Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 28 srp. 2015, 18:27

Tak tento tabak si nepamatuju.
Nekde snad mam krabicku La gloria Cubana. Nejspis asi prazdnou.
Nechtel bych aby se vratilo ono "tenkrat" ale rad bych si skocil do trafiky ktera byla "tenkrat" na rohu a sproste ji vykupil.. dokonce i Tarasa Bulbu.
Ale diky za ten nazev, ja na drat dam cedulku, kde se bude susit ta "havana"
cultivar tabaco habana- desde Slovakistan suelo. Atributo (modificador) illamar JCP La Isla

Dik!
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Milos Cerman » 01 zář. 2015, 05:48

Docela náhodou jsem zahlídl tyhle videa. Nevím, jestli to tady náhodou už nebylo :wink:

V rozbombardovaněm Berlíně 1946 se pěstuje tabak všude, mezi ruinami domů, v oknech nebo na střechách domů.

Krátké sekundové= 4- dílné dokumenty :

http://footage.framepool.com/de/shot/92 ... -tabakware
http://footage.framepool.com/de/shot/19 ... ife-privat
http://footage.framepool.com/de/shot/92 ... -tabakware
http://footage.framepool.com/de/shot/80 ... ife-privat
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 01 zář. 2015, 09:04

No a zde je krasne videt, jak mame dnes nepomerne lepsi vynos z tabaku, jak v letech povalecnych.

Virginie u me, letos je jiz temer po sberu, stredni listy sou obrovske, takove sem nikdy nemel. Harrow velwet, kentucky, jak co, jak na ktere casti zahonu, ale listy sou vetsi, jak u virginie.
Puvodni odruda virginie, je nejaka chcipla, ale tahla se do vysky. Listy zdrave, relativne malo zalistku.
Havana je castecne posbirana od spoda a listy ma nektere 1m dlouhe a enorme siroke. Takovy tabak sem jeste nikdy nemel. Stredni listy te havany maji bez nadsazky 120cm delku a sou siroke pres 50cm. Puvodni orient, co sem mel seminka a a vzesli sazenice, tak zbyli jen dve male chciple rostlinky. Asi sou to ty prezivsi semninka, ale nemaji vubec silu.
Obavam se, ze pokud necham na kvet, rostliny pristi rok budou chciple take. Takze jako spravny eugenik, je vyradim ze zivota.
Co me sere, ze mi je nejaci brouci zacinaji perforovat, vykusuji mi do toho dirky. Je zajimave, ze jim chutna prave nejvice havana. Mam takovy pocit, ale nevim to jiste, ze tam, kde nachazim dirky, vidavam schovane v te havane velikanske lucni koniky. Nepusobi na ne asi postrik z vajglu.
Svine mi znehodnocuji budouci kryci listy na opravdicke doutniky!
Ale pres vsechna moje ocekavani, po letech experimentu a prestavek, se mi podaril dopestovat v letosnim roce opravdu nadherny tabak, cemu dopomohli prvavdepodobne jiznejsi podminky a take extremne teplotne nadprumerny rok. Dalsi vychytavkou je zavlaha, ktera pomohla udrzet v extremnim suchu zivot tech rostlin.

Ted zbyva dalsi faze dosklizeni a suseni, pak nasledne spracovani. Na experimenty mam vice mene dost materialu.
Malinko me mrzi, ze sem si letos nezasadil selsky tabak, velice by me zajimalo, jak by chutnal a darilo se mu techto podminkach.
Budou li takto tropicke i dalsi roky, dava to predpoklad, ze nejenom tabak do dymky, nebo odpad do cigaret, ale je mozne, ze se budou dat vyrabet normalni doutniky i za cenu jiste pracnejsi vyroby.
Toto bych v nasich klimatickych podminkach necekal. Realne to ukazi dalsi roky. Ne ze bych si neskousel uvalet doutnik i pred tim, ale spis to byli cigarila a takove vrginka, nikoli tluste robustos.
:yum:
p.s.
Timto chci podekovat vsem za rady a postrehy, snad sem prispel i ja necim podnetnym.
Jako zhodnoceni postupu ochrany se mi osvedcil na slimaky ten kavovy logr, ale musi ho byt opravdu hodne. Vyzaduje to usili v jeho ziskani v dostatecnem mnozstvi z nejake dobre kavarny, kde ho maji v dostatecnem mnozstvi. Hodne mi pomohl motocykl, usetril sem tak spoustu nakladu na dojezd a obsluhu teto pestitelske zabavy.
Vyvar z vajglu a stareho tabaku je ucinny proti msicim. Z letosni urody rapiky a vsechen odpad, chci pouzit pristi rok na vyreseni postriku.
Pristi rok, budou li elementalove nakloneni, pouziji geotextilii, abych nemusel toliko okopavat.
Zasadni a podstatnou veci je zavlaha, jinak by vynos v tak extreme teplem a suchem lete nebyl mozna zadny. I kdyz tabak ma rad relativne sucho, uplne sucho ho zbije.
Uvidim jeste, ci se mi podari sehnat nejake balkanske odrudy na pristi rok.
Dokonce bych se nebranil skusit pristi rok, ani krizene odrude selskeho a virginskeho tabaku.
Nejradeji bych ale mel skrizenou virginii z havanou...
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Durisek » 14 zář. 2015, 16:52

Zkompletoval jsem dostupne čoko tabáky. SG Choco flake, choco plug a GH Bob´s choco flake. A musím říct, že nejlepší čoko tabák jsem kouřil z prodikce Poklata :clamp: :clamp:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 14 zář. 2015, 18:50

Wimshurst píše:Zasadni a podstatnou veci je zavlaha, jinak by vynos v tak extreme teplem a suchem lete nebyl mozna zadny. I kdyz tabak ma rad relativne sucho, uplne sucho ho zbije.
Uvidim jeste, ci se mi podari sehnat nejake balkanske odrudy na pristi rok.

V době růstu tu vodu nutně potřebuje, je to bujně rostoucí kytka a bez vody si živiny nenasaje. Zásoba živin (bez dusíku) a voda jsou pro dobrou úrodu nezbytné. Listy mám letos proti standardu bohužel třetinové, přízemní ozón díky vysokým teplotám zastavil růst a teď když už by mělo být sklizeno pokračují kytky vesele dál. Pokud by jsi chtěl "Black sea Samsun" mohu semínka poslat, z orientů asi nejvýnosnější odrůda s relativně velkými listy :wink: jsem s BSS maximálně spokojený. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ttygr » 16 zář. 2015, 10:40

tak mě napadlo- zkoušel tu někdo vyrobit latakii, tedy udit patřičnou odrůdu tabáku? a pokud ano tak jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ilicz » 16 zář. 2015, 10:46

Do udírny patří maso a ne listí! :D :twisted:
Uživatelský avatar
ilicz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 11 kvě. 2015, 12:16
Bydliště: Brno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 16 zář. 2015, 10:56

ttygr píše:tak mě napadlo- zkoušel tu někdo vyrobit latakii, tedy udit patřičnou odrůdu tabáku? a pokud ano tak jak to dopadlo?

Já jsem chtěl, ale udírnu mám už tři roky teprve ve fázi "hromada cihel"...
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 16 zář. 2015, 11:45

Udírnu mám čerstvě postavenou ale je součástí větší stavby na které je ještě práce jak na kostele tudíž až tak za měsíc :think:
image_id: 21511 Spešl dřevo a listí mám nachystané, věřím, že to bude mňamka :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ttygr » 18 zář. 2015, 11:19

no u nás je taková podivná udírna alá grill, ale spíš přemýšlím do budoucna, že bych nějaký experiment zkusil. Doufám, že experimenty dopadnou dobře, kdybyste někdo poreferoval, budu vděčný.
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Rog » 18 zář. 2015, 11:57

PoKlaT - ale to vikingské prasa je vyrezané pekne :wink: :ok: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 18 zář. 2015, 12:17

ttygr: To už tu byl podobnej - czumyl. :lol:
Ten tenkrát, když jeho ženuška a děti vypadly na víkend, tak rozvěsil do dětskýho domku listí, šoupnul pod to roztopenej gril a zabednil to. :lol:
Výsledek byl akorát zasmrazenej dětskej domek. :mryellow:

Ale je fakt, že ty listy měl zelený. Kdyby použil suchý a lehce dovlhčený, tak by to podle mě fungovalo.
Ale chce to použít fajnový dříví a udírnu.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 18 zář. 2015, 12:19

:arrow: Rog
Snažil jsem se, jsu takový hračička :wink: ale ty dvířka jsem dělal ze smrku a to je velmi nevhodné dřevo na řezbu, být dubové či bukové to by vypadalo mnohem lépe :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ttygr » 18 zář. 2015, 12:24

RottenFox píše:ttygr: To už tu byl podobnej - czumyl. :lol:


:shock: tvl, to se mi asi nepovede trumfnout, což... :twisted:
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Yetenek » 18 zář. 2015, 12:38

Rog píše:PoKlaT - ale to vikingské prasa je vyrezané pekne :wink: :ok: .

To prase tam být prostě musí (aby bylo zřejmé, že ta udírna se nestavěla pro kočku) :lol:
Samozřejmě nic ve zlém - je-li udírna udělána stejně pečlivě jako ta dvířka (a já věřím, že ano), pak Obrázek
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1740
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků