Plechovka vs Tobolka

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Twineryy » 22 bře. 2005, 08:47

Simi píše:Tak sem si koupil tabák v plechovce, samozřejmě HD BB(sorry simone). Opravdu mám pocit, že je lepší než z tobolky. Tabák mi připadá jemněji řezaný a není tak mokrý jako z tobolky. HD BB z tobolky bývá pořádně vlhký, nebo jsem na něj měl zatím smůlu a obě tobolky co jsem koupil nebyly OK.
Akorát mě pěkně naštvala ta blbá nálepka na spodku krabičky, která překryla text orig nálepky.

:oops: Sranda byla, když sem chtěl plechovku otevřít. Nešlo to a nešlo to .... Zkoušel to i kamarád, kroutil se u toho a nic. Až nás napadlo šroubovákem pozvednout víčko, mlasklo to a najednou....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nikdy jsem takovou plechovku neotvíral a nevěděl sedm jek to pod víčkem vypadá. Čekal sem tam nějakou blánu jako na jogurtu a pod ní teprve tabák. No nic zase su chytřéši.


INSERT COIN AND TWIST. Takže vložíš minci, zatancuješ a pak se teprve otevře :D .

Btw. HD BB jsem měl v plechovce tak vlhkej, že mi po půl roce zevnitř brutálně zrezla. Doporučuju vyhodit ten igelit a vystlat to papírem 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Qido » 22 bře. 2005, 09:02

Twineryy píše:brutálně zrezla


Mýmu kamarádovi zas jednou spadla churchwardenka na kachlíkovou podlahu a prej TOTÁLNĚ VYHŘEZLA. Neni ta dýmkařská čeština nádherná? :lol:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 22 bře. 2005, 11:03

Twineryy píše:INSERT COIN AND TWIST. Takže vložíš minci, zatancuješ a pak se teprve otevře :D


To jsou ty slavné dýmkařské rituály :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 22 bře. 2005, 11:40

Twineryy píše:
INSERT COIN AND TWIST. Takže vložíš minci, zatancuješ a pak se teprve otevře :D ...


Připomněls mi nádhernej klip, co jsem kdysi dávna viděla na netu. Maník 150 kg živý váhy čučí na flašku s pivem a dle nápisu TWIST TO OPEN dá pokus o twist, aby se mohl napít :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 22 bře. 2005, 13:54

Jana píše:
Twineryy píše:
INSERT COIN AND TWIST. Takže vložíš minci, zatancuješ a pak se teprve otevře :D ...


Připomněls mi nádhernej klip, co jsem kdysi dávna viděla na netu. Maník 150 kg živý váhy čučí na flašku s pivem a dle nápisu TWIST TO OPEN dá pokus o twist, aby se mohl napít :wink:


heineken nebo co to bylo, mam to nekde na disku nebo po CDckach....super vec :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Qido » 22 bře. 2005, 13:57

To mi připomíná - ale byl bych off topic, dám to do vtipů.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 22 bře. 2005, 20:33

Twineryy píše:Btw. HD BB jsem měl v plechovce tak vlhkej, že mi po půl roce zevnitř brutálně zrezla. Doporučuju vyhodit ten igelit a vystlat to papírem 8) .


A ten papír zabrání zrezavění ?
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 22 bře. 2005, 22:27

Milos Cerman píše:
Twineryy píše:Btw. HD BB jsem měl v plechovce tak vlhkej, že mi po půl roce zevnitř brutálně zrezla. Doporučuju vyhodit ten igelit a vystlat to papírem 8) .


A ten papír zabrání zrezavění ?


spíš bych řek že ten igelit to podporuje
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 22 bře. 2005, 22:48

Řekl bych, že pokud je pixla z nekvalitního kovu, s nekvalitní povrchovou úpravou (každá je uvnitř lakovaná) - tak prostě zrezne, igelit anebo papír, to je jí fuk. To má vliv tak leda na estetický cítění kuřáka.

Všechny tobolky jsou přece igelitový, a kolik kuřáků je používá ?
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 23 bře. 2005, 07:32

No ten igelit se mi tam vůbec nelíbí, ale asi ho tam nechám. Papír by ten tabák pěkně vycucl a jeho vlhkost je tak akorát.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Twineryy » 23 bře. 2005, 09:02

Milos Cerman píše:Řekl bych, že pokud je pixla z nekvalitního kovu, s nekvalitní povrchovou úpravou (každá je uvnitř lakovaná) - tak prostě zrezne, igelit anebo papír, to je jí fuk. To má vliv tak leda na estetický cítění kuřáka.

Všechny tobolky jsou přece igelitový, a kolik kuřáků je používá ?


To právě ne. Měl jsem v pixle MB Mixture, pohoda. Pak jsem vyhodil papír a dal tam nějakej jinej tabák jen tak, přímo do pixly. A od vlhkosti toho tabáku plechovka chytla rez (takový ďobky). Pokud jde o ten igelit, tak z tabáku jde vlhkost a sráží se na stěnách plechovky (u HD BB je to krásně vidět), ten igelit ji nevsákne, nepustí ji zpátky k tabáku a plechovka rezne. A můžu ti říct, že rezne každá plechovka - zreznul mi Peterson (protože jsem ho blbě dovlhčoval), MB (jak jsem dal tabák přímo do plechu) i HD (kvůli tomu igelitu). Objevil jsem to postupně :cry: . Takže jedině papír, aby nebyla vlhkost ve styku s kovem. Vlhkost se drží v tabáku, ne v tom papíru. Copak máte někdo mokrej papír v plechovce? Vždycky je suchej. Věř mi, s reznutím plechovek mám bohužel hluboké zkušenosti :lol: :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Šimi » 23 bře. 2005, 14:02

Hm. to vypadá přesvědčivě. Asi to vyměním za papír. Stačí normální z kopírky, nebo potřeba nějaký křídový čico?

Mimochodem ten igelit vypadá příšerně.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Twineryy » 23 bře. 2005, 14:49

Simi píše:Hm. to vypadá přesvědčivě. Asi to vyměním za papír. Stačí normální z kopírky, nebo potřeba nějaký křídový čico?

Mimochodem ten igelit vypadá příšerně.


Úplně normální papír. Z kopírky to postačí.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 23 bře. 2005, 21:51

Twineryy píše:To právě ne. ....... Vlhkost se drží v tabáku, ne v tom papíru. Copak máte někdo mokrej papír v plechovce? Vždycky je suchej. Věř mi, s reznutím plechovek mám bohužel hluboké zkušenosti :lol: :wink: .


Taky mi už nějaká pixla zrezla, a taky jsem jich už pár otevřel.
Nemůžu si pomoct, ale PAPÍR V NOVÝ PIXLE JE VLHKEJ !
Ono se to nezdá, ale skus po otevření nový pixly papírem zašustit !
Bzlo by taky dost nelogichý, že by papír ve vlhkým prostředí nenavlhnul. :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 24 bře. 2005, 09:46

Milos Cerman píše:
Twineryy píše:To právě ne. ....... Vlhkost se drží v tabáku, ne v tom papíru. Copak máte někdo mokrej papír v plechovce? Vždycky je suchej. Věř mi, s reznutím plechovek mám bohužel hluboké zkušenosti :lol: :wink: .


Taky mi už nějaká pixla zrezla, a taky jsem jich už pár otevřel.
Nemůžu si pomoct, ale PAPÍR V NOVÝ PIXLE JE VLHKEJ !
Ono se to nezdá, ale skus po otevření nový pixly papírem zašustit !
Bzlo by taky dost nelogichý, že by papír ve vlhkým prostředí nenavlhnul. :!:


no jo, jenomže v pixle s papírem je vlhkost rovnoměrně a spíš latentně rozmístěná v tabáku, papíru, vzduchu... zatímco když se dostane pod igelit, tak tam kondenzuje, nemůže to větrat, a plech může zreznout, nebo dokonce zkorodovat :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků