Tabáky Stanislaw

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod 8bambam » 01 zář. 2014, 10:57

Na e-trafice zmizel Stanislaw Black and Gold,můj oblíbenec.Dal by se něčím nahradit,kromě latakie a černého lana?Co říkáte na Stanislaw DE Luxe?Recenze mi moc nenapověděla. :think:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Vorža » 01 zář. 2014, 15:18

De Luxe je slabý aromatik. Black & Gold je černé lano bez síly. Klidně černé lano namíchat s čímkoli půl na půl.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Cmunda » 01 zář. 2014, 19:53

Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod 8bambam » 02 zář. 2014, 13:35

:arrow: Vorža-díky něco vymyslím.Já černé lano rád,tři roky jsem ho kouřil od rána do večera,ale poslední dobou z něho mám vždy škytavku. :lol:
:arrow:Cmunda-díky kouknu se,škoda jen na e-trafice by bylo bez poštovného. :smoke5:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 20 lis. 2014, 09:27

Kirman píše:Tak snizeni ceny na klubovou kartu bude pravdepodobne jiz od prosince. V Dlouhe je mozno ochutnat tabaky od Stanislawa 4element (earth, fire, water a air), k zakoupenemu SG Day jsem tedy zvolil na ochutnavku Fire. Zitra ochutnam.

Tak potom poreferuj...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Kirman » 20 lis. 2014, 22:06

Tak jsem ochutnal Fire. Souhlasím, že je to střední tabák co se síly týče. První třetina kotlíku byla jemná, lehký nádech po pepři a cítil jsem tam i vanilku. Druhá třetina byla hutná, silnější, do popředí se dostal pepř a snad citrusové plody (možná mám divné chutě). Poslední třetina byla nejslabší a tabák mi přišel chuťově nestálý. Obecně mohu říci, že je to asi slušný standard, sladký a dobře hořící tabák. Bez močky. Nebudu se bránit ochutnávce dalších tabáků z řady 4element - na krámě prý nejvíce frčí Earth (k mání nebyla žádná plechovka), tak to je možný tip pro příště.
Uživatelský avatar
Kirman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 263
Věk: 39
Registrován: 07 úno. 2014, 14:46
Bydliště: Nymburk

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod vintage » 05 říj. 2015, 13:07

Dostal jsem od skorotchána a skorotchýně za dobré služby Stanislaw Winter Time. V trafice jen řekli, že prý kouřím uzený a prodavač jim doporučil tohle.
Od stanislawa jsem koupil už kdeco a vždycky mi přišlo že to chutná jako horší varianta tamté a tamté směsi od známější značky... Winter Time mi však přijde vcelku rovnocený jako Commonwealth nebo SG BF.

Zde se dokonce uvádí jako výrobce WT právě SG:
http://www.tobaccoreviews.com/blend/5710/samuel-gawith-winter-time-flake

Chuťově je typická směska V s LA, pro někoho nuda, já si to občas pro změnu zapálím. Zde jsem neměl žádný problém, flake je trošku rozpadlý, ale dá se složit do otýpky a zasunout. Hoří dobře, dlouho, ke konci nudí jako každá VA/LA, taže spíš do menších kotlů...
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Alter Egon » 07 říj. 2015, 14:14

Ano, opravdu to dělá SG, protože příbuznost z Commonwealthem není náhodná :smoke5:
Nicméně jsem ho nezkoušel, mě ty jednoduché směsi Va/Lat přijdou takové prostě ploché. Já jsem zkoušel od Stanislawa vlastně jen dva tabáky, kterém mě v popisu zaujaly. Prvním byl London Mixture, což byla taková lehčí latakie, ale nic zvláštního. Druhým byl Balkan Mixture a ten mi chutnal, navzdory svému lehce "obrhoublému" charakteru.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod muf » 01 pro. 2015, 11:33

Mám dotaz dnes jsem při čtení recenze na pure latakii narazil na takovou zvláštnost kterou tam psal Scalex. A to že ji namíchal z tabákem do vodní dýmky a prej to bylo super. Takže má někdo z vás nějakou zkušenost a když ano tak v jakém poměru to míchat? Z dob když jsem ještě kouřil vodní dýmku mám pár tabáků. Ale mně teda přijdou strašně vlhké a popravdě nerad bych pokazil dva tabáky najednou. :think:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod RottenFox » 01 pro. 2015, 11:39

:arrow: muf: No ale on to pak kouřil právě z tý vodnice.
Do dřeva to kandovaný ovoce (tabák do vodní dýmky) proboha nedávej. :pray:

:arrow: vintage:
image_id: 22030
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod muf » 01 pro. 2015, 14:40

Díky :wink:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldToby » 19 kvě. 2016, 11:50

Ahojte,

pořídil jsem si Irish Spring Flake. Zatím jsem ho nekouřil, čekám až vyschne na preferovanou vlhkost ale z plechovky se mi zdá jakoby měl nejaký aromatický toping. Myslel jsem si, že to má být čistý VaPer, ale z té vůně jsem znejistěl.
Jako voní mi to, a doufám, i chutnat mi to bude, jenom váhám zda si to mám cpát do dýmky určené pro VA - VaPer?
Máte nějakaké rozsáhlejší zkušenosti než "nenadchne, neurazí"? Zatím jsem měl taky Scottish Autumn a tam jsem toping neregistroval... (Ano, sjíždím je podle obdobý :D )
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 19 kvě. 2016, 12:23

Nepoznám osobne, ale z hodnotení http://www.tobaccoreviews.com/blend/5700/samuel-gawith-irish-spring-flake vyplýva, že ho vnímajú jako ochutený minimálne.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod PoKlaT » 19 kvě. 2016, 15:19

OldToby píše:pořídil jsem si Irish Spring Flake. z plechovky se mi zdá jakoby měl nejaký aromatický toping. Myslel jsem si, že to má být čistý VaPer, ale z té vůně jsem znejistěl.

Perique je poměrně výrazně aromatický, fermentuje se v sudech od cherry, když jsem přidal 10 % Perique GH do mých blendů tak krásně a výrazně voněly. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldToby » 19 kvě. 2016, 22:02

Nevěřil bych, že to je perique. Voní to fakt hezky, na elizabetha se to vubec nepodoba ktery mi vonel skoro jak VA
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 7 návštevníků