Plechovka vs Tobolka

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Fénix » 07 bře. 2005, 21:17

Milos Cerman píše:Nejčastěji ale stejně používám papírovej kapesník namočenej do čistý (převařený) vody. Ten zahrabávám do tabáku.


dtto
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Bohemund » 07 bře. 2005, 21:20

tuton píše:
Simon píše:potomka je treba zvykat ... praktikovat to zacnu od konce dubna :)


Bohemund mi muze dosvedcit, ze i ja na potomka dymkarsky pusobim ;-)


Můžu a dosvědčuju. :wink: Působí dýmkařsky na potomka :lol:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Todík » 07 bře. 2005, 22:07

Simi píše:Ja ukládám tabák hned po vybalení do skla. Nejraději do šestihranných sklenic od sterilovaných Chili papriček. Když se na to nalepí kus tobolky, tak to i pěkně vypadá.
image_id: 459


Dobrý nápad. Jak to těsní?
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 07 bře. 2005, 22:26

Myslím že dost dobře. Pod víčkem je gumová těsnící plocha. Zavřená zelenina neteče, ani když to převrátíš.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 07 bře. 2005, 22:43

Milos Cerman píše:
Todík píše: francouzské vzduchotěsné sklínky, které mají na víčku dutou bambulku, kam umístňuji molitan,


Molitan je sice pórézní, ale není nasákavej. Bude klidně ležet ve vodě, a bude mít suchej povrch. Já používám samodomo zvlhčovač ze smotku savý utěrky SOKE - nebo tak nějak se jmenuje. Beru je manželce v kuchyni.

Nejčastěji ale stejně používám papírovej kapesník namočenej do čistý (převařený) vody. Ten zahrabávám do tabáku.

davam navlhcenou vatu na uzaver od guinessa :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 07 bře. 2005, 22:55

Simi píše: Zavřená zelenina neteče, ani když to převrátíš.


Těsnění proti vytečení je jedna věc, a pro udržení vlhkosti věc druhá.
Pokud ubereš zeleninu a nevycmrndáš nálev, zbytek zůstane. Ale když si nacpeš - resp. odebereš trošku tabáku - tak vlastně vyměníš všechen vlhkej vzduch za čerstvej, ale i za podstatně sušší. Ten si dobere vlhkost z uskladněnýho tabáku. Proto je potřeba i při sebelepším těsnění občas trochu vlhka přidat.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dix » 07 bře. 2005, 23:03

teto dozy boli v tescu...zial uz nesu.Su identicke s tymi z etrafiky presne na pajdu tabaku.Musim ich este nekde vymaknut..
image_id: 462
Naposledy upravil dix dne 07 bře. 2005, 23:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 07 bře. 2005, 23:05

dix píše:teto dozy boli v tescu...zial uz nesu.Su identicke s tymi z etrafiky presne na pajdu tabaku.Musim ich este nekde vymaknut..
album_personal.php


nutna oprava linku :-)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 19 bře. 2005, 12:07

Tak sem si koupil tabák v plechovce, samozřejmě HD BB(sorry simone). Opravdu mám pocit, že je lepší než z tobolky. Tabák mi připadá jemněji řezaný a není tak mokrý jako z tobolky. HD BB z tobolky bývá pořádně vlhký, nebo jsem na něj měl zatím smůlu a obě tobolky co jsem koupil nebyly OK.
Akorát mě pěkně naštvala ta blbá nálepka na spodku krabičky, která překryla text orig nálepky.

:oops: Sranda byla, když sem chtěl plechovku otevřít. Nešlo to a nešlo to .... Zkoušel to i kamarád, kroutil se u toho a nic. Až nás napadlo šroubovákem pozvednout víčko, mlasklo to a najednou....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nikdy jsem takovou plechovku neotvíral a nevěděl sedm jek to pod víčkem vypadá. Čekal sem tam nějakou blánu jako na jogurtu a pod ní teprve tabák. No nic zase su chytřéši.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod piter » 19 bře. 2005, 13:03

to Simi: dobre ze HDBB - btw mi se zdal dost vlhky i v plechovce (vicko bylo orosene :)) - navic myslim si ze kdyz je tabak vlhci tak tim lip - vyschnout muze jednoduse, ovsem opetovne zvhlceni uz je horsi - cili myslim ze lepsi kdy je vlhci uz od pocatku.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 19 bře. 2005, 13:48

Simi píše:Tabák není tak mokrý jako z tobolky.


Protože o tobolkách se ví, že tolik netěsní, mám dojem, že výrobci plní do tobolek tabák s trošku vyšší vlhkostí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Fénix » 19 bře. 2005, 14:22

Simi píše: :oops: Sranda byla, když sem chtěl plechovku otevřít. Nešlo to a nešlo to .... Zkoušel to i kamarád, kroutil se u toho a nic. Až nás napadlo šroubovákem pozvednout víčko, mlasklo to a najednou....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nikdy jsem takovou plechovku neotvíral .


No jo, kdyby šla otevřít pouhým kroucením tak by moc netěsnila. Taky jsem to poprvé zkoušel :) a nešlo to ani tou mincí jak píšou na plechovce.
Jako vždy doporučuji otvírák na lahve, já používám ten ze švýcarského nože. Je k plechovce nejšetrnější.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 19 bře. 2005, 14:23

ja pouzivam jidelni nuz :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 19 bře. 2005, 22:14

Fénix píše:
Simi píše: :oops: Sranda byla, když sem chtěl plechovku otevřít. Nešlo to a nešlo to .... Zkoušel to i kamarád, kroutil se u toho a nic. Až nás napadlo šroubovákem pozvednout víčko, mlasklo to a najednou....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Nikdy jsem takovou plechovku neotvíral .


No jo, kdyby šla otevřít pouhým kroucením tak by moc netěsnila. Taky jsem to poprvé zkoušel :) a nešlo to ani tou mincí jak píšou na plechovce.
Jako vždy doporučuji otvírák na lahve, já používám ten ze švýcarského nože. Je k plechovce nejšetrnější.


mince/lzicka na CPT vzdy a bez problemu
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 00:19

To moje otevírání první plechovky mělo ještě jeden zápich. Natěšené sem to chtěl tak zoufale otevřit, že sem volal do prodejny, kde sem to koupil a žádal o radu. Tu sem nedostal, tak sem se chtěl domluvit na výměně plechovky, ale ta byla (naštěstí) poslední. Aspoň sem tim někoho pobavil, že HOKA?

:oops: No prostě trapas :oops:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků