Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Bentley » 08 bře. 2019, 12:42

Asi trochu OT, snad ne úplně... V rámci úklidu dýmové bedýnky jsem vydoloval pár pytlíků s vyschlými zbytky tabáku. Znáte to, už tam není na pořádné nacpání a je to suché, tak si raději otevřu nový pytlík. Sesypal jsem hrst suché směsi, zakápl hruškovicí se stopou švestkového sirupu a zalisoval do trubky, kterou tu před časem prezentoval Jiří Jackiv. Budu zvědavý, co z toho vzejde, v nejhorším vykuřovadlo na moly...
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 28 kvě. 2019, 11:21

Pánové, neměl by někdo nějaké sazenice navíc?

Nic mi nevyklíčilo.... :(

Tratní nebudete.
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod svaluda » 28 kvě. 2019, 16:06

Dej pak vědět Bentley, jak to dopadne, zajímalo by mě to...
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Lovec » 08 črc. 2019, 09:57

Nějaké bych našel, ale taky nic moc. Nějak se jim nechce růst. :smoke4:

Edit: teď koukám, že píši krapet se zpožděním...
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 13 črc. 2019, 14:41

Lovče, žádný strach, nakonec si dvě semínka dala říct, takže už mám dvě půlmetrové krásky, roste to jak z vody... :ok:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Vitkovic » 27 led. 2020, 13:21

Zdravím. Po mnoha pokusech o fermentaci vlastního tabáku jsem dospěl zatím k nejlepšímu výsledku. Není to fermentace, spíš zapaření. Řezaný tabák natlačím do igelitového sáčku, co nejvíc vytlačím vzduch, dám na zdroj 40-50 St C a zatížím. Nechat 2 dny (nesmí začít kvasit. Upravil jsem takhle zelené listy a první sklizené a výsledek super.

Nemůžu vložit jako samostatný příspěvek, tak odesílám jako odpovědˇ :? :?
Vitkovic
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 říj. 2019, 21:37

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Robil69 » 07 kvě. 2020, 20:03

Jiří Jackiv píše:Zdravím všechny vespolek. Velmi dlouho jsem zde na fóru nepřispíval, leč celkem pravidelně se zde zastavuji a sosám vědomosti z dýmkařského světa. Právě téma vlastního tabáku patří k těm nejnavštěvovanějším. A z vděčnosti ke všem, kteří se o své zkušenosti dělí s ostatními, chci i já přispět svou trochou do mlýna. O pěstování tabáku jsem se před léty také snažil, ale bezúspěšně, ale tento rok mi to nedalo a pustil jsem se do výsadby. Sehnal jsem semena VA 116. O čem chci psát je fermentace. Zde na fóru je spousta návodů, celkem složitých na výrobu zracích skříní s rosením, atd. Já jsem ale zkusil jít jinou cestou. K mým tabákovým stálicím patří Hal a Old Gowrie, které mi vůní připomínají kvalitní siláž, nebo senáž doplněnou vůní kvasícího medu a čerstvého chleba. A právě článek o přípravě siláže mne přivedl k mému pokusu https://uloz.to/!uc52gYuVX4Hv/6-2010-pr ... -a-kol-pdf . Siláž je vlastně také fermentace bez přístupu vzduchu, ale s čerstvou zelenou hmotou. Já jsem nechal listy tabáku sežloutnout,odřapíkoval jsem je a nacpal do trubky, kterou jsem z obou stran utěsnil špunty a zalisoval svěrkou image_id: 26725. Ten kdo si blenduje vlastní směsi, toto zařízení zná. Fermentace probíhala při pokojové teplotě. Po deseti dnech jsem tabák vyndal, zkontroloval a byl jsem mile překvapený, barvou image_id: 26724. Vůně nebyla silážová, ale nejvíce mi připomínala nedozrálý doutník. Při kouření vzorku jsem cítil v chuti drsnější IF. Byl jsem velmi spokojený, protože i síla byla víc než dobrá. Tabák jsem nechal dva dny proschnout, postříkal jemně roztokem vody a třtinového cukru a nechal jsem ho znovu v trubce fermentovat dvacet dní. Dnes jsem tabák vyndal image_id: 26726. Opět o něco ztmavl, vůně je krásně tabáková. Hal, ani Gowrie to nebude, ale silně mi připomíná Dark Birdd´s eye. Jak vůní, tak chutí. Dokonce i dozvuk v puse po dokouření je doutníkový tak jak u Dark Birdd´s eye. Určitě tento způsob stojí za různé pokusy. Příští rok bych chtěl zkusit zalisovat i čerstvé zelené listy. Třeba se chlorofyl odbourá i tímto způsobem.



Ahoj, pustil jsem se do tabáku letos poprvé a mám problém vypěstovat sazenice.
Zkusil jsem to 2x - Teď už mám sazeničky druhý měsíc velikosti max 15mm a nerostou. Jaký máte postup po zasazení semínek? Použil jsem tabák selský - machorku. Klíčivost super, ale pak nic.
Prosím o radu .

Čauky Robil
Robil69
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě. 2020, 19:54

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Robil69 » 07 kvě. 2020, 20:12

Jiří Jackiv píše:Zdravím. Kuřáci cigaret tvrdí, že bez fermentace je kouřitelná snad jen VA. V dýmce mi ale nechutnala, takže jsem fermentoval. Ostatní druhy krom orientu, který se ale používá hlavně jako koření do směsí, se fermentuje vše. S ostatním ti neporadím.Zkouším pěstovat jen venku.



Ahoj , sháním radu trochu předcházející této tématice. Jak vypěstujete sazenice? Na zahrádce se mi docela daří, ale tabák se mi po vyklíčení zasekla a už přes měsíc neroste. Klíčky do 15 mm po 6ti týdnech. Něco je špatně. Jaký máte postup? Použil jsem tabák rustica - machorka.

Díky Robil
Robil69
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě. 2020, 19:54

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 09 čer. 2020, 12:15

Ahojte, som tu nový, (nefajčiar) :oops: :roll: ktorý dostal na jar semená tabaku (virginia a kentacky). Táák som to na skúšku zasadil, podarilo sa mi dorobiť priesady a už tabák rastie aj v záhrade :) som vďačný za toto fórum, našiel som tu kopec užitočných informácií. Pozdravujem všetkých pestovateľov,.. verím že sa mi podarí dopracovať tabák do fajčitelného stavu. Testerov mám na to už prihlásených dosť :mryellow:
Prikladám nejaké fotky z priebehu od siatia až po foto z tohto týždňa: Zdar !!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod basa333 » 10 čer. 2020, 10:28

množství jsi rozhodně nepodcenil, jistě máš dost času se rostlinám věnovat. bacha na slimáky, milují tyhle tabáčky! jsem zvědav na fázi fermentování.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 11 čer. 2020, 18:40

rodix píše:Ahojte, som tu nový, (nefajčiar) Testerov mám na to už prihlásených dosť :mryellow:

Buď zdráv a vesel, ty musíš mít své bližní hodně rád :clamp: když coby nekuřák vysadíš takovou plantáž tabáku :shock: čeká tě ještě hodně práce než si první kuřák zapálí. Doufám, že máš zahradu blízko domova abys mohl pravidelně chodit kontrolovat a vylamovat fazochy. Ty testery budeš nutně potřebovat, pokud se ti podaří přivést tuhle sklizeň do zdárného konce tak mají čtyři kuřáci tabák na pár let. Přeji mnoho pěstitelských úspěchů a neutuchající nadšení :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 12 čer. 2020, 06:58

basa333 píše:množství jsi rozhodně nepodcenil, jistě máš dost času se rostlinám věnovat. bacha na slimáky, milují tyhle tabáčky! jsem zvědav na fázi fermentování.


Ahoj, na slimáky si dávam pozor... Ale zatial som žiadneho nenašiel. Len jedna vec ktorú som si včera všimol, že tabak už má puky kvetov. Je to v tejto velikosti normálne? alebo puky by sa mali tvoriť až ked má rastlina viac ako meter.. ?
Obrázek
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 12 čer. 2020, 07:02

PoKlaT píše:Buď zdráv a vesel, ty musíš mít své bližní hodně rád :clamp: když coby nekuřák vysadíš takovou plantáž tabáku :shock: čeká tě ještě hodně práce než si první kuřák zapálí. Doufám, že máš zahradu blízko domova abys mohl pravidelně chodit kontrolovat a vylamovat fazochy. Ty testery budeš nutně potřebovat, pokud se ti podaří přivést tuhle sklizeň do zdárného konce tak mají čtyři kuřáci tabák na pár let. Přeji mnoho pěstitelských úspěchů a neutuchající nadšení :smoke5:


Ahoj, tak záhradu máme velkú na pozemku a miesta dosť. No ak sa to podarí... :mryellow: :palm: ale som optimista.. A ak ne, skončí tabak ako výluh na insekticíd... Stromov máme viac ako dosť kde bude potrebný :mryellow:
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 12 čer. 2020, 15:51

Květ vyrazil skutečně brzo, kytka poroste dál když ho ustřihneš :smoke5: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod rodix » 15 čer. 2020, 07:04

PoKlaT píše:Květ vyrazil skutečně brzo, kytka poroste dál když ho ustřihneš :smoke5: :smoke5:

cez víkend som tie puky otrhal, uvidíme co to urobí.. Aj ked vcera bola tak silná búrka ktorá u nás nebola pár rokov a tabák dostal dosť na dršku.. :( ale nezlomilo ho
rodix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 37
Registrován: 09 čer. 2020, 11:49

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků