Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 10 zář. 2012, 17:43

RottenFox píše:Já používam klasickou zavařovačku s takovym tim plechovym víkem. Teplotu udržuju buď položením sklenice na nějaký trafo a nebo to dam do hrnce s příslušně teplou vodou, překryju igelitem a stáhnu gumičkou. Jinak za samozřejmost považuji perfektně vystříhané řapíky a čistotu při práci.

BTW, je některej z těhle strojků použitelnej na tabák?

http://aukro.cz/strojek-na-nudle-banquet-culinaria-dop10531-i2605659722.html

http://aukro.cz/strojek-na-nudle-mechanicky-dop07117-i2599537609.html

http://aukro.cz/strojek-na-nudle-testoviny-nerez-akce-sleva-i2609939113.html


Zdravím, utíkej od toho...... vloni byla akce napřed v Kauflandu za 199kč...... vydržel pár listů a pak začaly přeskakovat kolečka ( kolečka jsou z měkého hliníku) vyměnil jsem ho na reklamaci, ale opět...
Pak jsem koupil jiný v Tesku (jiný výrobce) ale byla ta zase čína.... taky jsem ho vyreklamoval a nechal manželce na nudle.... no spíš na památku. Ty ozubený kolečka jsou na hřídeli se zámkem a jištěné
plechovou segrovkou. Sundal jsem to a zkoušel jsem u kamaráda jestli by mu to učedníci nevyrobili.... pak jsem to zkoušel sám (4mm material nahrubo fleksou a dobrousit pilníkem ale stejně to nechodilo.
Nehledě na to že to dělalo proužky 2mm a více. Tak jsem to lisoval na hranolky a ostrý nůž a pižlal jak sebevrah žílu.......Ale Pivařův strojek maká jak hodiny :-)
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod jokohamka » 11 zář. 2012, 19:30

Ahoj
chtěl jsem se zeptat jak můžu spravit chuť tabáku. Mám listy tabáku viržínského který jsem sušil na půdě a teď jsou celý čokoládově hnědý. Spodní a vrchní jsem vůbec nesbíral, protože píšete že nejsou dobrý a taky jsem vyštipoval květy a zálistky. Když to ale ubalím tak to není moc dobrý. Nevíte co s tím ?
jokohamka
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě. 2012, 21:19

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod vlado159 » 12 zář. 2012, 16:06

Na rezanie tabaku je najlepsi tento mlycek.
http://www.cuthof.se/Public_CK/the_cutting_kit_use.asp?p=3

Má nejaké muchy, ale zato reže prvotriedne.
vlado159
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 50
Registrován: 09 zář. 2010, 21:40
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod insania » 13 zář. 2012, 09:01

ahojte , tento tyzden idem pozbierat aj ja.
je aj nejaka ina moznost ako to narezat ked nemam mlyncek ?
aka idealna velkost? dakujem
insania
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře. 2012, 22:41

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 13 zář. 2012, 09:11

Zdravim,
já jsem nakonec objednal totok:
http://www.giganto.cz/index.php?route=product/product&keyword=ml%C3%BDnek&product_id=1149
Zatim to šlape jak má, tak šmelcuju vo sto šest, snad se to jen tak nerozpadne. :twisted:
Mít víc škváry tak si ten ze švédska objednam, ale to jsou na mě docela velký náklady.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 13 zář. 2012, 14:50

vlado159 píše:Na rezanie tabaku je najlepsi tento mlycek.
http://www.cuthof.se/Public_CK/the_cutting_kit_use.asp?p=3

Má nejaké muchy, ale zato reže prvotriedne.

Mouchy jsem zatím nezjistil žádné , a skutečně řeže super :-) 1mm a míň, ale musí se to hodně zvlhčit.

RottenFox píše:Zdravim,já jsem nakonec objednal totok:
http://www.giganto.cz/index.php?route=product/product&keyword=ml%C3%BDnek&product_id=1149
Zatim to šlape jak má, tak šmelcuju vo sto šest, snad se to jen tak nerozpadne. :twisted:
Mít víc škváry tak si ten ze švédska objednam, ale to jsou na mě docela velký náklady.


Jak jsem se díval, liší se jen v tom, že je vcelku válení nudlí i řezání..... zkus odendat ze strany kličky plech... je na dvou šroubech a nic nevyskočí....
podívej se na ty ozubený kolečka z čeho jsou vyrobený.... vždy mi odešlo kolečko které otáčí tím protiválcem. Jak se to kousne, tak zpětný chod a dva otčenáše :-)
Mě to teda moc nepomohlo. :-( Nevdržel ani kamarádovi, který si ho koupil a dělal na něm jen nudle. Ale nevím jestli v tomhle nejsou kvalitnější ozubený kolečka.
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 14 zář. 2012, 09:18

Já se to pokoušel rozebrat už včera, ale nějak moc mi to nešlo (jsem docela zručnej, ale tahle čína je moc :) ) Radši do toho zatim moc hrabat nebudu, dokaď to řeže. Na rozebírání a tuning dojde až se vyskytne nějakej problém ;) Ale vypadá to, že to bude mít snad všechno z oceli, vypadá hodně bytelně ale to samozřejmě s jistotou říct nemůžu, dokaď to nerozeberu. Ale včera se mi povedlo docela slušně nakopnout tu kličku a nic se neulomilo, tak snad. :pray: Uvidíme, napíšu až se to rozbije :D :P
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 14 zář. 2012, 18:02

jokohamka píše:Ahoj
chtěl jsem se zeptat jak můžu spravit chuť tabáku. Mám listy tabáku viržínského který jsem sušil na půdě a teď jsou celý čokoládově hnědý. Spodní a vrchní jsem vůbec nesbíral, protože píšete že nejsou dobrý a taky jsem vyštipoval květy a zálistky. Když to ale ubalím tak to není moc dobrý. Nevíte co s tím ?


Zfermentovat, případně zaromatizovat. Zpětně tu ve foru najdeš jak na to. :ok:
Ale s jednim druhem tabáku moc zázraků nenaděláš.

insania píše:ahojte , tento tyzden idem pozbierat aj ja.
je aj nejaka ina moznost ako to narezat ked nemam mlyncek ?


Já to doteď bud sekal na drť v takovym horsto fuchsovskym mixeru z lidlu, případně pižlal ručně. Ale to balení, potom! :pray: Zlatej tenhle čínskej šmuk, co jsem si koupil. I kdyby se to mělo po nařezání letošní sklizně rozpadnout, účel to splnilo.
Tim tady ten strojek nijak neprosazuju, mít finance tak si koupim to co doporučujete vy, případně si necham něco udělat na soustruhu. Bohužel jsem dělnická třída co musí platit daně (aspoň že tabák si nekupuju :D )
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod nickairsoft » 15 zář. 2012, 05:17

Zdar , prosim Vás neviete mi pomôcť ? čo pridať do tabaku mnou vypestovaneho aby nevypadával z dutinky???? máte nejaký domaci recept ? alebo poznate nejaku chemikaliu? čo tabak spevni----

Za odpovede vopred Dakujem
nickairsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2012, 13:15
Bydliště: Slovensko Prešovský kraj

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 17 zář. 2012, 11:36

Kanagon určitě pomůže .....
a teď vážně ... aby to drželo, musí to být nařezaný na vlasový kousky - dlouhý a uzounký. A nebo řešení jako u jointa - konec cigára smotej. Obrázek
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod nickairsoft » 17 zář. 2012, 20:51

aha diky za radu, a neviete náhodou čo sa pridáva do riadného tabaku čo je v cigaretách? že drží po kope a nevypadáva ? mal som Winston cigarety v ktorych nebol tabák na pásiky ale aj na drobnejšie časti a držalo to tam... myslíte že by pomohol glycerol ?
nickairsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2012, 13:15
Bydliště: Slovensko Prešovský kraj

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Old Bob » 17 zář. 2012, 22:27

nickairsoft píše: neviete náhodou čo sa pridáva do riadného tabaku čo je v cigaretách? že drží po kope a nevypadáva ?

Výrobci cigaret přidávají do tabáku až 700 různých chemikálií :palm: Pokud chceš použít nezávadné pojivo tak snad jen uvařit velmi řídký škrobový maz a před cpaním do dutinek nastříkat na tabák rozprašovačem, nebo řídký roztok Arabské gumy
:smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod gegoo » 17 zář. 2012, 23:43

hm kupovat s cuthofu ten mlyncek asi az neskorej proste nemam 90 € :) skusim zatial toto
http://www.kuchynskeroboty.sk/produkt/s ... ogliatrice
+nastavec 0,8 mm je to taliansky znackovy strojcek snad ten sa nerozpadne ked to narezem :)
http://www.kuchynskeroboty.sk/produkt/s ... elo-0-8-mm pripadne keby ze viem ako zriesit to aby sa krutil ten nastavec bez strojceka staci mi iba to jedno za 20 €
gegoo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 15 zář. 2011, 17:10

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 18 zář. 2012, 07:07

Tu Imperii s nástavcem doporučuje Pivar - záruka kvality :wink:
Jinak ohledně toho pojiva bych šel leda do tý gumy, ale já zastávam čistotu. Když balim drťku ( i když balim vlasovej) tak dutinku vždycky na konci zavíram. Dělal jsem to i s kupovanym. Vždycky konec na čtyřikrát ohnu do rovna. Ta jointová raketka se mi moc nelíbí, tak ohejbam do rovna. Ale nic to nemění na tom, že ta drťka pak hoří do lopaty, sypese a nebo když toho dáš moc tak netáhne. Chce to ten vlasovej. Já teď mam ještě asi 100 g drťky, tak to postupně dávam do vlasovýho, abych to zdělal.
Jinak ten glycerín je na hustotu dýmu, ne jako pojivo. Ale kašli na chemii, buď rád že máš čistej tabák. Už jen ten papírek do kterýho to cpeš je humus. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod insania » 19 zář. 2012, 13:46

No a jako? uz mate vsetko sklizeno?
insania
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře. 2012, 22:41

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 71 návštevníků