Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ucho » 01 říj. 2012, 15:03

czumyl: Já od tebe měl vzorek toho, co je na té druhé fotce, ne?
Jinak k tabáku jen to, co jsem již Davidovi říkal. Možná spíš vhodný do papírku. Pro mě slabý, víc jsem vnímal vůni než chuť.
Ten tabák na třetí fotce vypadá o poznání lépe :think:
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 01 říj. 2012, 17:33

Nee...na těch fotkách je to samý...ty si měl nefermentovanou směs..jen ochucenou: image_id: 14980
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod gegoo » 03 říj. 2012, 01:01

chcel by som na rezanie tabaku obiednat toto :

http://www.kuchynskeroboty.sk/produkt/s ... ia-titania

kto ma s tym skusenosti napriklad pivar mohol by si vyjadrit ci je to dobry napad ci po kile tabaku mi to uz nebude fungovat ?
gegoo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 15 zář. 2011, 17:10

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 03 říj. 2012, 08:39

Nebrat.
Navrchu nerez, ale jak psal Isdavid, problém je v ozubených kolech (máslo).
Jediný, co je možný použít, je italský strojek IMPERIA. Má vyměnitelné nástavce, takže nemusíš při problému měnit celý stroj, to ozubení je z o něco málo lepšího materiálu. Je vyzkoušené, že při určitém správném zacházení se dá na jeden nástavec 0,8 mm (asi za 600,- Kč) rozřezat okolo 10 kg listů. Nástavce pro širší řezy vydrží i déle.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod gegoo » 03 říj. 2012, 14:36

aha sak ved to co som poslal je imperia takze ?
gegoo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 15 zář. 2011, 17:10

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 03 říj. 2012, 14:50

Ne, ne. Ty potřebuješ tento: http://www.panvicky.cz/italsky-strojek- ... peria.html

Na tom Tvém shopu stojí 49,20. Základna se nekroutí a opravdu, oproti jiným strojkům, vydrží. Dostaneš k tomu ještě takový šikovný nerez plech, z kterého nařezaný tabák na 0,8 mm pošleš ještě jednou přes 6 mm nástavec, který má mašinka už v základu.

Tady máš odpověď prodejce na rozdíly mezi nimi:

Dobrý den. Prosím, jaký je rozdíl při použití mezi strojkem na nudle Titania a Imperia? Je koupit nástavec na vlasové nudle i k strojku Titania? Děkuji za odpověď.

Odpověď Panvicky.cz
Dobrý den. Rozdíl je hlavně v použitých materiálech, kdy Imperia je z dražšího materiálu, ale nástavec na vlasové nudle koupíte k oběma strojkům.
Naposledy upravil Pivař dne 25 úno. 2013, 21:35, celkově upraveno 1
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod gegoo » 03 říj. 2012, 21:35

dobre ok diky ale ked to budem rezat na tej 0,8 nastavci ten je imperia a ten vojde aj na strojcek od titanie nie ? ci ? lebo ked to tak zoberiem je to strojcek imperia + nastavec 0,8 mm = 73,40 € a ten strojcek z cuthofu stoji 80 € cize nie moc velky rozdiel ci ? ako to je , najveciu obavu mam s toho ze na tej imperii ten tabak rezem za sucha respektive v takom stave ako je teraz ale na tom strojceku od cuthofu sa reze za mokra a nemam dobre skusenosti s chutou uz namoceneho tabaku , moj nazor je ze skorej by som riesil tu imperiu uz len k tomu ze v pripade ak sa mi to pokazi tak to mozem pohode reklamovat sak oni jak zistia ze som tam nerezal cesto ale tabak ?
gegoo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 15 zář. 2011, 17:10

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 03 říj. 2012, 22:01

- Cuthof a Imperia s nástavcem 08mm vycházejí cenově skoro podobně.
- S Imperií je jednoduší a asi rychlejší práce, ale Cuthof vydrží asi víc.
- Na Imperii je spodek věčný, rozbíjejí se jen nástavce v ozubených kolech. To asi těžko vyreklamuješ a svedeš to na těsto.
- Listy musíš navlhčit i pro imperii. Musí mít akorátní vlhkost, jinak se budou drolit, nebo naopak mokré nepůjdou rozřezat.

No, tak si vyber, je to jen na tobě :joy:
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 04 říj. 2012, 09:16

Nebo je ještě řešení koupit levnější mašinu jako mam já (cca 300 Kč) kde ten spodek je taky věčnej, a až se ti rozpadnou nože a soukolí, tak si to nechat vysoustružit. IMHO nejlevnější (neříkam že nejlepší) varianta. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 04 říj. 2012, 12:18

RottenFox píše: až se ti rozpadnou nože a soukolí, tak si to nechat vysoustružit. IMHO nejlevnější (neříkam že nejlepší) varianta. :ok:


To je nesmysl, ale kdyby to bylo reálný, tak by to bylo dobrý.

Schválně se zeptej nějakého soustružníka na kolik by Tě to vyšlo. A ty kola jsou odlitky, proto jsou měkká, udělat je z oceli je asi možný, ale nezaplatitelný. Další věc je, že tam musí být kartáč na pročišťování drážek, jinak to nebude nikdy fungovat. Možná max. 5 minut.

Dále, ty levnější mašinky se kroutí oproti IMPERII i na spodku, časem se celý to rozvrže.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 04 říj. 2012, 14:27

Pivař píše:
To je nesmysl, ale kdyby to bylo reálný, tak by to bylo dobrý.

Schválně se zeptej nějakého soustružníka na kolik by Tě to vyšlo. A ty kola jsou odlitky, proto jsou měkká, udělat je z oceli je asi možný, ale nezaplatitelný. Další věc je, že tam musí být kartáč na pročišťování drážek, jinak to nebude nikdy fungovat. Možná max. 5 minut.

Dále, ty levnější mašinky se kroutí oproti IMPERII i na spodku, časem se celý to rozvrže.


Poslal jsem ti SZ.

Jinak jen připomínám, že Imperii nijak nehaním a mít zbytečné 2000 Kč tak si jí taky koupim. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 04 říj. 2012, 17:17

Pivař píše:
To je nesmysl, ale kdyby to bylo reálný, tak by to bylo dobrý.

Schválně se zeptej nějakého soustružníka na kolik by Tě to vyšlo. A ty kola jsou odlitky, proto jsou měkká, udělat je z oceli je asi možný, ale nezaplatitelný. Další věc je, že tam musí být kartáč na pročišťování drážek, jinak to nebude nikdy fungovat. Možná max. 5 minut.

Dále, ty levnější mašinky se kroutí oproti IMPERII i na spodku, časem se celý to rozvrže.

Zkoušel jsem ty ozubený kole vyřezat fleškou a dobrousit pilníkem..... škoda práce...... jsou uchycený plechovou segrovkou, která se tam mydlí sem a tam a kolečko šmajdá.
Zkoušel jsem jehlovým polníkem zvětšit drážku abych tam dal ocelovou ségrovka...... no jsem klidas, ale letělo to do popelnice, celý!
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 04 říj. 2012, 17:36

U ty Imperie je to jinak. Ozubený kola jsou na hřídel napevno zalisovaný. Ale časem se kola opotřebují a jakoby se potkávají.
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 05 říj. 2012, 09:14

To bych docela chtěl vidět, jak to pižláte flexou :)
Ale nic to nemění na tom, že ten výrobce to taky někde koupil, než to do tý mašinky dal a dneska se dá sehnat všechno, hlavně na internetu. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 05 říj. 2012, 09:21

Jo je možný , že se to dá někde koupit a za pár korun ale.... poštovný a ty kolečka vyjdou dráž jak celý strojek ( byl v akci v Kauflandu á 199kč) Jinak tou flexou
to jde krásně zhruba vyříznout( řezací kotouč 1,2mm) , ale pak se musí pilníkem dopižlat správný úhel.... no ještě taky jakž takž, ale to uchycení na hřídel je zvěrstvo - čínský!
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků