Vlastní tabák II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod isdavid » 29 črc. 2015, 10:10

Přidám se k lamentujícím..... ještě že mám studnu a mohu jim přilepšit..... zahrada je spálená suchem ( no alespoň nemusím sekat) ale skoro všechny odrůdy jsou zhruba na 50% výšky oproti loňsku a předešlým letům.....
Zrušil jsem jeden záhon jahod a honem vysadil další várku abych se dostal na nějakou ourodu :D
Měl jsem předpřipravenou sadbu pro kamaráda, ale tomu manželka neuvolnila plac na zahradě, takže se mi to docela hodilo.....
No uvidíme.....
Také začínám uvažovat o kapénkové závlaze....
Uživatelský avatar
isdavid
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 77
Registrován: 04 kvě. 2012, 19:44
Bydliště: Kladno

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod mikeš » 30 črc. 2015, 18:17

Jojo letos nic moc me to uspesne likviduje virova mozaika jenom trham jednu rostlinu za druhou :cry:
mikeš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 40
Registrován: 28 led. 2014, 18:12
Bydliště: Mesto Albrechtice okr.Bruntal

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 31 črc. 2015, 22:36

Hm, u mne je to presne naopak, orienty sou zakrnele, ostatni roste.
Nebyt proziravosti z obdobi sucha, mam jiz ten tabak vysuseny "sun crued" na jednu fajfku, nebo dve cigarety..
Puvodne sem chtel zavlahu na celou plochu, ale voda je sakra draha, i ta ze studny. Studna je vrtana, pres 80m.
Takze energeticky koeficient vychazi na 50 eurocentu kubik.
Zavlaha kapkova, kvuli uspore, je delana z pospojovanych useku rosive a nerosive hadice, cast z kapacimi kohoutky.
Uvidim co z toho bude.
Nevim ci privalove deste, nebo sucho sou horsi.
Na slimaky se plne osvedcuje ten kavovy logr, jejich mrtva tela, se vali jako u Verdenu..
Zdroj logru... je dobre si zamluvit nekolikadenni vysipavani supliku v nejake vetsi kafeterii a ihned na zahon, aby nezacal ten soc z presostroje plesnivet v pytlu.
Jak budu zas u toho, poslu foto.
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 02 srp. 2015, 15:05

Jak sem doazu vlozit obrazky?
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Yetenek » 02 srp. 2015, 15:47

Tady je postup krok po kroku....
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1737
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 02 srp. 2015, 17:08

Musim se stim poprat, nejak mam nekde problem.
Pravdepodobne propojeni ext uloziste a PC.
Dik za info.
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod jcp » 02 srp. 2015, 17:43

.. ehmm .. většinu problémů lze lokalizovat kamsi mezi sedák židle a klávesnici počítače .. :plaster:
:offtopic1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod muf » 02 srp. 2015, 18:25

To je pravda mně to pořád ukazuje že soubor je moc velkej a já zatím ne a ne na to přijít jak tu fotku upravit. A to se snažím dělat krok po kroku podle návodu. Takže budu blbej já nebo zase já. Omlouvám se že to píšu mimo vlákno. :oops:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod jcp » 02 srp. 2015, 20:08

Probíralo se to nedávno v Mouchách a připomínkách
viewtopic.php?f=4&t=713&start=1305
a pokud máš Mrkvosoftí Office, tak to jde taky v Picture Manageru .. když tak SZ
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 02 srp. 2015, 21:08

PO ruznych peripetiich, dratovani z HDD a reseni kompatidebility a zmensovani, se mi podarilo vytvorit album a snad ty obrazky sem vlezou.
Problematika letos je zvladnuta u zavlahy spis experimentem, jeste neumim presne popsat ci je lepsi pouzita rosiva hadice, nebo kapaci ventily, ale myslim, ze cela problematika je zvladnutelna i pospojovanymi kousky posekane hadice a vypalenim direk horkou jehlou, nebo kouskem dratku na pistolove pajce.
Ale ja sem to vyresil za pomoci kamarada, pospojovanim useku rosive a nerosive hadice.
Funguje to zatim dobre, nektery tabak se jevi, ze se mu nechce, nektery uplne besni a roste jak sileny.
Uvidim co z toho vyleze a jak se bude tvarit po sklizni.
image_id: 21223 image_id: 21224 image_id: 21225 image_id: 21226

Vypada celkem zdrave ten tabak, strikany proti msicim, jen vyvarem z vajglu a ususenych zalistku.
Ten harow velvet skousim pestovat na nizko, tedy ulamovanim vrsku a kvetu, ale vyberou se nejsilnejsi zalisky na spodu.
Tabak nejde tak do vysky, ale krasne se rozlozi a listy sou vetsi.
Nedvymyslel, ale okoukal sem to kdysi nekde.
Zavlaha bude predmetem skoumani po sklizni, mozna ze ji udelam pristi rok jinak ale o tom napisu pozdeji.
image_id: 21228 image_id: 21229 image_id: 21230
Vynechana mista v rade, sou rostliny, ktere obzrali slimaci a nebo umrely z duvodu, ze je osilili mravenci a uhryzali jim koreny.
Nad tim jeste budu meditovat, co je to za problem.
:puffy:

Prosím nevkládat do příspěvku obrázky v plné velikosti, nýbrž tak jak jsem to upravil, jejich rozkliknutelné náhledy pomocí tagu [album] .. [/album] - (viz bod 18 Návodu, když tak SZ)
dík, jcp
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod PoKlaT » 05 srp. 2015, 16:48

mikeš píše:Jojo letos nic moc me to uspesne likviduje virova mozaika jenom trham jednu rostlinu za druhou :cry:

Myslím, že jsi se unáhlil :think: bude to spíše důsledek působení přízemního ozónu.
Závažné jsou také účinky ozonu na vegetaci degenerativní změny a fytotoxicita projevující se žlutavým chlorotickým tečkováním nebo skvrnami, popřípadě načervenalým povrchem. Fotosyntéza je dočasně omezena, tudíž rostliny dorůstají menší velikosti, u důležitých hospodářských plodin, jako jsou obilniny, jetelina, vinná réva, tabák, fazole, slunečnice, čínský salát či lilek, se zpomaluje růst listů. Teplota. Nepříjemně se potvrdila i skutečnost, že v letních dnech, kdy je překročena průměrná teplota 30 °C, vzrůstají průměrné koncentrace ozonu o 40 až 50 µg/m3.

ZDROJ
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod RottenFox » 05 srp. 2015, 17:16

Ajne foto šáde od ozounu:
image_id: 21250
(foto z kdysi od kamaráda Pivaře)

Na funkci to nemá vliv.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod mikeš » 05 srp. 2015, 19:31

Nevim poradne co to bylo ale letos sem vysazel moc na husto a nedela to dobrotu objevilo se to na jedne rosline a pak to preskocilo na druhou atd.tak jsem to vyskubal listy se ted nedotykaji o sebe a ted je zatim klid ale vypadalo to jinak nez na te pivarove fotce priste budu sazet jinak a pro jistotu slohnu z prace geotextilii a hodim na zahon. :think:
mikeš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 40
Registrován: 28 led. 2014, 18:12
Bydliště: Mesto Albrechtice okr.Bruntal

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Wimshurst » 05 srp. 2015, 21:45

No u mne, zadny ozon, ani zadne pihy se na listech nedelaji, krom klasiky, jako slimaci, mravenci a msice, tabaku se dari, strikane to je vajglovym odvarem, ten zatim funguje.
Uvidim co stoho nakonec letos bude. Leto vypada byt velmi teple a suche, co je pri zavlahovem systemu predpoklad, ze mi vyjde i ten kubansky tabak, coz povazuju za velky uspech.
:yum:
Uživatelský avatar
Wimshurst
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2015, 11:50
Bydliště: Blava

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod smoke drake » 10 srp. 2015, 12:49

Zdravim vsetkych ctitelov tabaku. :think:
Po trojrocnej vlaznej uvahe som si koncom mesiaca IV.2015 objednal plantu tabaku,na zivy plot. Naozaj mi ju za tri dni poslal,napikiroval som na plata 40x40cm,neskoro nasiel znacku virzinia,havana,burley,turecky. Urobil male parenisko a v maji na 2x vysadil. image_id: 21301 Urastla mi zmeska pri ktorej rastliny zodpovedne nerozlisim aj ked urcitu netovu snahu som vyvinul. image_id: 21300
No ale teraz je najväcsi problem so susenim. Na povale pod skridlou,betonova podlaha a je tam velmi horuco a sucho. Tabak uschne za 3 dni a za zelena sa lame. Po dva dni som obral najväcsiu cast listov,mam ho zatial v pivnici ale tam je len 25°C. Tak nechce sa mi ale idem robit foliovnik na povalu,pod skridlovu strechu,vlhkymi uterakmi zvasovat vlhkost. Rodina na mna dost divne pozera. :roll: Mame v meste aj zariadenie,kde vedia pomôct rôznym diagnozam,mi vravia. Snad sa mi susenie podari uregulovat a listy prejdu cez zltu do hnedych odtienov. Sam som zvedavy ako to dopadne a ako to bude fajcitelne. :wink:
Uživatelský avatar
smoke drake
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 64
Registrován: 10 srp. 2015, 11:13
Bydliště: PeZn,JV svahy Malych Karpat

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron