Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 15 dub. 2021, 14:02

basa333 píše:pět semen snad ani nejde odpočítat.... já bych měl místo tak na 3 - 4 kytky :oops: :wink:

Inak, je to fakt pekná (aj okrasná) rastlina takže dosť tych sadeníc aj rozdám čo chceli susedia a známi.. Tak to aj pekne vynikne v nejakom kvetináči alebo v záhradke pred domom :joy: :wink:
Inak mám sadenice okrem virginia a kentacky ešte Maryland 609 , monte calme yellow a black sea samsun..
Maš skúsenosti s tymito odrodami ?
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 16 dub. 2021, 06:54

popravdě už ani nevím, co jsem to sázel. nějakou Va, orientál a burley, ale nakonec už jsem ani nevěděl, co je co :oops: podle toho to také dopadlo
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 26 črc. 2021, 22:37

Tak VA sklizeň 2018, air cured, od té doby v zavařovačce. Po otevření odfoukla a rozlinula se ta nejintenzivnější vůně fíků a povidel, co jsem kdy cítil. Barva světlé kůže, skoro do zlata. To nemůže chutnat špatně.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 27 črc. 2021, 09:26

jo, tak tohle mám za sebou také. vůně z omáčky perfektní, chuť nic moc. nejprve ochutnej.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 02 srp. 2021, 21:48

Vyzkoušeno, za mě ok. Šetrné k jazyku, voní, chutná. Určitě velká změna za ty 3 roky zrání. Čas bude asi ta nejdůležitější ingredience. Mně to přijde dobrý a plnohodnotný kouření. Budu v tom pokračovat.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod BATRACHOS » 10 srp. 2021, 23:04

:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 15 lis. 2021, 09:19

zdar chlapi, po dlhej dobe tu prikladám pokračovanie môjho experimentu s tabakom (od nefajčiara :mryellow: :palm: )
Takže, momentálne už mám spracované, vysušené, narezané a už sa fermentujú cca. týždeň.
Začal som asi o mesiac neskôr ako minulý rok a prišlo mi to ako lepšia voľba pretože jesen bola celkom teplá takže tabakové listy sa pekne do hneda vysušili a dalo sa s nimi dobre pracovať pretože je obdobie hmiel takže vonku do rána ostali vláčne a dalo sa s nimi pracovať a narezať. Následne som ich nechal na plechoch ešte vonku pár hod, kde ostali vlhké a naložil som ich do pohárov.
Na rozdiel postupu z minulého roka, kedy som nakladal listy do pohárov celé, som ich dával narezané čo mi príde lepšia volba nakoľko sa lepšie uvolnujú látky (cítiť to po kontrole)
Momentálne sa mi femrentujú odrody - virginia, kentucky, yellow monte calme, meryland 609, black sea samsun. (Black sea samsun som sušil na slnku asi 2 týždne pri horúčavách kde mi pekne zhnedli. viď foto)


Obrázek
Obrázek
Obrázek


(Black sea samsun) sušené cca. 2 týždne na slnku a potom ešte 2 mesiace na povale
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 16 lis. 2021, 09:01

To tedy smekám klobouček Obrázek, aby nekuřák investoval tolik energie a času do činnosti která mu nepřináší prakticky žádný užitek to se jen tak nevidí :ok: :clamp: Namel si to listí na kafémlýnku a začni šňupat, je to nejzdravější intoxikace nikotinem :wink:

V rozsáhlém výzkumu nAChR si dosud nikdo nepoložil otázku, proč právě nikotin má v mozku připravené receptory.
Nikotin průkazně zvyšuje pracovní paměť, pozornost (zejména vizuální) a dlouhodobé vizuální vnímání. Výrazně snižuje počet omylů, zkracuje reakční dobu. Podání nikotinu zlepšilo uvedené schopnosti i u pacientů s Alzheimerovou nemocí
:smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 16 lis. 2021, 14:04

PoKlaT píše:To tedy smekám klobouček Obrázek, aby nekuřák investoval tolik energie a času do činnosti která mu nepřináší prakticky žádný užitek to se jen tak nevidí :ok: :clamp: Namel si to listí na kafémlýnku a začni šňupat, je to nejzdravější intoxikace nikotinem :wink:

:smoke5:


Zdar, tak ja to berem iba ako zábavku a experiment.. či sa mi podarí urobiť kvalitu tabaku a chuť čo najbližšie k pravému cigaretovému.
Mám už nejakých dobrovolníkov (fajčiarov) ktorý mi to testujú a na základe ich názorov upravujem dobu sušenia, spracovania, fermentácie atd...
Ak to bude finálne, tak ak by mal niekto záujem môžem poslať vzorku :)
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 11 lis. 2022, 09:53

Zdar chlapi, rád by som posunul fermentačnú skriňu pretože nemám pre ňu už využitie a zaberá mi priestor.
Používal som ju 2 sezóny... plne funkčná dvojkomorová s rozdielnym nastavením teploty. v Komorách môžete udržať teplotu aj do 60°C.
Na ohrev som použíal keramické žiarovky 60W.
Nieje len na fermentáciu tabaku, môžete ju požiť na sušenie, skladovanie, ohrievanie, inkubátor..
Cenu ponúknite.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků