Plechovka vs Tobolka

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Nick » 06 bře. 2005, 09:19

Presne kdyz ho kouris casto a vis ze chutna kup plech.Kdyz chces ochutnat kup tobolku bohuzel nektere jsou vyschle a ztraceji na kondici.Chutovy rozdil muze ale nemusi byt velky.
P.S.ne vsechny /otevrene/plechovky drzi vlhkost./dunhill,erin flakea a vpodstate vsechny hranate bez zavitu/
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Todík » 06 bře. 2005, 12:17

Je to až neskutečné, ale po otevření plechovky více než 8 let staré (skladované v chladu), byl tabák vlhký tak, jako bych ho koupil včera. Je nutno podotknout, že ne všechny plechy těsní stejně a nejen hranaté, jak píše Nick, ale i kulaté.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 06 bře. 2005, 20:51

Že tabák je pokaždý stejnej, tohle tvrzení je nutný brát trošku s rezervou. Tabák je (alepoň většinou) pírodní materiál. A proto je docela pravděpodobný, že se občas nepovede naprosto stejnej šmak každý šarže. K ověření tohdle tvrzení postačí koupit si stejnej tabák v jiným městě. Proto se nedivím, že občas někdo narazí na jinej tabák ale pod stejným názvem. Naštěstí to ale není úplně pokaždý. Pokud někdo koupí vysušenej tabák, tak je jasný, že je to něco úplně jinýho. S tím, že to je častějc v pytlíku nežli v plechovce, se holt musíme smířit. Ale už jsem koupil novu plechovku, která se jenom tvářila, že těsní. To jde ale reklamovat, když na to člověk příjde včas.
Pokud koupím vysušenej tabák - teda i když je jen trochu přeschlejší, tak ho prostě dovlhčím. Papírovým kapesníkem navlhčeným , převařený vodě, když je to jen trochu tak přímo v tobolce, když víc, tak v dóze.
Kuřák ale musí mít napaměti, že zvlhčení je dost drastickej zásah do materiálu, a že kouření není o pospíchání. Proto si po zvlhčení MUSÍ tabák odpočinout, a to NEJMÉNĚ tejden, lépe dýl.
Tabák je dobrý skladovat v humidoru, tam je mu fakt nejlíp. Jedno - dvou denní dávku si prostě odeberu v malý pixle.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Todík » 07 bře. 2005, 02:07

Milos Cerman píše:Že tabák je pokaždý stejnej, tohle tvrzení je nutný brát trošku s rezervou. Tabák je (alepoň většinou) pírodní materiál. A proto je docela pravděpodobný, že se občas nepovede naprosto stejnej šmak každý šarže. K ověření tohdle tvrzení postačí koupit si stejnej tabák v jiným městě. Proto se nedivím, že občas někdo narazí na jinej tabák ale pod stejným názvem. Naštěstí to ale není úplně pokaždý. Pokud někdo koupí vysušenej tabák, tak je jasný, že je to něco úplně jinýho. S tím, že to je častějc v pytlíku nežli v plechovce, se holt musíme smířit. Ale už jsem koupil novu plechovku, která se jenom tvářila, že těsní. To jde ale reklamovat, když na to člověk příjde včas.
Pokud koupím vysušenej tabák - teda i když je jen trochu přeschlejší, tak ho prostě dovlhčím. Papírovým kapesníkem navlhčeným , převařený vodě, když je to jen trochu tak přímo v tobolce, když víc, tak v dóze.
Kuřák ale musí mít napaměti, že zvlhčení je dost drastickej zásah do materiálu, a že kouření není o pospíchání. Proto si po zvlhčení MUSÍ tabák odpočinout, a to NEJMÉNĚ tejden, lépe dýl.
Tabák je dobrý skladovat v humidoru, tam je mu fakt nejlíp. Jedno - dvou denní dávku si prostě odeberu v malý pixle.


Jo, jo, kdo byl v pár zahraničních fabrikách, tak moc dobře ví, že každý byť stejný druh musí být pokaždé tak trošičku jiný. I když to míchají ochucují a dávkují automaty stále tu byť v malé míře funguje lidský faktor. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod dix » 07 bře. 2005, 10:14

No mne krasne vyschol...uz skoro...Irish Oak za nejake dva mesace...
Pri skladovani to chce urcite sklo.Musim dake dokoupit.

sklo sklodovska.. :wink:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Dogtůrek » 07 bře. 2005, 10:41

dix píše:No mne krasne vyschol...uz skoro...Irish Oak za nejake dva mesace...

S Irish Oakem mám přesně takovou zkušenost, i s jinými plechovkami se závitem. Jiné jsou zase v pohodě, nevím, jak to poznat. Takže buď přesypat, nebo občas zkontrolovat a dovlhčit.
Uživatelský avatar
Dogtůrek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 331
Věk: 46
Registrován: 29 črc. 2004, 08:16
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Jana » 07 bře. 2005, 11:44

Sklo nevím, zkušenost nemám. Ale co nenačnu, to nechám klidně volně. A zbylý věci + když by náhodou vyšlo místo tak snad i tobolky :oops: dávám do humidoru.

Pardon, omlouvám se, teď jsem švenkla okem na regál a mám zkušenost se sklem, MacBaren Only Tobacco s tím klasickým dřevěným víkem a suchej je jako troud. A to zodpovědně můžu přiznat, že jsem to ani neotvírala ani do toho nehrabala. Mám to jako dekoraci a myslím, že to nebudu zkoušet ani zvlhčovat :wink: Takže tohle balení ve skle nedoporučuju.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Todík » 07 bře. 2005, 13:40

Já většinou stogramovky přesypávám okamžitě po otevření do skla. Jsou to takové francouzské vzduchotěsné sklínky, které mají na víčku dutou bambulku, kam umístňuji molitan, který vlhčím Savinelli Surface Active Liquid. Perfektně to drží vlhkost.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nick » 07 bře. 2005, 15:38

Presne tak ja taky presypavam tabak do sklenenek/pouzivam stare co sem nasel ve sklepe-driv se v tom prodavali nejake rybicky,sledi-maji dobrou tesnost.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Sklenene dozy

Příspěvekod Murphy » 07 bře. 2005, 16:18

Mel bych maly dotaz na prazaky :) . Nevite nekdo, kde by se po Praze daly sehnat 50 gramove (250ml) dozy, ktere ma na svych strankach Tuton?? http://web.quick.cz/aldik/doza.htm . Videl jsem uz nejake takove, ale jen 500ml a navic v dost nesikovnych tvarech.
Diky
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 07 bře. 2005, 17:52

Ja ukládám tabák hned po vybalení do skla. Nejraději do šestihranných sklenic od sterilovaných Chili papriček. Když se na to nalepí kus tobolky, tak to i pěkně vypadá.
image_id: 459
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 07 bře. 2005, 17:56

Simi píše:Ja ukládám tabák hned po vybalení do skla. Nejraději do šestihranných sklenic od sterilovaných Chili papriček. Když se na to nalepí kus tobolky, tak to i pěkně vypadá.
image_id: 459


rekl bych, ze svetlo neni pro tabak uplne dobry ... ale teorii to podlozeny nemam :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 07 bře. 2005, 18:29

Simi píše:Ja ukládám tabák hned po vybalení do skla. Nejraději do šestihranných sklenic od sterilovaných Chili papriček. Když se na to nalepí kus tobolky, tak to i pěkně vypadá.
image_id: 459


to vypada jak nejaky dzem :lol:

ale musim dodat, ze se mi to dost libi, sice radsi asi zustanu u originalnich baleni, ale toto se ti hodne povedlo . . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 07 bře. 2005, 18:38

Simon píše:rekl bych, ze svetlo neni pro tabak uplne dobry ... ale teorii to podlozeny nemam :)


Manželka není nakloněna mému dýmkaření, takže tabáky mám uschovány ve skříni po tmě. Stačí, že přetrpí dýmky na poličce u mého stolu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nick » 07 bře. 2005, 18:58

Simi píše:
Simon píše:rekl bych, ze svetlo neni pro tabak uplne dobry ... ale teorii to podlozeny nemam :)


Manželka není nakloněna mému dýmkaření, takže tabáky mám uschovány ve skříni po tmě. Stačí, že přetrpí dýmky na poličce u mého stolu.

Jojo to znam.Ted bydlim v 1+1 a fajky cerstve po koureni musi odpocivat na chodbe v drevene misce.Do obyvaku/loznice mohou je odpocate kusy.Tabak musi do supliku mezi pradlo.Joo kde jsou ty casi kdy sem mel svobodu,kouril furt a pro fajky a tabak celou jednu cast knihovny :D
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron