Plechovka vs Tobolka

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Plechovka vs Tobolka

Příspěvekod Twineryy » 28 pro. 2004, 10:49

Na vlastní chuťové buňky jsem si teď ověřil ten strašný rozdíl. Kouřil jsem nedávno načatou tobolku Plumcaku a přišlo mi, že už mi ten tabák nějak nechutná jako dřív. Celý to bylo takový neslaný nemastný (ale tabák vysušenej nebyl). Nicméně k Vánocům jsem dostal plechovku Plumcaku, otevřel ji a už na vůni bylo poznat, že ta tobolka pamatovala asi ještě nekolkované časy :lol: . Z plechovky je tabák krásně vlhký, voňavý, prostě paráda. Rozdíl je obrovský, skoro mi přišlo, že kouřim úplně jinej tabák. Že i nenačatá tobolka vysychá jsem věděl, ale netušil jsem, že to je až takovej rozdíl. Škoda, že některé tabáky v plechu nejsou :cry: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 28 pro. 2004, 11:15

Mohu podepsat, ař na Balkan a pár čestných či náhodných výjimek beru jen plechy... jo, teď ještě ten nový Kendal Balkán :lol:

Ono u balkánu to tak nevadilo, to byla jediná vakuovaná tobolka co znám.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 28 pro. 2004, 12:02

jo, take sem se s tim setkal, napr. takovy Dark Twist (opet MB) co jsem mel z asi docela stare tobolky a co jsem si posleze koupil v plechovce . . . rozdil tam byl obrovsky, ovsem nedokazu posoudit ktery mi chutnal vic :lol:

no jinak je to ale velmi smutne, napr. ja planuju nekdy vyzkouset MB NAVY MIXTURE a nebot nevim, zda mi tento tabak zachutna, koupim si jej v tobolce. Pokud mi zachutna tak ok, ale pokud ne, co kdyz ten z plechovky by mi chutnal? Ale kupovat se mi ji kvuli toho nechce :? To same take plati o Plumcake apod. (a vlastne vsech MB, protoze jedinou plechovku co od nich mam je jiz zminovany Dark Twist (a Vanilla Flake, ale to neni v tomto pripade podstatne))
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Plechovka vs Tobolka

Příspěvekod Simon » 28 pro. 2004, 12:03

Twineryy píše:Na vlastní chuťové buňky jsem si teď ověřil ten strašný rozdíl. Kouřil jsem nedávno načatou tobolku Plumcaku a přišlo mi, že už mi ten tabák nějak nechutná jako dřív. Celý to bylo takový neslaný nemastný (ale tabák vysušenej nebyl). Nicméně k Vánocům jsem dostal plechovku Plumcaku, otevřel ji a už na vůni bylo poznat, že ta tobolka pamatovala asi ještě nekolkované časy :lol: . Z plechovky je tabák krásně vlhký, voňavý, prostě paráda. Rozdíl je obrovský, skoro mi přišlo, že kouřim úplně jinej tabák. Že i nenačatá tobolka vysychá jsem věděl, ale netušil jsem, že to je až takovej rozdíl. Škoda, že některé tabáky v plechu nejsou :cry: .


presne tak, pote co zmizel balkan uz jedine plech
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 28 pro. 2004, 12:17

To je jasný. Já v rámci předvánočního úklidu taky zjistila, že mimo Balkánu mám všechno jen v plechu. Chuťově jsem ten rozdíl tobolka / plech zásadnějc nezaznamenala, ale to bude asi tím, že tam mám větší prodlevu mezi dokouřením tobolky a načnutím plechu a taky že změna od horšího k lepšímu je přípustná :wink: a někdy i vítaná :lol:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Re: Plechovka vs Tobolka

Příspěvekod pohodář » 28 pro. 2004, 14:48

Simon píše:
Twineryy píše:Na vlastní chuťové buňky jsem si teď ověřil ten strašný rozdíl. Kouřil jsem nedávno načatou tobolku Plumcaku a přišlo mi, že už mi ten tabák nějak nechutná jako dřív. Celý to bylo takový neslaný nemastný (ale tabák vysušenej nebyl). Nicméně k Vánocům jsem dostal plechovku Plumcaku, otevřel ji a už na vůni bylo poznat, že ta tobolka pamatovala asi ještě nekolkované časy :lol: . Z plechovky je tabák krásně vlhký, voňavý, prostě paráda. Rozdíl je obrovský, skoro mi přišlo, že kouřim úplně jinej tabák. Že i nenačatá tobolka vysychá jsem věděl, ale netušil jsem, že to je až takovej rozdíl. Škoda, že některé tabáky v plechu nejsou :cry: .


presne tak, pote co zmizel balkan uz jedine plech

Před 15 lety se plnil pro UK i Balkán do plechu, bílý i zlatý. Ale peníze a globalizace vše převálcovaly. :(
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Re: Plechovka vs Tobolka

Příspěvekod Simon » 28 pro. 2004, 15:04

pohodář píše:
Simon píše:
Twineryy píše:Na vlastní chuťové buňky jsem si teď ověřil ten strašný rozdíl. Kouřil jsem nedávno načatou tobolku Plumcaku a přišlo mi, že už mi ten tabák nějak nechutná jako dřív. Celý to bylo takový neslaný nemastný (ale tabák vysušenej nebyl). Nicméně k Vánocům jsem dostal plechovku Plumcaku, otevřel ji a už na vůni bylo poznat, že ta tobolka pamatovala asi ještě nekolkované časy :lol: . Z plechovky je tabák krásně vlhký, voňavý, prostě paráda. Rozdíl je obrovský, skoro mi přišlo, že kouřim úplně jinej tabák. Že i nenačatá tobolka vysychá jsem věděl, ale netušil jsem, že to je až takovej rozdíl. Škoda, že některé tabáky v plechu nejsou :cry: .


presne tak, pote co zmizel balkan uz jedine plech

Před 15 lety se plnil pro UK i Balkán do plechu, bílý i zlatý. Ale peníze a globalizace vše převálcovaly. :(


vim, vim....jeden takovej sem nedavno na eBay videl .... za pomerne nekrestanskej peniz :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod archduke » 28 pro. 2004, 15:25

V prubehu let jsem mel nekolik pytliku a vzdy suche, az nepouzitelne. Upustil jsem od techto experimentu. Kupuji tins a hlavne bulk, ktery je neprirovnatelny k plechu. Uplne jina zkusenost. Bulk je cerstvy, jak horky chleba rano, takze ve sklenici vydrzi i rok a je v lepsim stavu nez z tin. :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 28 pro. 2004, 15:32

archduke píše:V prubehu let jsem mel nekolik pytliku a vzdy suche, az nepouzitelne. Upustil jsem od techto experimentu. Kupuji tins a hlavne bulk, ktery je neprirovnatelny k plechu. Uplne jina zkusenost. Bulk je cerstvy, jak horky chleba rano, takze ve sklenici vydrzi i rok a je v lepsim stavu nez z tin. :puffy:


delas chute ani nevis jak :P :D

skoda skoda ze tady nic, bylo by krasne jit si rano jeste pro "teply" tabak :cry:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod archduke » 28 pro. 2004, 15:39

"piter"
no bulk proste drzi "cerstvost" lepe tim mnoszstvim a take proto, ze prijde casto primo od vyrobce, takze nesedi roky nekde bez patricne pece. Jsou ale rozdily mezi prekupniky, je nutne si vyzkouset zdroj nez objednas vetsi mnozstvi.:puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Fénix » 28 pro. 2004, 23:10

Jako asi většina těch, co teprve hledají své favority, preferuji tobolky.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alferi » 28 pro. 2004, 23:16

Pro hledače tobolky, pro znalce plecháče.
A je to! :wink:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod meduard » 29 pro. 2004, 00:27

v poslednej dobe som kúpil iba dve tobolky, balkan a posledný z posledných premier cru, ukrutne vysušený, ale na zafajčenie dobrý, jednoznačne plech...
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod harel » 29 pro. 2004, 11:59

meduard píše:v poslednej dobe som kúpil iba dve tobolky, balkan a posledný z posledných premier cru, ukrutne vysušený, ale na zafajčenie dobrý, jednoznačne plech...


jednoznačne plech !!!
...chceš CRU flake???
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Šimi » 05 bře. 2005, 21:17

Teda navnadili jste mě vyzkoušet nějakou plechovku. Dodneška jsem netušil :shock: , že v tom může být takový rozdíl. Ikdyž už jsem taky poznal, že tabák z tobolky není pokaždé stejný. Hned jak pojedu kolem vhodného zdroje tak du nato.
Další dobrý tip a důvod navíc, abych četl DÝMKU.TK

PS: předpokládám, že plechovka umí tabák lépe uchovat
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků