Virginie

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Virginie

Příspěvekod Pistacik » 03 pro. 2010, 22:05

Čistý rozhodne nieje. Príde mi, že je tam malý podiel orientálov...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Virginie

Příspěvekod basa333 » 04 pro. 2010, 09:16

já bych řekl, že je tam slabounká aromatizace. ale opravdu jen stopová. orientály tam osobně necítím, ale je to klidně možné. v každém případě je to velmi kvalitní materiál.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Virginie

Příspěvekod Old Bob » 04 pro. 2010, 11:48

Sobpeta píše:Ilsted VA Plug. Považujete ho za čistou VA? Mě ani nepřijde

Chtělo by to recenzi na tabaky.cz o těchto tabáčcích tam moc info není. :puffy:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Virginie

Příspěvekod Sobpeta » 04 pro. 2010, 13:42

Určitě. Měl jsem to v plánu, ale musím dorazit tu tobolku... :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Virginie

Příspěvekod pitrson » 04 pro. 2010, 13:59

Taky bych rekl, ze je to skoro cista VA s troskou Burley. Navic v ty prirodni vuni obcas stopove cejtim lekorici :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Virginie

Příspěvekod viridis » 30 led. 2011, 17:37

Cítim v kostiach, že mi čoskoro pribudne fajka alebo dve.

Kúpil som na základe tunajších odporúčaní a recenzií 2 virginiové tabačiky.
MB Virginia No 1 a Hal O 'The Wynd .

Čo poviete, ak by som najprv zafajčil fajočku MB Virginiou a potom pokračoval Halom ?
Uživatelský avatar
viridis
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 194
Registrován: 03 pro. 2010, 13:18
Bydliště: Ocova, Zvolen, Slovakia

Re: Virginie

Příspěvekod basa333 » 30 led. 2011, 17:46

to je principiálně prašť jako uhoď, můžeš to udělat i obráceně.... jen ta V1 je trochu sladší a slabší
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Virginie

Příspěvekod Nevill » 30 led. 2011, 20:27

viridis píše:
Čo poviete, ak by som najprv zafajčil fajočku MB Virginiou a potom pokračoval Halom ?


Tak nějaký zásadní problém to není, ale já bych to nemíchal a v tomto případě nechal na Hal dýmku rovnou od samého začátku. Je to tabák pro který se opravdu vyplatí nechat mu vlastní dýmku. Sám to vím moc dobře, dýmek na Hal mám asi tak deset... :smoke5:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Virginie

Příspěvekod nelimbei » 31 led. 2011, 00:48

Dovolil bych si milovníkům virginie navrhnout tyto dva skvosty:

Dunhill Flake (bývalý light flake) , bude chutnat spíše těm co rádi Hal a O.Govrie (ty dva se mi zdají tak trochu kýčovité a předimenzované, o MB VNo 1 snad nemá ani cenu mluvit). Nová verze od Orlíku je stejně dobrá ne li lepší (už je to hodně času, možná jsem zapomněl).Opravdu minimální aromatizace,široké spektrum V-chutě a opravdu čistá virginie, nejsem si úplně jíst ale myslím že USA) Síla poctivé médium, ke konci i s hvězdičkou. Hoří sama a chladně. Jestli bych to měl shrnout jediným slovem tak- fresh.....Starý Fred Dunhill tento flake charakterizuje jako ideální pro sportovce (asi měl na mysli golfisté, yachtsmeny a hráče bridge či pokru)-vůně pro okolí nádherná až aristokratická.

Brown flake od J.P.Germaina. To už je těžší kalibr (ale pořád jen medium). Myslím, že jsou tam spíše africké V, pak Brazílie a Indie(Dark Air cured). Aromatizace opravdu žádná a cassing prý pouze ve vlastních šťávách.
Ten bude spíše pro spalovače hnědých špagátů a DF od GH. Při správném kouření z toho
dostanete neověřitelné chutě a vůně (zajímavé je že hodně lidem přijde monochromatický :think: a jakoby doutníkový-nic takového jsem nezaznamenal, také ne u DF a už vůbec ne u twistů).
Nádherně zpracovaný ale blbě se tahá z krabičky. Vůně pro okolí: docela smrad

Oba dva jsou spíše All Day (na běžné kouření), v hospodě, přírodě, v práci.....

PS snad jsem se nikoho nedotknul s Halem (opravdu nerad :oops: )

BTW prosil bych názory na Americké versus Africké virginie
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Virginie

Příspěvekod basa333 » 31 led. 2011, 04:41

nelimbei píše:...Hal a O.Govrie (ty dva se mi zdají tak trochu kýčovité a předimenzované...


:shock: ??
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Virginie

Příspěvekod Jack.Grave » 31 led. 2011, 21:30

Ad Rattray's tabáky s Old Gowrie ani s Hal o' the Wynd nejsem obeznámen, ale Marlin Flake (RR doplňte si dle své plechovky) je tabák který se mi "přejedl" a začla mi vněm vadit ta legrační aromatická omáčka. Pravě řečeno nahradil jsem jej tabákem ještě výstřednějším (SG Cannon Plug, který mi chutná, byť jeho aroma za studena je ažaž ...).
Ad Americké (US) Virginie a Maryland tabáky jsou dle mých omezených znalostí doménou dánských blenderů ve sladké až cukrátkové podobě v omezené míře i jinde v evropě. Ve Velké Británii snad fa Dunhill.
Ad Africké a Indické Virginie typicky ostrovní specialita obvzlášte jako "stoved leaf" (Lakeland tabáky). Tabáky s vysokým obsahem cukru byť ne sladké v chuti.
Další tabáková škola která stojí za zmínku jsou exotické VA z Brazílie a Argentiny.
U mne vítězí ostrovní škola tj. tabáky ze zemí British Commonwealth. Moji velcí favorité SG FVF, SG Best Brown Flake (pravý allday) z lehčích VA tabáků mne mile převapil SG Golden Glow (principiálně stejné listí jako FVF ale ne "stoved" a lisované pod menším tlakem následně prodáváno jako RR/Broken Flake).
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Virginie

Příspěvekod šnek » 07 úno. 2011, 15:31

nelimbei píše:Hal a O.Govrie (ty dva se mi zdají tak trochu kýčovité a předimenzované,

Mě jsi se nedotkl,ale jelikož považuji Hal za svou stálici,trochu nerozumím tomu co chápeš pod tou kýčovitostí a předimenzovaností. Jak jsem si tak rekapituloval virginie které teď kouřím a je to tak 70 procent mého tabákového repertoáru, asi mi nejvíc šmakuje FVF.
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Virginie

Příspěvekod Nevill » 07 úno. 2011, 22:26

šnek píše:Mě jsi se nedotkl,ale jelikož považuji Hal za svou stálici,trochu nerozumím tomu co chápeš pod tou kýčovitostí a předimenzovaností. Jak jsem si tak rekapituloval virginie které teď kouřím a je to tak 70 procent mého tabákového repertoáru, asi mi nejvíc šmakuje FVF.


jsme se o tom s Nelimbeiem bavili v pondělí na srazu pražské buňky - on prostě rád takové ty ostřejší tabáky, lana a tak... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Virginie

Příspěvekod basa333 » 08 úno. 2011, 08:09

aha, tak proto je hal kýčovitý a předimenzovaný. jo, to dává smysl :shock: :rofl:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Virginie

Příspěvekod nelimbei » 08 úno. 2011, 16:22

Zkusím to trochu vysvětlit. Od každého jsem měl asi 1/2 krabičky a nedoukouřil jsem ani jednoho-zbytek jsem použil na vlastní směsy s latakii /kde btw. to taky nebylo úplně ono). Je to jen subjektivní názor navíc nepodložený dostatečným množstvím zkoušeného vzorku. Jinak virginie typu FVF taky miluji ....
Vlastně všechny VA flaky od SG a GH. Pak DF a lána, ale i plnější latakie a samozřejmě i mýdláky :smoke5:
Možná bych p. Ratrayovi měl dát ještě jednu šanci... ale je pravda, že asi spíše tíhnu k "old fashioned" kouskům
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků