Tabáky Stanislaw

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod littlebull » 01 lis. 2012, 12:55

MBO :arrow: no já na to jak vypadá tabák v krabičce nijak nedám, kuřáckému požitku je to jedno. Netrvám aby byl flake srovnán přesně do komínku, stejně jako je mi úplně jedno jak ohnutý banány prodávají v zelenině.
Po Petersonovo experimentu s recepturou UF (byť krásně složeným v krabičce) jsem přešel k báječně chutnajícím SGčkam a GHčkam, který jsou známy taky ne zrovna vzorný řezem, ale :yum:
Naposledy upravil littlebull dne 01 lis. 2012, 13:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod bromden » 01 lis. 2012, 13:06

basa333 píše:to je mi debata :shock: . mně je osobně úplně ukradené, jak se tabák jmenuje a vypadá: hlavně aby něco dával ve fajfce. a jak píše ucho, třeba právě sg navy by ti asi dělal stejné problémy. a totéž bych mohl říct o brackenu, 1792, někdy o conistonu atd. nezaměřuj se tak na tu formu, stejně to do komory cpeš nějak natrhané, tak máš alespoň ušetřenou práci.


Myslíš ty odpadové tabáky smíchané s popelem, a ještě v sockatých krabičkách? :mrgreen:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod basa333 » 01 lis. 2012, 13:15

no jasně :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod MBO » 01 lis. 2012, 15:46

Nevím proč, ale Stanislaw Winter Time Flake mi připomíná tabáky Samuel Gawith. Kdo má tyhle tabáky rád, bude spokojený, ale já čekal plátky, a ty tam nejsou. Možná má výrobce nějaký důvod, proč je rozdrtil. Třeba tím chce naznačit, že je potřeba ten tabák před nacpáním rozemnout. Hoří slušně. Chuť je hodně uzená.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Ubous » 01 lis. 2012, 21:07

MBO píše:Nevím proč, ale Stanislaw Winter Time Flake mi připomíná tabáky Samuel Gawith. Kdo má tyhle tabáky rád, bude spokojený, ale já čekal plátky, a ty tam nejsou. Možná má výrobce nějaký důvod, proč je rozdrtil. Třeba tím chce naznačit, že je potřeba ten tabák před nacpáním rozemnout. Hoří slušně. Chuť je hodně uzená.

Tak třeba v tomto případě slovo flake opravdu značí vločku a ne řez tabáku :)
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Sobpeta » 01 lis. 2012, 21:16

On ten Winter Time pokud se nepletu by měl být pouze V+L, podobně jako Balkan Flake od Samuela Gawitha. Takže bych očekával jistou podobnost. BF mi každopádně chutná takže tuhle novinku od Stanislawa časem možná vyzkouším taky.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Jakub » 02 lis. 2012, 11:39

řekněme že je to o tom že po namíchání směsi je tabák slisovaný do bloku ve kterém dozrává a z kterého se poté řeže na plátky, nemyslím si že by musel držet vyloženě pohromadě aby mohl nést označení flake, a navíc je to ve výsledku jedno :-)

MBO: ať kupuješ co kupuješ tak vždy platíš něčí experimenty - v sámošce chleba - předpokládáš že chutná jako chleba ochutnáš a ejhle chutná to jako divnej chleba nebo to nechutná vůbec jako chleba nebo uzeniny - nevím prostě si ho příště asi nekoupíš, o jídle to funguje zcela plošně, u tabáků jakbysmet - koupíš nechutná ti pošleš, dáš prodáš někomu komu to bude chutnat - viz nabídka/poptávka, kuloblesk, pokud chutná - vyhulíš a koupíš další, třeba do archívu, no a otevřeš ho za 10 let a řekneš si k.ua jak jsem tohle mohl hulit.....
to experimentování je na tom právě to krásné a bez toho by to byla všechno nuda - vem si cigarety (který nekouřím) - na zelandu již zavedená v austrálii připravená ke spuštění a v EU připravovaná velmi potichu reforma omezení výroby cigaret - všechny cigarety budou chutnat stejně, budou mít pouze bílé krabičky bez jakékoli grafiky s varováním po celé ploše, bez loga výrobce , který bude pouze textově označen drobným písmem na spodku krabičky........otázka co bude potom následovat, dýmkové tabáky, chlast, uzeniny, auta,

to teprve bude to pravý peklo
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod MBO » 02 lis. 2012, 16:56

No, když to bereš takhle, tak samozřejmě jednou může přijít doba, kdy bude sháňka po jakémkoli tabáku. Pak nebude mít cenu kritizovat; v nouzi je všechno dobré a třeba ještě budu na tu pikslu Winter Time Flake vzpomínat. Dokud tam ale ještě nejsme a já si koupím tabák, jehož kvalita mi přijde špatná, tak na to upozorním. Samozřejmě je to můj názor a někomu jinému může ten tabák chutnat a já mu to neberu. Ostatně posílám někomu vzorek a jsem zvědavý, co mi napíše. To experimentování patří k věci a já to tak samozřejmě beru, ale zase mi nesmí někdo prodat zajíce v pytli.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Sobpeta » 05 lis. 2012, 20:33

MBO píše:Ostatně posílám někomu vzorek a jsem zvědavý, co mi napíše. To experimentování patří k věci a já to tak samozřejmě beru, ale zase mi nesmí někdo prodat zajíce v pytli.


Ten pokusnej subjekt jsem byl já. :lol:

Takže pro Mirka a pro všechny kdo Winter Flake od Stanislawa ještě nezkoušeli pár malých postřehů.
Předně - po sz debatě s Mirkem jsem pochopil, že mu opravdu prosté směsi V+L nic moc neříkají a co vím z fora, není určitě sám. Bohužel to zjistil až potom, co si tu plechovku koupil, ale to se stává. Mám za sebou sice jenom jednu dýmku ze vzorku, který mi poslal, ale jak jsem napsal výše, chuťová podobnost s Commonwealthem a Balkan Flakem od SG je velká. Každopádně, tabák je to ve svém stylu dobrý, hodně uzený (dle mě obsah latakie tak 40-50%), slušně se chová a lehce se připravuje. Jsou to sice flake trhance místy silnějšího řezu, ale rozemnutí je snadné, oproti někdy extra prkennému BF je příprava hračkou.
Ale komu tyhle tabáky nesedí chutnat nikdy nebude - Dunhilly, Rattraye a všechny ostatní V+L+O jsou zkrátka jinde. Da Vinci od Cornel and Diehl je určitě znamenitý tabák (75% latakie), ale je to právě jen latakie a virginie, přičemž té latakie je tolik, že to může být až nestravitelné.
:arrow: MBO
Doporučuju, pokud bys měl dojem, že to v tomhle stavu nedokouříš zkusit Winter Flake namíchat s nějakou jinou směskou V+L+O - třeba Stanislaw London Mixture, Dunhil EMP, MM 965 nebo třeba Reserve 7Medium od Rattray´s s tím, že podíl jakéhokoliv z těchto uvedených tabáku ve směsi bude většinový (cca 2/3). Pak se ve výsledku latakiová složka vzniklé směsi sice posílí, ale nijak dramaticky a bezpochyby tu půjde vykouřit zcela bez problému, naopak výsledná směs může být i dost zajímavá a původní tabák tím rozhodně nezkazíš. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod MBO » 05 lis. 2012, 20:59

Díky, Petře, žes ho zkusil. Já zatím zůstanu u těch Dunhillů a tenhle tabák uložím do spíže ke kompotům nebo ho fakt zkusím s něčím smíchat.
Naposledy upravil MBO dne 05 lis. 2012, 21:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod jorgos » 05 lis. 2012, 21:19

:arrow: MBO
Vyzkoušej ho namíchat s MB Scottishem 1:1 a budeš mlaskat,uvidíš :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod MBO » 05 lis. 2012, 21:30

Tak do toho nejdu :D , ale musím přiznat, že netuším, jak by výsledek chutnal, takže to nemůžu odsoudit. Asi nějaký vlastní Solent. U tabáku SWTF je uzená chuť trochu vlezlá. Schází mi tam orientální tabák. Jeden postřeh: Když jsem vykouřil dýmku Stanislaw Winter Time Flake, najednou mi začala vadit latakiová složka v jiných tabácích, i když mám latakiové směsi rád a do té doby mi velice voněly. Prostě najednou jsem na ni začal být citlivější. V tabácích, kde je latakie málo, ji najednou skoro necítím. Tam, kde je jí víc, mi zase začíná vadit - prekérní situace.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod jorgos » 05 lis. 2012, 21:40

Máš pravdu,takový uzenější Solent :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 19 lis. 2012, 12:26

Skúšal už niekto z vás Black and Gold, alebo DeLuxe?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Otesánek » 19 lis. 2012, 13:52

Rog píše:Skúšal už niekto z vás Black and Gold, alebo DeLuxe?

Black and Gold má výraznou olejovitou chuť uzené makrely. Tabák, řekl bych, střední síly. V dýmce se hodně zahryzne a docela trvá než ho překouříš, byť jsem ho tam měl jen jednou.
Otesánek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 68
Věk: 33
Registrován: 15 led. 2012, 13:46
Bydliště: Třebíč, Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


cron