Tabáky Stanislaw

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Nevill » 15 led. 2013, 14:57

Deluxe jsem včera zkoušel prvně. Po otevření voněl velmi příjemně a slibně, tak někde na půli cesty mezi Royal Yacht a Halem. Po zapálení už to takové není, je to taková neutrální virginie. Nijak neohromí, ale myslím že je to poměrně slušné listí. Váhám k čemu to přirovnat, z produkce SG asi tak něco mezi Best Brown Flake a Golden Glow, z jiných tabáků to má dost blízko ke směsi Old Smoker, ale Deluxe mi přišel méně štiplavý. No, byl to první dojem, vidím to vcelku pozitivně, ale uvidíme, třeba to po více kouřeních ještě znovu přehodnotím... :puffy:

Update 18.1.2013 - Zatím na tomhle tabáku sleduju nešvar společný některým tabákům od SG (nebudu říkat všem, protože všechny neznám) - je velice vlhký, musí se cpát hodně nalehko, hůř hoří. Chuťově jsem s ním ale poměrně spokojený.
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Jakub » 22 led. 2013, 09:29

B&G mě docela vzal docela za srdce....pokud se rozeberou ty slisovance tak to hoří dobře, a pokud se to prožene trávomlejnem tak to hoří dokonale....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldaS » 06 dub. 2013, 10:59

Rád bych se Vás na něco zeptal. Jak si tak teď pročítám všechno možné, narazil jsem mezi 4* recenzemi na tobaccoreviews na tabák Lodon mixture. Tady na dymce.net jsem výraznější zájem o něj nezaznamenal a neobjevuje se ani mezi dennodenně kouřenými směsmi. Proč je tedy mezi nejlépe hodnocenými tabáky světa, když na našem tabaky.cz jej recenzovali pouze 4 lidé, sice za 1 ale ve výsledku tak nějak nezajímavý... ? Jak Vám tedy chutná? :puffy:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Otesánek » 06 dub. 2013, 12:10

Nejde o London Mixture od Dunhilla?
Otesánek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 68
Věk: 33
Registrován: 15 led. 2012, 13:46
Bydliště: Třebíč, Brno

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Bečetka » 06 dub. 2013, 12:22

Na začátku roku jsem Stanislaw London Mixture v trafice držel v ruce, nakonec ale nevzal a nechal na příště. Doteď jsem se k němu nedostal. Takže taky by mě zajímaly názory ostatních. Případně si ho teda konečně koupim sám a dám vědět. Vůni měl dostatečně dobrou.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldaS » 06 dub. 2013, 12:40

Otesánek píše:Nejde o London Mixture od Dunhilla?


Kdepak, je to Stanislaw (viz.: http://www.etrafika.cz/detail/7716/stan ... ixture_100 )
Doufám, že odkaz neva...
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod basa333 » 06 dub. 2013, 13:29

kdysi jsem jej v začátcích zkusil. nebyl vyloženě špatný, ale nějak mě neuchvátil. v paměti jej mám jako neurčitou pudingovo-vanilkovou chuť se stopou latakie. dobře hořící, neštípe. takový tabák "nic proti ničemu".
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Sobpeta » 06 dub. 2013, 13:42

Tak nějak. London Mixture od Stanislawa měl být imho jakousi variací na Dunhill MM965, tedy lehkou a kořeněnou latakii. Není vyloženě špatný, určitě se to nechá kouřit, akorát těch výborných latakií je na trhu dneska tolik, že zkrátka netuším, proč ho kupovat.
Ale jak bylo napsáno, slušný tabák a přeci jen v provnání s tím Dunhillem taky o dost nižší cena. :smoke1:

Vůbec Stanislawovské tabáky, alespoň tedy ty přírodní mi přijdou, jako by to kolikrát byly přebalené tabáky z německa, např. od firmy DTM. Trochu z jiného soudku...Stanislaw Winter Time Flake - podobnost s Balkan Flakem či spíše Commonwealthem od SG je až zarážející.
I když je fakt, že je to přeci jenom bez orientu, takže v tomhle ranku mohou být směsi velmi podobné. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Bečetka » 06 dub. 2013, 13:51

Za sebe děkuju za reakce.

Sobpeta píše:... akorát těch výborných latakií je na trhu dneska tolik, že zkrátka netuším, proč ho kupovat.
Ale jak bylo napsáno, slušný tabák a přeci jen v provnání s tím Dunhillem taky o dost nižší cena. :smoke1:


Pro mě cena je pádnej ukazatel. Já do něj jdu, protože hledat ne třeba TOP, ale přesto dobrý směsi za nevysokou cenu je pro mě sport. Např. Presbyterian mixture: ze začátku jsem z ní byl zaraženej, ale z trojice latakií (+SG BF, Old Dublin), který teď kouřim mi nakonec chutná nejvíc právě pro svojí drsnost, nesametovost, prachovitost a cihelnost, která je právě možná jevem souvisejícím s tou nižší cenou.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldaS » 06 dub. 2013, 14:57

I já děkuju za odpověď!
Odpovídají mému pocitu z recenzí. Jen to zahraniční hodnocení mi tam neštymuje. V dobrém ho přirovnávají k "jerkám" (sušenému masu) z velblouda :yum:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod PoKlaT » 06 dub. 2013, 22:41

Bečetka píše:
Pro mě cena je pádnej ukazatel. Já do něj jdu,.

Tak to bych doporučil ještě levnější Balkan Latakia při vzájemném srovnání s Londonem je lepší :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Bečetka » 06 dub. 2013, 22:49

Diky :ok:
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Scott » 07 dub. 2013, 00:05

To mohu potvrdit. Balkan latakia mne velmi mile překvapila - byla ale 1,5 roku odleželá, takže se může od čerstvého paklíku lišit...
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod OldaS » 23 kvě. 2013, 19:52

Neměli byste někdo náhodou přebytečnou plechovku od Castle Collection Český Krumlov? Kdyby ji byl někdo ochoten postrádat, tak jako patriotovi by mi udělala radost :joy:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Baskervil » 23 kvě. 2013, 20:09

Bohužel, mám jen těch pět, které jsou teď v nabídce etrafiky.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron