :evil:

Az objevim neco podobne vhodneho, vymenim obsah svych stranek.



dobré jsou i ty co má, z Ikea, jenže nejlmenší jsou 0,5 litru, což je moc - a pak dělají dozy, ale ty netěsní
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rakis » 18 zář. 2006, 07:20

začínám ztrácet nervy, koupím dózy, mají víčko zasunovací s plastovým těsněním, ty mají všude, to by mělo těsnit dobře a když přestane, tak je vyhodím, je to za pakatel.
Rakis
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 834
Registrován: 08 kvě. 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nevill » 18 zář. 2006, 07:52

Rakis píše:začínám ztrácet nervy, koupím dózy, mají víčko zasunovací s plastovým těsněním, ty mají všude, to by mělo těsnit dobře a když přestane, tak je vyhodím, je to za pakatel.


jo, takovejch mám několik a celkem spokojenost...jsem si je koupil na takovém výprodeji, jedna stála asi 7 korun... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Šimi » 29 zář. 2006, 13:36

Dnes jsem sehnal plechovečku MB Scotisch Blend 25 g. Stála 81 kč. Ale nemá to šroubovací víčku. Jen je nacvaknuté po obvodě. Myslím, že těsnit to nijak extra nebude. Schválně jsem si to ze zvědavosti pořídil na přenášení tabáku do hospůdky a pod. Eště že sem nekoupil sadu všech těch 4 MBček.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nick » 29 zář. 2006, 16:18

Šimi píše:Dnes jsem sehnal plechovečku MB Scotisch Blend 25 g. Stála 81 kč. Ale nemá to šroubovací víčku. Jen je nacvaknuté po obvodě. Myslím, že těsnit to nijak extra nebude. Schválně jsem si to ze zvědavosti pořídil na přenášení tabáku do hospůdky a pod. Eště že sem nekoupil sadu všech těch 4 MBček.


:?: to se prodava po kusech :?: Je to jen dotaz-nepotrebuju to ale myslim ze jako prenoska to je dobre.Jako prenosku pouzivam malou srubovaci sklenicku od kaviaru.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Šimi » 29 zář. 2006, 17:27

V Olmiku na HL.N. je v patře tabák. Má tam i nějaké dýmky a docela dost tabáků. U těch má velmi zajímavé ceny. No a tohle tam měli právě na kusy.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Skleněná dózička

Příspěvekod Flying » 09 lis. 2006, 11:19

Skleněná dózička na tabák, to je skvělý nápad. Docela pěkné dózičky i s prostorem na molitan v držátku jsem viděl v Tesku za pár korun v sekci kuchyňského nádobí, je to sklenice na cukr a podobné. Je z lehce namodralého skla a mám dvě na psacím stole – v jedné jsou náplně do psacího pera, v druhé korkové špunty jako dekorace. Asi přibude i třetí dózička na tabáček :)
Uživatelský avatar
Flying
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 57
Registrován: 09 lis. 2006, 10:59
Bydliště: Kladno

Re: Skleněná dózička

Příspěvekod bigdragon » 09 lis. 2006, 11:22

Flying píše: Asi přibude i třetí dózička na tabáček :)

spíše několik dóziček :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Robur » 09 lis. 2006, 11:59

Nick píše:
Šimi píše:Dnes jsem sehnal plechovečku MB Scotisch Blend 25 g. Stála 81 kč. Ale nemá to šroubovací víčku. Jen je nacvaknuté po obvodě. Myslím, že těsnit to nijak extra nebude. Schválně jsem si to ze zvědavosti pořídil na přenášení tabáku do hospůdky a pod. Eště že sem nekoupil sadu všech těch 4 MBček.


:?: to se prodava po kusech :?: Je to jen dotaz-nepotrebuju to ale myslim ze jako prenoska to je dobre.Jako prenosku pouzivam malou srubovaci sklenicku od kaviaru.


Ta malá MB plechovka se hodí jen na sirky pro případ ztrozkotání - je to dokonalá sušička. Ta sklenička od kaviáru jednak těsní a kromě toho je na ní pěkný námořník s dýmkou.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník