Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod nickairsoft » 19 zář. 2012, 18:06

Čaute, znova mám na vás otázku... čo by ste mi odporučili ? čo použít na zlepšenie chute a vône tabaku..? stači obyčajna vanilková aróma akú dostať v potravinách? máte nejaký domáci recept?
nickairsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2012, 13:15
Bydliště: Slovensko Prešovský kraj

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 20 zář. 2012, 06:09

Na ochucení bych doporučoval ochucovací omáčky již několikrát zmiňované v tomto vlákně. :puffy:
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 20 zář. 2012, 09:05

Jak píše Czumyl, zpátky toho tady najdeš kupu, jak recepty, tak návody. Nemá to cenu znova vypisovat.

4 Czumyl: Myslíš na mě s tou Viržínií a Burley? :smoke2: :yum:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 20 zář. 2012, 10:01

Myslim...ale...zatim mám vysemeněno jen Maryland. Helena bude za chvilku, ale Kentucky a Jupiter pořád ne a ne nasadit do květu. Neboj - až budou semena vyhodim sem avízo.
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Rog » 20 zář. 2012, 12:07

Tak by ma zaujímalo, či ako naši pestovatelia tabaku oslavujete diež v tomto čase tabakové dožínky..? :wink:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 21 zář. 2012, 07:24

;p
Ochucuju, pokusuju, míchám .. a s narvanejma 6ti dózama (1,5l) tabákem, sem se nějak rozhulil....budu muset ubrat. Ale je to slast...kouřit s vlastně vyrobený fajky vlastně dělanej tabák - klidně můžou dát prohibici i na tabák ;p
image_id: 15084
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Rog » 21 zář. 2012, 07:56

Tak to Ti gratulujem. Dojdi do Prahy, keď to máš kúsok a dones ochutnať, alebo pošli vzorku :wink:
Dosť by ma zaujímal výsledok domáceho pestovania určený do fajky (zatiaľ tu bola prevaha pestovania do cigariet..)
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod ucho » 21 zář. 2012, 09:29

Taky by mě zajímal výsledek doma vyrobeného tabáku do fajfky. Kamarád se svým otcem několik let pěstují a vyrábějí cigaretovej tabák a moc si to oni i kuřácké okolí pochvalovalují. Jeho tatík dělal i dýmkovej tabák pro kamarády, kteří se po tom mohli utlouct, ale to co jsem ochutnal fakt nebylo dobrý. :think: Prostě listí..
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 21 zář. 2012, 10:15

czumyl: jak vidím ty dózy na skříni, připadá mně to nějaké světlé a jalové. to už je ten hotový tabák? to bych tedy fakt rád ochutnal. můj vypadal stejně a byl :puke:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 21 zář. 2012, 11:37

Zatim je to všechno nefermentovaný - takovej cigaretovej. Teď zkoušim fermentovat, ale pokaždý mi to chytlo plíseň. A na ten sraz .. no já sem takovej asociální introvert ... tak Vám rači pošlu na ochutnávku - nemusim bejt u toho, až vás chytne sračka nebo budete házet šavli nebo půllitry.
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod insania » 21 zář. 2012, 12:49

insania
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře. 2012, 22:41

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 21 zář. 2012, 14:47

S tou plísní mě ještě Czumyle napadlo, neměls to moc mokrý? Já jsem teďka nechal dva dny před fermentací ležet Kakao Choice ( :D ) a chytlo to plíseň ještě než jsem to dal do sklenice - bylo to moc nachcaný. Teď už to nepokládam, všechno vyvěšuju > vemu suchý vystříhaný listy, nastříkam omáčku, pověsim na dva dny na balkon, nebo domů na sušák a po dvou dnech dam do sklenice a není problém.
Už mam vyfermentováno:
Švestka+hrozinka+víno+koření
Švestka+hrozinka+víno+koření + nějaký ovoce
Kokos+skořice+oříšek (bacha na skořici, má strašnou sílu, pak jsem to musel míchat čistym tabákem, aby se to dalo kouřit. Hodně se mi u tohohle tabáku líbí, jak asi po půlce kotle začne uvolňovat oříšek, to mi opravdu sedí :yum: )
Kakao+vanilka (ten je v dýmce zezačátku nakyslej, nevim proč. po chvíli to zmizí)
Čistej
a teď fermentuju vanilku

Ve všem je samozřejmě taky třtinovej cukr

První dva mám výhradně do dýmky, zbytek jak na cigarety, tak na dýmku. Jediný co mi v dýmce opravdu nesedí je ta kyselost u kakaovýho. Skusim to nějak poladit. Jinak problém nemám.
Příští rok vyseju ty orienty a pak teprve udělam řádný směsi, které se možná ani nebudu bát nabídnout. :wink:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod czumyl » 21 zář. 2012, 16:26

Prvni pokus byla plíseň z toho, že to šlo do fermentátoru i s řapíkama, druhej pokus ... asi bordel při zpracování - kuchyňský prkýnko. Ale teď sem kontroloval poslední várku a tejden to tam leží a v pohodě. Dával sem tam jen vlhčenej tabák - bez omáčky a teĎ mám na zkoušku naloženej Jupiter ve švestkový omáčce ve fermentátoru.
Zatím co mi chutná:
med-vanilkovej cukr-mandlová tresť - jako základ proti štípání virginie
med-švestky-rozinky-fenikl-levandule
med-kakao-malibu

To co mám .. jako tráva nechutná, ale zase zatim žádnej gurmánskej požitek. Nikotinovou potřebu to uspokojí a podle toho jak dopadne fermentace s různejma omáčkama, začnu fermentovat už namíchanou směs s omáčkou. Klidně teda pošlu ... ale berte sebou i papírky a můžete vyzkoušet, jestli to de aspoň na cigára.
Zatim to je taková nijaká chuť se slabym nádechem omáčky - omáčkoval sem zatim jen nefermentovanou směsku. A zamozřejmě, po odejití mlejnku do věčnejch lovišť - i ten cut je naprd - 2-5mm proužky. ...ale postupně ... je to nultej ročník a učim se ;p

RottenFox: jakej oříšek? co a jak tam dáváš? ... mě napadly šlupky z vlašáků ...
Uživatelský avatar
czumyl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 335
Věk: 44
Registrován: 24 lis. 2011, 13:00

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Pivař » 21 zář. 2012, 18:07

Teda tady se dějou věci :think:
Naposledy upravil Pivař dne 21 zář. 2012, 18:20, celkově upraveno 1
Pivař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 453
Věk: 57
Registrován: 17 črc. 2011, 22:02
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod vavra » 21 zář. 2012, 18:14

Chci se s vámi podělit o můj náhodný objev VELMI jednoduchá "sušící bedny" (pochopitelně je to úplně jiná liga než ty hi-tech, které si tu vyrábíte), která má zatím celkem uspokojivé výsledky.

Jde o obyčejnou papírovou bednu, která je ze dvou částí (víko a spodek), které se na sebe nasunou (dodává se v ní A3 traktorový papír do řádkové tiskárny). Bedna se nechá volně a pak se dá na topení (v mém případě akumulační kamna).

image_id: 15087 image_id: 15088 image_id: 15089 image_id: 15090 image_id: 15091 image_id: 15092 image_id: 15093

Na obrázcích jsou vidět listy, které jsou už celé krásně vyzrálé i ty, které se k tomu teprve propracovávají (všechny jsou ale ze stejné várky - jsou spolu v bedně). Vůně těch hotových je úžasná (alespoň pro mě) - voní mi stejně jako kupované doutníky. Manželka říkala, že z toho cítí sloninec/hrošinec/opčičárnu ze ZOO, ale myslím, že mě chtěla jen nasrat (je odpůrkyně kouření) :D

Co si o tom myslíte?

PS: na posledním obrázku jsou vidět vysrážené kapky vody na listech - musím ještě promyslet "humidity management"
Uživatelský avatar
vavra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 40
Registrován: 12 črc. 2012, 22:16
Bydliště: Rychvald

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků