Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 29 pro. 2017, 01:05

Tobacco flavor book
https://uloz.to/!3zJRb9g1NNXo/tobaccoflavorbook-pdf

O aromatizování tabáku
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 29 pro. 2017, 07:24

zajímavá publikace :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 04 bře. 2018, 23:03

Asi budu mít brzy přibližně milion naklíčených semínek VA - kdyby někdo chtěl, rád se podělím. Předání dle domluvy v Praze.

Jen vysvětlení, jak k tomu došlo. Semínka jsou ze sklizně 2009. Letos to zkouším znovu, vysel jsem do 2 sklenic, asi týden se nic nedělo. Tak jsem sesypal, co šlo z většiny tobolek a smíchal s vlhkým pískem, že třeba po letech sem tam něco vzejde.
No a v těch prvních flaškách to teď začalo hromadně klíčit, takže miska s pískem za pár dní začne taky a vyhodit je to člověku líto.
Naposledy upravil charpentier dne 06 bře. 2018, 21:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 06 bře. 2018, 18:14

Michals, nefungují ti SZ, tak se ozvi.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod michals » 18 bře. 2018, 21:37

Uz opraveno, diky za upozorneni :). Mas sz.
Uživatelský avatar
michals
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 39
Registrován: 26 pro. 2017, 01:13
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod haluzak » 14 čer. 2018, 13:09

Tak jsem píši znova. Jelikož jsem založil nové vlákno. Což byla chyba která mě bohužel stála celý text co jsem napsal. Mno co už. Tak tedy znova. Zdravím všechny dobré duše ochotny poskytnout cenné rady a zkušenosti, i ty ostatní. Je opravdu zajímavé, někdy i zábavné sledovat vývoj okolo tabáku. Horší pak je finanční dopad. Každopádně od jisté chvíle jsem objevil způsob užívání vaporizací, díky čemuž jsem prakticky zcela zavrhl všechno co kouří. Z počátku jsem e-cigaretám nevěřil a v poklidu si vapoval kupovaný tabák. Pak jsem vyzkoušel e-cigaretu a prohlásil jsem tohle je dokonalý vynález. No a netrvalo dlouho, a EU strčila své špinavé pracky opět kam neměla, a opět to dopadlo tak že jsem byl zlostí bez sebe. Řekl jsem si tak to né, já se omezovat nenechám, koupil jsem si semena tabáku a dnes už pomalu nevím co s tím vším listím budu dělat.

Odrůda konkrétně Madole Speciál, a hned položím pár otázek. Jak jsem po nějaké době přemýšlení a růstu tabáku pochopil, nejspíš jde o Viržinskou odrůdu. Ano ? Dále mě právě vrtá hlavou, kdy je nejvhodnější otrhávat to listí. Někde píší že až začne list ztrácet barvu, to bych i pochopil. Od spod jsem už ty listy otrhal, ale co ty vyšší, zelené ? Taky čekat až začnou blednout? Nebo je škubnout hned ? Další otázkou je to kvetení. Jelikož jsem velký milovník pěstování všeho možného, tak sledovat tabák byla pro mě doslova slast pro oči i duši. Nádherná rostlina s obrovskými listy. Problém trochu je že bydlím v paneláku, zaplať pánbůh za ten balkón. No k tomu květu, nerad jsem se dočetl že něco tak krásného musím takhle ničit. Bolelo to více mě než ty kytky stříhat jim ty květy. Jednu jsem ale nechal od kvést. Prostě mi to nedalo.. Dále mě není jasné, dočetl jsem o škůdcích tabáku.. Mě každý ubohý rádoby škůdce, který sednul na některou z rostlin, tak to bylo osudné. Zabíjí to spolehlivě všechen drobný hmyz. Přece kytka je plná nikotinu, což je jed pro všechen hmyz, a nejen hmyz.. Já teda se škůdci problém nemám žádný. Spíše oni :D. Jdeme dál. Jelikož já sem strašně nedočkavý člověk, tak už jsem začal ten tabák pěstovat hooodně brzo. Díky čemuž prakticky 2x sklidím.

Rozhoduji se ale jak ten tabák zpracovat. Úplně nejradši bych byl dostat z těch rostlin pouze nikotin a vyrobit si náplň do ecigarka. Našel jsem už jeden slibný návod který kupodivu produkoval opravdu nějaký nikotin v dle mého laického odhadu i celkem čisté formě. Mno kdyby jste někdo věděli jak na to, velice by jste mi pomohli. Jinak mě nezbyde, než to všechno klasicky vyhulit, ale zde je překážkou ta fermentace. Mě by tak ani nevadilo že je tam moc nikotinu, právě naopak, pro mě není nikdy moc. Začal jsem s vapováním 3/4 javanse. Což je další otázkou, mohl bych já jako amatér vypěstovat něco co by mělo tu sílu co javanse popř. samson. Jde mě o ten kopanec, já potřebuji cítit tu sílu nikotinu. Zde právě nastalo jedno nemilé překvapení. Čekal jsem že ten můj vypěstovaný tabák půjde vapovat, a vzhledem k procesu fermentace, jsem se těšil na to že tam bude nikotinu více, a tabák bude tedy silnější než to klasické smetí z cigaret. Ale není. Právě naopak. Nějak nejsem schopen vytáhnout vaporizací z tabáku tu sílu.. Téměř vůbec se to listí neodpařuje.

No jinak, jsem koupil ještě semena tabáku HOPI, u kterého jsem byl varován že má vysoký obsah nikotinu, že je to rituální tabák, že po něm mohou být halucinace.. mno nic co by mě odradilo. Rostlinky už rostou a právě se je chystám přesadit. Aby se vám lépe radilo. Tady jsou nějaké fotky.Obrázek

Tady pak sušení listů.
Obrázek
haluzak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno. 2017, 17:54

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod beda » 16 čer. 2018, 07:16

JJ 3/4 je 75% dark fired Kentucky a 25% něčeho světlejšího. Tabák fermentací svoji potenci ztrácí, ne naopak, obecně čím kratší je curing, tím potentnější listí zůstává. Pro max. nikotinu bude nejlepší extrakce z nesušený rustiky, to bude asi i ten kultivar Hopi.
Jinak bych byl docela opatrnej s vapováním čistějších forem nikotinu, může to bejt dost nebezpečný. Nikotin má specifickej způsob metabolizace. Jakkoliv je prudce jedovatej, tak organismus ho poměrně snadno a rychle odbourává. Věky vybroušený způsoby užívání vedou adepta spíš k pozvolnému sycení, než k dodávce jeho maxima v nejkratším možném čase. Proto nikdo neužívá nikotin nitrožilně. Vyzkoušel jsem od chlapů v putyce x vapíků nastavenejch na max a různý rádoby silný liquidy, nikdy to žádnej velkej randál nebyl, prostě to nedává tak jako kouř nikdy, oheň je oheň, stejný jak s konopím, jde i o ten element. Neni potřeba vymejšlet žádný novinky, spíš naučit se pracovat s tím co je. Když chci ranec nikotinu bez kouře, dám si bago z plnýho prise masteru Makly, když chci ležet zpocenej studenym potem na zemi při pokraji bezvědomí, dám si dvě. Když chci v klidu hodiny klábosit u piva, nebo jen tak odpočívat, nacpu fajfku. Když někde nejde kouřit ani plivat, šňupu a snažim se tam bejt co nejmíň :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod haluzak » 16 čer. 2018, 15:22

beda píše:JJ 3/4 je 75% dark fired Kentucky a 25% něčeho světlejšího.....

Děkuji za odpověď. Stále ale celkem latina pro mě. Nechci vás tady otravovat když už je to tu určitě někde napsané.. Jen pro upřesnění, tím curingem myslíte fermentaci ? Nebo stáří listu ? Tedy chápu to správně, že čím mladší ty listy jsou, tím více toho nikotinu v nich bude? Ono by to i odpovídalo..

Jinak k té nebezpečnosti.. Chci předem říct, že já jsem vždy plně a striktně pouze já, odpovědný za to co se mi stane. I kdyby jste mě tady chtěli navést na zabití, tak pořád to bude moje chyba jestli se zabiju. Tudíž nerad bych aby někdo mé myšlenky cenzuroval.. Stává se mi to prakticky pořád, admini mají strach.. samozřejmě chápu.. Ale já bych si nikdy v životě za nic na světě nedovolil cenzurovat prospěšné, pozitivní či zkrátka jinak zajímavé myšlenky.. Opět se dostávám mimo téma.. Hold už jsem takový, jistě už teď někomu lezu hodně krkem..
Tak zpět k té nebezpečnosti, nerad bych vypadal jako magor, ale tak si připadám právě když se snažím jakkoli vědecky vysvětlit co se mi v životě děje, navíc tím se*u Boha, to cítím :D .. zažít co já tak by jste mě pochopili.. Každopádně neublížím si..
Nikotinem jsem se už několikrát předávkoval.. a třeba u čistého kofeinu.. jsem 3 dny bojoval o život.. spletl jsem se v desetinné čárce, a říkal jsme si joo můžu ještě od smrtelné dávky jsem daleko.. jakmile mi začínalo být blbě.. zjistil jsem že něco nehraje.. Nebyl jsem daleko od, ale za.. a 3 dny jsem proležel v lužku, a to byl teda zážitek u kterého jsem si nebyl jistý ani trochu, jak skončí.. Mno ale ten hore ví co jsem byl a stále ještě jsem za debila.. dává na mě bacha od mala :D..
těchto příběhů mám mnoho.. každopádně na nikotin už mám takovou toleranci.. že bych ho musel snad pít po "litrech". Ale chápu, nebezpečný je o tom není pochyb.. Válet po zemi by se to běžně nemělo.. ale nelze nikomu nic zakazovat, to je původcem všech problémů.. No k tomu tabáku už se asi nedostanu :D .

Něco jsem kurňa chtěl.. jo ten nikotin.. jak to s ním je.. V té kytce on jak vzniká, myslím zraje nějak? Nabírá na síle? Mění se nějak jeho kvalita? Nebo zkrátka jde mi o to, že v těch stoncích ho taky nebude málo.. chci to normálně šoupnout do odšťavňovače.. přefiltrovat, a nechat odpařit, pak se z toho pokusit dostat nikotin od toho zbytkového bordelu co potom zbyde.. po chuti je v těch kytkách i něco jiného.. Hořkého.. nikotin je spíše štiplavé chuti.. To hořké je podle mě to co kazí i tu chuť hoření, a zkrátka to co tam nemá co dělat když se to chce kouřit..

No a taky bych chtěl zamachrovat, a trochu toho listí fermentovat... První mikropokus, dopadl dle odhadů.. plísní.. naštěstí jen trocha.. nevím jak mám docílit za takových podmínek aby to nechytlo plíseň.. namačkal jsem vlhké usušené listy do sáčku a postupně jej utahoval a pak tuto kouli strčil mezi hdd do kompu.. tam je okolo těch 40°C stabilně... vono šlo by to snad nastavit a vychytat tak aby to plíseň nechytlo.. ale nějak nemám čas, chuť, prachy atd abych dělal pokusy.. Určitě máte někdo nějaké fígle. Postupy.. Každopádně až bude více času, prostuduji to pořádně. Jen se nerad probírám informacemi které už čtu 10x a vím odjakživa.. Každopádně díky, za odpověď. Konečně vím trochu víc..

Jo a ještě, bo v tom mám guláš.. Tak to co jste napsal.. Jako že JJ, jde o virginii, a teda ta se dále dělí na nějaké konkrétnější odrůdy, jako ten Kentucky, a něco světlejšího.. ale všecko virginia jo?
Ještě k tomu co jste napsal.. Že nebyl randál ? Tak to nevím co nebo jak jste užíval.. ale dobře si pamatuji, co se stalo, když jsem si prvně do vaporizační fajfky vydrolil půl cigára.. půl dne jsem cigáro nechtěl vidět.. Stejně tak při začátku vapování javanse, ale i na ten jsem si zvyknul, taky s tím nicoret inhalátorem takové kapsle co se propíchly a vdechovali jste nikotin.. já to tahal v domění že mi to nemůže nic moc udělat, když jsem z toho nějak nemohl ukojit potřebu, tahle všechna citlivost šla ale velmi rychle dolů, ale tak zle jako při předávkování nikotinem .. nebylo to tak nebezpečné jako ten kofein, ale špatně mi bylo. což mě vede k dalšímu překvapení a tím je: Vy někdy chcete do stavu jaký jste popsal, tedy lehnout v studeném potu a mě při tom ještě doprovázel nesnesitelně hnusně nemožný pocit, nesnesitelné fuj.., už jsem to dlouho nezažil a dlouho nechcu.. :D

Můj příběh je velice pestrý, zábavný, mno řekl bych že by stálo za to ho napsat knižně.. už mi to říkalo hodně lidí, ale marno.. každopádně já mám odpor k cigaretám už před tím než jsem je začal kuřit.. kuřit jsem nezačal ani tak z machroviny, jako spíše z toho že mi po první zkušenosti, bylo příjemně, pamatuji si dodnes tu jízdu autobusem a bylo mi strašně uvolněně a příjemně, asi půl hodiny.. a taky mě to bavilo.. jako všecko co mi zakazovali, už z principu.. mno až na to že jsem v kouření cigaret a trávy a všeho co dymilo, sem neměl nikdy dost, furt jsem hledal něco nového.. sám sebe ve skutečnosti.. třikrát jsem přitom zemřel, a vrátil se zpátky, nebo byl kopnut, nebo nevím každopádně jsem rád že žiju, a tak nějak bych měl spíše držet hubu, ale to vůbec.. Pro to mě ten nahoře zuby nehty nedrží na živu.. :D No a už jsem se asi odepsal, no bohužel, :D magor nejsem, to mám úředně potvrzeno... Mě to pouze trochu více myslí, než je většina zvyklá, někoho to může vyčerpávat, jiného frustrovat.. a mě taky s*át, protože já chci diskutovat, někam dojít, a né nikoho s*át.. hádat se nebo tak.. sry ale tohle je internetová deformace.. ono mě totiž všude vyhánějí :D aniž bych cokoli porušoval.. nebo dělal něco špatného. No ale jelikož zde poskytuji své osobní informace.. tak se zde zase nemůžu tolik rozepisovat, je čím dál více všelijakých jak já říkám, podvraťáků kteří usilují o to mě zničit.. Mno jak to tak vidím. Tak sory za ten chaos co jsem vytvořil.. za každou informaci a reakci, ještě jednou děkuji.
haluzak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno. 2017, 17:54

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 16 čer. 2018, 16:16

haluzak píše: Jako že JJ, jde o virginii, a teda ta se dále dělí na nějaké konkrétnější odrůdy, jako ten Kentucky, a něco světlejšího.. ale všecko virginia jo?

Kentucky není Virginia ale burley navíc sušená pomocí otevřených ohňů tudíž má specifickou chuť.

haluzak píše: No ale jelikož zde poskytuji své osobní informace.. tak se zde zase nemůžu tolik rozepisovat, je čím dál více všelijakých jak já říkám, podvraťáků kteří usilují o to mě zničit.

To, že jsi paranoik ještě neznamená, že tě nesledují. :wink: Na INDECTu o tobě mají veškeré info i s rodokmenem a DNA. :smoke1:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 17 čer. 2018, 04:50

haluzak píše:Děkuji za odpověď. Každopádně až bude více času, prostuduji to pořádně. Jen se nerad probírám informacemi které už čtu 10x a vím odjakživa.. Každopádně díky, za odpověď. Konečně vím trochu víc..

Jo a ještě, bo v tom mám guláš.. Tak to co jste napsal.. Jako že JJ, jde o virginii, a teda ta se dále dělí na nějaké konkrétnější odrůdy, jako ten Kentucky, a něco světlejšího.. ale všecko virginia jo?


...no a tady je to zase tak, že my neradi čteme dlouhé dotazy, svědčící o tom, že sis toho moc nepřečetl a chceš, aby ti to jiní podrobně vysvětlovali. jinými slovy: sám čas neinvestuješ a chceš, aby to pro tebe dělali jiní - proč myslíš, že to tak bude fungovat? jsi na dýmkařském fóru a ne v chemické laboratoři.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod haluzak » 17 čer. 2018, 21:24

PoKlaT píše: Kentucky není Virginia ale burley navíc sušená pomocí otevřených ohňů tudíž má specifickou chuť.


To, že jsi paranoik ještě neznamená, že tě nesledují. :wink: Na INDECTu o tobě mají veškeré info i s rodokmenem a DNA. :smoke1:

Vážně nejsem paranoik, ale taky nejsem ovce, vím co jiní ani netuší, a potom všem co jsem zažil, jsem rád že jsem zůstal naprosto zdráv, mimochodem, mám to úředně potvrzeno, policie byla taky názoru že asi nebudu příliš normální. No můj názor na to co je nebo není normální, je zásadně odlišný. Není normální aby stát umožnil okrádání slabých jedinců, není normální aby na základě domněnky mohla nějaká drzá úřední špína vlézt kam se ji zlíbí a tam všecko sebrat.. Není normální že základní lidská práva a ústava jsou jen na okrasu a v reálné situaci se nedomůžete ničeho.. Není normální že těm všem zločincům co ničí tento stát a říkají si politici, tak že jim jejich rozkazy plní policejní poskoci.. a co je naprosto totálně nenormální je fakt, že většina lidí je pořád dokola volí.. Není normální že to nikomu nedochází.. No a pro mě jsou hodnoty jako má lidská práva, rodiny, morálka svoboda a spravedlnost, na prvních místech, smrti se nebojím, a otroka ze mě neudělali a ani neudělají. Vím zkrátka něco, co ze mě občas vypadne, a pak se dějí divy. Však to možná i tady poznáte, jak chytnu tu správnou vlnu, tak tady bude rušno.. :D Každopádně, jsem zcela normální, kdyby někdo trval na důkazu, můžu poskytnout scan.. Píšu to proto, že se mohu dopsat k věcem, po kterých jsem sám pochyboval jestli fakt nejsem vadný.. No vážně nejsem, ještě při odchodu jsem se podruhé ujistil, prý můžu být vklidu jsem naprosto zdráv.. Proč potom mě táhnou doslova z postele v poutech, proč za mnou ( necelých 60kg posílají dvě plné policejní auta chlapů 2x větších jak já... Zkrátka já pokud někde narazím na nějaké sprominutím svinstvo, tak když to nemůžu změnit, zastavit, opravit, vyřešit, tak na to posvítím a důkladně zviditelním a vysvětlím v čem, jaké a kdo to svinstvo páchá.. Neškodím nikomu, teda snažím se. Jsme tady ale ve fóru o tabáku, je to ale má chyba, ale fakt za to nemůžu. Mě se lépe komunikuje psaným textem a taky stručnost mi moc nejde.. :D ale k čemu, já mám času dost, je smutné když většina z vás ne.. je smutné že můj fotřík 10 let v důchodu a taky nemá čas.. na sebe.. protože vše co řeším, málo kdy řeším kvůli sebe, většinou řeším problémy ostatních.. jenže když oni nemají čas.. :) Mějte se a ještě jednou dík za odpověď
basa333 píše:
...no a tady je to zase tak, že my neradi čteme dlouhé dotazy, svědčící o tom, že sis toho moc nepřečetl a chceš, aby ti to jiní podrobně vysvětlovali. jinými slovy: sám čas neinvestuješ a chceš, aby to pro tebe dělali jiní - proč myslíš, že to tak bude fungovat? jsi na dýmkařském fóru a ne v chemické laboratoři.
basa333
Máte naprostou pravdu, jen strašně nerad se pročítám hromadami textů, a tak jsem si to chtěl nevím jak ulehčit.. No nic, tak jdu na to. Jinač, především jsem na světě na planetě Zemi, mezi lidmi.. Podmínky jsem sice nečetl, ale pochybuji že by tam bylo na co se mohu a nemohu ptát.. Navíc je to k tématu. Otázek budu mít ještě mnoho a kontroverzí nešetřím, já se nebojím ptát a ptám se vždy když nevím.. Jinak chápu.
haluzak
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno. 2017, 17:54

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod beda » 18 čer. 2018, 05:40

Amigo, z textu působíš dojmem člověka, jemuž se nedaří integrovat experimenty s psychedelikama :wink: Zkus shroomer.cz, tam se snese ledasco :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Baskervil » 18 čer. 2018, 06:54

Haluzak: jsi tu OT
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod charpentier » 01 srp. 2018, 21:35

Tak jsem právě vyzkoušel první list z vlastní sklizně... a dalo by se tomu vytknout leccos ( a nechci, aby to po zkušenostech ostatních znělo blbě), ale tu chvíli, co to skoro normálně hořelo to bylo bezkonkurenční. Kouř sice slabšího těla, ale s krásnou vůní, až se bojím, jestli jsem tam necítil to, co z jiných tabáků nasála fajfka.
Uživatelský avatar
charpentier
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 94
Věk: 46
Registrován: 08 čer. 2007, 14:04
Bydliště: Praha

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod BATRACHOS » 01 srp. 2018, 23:15

haluzak píše:Vážně nejsem paranoik, ale taky nejsem ovce, vím co jiní ani netuší


Profil...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler], Google[Bot] a 4 návštevníků


cron