Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod kalik » 14 lis. 2013, 16:43

Ač jsem obecně pro jakákoliv referenda, tak tady by možná stačilo vzít údaje o prodejích jednotlivých tabáků a dovážet ty nejprodávanější.
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Jakub » 14 lis. 2013, 19:17

nebuď bláhový a obejdi si trafiky .... když to vemeš v Praze po trafikách tak zjistíš že se neprodávalo nic, a že vlastně ani nic moc v nabídce nebylo.....a že problém bude trošku někde jinde..... například v nabídce a politice obchodních zástupců... třeba
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod kalik » 14 lis. 2013, 19:36

V tom případě pochybuji, že "referendum" něco zlepší.
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Gobra » 14 lis. 2013, 21:59

DragonSoul píše:Nevim kam to dat, tak do tam tady.
Po navsteve p. Hingara jsem byl docela neprijemne prekvapen.
Muj oblibeny Caledonian Highland Cream pry uz neni a po telefonatu nekam k dodavateli uz ani nebude dovazen z duvodu maleho zajmu...


Jo, resil jsem stejnej problem - kdyz jsem v unoru zacinal, jako prvni tabak jsem si zvolil prave Caledonian HC. Mel jsem to stesti, ze narozdil od 90% lidi co tady pisou jsem nikdy (ac do te doby nekurak) nepoznal spalenou hubu (pokud jsem to moc nerozfajroval) a dokonce mam to stesti, ze uz od druheho koureni jsem byl schopny vnimat chut (ne nijak intenzivne, ale citil jsem ji) - takže mi zachutnal. No a kdyz jsem se dozvedel, ze bude koncit, taky jsem okamzite koupil obe dve pixlicky, co tam zbyly...

A potom uz jedine doufat, ze v brzke dobe obnovi dovoz...
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Bob76 » 15 lis. 2013, 09:00

Jakub píše:nebuď bláhový a obejdi si trafiky .... když to vemeš v Praze po trafikách tak zjistíš že se neprodávalo nic, a že vlastně ani nic moc v nabídce nebylo.....a že problém bude trošku někde jinde..... například v nabídce a politice obchodních zástupců... třeba

Je to škoda,myslím,že by pomohla osvěta a trochu propagace,nějaké vzorky na zkoušku,ale to je práce a tu dnes nikdo nechce.Tak prodejce vezme nějaký tabák a leží mu pak půl roku na pultě.Pokud má Michal nějaké zprávy / a může říct/ o kolika druzích GH se mluví.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Michal Hubacz » 15 lis. 2013, 10:10

Bob76 píše:Je to škoda,myslím,že by pomohla osvěta a trochu propagace,nějaké vzorky na zkoušku,ale to je práce a tu dnes nikdo nechce.Tak prodejce vezme nějaký tabák a leží mu pak půl roku na pultě.Pokud má Michal nějaké zprávy / a může říct/ o kolika druzích GH se mluví.


Zažívám, a asi nejsem sám, deja vu. Přesně takhle to vypadalo když se ukončoval dovoz Samuel Gawitha. V trafikách byl, ale konzervativní kuřáci německých a dánských aromatiků je ignorovali, protože nevěděli co to je, nebo to minimálně nechtěli zkoušet. Pak se na internetu objevila informace o ukončení dovozu a vypukla "hysterie" (záměrně dávám hysterii do uvozovek, protože ji v tomto případě požívám jako vhodné slovo s nenaplněnou podstatou) Všichni začali hledat poslední kousky tabáků SG a to i ti co o něj do té doby neprojevovali zájem. Tipy na zapadlé zastrčené trafiky s posledními kousky tabáku SG každý vítal s ovacemi a prodavači v těchto prodejnách zažívali nevídané nájezdy. Najednou byl z této značky nejžádanější artikl sezóny. A tak se rok s rokem sešel a dotazů na důvod ukončení dovozu tabáku SG bylo tolik, že se začal opět dovážet. Ještě že máme ten internet a diskusní fórum a jsou mezi námi aktivní jedinci, kteří ví co je dobré a nechtějí o to přijít. Osobně kopu za SG, protože se pro kuřáky této značky dělá výrazně víc než u GH. Každý druh má vzorky a dá se domluvit skoro na čemkoli, viz plugy o které je docela zájem. Pravda, byl problém s odlišností jednotlivých šarží, ale tento problém se s poslední návštěvou Boba v ČR myslím podařilo vyřešit a čokoládový plug je toho důkazem - je skvělý. U GH myslím půjde o 5 druhů, ale nejsem z TTI, takže za to nedám ruku do ohně.

Michal
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Bob76 » 15 lis. 2013, 12:27

Michal Hubacz píše:
Ještě že máme ten internet a diskusní fórum a jsou mezi námi aktivní jedinci, kteří ví co je dobré a nechtějí o to přijít. Osobně kopu za SG, protože se pro kuřáky této značky dělá výrazně víc než u GH. U GH myslím půjde o 5 druhů, ale nejsem z TTI, takže za to nedám ruku do ohně.

Michal

To je asi ten problém,u SG ví jak na to a umí ten prodej podpořit a zákazníky si přitáhnout.Myslím že v TTI to nějak stagnuje,poslední vstřícné gesta na dovoz GH odešla s panem Chýlkem do důchodu. :think: Třeba to tu někdo z TTI čte a postaví se k tomu čelem.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Šimi » 15 lis. 2013, 12:41

Gobra píše:... Caledonian HC...jsem okamzite koupil obe dve pixlicky, co tam zbyly...

A potom uz jedine doufat, ze v brzke dobe obnovi dovoz...


Je to můj totálně nej nej tabák a naštěstí se mi povedlo ukořistit 14 kousků. Obvolával jsem všechny trafiky a dodavatele :)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Snoopy » 15 lis. 2013, 15:26

V nemeckých e-shopoch je biely Caledonian stále v ponuke (za 8,65 Eur). :wink:

Michal Hubacz píše:... a dá se domluvit skoro na čemkoli, viz plugy o které je docela zájem.

Ponuka SG plugov je podľa mňa fantastický počin, za ktorý aj ja ďakujem. Zatiaľ som objednal len dva, ale určite pôjdem do ďalších. Špičkové tabaky za výbornú cenu, plugy sú naozaj "na zahryznutie". Dokonca je mi balenie sympatickejšie ako plechovky, z ktorých sú niektoré už po 2-3 rokoch hodne napadnuté zvnútra koróziou.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod PoKlaT » 10 bře. 2014, 11:59

Sazba spotřební daně z tabákových výrobků se má podle návrhu zvýšit o pět až sedm procent oproti aktuálnímu stavu.

Naše politická reprezentace nás má za naprosté debily, nemohou říci rozšiřujem státní aparát a potřebujeme na to penízky, naservírují nám takovou konstrukci :palm:
"Návrh má přizpůsobit sazby daně tak, aby odpovídaly požadavku směrnice Rady EU na minimální sazbu daně 90 eur na 1000 kusů cigaret. Důvodem předložení návrhu je oslabení směnného kurzu koruny vůči euru,“ vysvětluje Marek Zeman, mluvčí ministerstva.

Zdroj
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod PoKlaT » 22 kvě. 2014, 12:44

Ještě, že jsme v EU a je na koho svalit vinu za zdražování. Už na podzim zdraží krabička zhruba o tři až čtyři koruny. Důvodem zvýšení daní je slabší kurz koruny, kvůli kterému Česko neplní sazby stanovené EU.
Po intervenci neplníme požadavky EU
Vláda ve středu schválila návrh novely zákona o spotřebních daních, která zvyšuje zdanění cigaret a tabáku. Česká republika totiž nesplňuje minimální požadavky EU na zdanění cigaret.
"My potřebujeme urychlené přijetí tohoto zákona. Takže jsme to na vládě projednali. Jinak ČR hrozí pokuta," uvedl ministr financí Andrej Babiš

ZDROJ
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Rog » 22 kvě. 2014, 13:07

Tomu je ťažké veriť. Keď si pomyslím, kaé sú ceny tabaku v Španielsku (ktoré je tiež v EU) tak mi tieto zdovodnenia nejak nejdú pod nos.
Španieli majú výnimku? Alebo to len niekto za ČR takto šikovne dojednal a teraz sa musí pod hrozbou pokuty poslúchať...? Jako to kua vlastne je?

Inak nič proti Španielsku, vďaka zaň, v mojich zásobách je určite kilo tabaku odtiaľ...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod Baskervil » 22 srp. 2014, 18:32

"Návrh má přizpůsobit sazby daně tak, aby odpovídaly požadavku směrnice Rady EU na minimální sazbu daně 90 eur na 1000 kusů cigaret. Důvodem předložení návrhu je oslabení směnného kurzu koruny vůči euru,“ vysvětluje Marek Zeman, mluvčí ministerstva.


Zajímavější by bylo porovnání výše spotřebních daní k průměrným příjmům v rámci EU
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Situace naseho soucasneho tabakove trhu

Příspěvekod RottenFox » 22 srp. 2014, 21:22

Rog píše:Tomu je ťažké veriť. Keď si pomyslím, kaé sú ceny tabaku v Španielsku (ktoré je tiež v EU) tak mi tieto zdovodnenia nejak nejdú pod nos.
Španieli majú výnimku? Alebo to len niekto za ČR takto šikovne dojednal a teraz sa musí pod hrozbou pokuty poslúchať...? Jako to kua vlastne je?

Inak nič proti Španielsku, vďaka zaň, v mojich zásobách je určite kilo tabaku odtiaľ...


Mno, fajkový tabák je sice ve španělsku levnější, ale cigarety tam jsou zase podstatně dražší... :think: Takže jestli se to ve finále tak nějak nesrovná...
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků