Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 07:56

:arrow: mrcos
nechci do toho kecat, ale pokud má krabka průměr 11,5 cm, tak plocha víčka je 103,8 cm/2 ...a ne 33 cm/2 jak uvádíte....a tomu, jak Baren uvádí, že v krabkách je zhruba 40% vakuum nějak nevěřím.... :think:

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 09:26

:ot:
To by ma zaujímalo, čo to je to to 40% vakuum... :shock:

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 09:41

cit z etrafiky :
"Okolo vnitřní hrany víčka je gumová membrána a když dokončíme balicí proces extrahováním asi 40% vzduchu z plechovky, membrána zajistí, že vytvořené vakuum zůstane uvnitř balení."

já prostě myslel, že byž odněkud odstraním vzduch, tak tam mám 100% vakuum. Tedy jsem myslel, že když "extrahuji" 40% vzduchu , tak je tam vakuum 40%. ...nebo jak to je tedy vědecky :shock:

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 09:58

Úplné vakuum je téměř nedosažitelné. V krabičce je prostě podtlak.

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 12:16

Mack píše:nechci do toho kecat, ale pokud má krabka průměr 11,5 cm, tak plocha víčka je 103,8 cm/2 ...a ne 33 cm/2 jak uvádíte

Edo, máš svatou pravdu :oops: .. když jsem to počítal, nějak jsem to nestihnul vynásobit tím π :lol: .. což ovšem znamená, že při tlaku 60795 Pa neboli 456 mm Hg postaru (což je to 40 % vakuum) na ten dekl tlačí ne 33, ale dokonce 41,5 kg

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 15:23

ale, jo, teď nastává otázka, jak se ptal Scalex, jak ten podtlak úbytku 40% vzduchu !!, tam technologicky vytvoří....
dle mého blbého rozumu ty krabky před expedicí vyhřejí i s tabákem na jistou teplotu (tím mohou eliminovat i nějaké plísně), horké hned zavíčkují a po vychladnutí tam vznikne samozřejmě podtlak (analogicky třeba se zavařováním okurek :lol: )..asi reklamština...

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 15:35

Nejspíš to balí stroj, ve kterém je podtlaková komora. Vždyť se podobně balí spousta jiných věcí, např. potraviny.

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 16:07

už jsme dost OT, zabalit krkovičku do mikrotenu a vysát vzduch je doma i průmyslově brnkačka.....
já vycházel z toho, že od XY výrobců, od kterých jsem koupil tabák v plechu, tak to vždy po otevření pšouklo, tedy byl tam jistý podtlak...a těm kosmonautickým podtladovým komorám , kde se mohou zkoušet skafandry, v případě balení tabáku nevěřím... :lol:

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 17:36

Plochu jsem nepočítal, převzal jsem čísla od jcp :oops:
Ten podtlak může být poměrně snadné vytvořit, vždyť to nemusí být celá cimra. Stačí box, který je o kousek větší než krabička, umí ze sebe vycucnout zduch a zavřít krabičku. To mi nepřijde technologicky nijak extra složité. Změnou teploty to podle mého určitě nebude :naughty:
Takhle to vypadalo kdysi u Dunhillů - chápu to tak, že se vysaje vzduch a víčka se přitlačí "svorkou". Pak se do boxu pustí vzduch a následně se povolí svorka. Pak už to drží samo.
Obrázek
zdroj zde, obsahuje další pěkné obrázky nejen z Duhillovic fabriky

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 17:56

Na co svorka? Zašroubuje se to a vzduch unikne i z pod zašroubovaného víčka, protože si ho ve vakuu nadlehčí. Venku ale atmosféra víčko přitlačí tak, že se už vzduch dovnitř nedostane.

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 18:01

No jo :idea: :palm:
Ikdyž - určitě se pod víčko zpětně ten vzduch nedostane? Co by vlastně teda měl být ten bazmek navrchu toho boxu? To, co vypadá, jako že má závit?

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 19:09

Zpátky pod víčko se ten vzduch už zpětně nedostane - v podtlaku se to víčko nadzvedne, vzduch si odpšoukne a tlak se sníží. Když se pak tlak okolo krabice (rychle) vrátí na normál, to víčko si sedne (právě tím tlakem 41,5 kg) a vzduch zpátky nepustí. To je princip "kachního zobáku" neboli zpětného ventilu používaný např. v gázmaskách nebo potápěčskejch automatikách. :ot:

Re: Plechovka vs Tobolka

16 bře. 2012, 22:49

To jsem netušil jak se to v tomto vláknu zase rozjede,nicméně dnes jsem vyzkoušel ten Bílý Calledonian a velká spokojenost.Jaké máte s tímto tabákem Vy zkušenosti?

Re: Plechovka vs Tobolka

17 bře. 2012, 00:09

Dobré. Velmi způsobný aromatik, dobře hodnocený nekuřáky (voní jim), listí kvalitní, i když by mohlo být o trochu výživnější. Jedna z nejlepších voleb, když jde člověk do "lepší" společnosti.

Re: Plechovka vs Tobolka

17 bře. 2012, 08:59

Bob76 píše:To jsem netušil jak se to v tomto vláknu zase rozjede,nicméně dnes jsem vyzkoušel ten Bílý Calledonian a velká spokojenost.Jaké máte s tímto tabákem Vy zkušenosti?


Sice to patří dojiného vlákna, ale když už: Bílý Caledonian považuji za nejlepší aromatik. Vždycky jsem se k němu vracel a je to můj No. 1.
Odeslat odpověď