Virginie

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod bromden » 13 bře. 2006, 14:42

meduard píše:btw,kde sa dá ten orlik gs kúpiť...?

Myslím že jeho kdysi údajně plánovaný dovoz nakonec nezapočal (což mi osobně nakonec vzhledem k dovozu SGček a Rattray´s vůbec nevadí).
Jako odpočinková odlehčovací směs by asi nebyl zlý, ale jak Gowrie tak Sams jsou lepší, O-GS je pořád hodně dánský - přidaně sladký... (IMO asi jako rozdíl mezi přirozeně sladkým vínem (sladká V - třeba FVF) a doslazeným (Vno1, a i O-GS)...)...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 19 lis. 2006, 02:35

Ja mam rad Virginie :D :puffy: Vratil jsem se k McClelland (#25, #27, Black Woods a Dark Star). To jsou doopravdy ciste Virginie rozdilne zpracovane a podle toho s rozdilnou chuti a robusnosti. Jako odlisnost mam rad Erinmore Flake, kterey nema chuitove s ovocem co delat, jde o chut "zapomenuteho stareho sveta", ktery ma stale co rict, aspon mne a to jsem rad. :puffy: (Diky "Simon" jsem ho drive zakoupil, dnes kourim, chce ulezet).

Ja nemam rad "parique"! v me dymce. A zrejme proto netouzim po Orliku a dalsich. Take jsem uz dlouho nemel MB #1, ale stale ho mam ve skladisti nejaky? rok, treba bude bajecni, kdo vi.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod kutil » 28 lis. 2006, 11:37

Na odpočinek po latakiích kouřím virginie FVF, OLd Gowrie, někdy Trenčín.Chystám se zakoupit Dark Twist, jen bych se chtěl ujistit, není tam univerzální MB aromatizace medem? :puke:
Je to přece jenom 100g, tak abych neinvestoval zbytečně.
Uživatelský avatar
kutil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 kvě. 2006, 11:23
Bydliště: okolí Brna

Příspěvekod Visna » 28 lis. 2006, 12:19

kutil píše:Na odpočinek po latakiích kouřím virginie FVF, OLd Gowrie, někdy Trenčín.Chystám se zakoupit Dark Twist, jen bych se chtěl ujistit, není tam univerzální MB aromatizace medem? :puke:
Je to přece jenom 100g, tak abych neinvestoval zbytečně.


neinvestujes zbytocne, smele do neho :puffy:
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Simon » 28 lis. 2006, 12:22

Visna píše:
kutil píše:Na odpočinek po latakiích kouřím virginie FVF, OLd Gowrie, někdy Trenčín.Chystám se zakoupit Dark Twist, jen bych se chtěl ujistit, není tam univerzální MB aromatizace medem? :puke:
Je to přece jenom 100g, tak abych neinvestoval zbytečně.


neinvestujes zbytocne, smele do neho :puffy:


pokud ma rad nezajimave tabaky pak s tebou souhlasim :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 28 lis. 2006, 12:30

Simon píše:
Visna píše:
kutil píše:Na odpočinek po latakiích kouřím virginie FVF, OLd Gowrie, někdy Trenčín.Chystám se zakoupit Dark Twist, jen bych se chtěl ujistit, není tam univerzální MB aromatizace medem? :puke:
Je to přece jenom 100g, tak abych neinvestoval zbytečně.


neinvestujes zbytocne, smele do neho :puffy:


pokud ma rad nezajimave tabaky pak s tebou souhlasim :)


Není až tak zlý. Na jednu stranu je možné, že kuřáka zvyklého na intenzitu chuti Latakií, FVF a Gowrie neuspokojí, ale není to špatný tabák, oproti obvyklým MB je aromatizovaný jemněji a jinak, slabá dánská sladká virginie / cavendish, s příchutí jakoby cappuccina.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod madriguera » 28 lis. 2006, 14:47

Z virginii kouřím SG Full Virgina Flake a Old Gowrie od Rattray´s. SG FVF mi přijde chuťově méně výrazná a poměrně silnější, zatímco Old Gowrie je kořeněnější. Asi to bude ta stará receptura s aromatickými oleji :D . Zkoušel jsem také McB Virginia no 1, ale ta mě tolik neoslovila. Protože normálně kouřím spíš latakiové směsi, moje vyuzená pusa asi potřebuje větší chuťové kladivo :D , takže Old Gowrie vede. Tímto chci také poděkovat tomuto fóru, protože bez vašich pochvalných ód bych tento tabák nezkusil :puffy:
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 45
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod dh » 28 lis. 2006, 17:32

kutil píše:Na odpočinek po latakiích kouřím virginie FVF, OLd Gowrie, někdy Trenčín.Chystám se zakoupit Dark Twist, jen bych se chtěl ujistit, není tam univerzální MB aromatizace medem? :puke:
Je to přece jenom 100g, tak abych neinvestoval zbytečně.


Dark Twist je podle mě ok, ale doporučil bych tvé pozornosti také Stockton - řekl bych kvalitnější verse DTw. Stojí ovšem nekřesťanské peníze - ale když dá člověk ty peníze za Petersony, Stockton si je zaslouží taky.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod vlado » 02 bře. 2007, 14:25

Prosim, poradte,....snad to nebude OT

potahujem Old Gowrie, ale mam pocit, ze s filtrom to nie je ono, skratka ta chut je akoby viac prec, zato bey filtra je to teda nieco uplne ine. som zaciatocnik, mate podobne skusenosti? a otazka, co nikotin...mam tam davat ten filter, alebo nie, lebo mi to pride ako znicenie tabaku...
ako to bafate vy? please...
vlado
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 dub. 2006, 08:05

Příspěvekod vlado » 02 bře. 2007, 14:30

[quote="madriguera"]Z virginii kouřím SG Full Virgina Flake a Old Gowrie od Rattray´s. SG FVF mi přijde chuťově méně výrazná a poměrně silnější, zatímco Old Gowrie je kořeněnější.

ten isty pocit. Z FVF som sa skoro po...,sila a zdala sa mi sladsia, a gowrie prave skusam, jedine zatial co mozem napisat, ze je slabsi.
haleluja!
vlado
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 dub. 2006, 08:05

Příspěvekod Fénix » 02 bře. 2007, 14:35

vlado píše:Prosim, poradte,....snad to nebude OT

potahujem Old Gowrie, ale mam pocit, ze s filtrom to nie je ono, skratka ta chut je akoby viac prec, zato bey filtra je to teda nieco uplne ine. som zaciatocnik, mate podobne skusenosti? a otazka, co nikotin...mam tam davat ten filter, alebo nie, lebo mi to pride ako znicenie tabaku...
ako to bafate vy? please...


a nemáš pocit, že sis celkem odpověděl sám? :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod vlado » 02 bře. 2007, 15:51

:wink: neviem. ale vlastne mam. len som si chcel potvrdit, ze je to tak. takze nikto tam ten filter nedavate? :wink:
vlado
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 dub. 2006, 08:05

Příspěvekod Fénix » 02 bře. 2007, 16:35

vlado píše::wink: neviem. ale vlastne mam. len som si chcel potvrdit, ze je to tak. takze nikto tam ten filter nedavate? :wink:


Někdo si lépe užije s filtrem, někdo bez filtru. Takže ten první si ho tam dává, druhý ne. A hlavně není důvod se do něčeho nutit, protože to dělají ostatní, dýmku si prostě musíš "naštelovat" podle svých potřeb.

Jinak dál prosím zde: http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=52
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Virginie

Příspěvekod Mike Hill » 04 srp. 2008, 12:26

Juri píše:Tak tak, právě teď dýmám Gowrie ..... naprostá lahoda :smoke5:

Starého Gowrieho som ešte neokoštoval. Začínal som Halom a myslel som, že sa mu nič nevyrovná. Pixla padla za vlasť a ja som za túžil po ďalšej. Na zlobu dňa ho v trafike nemali a tak som kúpil FVF v domnení, že je to snáď skoro to isté. Nebilo a není. Oba tabaky si vyžadujú vlastnú fajku, z ktorej nieje fajčené nič iné. Niekomu možno stačí fajka(y) všeobecne na V, ale ja ten rozdiel vnímam veľmi zreteľne a FVF mi nechutil až do chvíle kým ním nebola fajka durchom prefajčená, čiže asi po dvoch-troch mesiacoch. FVF v nej už zostane a Halovi nájdem nejakú inú fajku.
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Virginie

Příspěvekod Sobpeta » 03 pro. 2010, 17:59

Ilsted VA Plug. Považujete ho za čistou VA? Mě ani nepřijde, cítím tam jakoby trochu burley a ještě nějakou stopu jemné aromatizace, ale velmi přírodní. Přijde mi to jako nějaký alkohol nebo co... :think: Snad rum? Je to hodně zajímavý materiál, velmi mě baví se tímhle tabákem zabývat, každopádně to asi bude zkoumání na dlouho. Zajímá mě názor někoho, kdo ho pravidelně kouří. Díky.
Naposledy upravil Sobpeta dne 09 pro. 2010, 16:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron